Forum Polityka, aktualnościKraj

Będą zmiany w składkach na ZUS

Będą zmiany w składkach na ZUS

Money.pl / 2015-04-10 08:44
Komentarze do wiadomości: Będą zmiany w składkach na ZUS.
Wyświetlaj:
nieplaciczus / 212.96.232.* / 2015-04-10 20:14
Ile w niektórych branżach trzeba sprzedać żeby zarobić na samą składkę?
Ogarnijcie się i dajcie żyć albo zrobimy wreszcie piękną akcję:
3 MIESIĄCE BEZ ZUS
Jak by przystąpili do niej wszyscy przedsiębiorcy było by miło...
i tak kilka razy w roku - PIRAMIDA się zawali
ja nie place zus / 178.123.104.* / 2015-04-11 07:22
najlepiej 4 razy w roku
stop zus / 77.252.82.* / 2015-04-10 22:36
JESTEM ZA TYM.....3 MIESIĄCE BEZ ZUS .Może w taki sposób da się coś zrobić z tymi.......Oni mają wysokie pensje i wysokie emerytury a Ja pewnie może 500 zł dostanę jak będzie dobrze a nie będzie na pewno co chwile podwyżka ,nowe luki ,nowelizacje itp.Mam swoją firmę płacę 1200 za samą siebie nie mówiąc o pracownikach przez pięć ostatnich lat nie chorowałam i jak po pięciu latach poszłam na tydzień chorobowego to co się okazało ?że nie dostanę pieniędzy za chorobowe ponieważ spóżniłam się jeden dzień z płatnością !!! I trzeba napisać PROŚBĘ do ZUS o przywrócenie terminów itp.Przyznam się że coraz częściej myślę tylko żeby wyjechać z tego CHOREGO KRAJU bo można się tylko garba dorobić a jednego już prawie mam ponieważ jestem fryzjerką a drugiego pewnie niedługo się doczekam bo tylko haruje w pracy aby zarobić na ZUS......
Łukasz K / 77.109.141.* / 2015-04-10 18:48
Witam wszystkich którzy mają trochę gotówki a niewiedzą jak zainwestować zapraszam na priv mam ciekawe rozwiązanie i potrzebuję jeszcze około 20 chętnych osób. !!!! Łukasz Komorowski pisać na FB
kurzijolanda@wp.pl / 66.249.81.* / 2015-04-10 21:29
Łukaszów Komorowskich jest sporo na Fb :-D
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aga503 / 109.197.70.* / 2015-04-10 20:35
nazwisko nie wróży najlepiej wybacz
Jack621 / 78.10.38.* / 2015-04-10 19:21
"Nie wiedzą" pisze się osobno
prawy180 / 5.172.247.* / 2015-04-10 18:35
"Jednak ulgi te mogą dotyczyć jedynie należności z tytułu składek finansowanych przez samego płatnika. Nie dotyczą składek finansowanych przez ubezpieczonego, niebędącego płatnikiem składek, potrącanych z jego wynagrodzenia." - jest to oczywiste złodziejstwo ze strony płatnika składek przywłaszczenie cudzej własności, zabór mienia. Po zgłoszeniu taki płatnik powinien być niezwłocznie zatrzymany przez policję i osadzony w więzieniu do czasu wydania zagrabionych pieniędzy. Ktoś w sklepie kradnie przyjeżdża policja zabiera delikwenta kieruje sprawę do sądu
tyko / 195.205.171.* / 2015-04-10 19:28
Mylisz się, on niczego nie ukradł. Wyobraź sobie ze zarobiłeś tyle by zapłacić pracownikom to co im się należy na rękę, na więcej nie kasy , czasem jest na towar do produkcji ale bez niego trzeba by zwolnić ludzi i zamknąć firmę. Pracodawca więc płaci ludziom netto i nie ma na składki lub podatek. Zus i US uważają ze ma zapłacić im na rękę kwotę pomniejszona o składki i podatki czyli jak nie ma kasy to mniejszą niż należną. A teraz mądralo dokonają wyboru - pracownikom przede wszystkim czy po równo także składki i podatkI.
Winą tych pracodawców jest ze juz powinni byli zwolnić ludzi ale cały czas mają nadzieję ze będzie lepiej.
Co oczywiście nie dotyczy tych co nie płacą bo dla nich ma zostać więcej zawsze, ale oni częściej płacą składki i podatki a pracownikom tną.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
prawy180 / 5.172.247.* / 2015-04-10 20:35
zatrudniasz ludzi to masz odpowiedzialność ty odpowiadasz za strategię, zarządzanie finansami, co sobie rekompensujesz stosownym zyskiem, niewspółmiernym do dochodów pracowników. Wybacz ale nie wierzę w przedsiębiorców z mentalnością "matki Teresy". Argumentu że kasy nie ma, nie przyjmuje zarządzasz, kasa być musi ty rządzisz, ty decydujesz, ty zwalniasz, ty zatrudniasz, ty masz majątek i zasoby. Bez zasobów przedsiębiorcą byś nie był. Nie stać cię na samodzielność szukaj inwestora, dopuść wiarygodnych pracowników do zysków. Zatrudniając ludzi nie możesz się tłumaczyć że jakoś będzie, a twoje wpadki ktoś skredytuje - to jest zwyczajnie nie w porządku. Nie dyskutuje o tych co tną pracownikom bo w efekcie w końcu obetną gałąź na której siedzą. Pryncypał ma zyski i ma obowiązki strategia jest jego działką jak spiep... swoją robotę nie może kosztów przerzucać na tych którzy na jego decyzje nie mieli istotnego wpływu. Tylko mi nie pisz o misji zatrudniania pracowników bo ja w takie misje nie wierzę.
Komentator815 / 178.235.67.* / 2015-04-11 12:28
prawy180, prawy ale durny. Dlaczego durny? Bo zakłada idealny interes, bo przyjmuje, że jak ktoś prowadzi działalność gospodarczą, to zawsze ma zyski (obojętnie na którym etapie działalności: na starcie, po jakimś czasie lub na zakończenie), a tak nie jest. Problemem jest konieczność płacenia ZUS, nawet wtedy gdy nie ma się przychodów! Gdy po "zamknięciu" miesiąca zostaje Ci 1000 złotych (bo nie sezon, bo brak koniunktury, bo nie trafiłeś z ofertą, bo nie jesteś idealny), to masz do wyboru ZUS lub chleb, co prawy/durny wybierzesz? W innych krajach nie stajesz przed koniecznością takiego wyboru.
Rys52 / 82.177.213.* / 2015-04-10 21:39
Tak właśnie myślą politycy i tworzą takie prawo nie ważne ze nie sprzedałeś wyprodukowanego towaru lub kontrahent nie płaci ty masz płacić /pracownikowi ,ZUS.USkarb.itp zakupić materiał do dalszej produkcji / pytam skąd brać kasę z banku na duży kredyt ??? zakładaj firmę i zobacz jak jest nie zawsze jest popyt na to co kiedyś szło .
zyga993 / 188.33.180.* / 2015-04-10 18:02
ogólnopolska rzeź zdrajców tzw polityków. kto zaaaa???!!!! sądy i policja tylko ich kryją. polska to nie kraj wolności tylko reżim komorowskiego i po. ten koleś nigdy dla mnie nie bedzie prezydentem polski bo stanowisko te powinna piastować osoba która broni obywateli jest dla nich a nie dla kolesi z partii. on jest nam nie potrzebny!!!!
ps. / 91.246.15.* / 2015-04-10 17:58
Na jakiej podstawie płaci się kilka zrowotnych składek to typowe oszustwo i wy
łudzanie pieniędzy.Przecieź człowiek ma jedno zdrowie no nie .Czy ma dwie firmy czy jedną powinien płacić jedną skłatkę zdrowotną.
enka / 77.254.169.* / 2015-04-10 20:50
Jak zarabiasz w firmie jako pracownik składkę zdrowotną płacisz od wszystkich przychodów nie tylko od minimalnej lub ewentualnie od podstawowej pensji dlaczego więc miałbyś płacić tylko jedną składkę minimalną (bo przecież i tak nie płacisz od tego co zarobisz) uzyskując przychody z kilku działalności?.
A podstawa jest prosta - ustawa która to reguluje została uchwalona przez przedstawicieli wyborców.
kaja50 / 83.31.206.* / 2015-04-10 18:05
zgadzam się z Tobą bo tez tego nie rozumiem.Nie mialąbym nic przeciwko gdyby doplącało się do spolecznego to przynajmniej emerytura byłaby większa
JA--- / 81.190.125.* / 2015-04-11 17:58
NO COZ ------------ ZAMYDLA SIE LUDZIA MOZGI ------ROBI SIE Z NICH DURNI ---------- NATO WSZYSTKO POZWALAJA LUDZIE ----- JEDNO JUZ WIEM POLAKU ------------RODZISZ SIE W POLSCE ---DORASTASZ --WCHODZISZ W DOROSLE ZYCIE TO PIERWSZE KROKI SKIERUJ DO PSYCHIATRY BO W TYM KRAJU LUDZIE NIEWIEDZA CO TO JEST SZACUNEK I GODNOSC -------------- NIEWIEDZA -------- JAK ZYC W PANSTWIE BEZPRAWIA --------- BEZ POCZUCIA BEZPIECZENSTWA I SPOKOJU ------------STABILIZACJI -------------- PANSTWO OSZUSTOW .....
Grazka66 / 178.252.25.* / 2015-04-10 17:39
Kiedy będą identyczne składki ZUS-u i KRUS-u??????czyli jedna firma skupiająca wszystkich płacących składki ubezpieczeniowe i w jednakowej kwocie??????
Krzysiek18b4 / 178.42.29.* / 2015-04-10 21:25
pojedź sobie na wieś. kup sobie 4ha pola jak maja mikro rolnicy w wiekszosci przypadkow. np na mojej wsi. kup Sobie c330-m lub T25 podstawowy sprzet i spróbuj mieć takie skladki jak zus:) powodzenia Ci zycze:)
fuj / 194.153.119.* / 2015-04-10 23:18
mieszkam na wsi pod warszawą, sporo tu takich gospodarstw, każdy rolnik i jego żona mają po nowym autku, jakoś jednak się opłaca? nie widzę, żeby ktokolwiek z nich biedował
J,H. / 89.69.180.* / 2015-04-10 17:38
Są w Polsce siły bojące się obywateli niezależnych, mających poczucie swobody i wolności. To szkodliwe lobby bardzo skutecznie przeciwdziała wzrostowi dochodów Polaków na rzecz stosunkowo nielicznej grupy, której dochody rosną niewspółmiernie w stosunku do reszty. Biedakami łatwo manipulować i mamić pustymi obiecankami.
Luk81 / 70.208.72.* / 2015-04-10 16:28
Ponad rok temu poddalem sie i wyemigrowem do USA. Mam swoja firme, place podatki wg wlasnego uznania. Chce miec wieksza emeryture w przyszlosci to place wiecej, jezeli nie to obowiazkowe minimum. Do POlski na pewno nie wroce
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robertWWA / 31.61.130.* / 2015-04-10 16:39
Hahahahahah. To dlaczego baranie piszesz tego posta z terytorium Polski?? Co myślisz że nie da się tego ustalić? Amerykanin za dwa grosze hahhaahahahaha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
245y7 / 62.141.229.* / 2015-04-10 20:26
ty pajacu to jesteś chyba TIGER BONZO i shakujesz my telefon skąd masz jego nr i siec ale pajac
jan____ / 89.78.252.* / 2015-04-10 17:39
http://www.ip-adress.com/ip_tracer/70.208-72-2.reverse.enterhost.com

sam jestes kretyn ze zarowno tu wciaz jestges (tak ja rowniez) jak i to ze piszesz glupoty, sprawdzales chociaz to IP czy tak sobie palnales, ot by poprawic sobie nastroj a bardziej popsuc innym???
sss906 / 194.247.62.* / 2015-04-10 16:29
Śmierdzący spamer !!!
huba2222 / 213.62.126.* / 2015-04-10 16:24
Niech lepiej ustalą składki jak w KRUSie. Dlaczego rolnicy mogą płacić 10 krotnie niższe składki do KRUS i nie płacić podtku dochodowego???
sss906 / 194.247.62.* / 2015-04-10 16:30
Jak ustalą składki jak w krusie to dostaniesz tyle emerytury co mój dziadek 300zł na miesiąc debilu !!!
bavaria / 89.15.239.* / 2015-04-10 20:32
ja placilem w zus-ie 21 lat na swojej dzialalnosci +8lat wczesniej pracowalem w firmie pänstwowej i z zus-u dostalem symulacje emerytury 300,00zl slownie trzysta
gghj / 94.254.193.* / 2015-04-10 18:58
Renta z KRUS debilu to przeszło 800zl a minimalna z ZuS to 700zl
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kaja50 / 83.31.206.* / 2015-04-10 18:08
a dlaczego ,przeciez rolnicy nie dostają 300 zł tylko normalne emerytury jak mały przedsiębiorca czyli najnizszą
ekonomistkaBG / 178.252.25.* / 2015-04-10 17:43
Jak Twój dziadek płacił raz na kwartał 70 zł to się nie dziw,ze ma aż 300 zł.Zobacz ile inni płacą i ....płaczą bo musza płacic bez względu na dochody czy straty szczególnie ci co maja firmy jednoosobowe.To co miesiac ponad 1000 zł.
BQB / 213.158.221.* / 2015-04-10 16:23
Bierzmy przyklad z Kanady ---- EMERYTURA OBYWATELSKA ----''Przykład Kanady pokazuje, że możliwy jest system emerytalny, w którym każdy, nawet gdy nie pracował, dostaje emeryturę, zaś odpowiednik ZUS przynosi zyski. Obywatele mają prywatne oszczędności na starość, a utrzymanie emerytów kosztuje państwo mniej niż w Polsce. Jednak kanadyjskie rozwiązania też nie są doskonałe, bo na starzenie się społeczeństwa recepty nie ma.

W Polsce o „systemie kanadyjskim” zrobiło się głośno za sprawą projektu reformy emerytalnej przedstawionego przez Centrum im. Adama Smitha (CAS). Powołując się na rozwiązania kanadyjskie CAS zaproponowało w miejsce obecnego systemu repartycyjno – kapitałowego (I oraz II i III filar) wprowadzenie „emerytury obywatelskiej”. Każdy obywatel po przekroczeniu określonego wieku otrzymywałby od państwa minimalne, jednakowe świadczenie.

Zainteresowanie kanadyjskim modelem nie powinno dziwić, gdyż jego skuteczność zdają się potwierdzać niezależne badania. W zestawieniu międzynarodowej firmy konsultingowej Mercer (badania zrobiła jej australijska filia), Kanada została zaliczona do grupy sześciu państw z najlepszym systemem emerytalnym na świecie (obok m.in. Holandii, Australii i Szwecji).W rankingu oceniano m.in. przejrzystość systemu, pewność otrzymania przyrzeczonej emerytury, sposób finansowania i integralność z sektorem prywatnym. W tym zestawieniu polski system emerytalny określono jako „wrażliwy na ryzyko niewypłacalności w niedalekiej przyszłości”.Emerytura obywatelska

Filozofią działania państwa jest w systemie kanadyjskim nie zapewnienie każdemu obywatelowi jak najwyższej emerytury w ramach modelu składkowego (jak teoretycznie ma to miejsce w Polsce), lecz pewnego minimum socjalnego na starość. Choć CAS zdaje się sugerować, że bezpośrednie świadczenia z bieżących podatków są w stanie sfinansować te zadania, to tzw. „emerytura obywatelska” w Kanadzie tylko w ok. 40 proc. spełnia to minimum.

W rzeczywistości system kanadyjski, podobnie jak Polski, składa się z trzech filarów. I filar to właśnie „emerytura obywatelska”, nosząca nazwę Old Age Security (OAS). Prawo do niej przysługuje każdemu obywatelowi po 65 roku życia, a finansowana jest ona z bieżących wydatków budżetu państwa.

Otrzymuje ją każdy, nawet jeśli nie przepracował w życiu ani godziny. Jedynym warunkiem jej uzyskania jest mieszkanie w Kanadzie przez co najmniej 10 lat, po ukończeniu 18 roku życia. Zasiłek jest tym wyższy, im dłuższy jest okres pobytu. Aby otrzymać całość świadczenia trzeba spędzić w kraju 40 lat.

W 2011 r. pełna „emerytura obywatelska”wynosiła 540,12 dol. kanadyjskich (ok.1724 zł). Jest to z definicji kwota niewielka, równa około jednej trzeciej pensji minimalnej. Beneficjentami systemu są prawie wszyscy emeryci, z wyłączeniem grupy najlepiej zarabiających. Ci w zależności od wysokości dochodu otrzymują tylko część zasiłku bądź wcale.

OAS cztery razy w roku jest waloryzowany o wskaźnik inflacji. Istnieje również system dodatkowego wsparcia najuboższych (Guaranteed Income Supplement), z którego korzysta 38 proc. emerytów. Wysokość tego świadczenia jest wyższa niż OAS.Niższa składka, lepszy efekt

Większa część państwowej emerytury w Kanadzie pochodzi jednak z II filaru, noszącego nazwę Canada Pension Plan (CPP). Jest to obowiązkowy, pokoleniowy fundusz, podobny do polskiego ZUS, a więc finansowany ze składek wszystkich pracujących obywateli.

Na tym jednak podobieństwa się kończą, a właśnie w konstrukcji i działaniu CPP najwyraźniej widać przewagę rozwiązań kanadyjskich nad polskimi. W odróżnieniu od naszego systemu składkowego, CPP określa nie tylko maksymalną roczną kwotę odprowadzanych składek, jak i maksymalną wysokość świadczenia, jakie może otrzymać beneficjent przechodząc na emeryturę.

Do programu należy każdy pracujący między 18 a 65 r. życia, na takich samych zasadach (nie ma więc problemu z kosztownymi przywilejami emerytalnymi dla różnych grup zawodowych). Składka wynosi 9,9 proc. od wynagrodzenia. Gdy suma rocznych zebranych wkładów od pracownika przekroczy 2 217 dol., składka przestaje być pobierana.

Maksymalny poziom świadczenia ustalany jest na podstawie zmian średniego dochodu i wynosi obecnie 986,67 dol. (3147,5 zł). Kapitał składkowy jest raz do roku indeksowany o wskaźnik inflacji.

Przejrzysta i precyzyjna konstrukcja CPP sprawia, że jest to fundusz samofinansujący się, w przeciwieństwie do ZUS I KRUS, których coroczny deficyt około 40 mld zł, musi być uzupełniany z dotacji budżetowych. Także koszty funkcjonowania systemu, w wartościach względnych do PKB, są w Kanadzie aż 3 razy mniejsze.

CPP nie jest zwykłym funduszem repartycyjnym, w którym całość składek pracujących przekazywana jest na wypłatę bieżących emerytur. Coraz większą rolę w systemie odgrywa jego część kapitałowa. Obecnie 20 proc. środków ze składek jest inwestowanych na rynkach finansowych.
bookbis / 31.0.2.* / 2015-04-10 18:38
i tp mi sie podoba , bo po pierwsze miałabymjuz swiadomosc ,że lata ktore juz przepracowałam nie ida na marne, po drugie 9,9% jest to realna stawka, po trzecie przy tskim systemie u muszac jeszcze harowac nastepne 20 lat mogłabym co nieco odłozyc. Mogłabym dalej pracowac ale juz bez obciazenia :czy uda mi sie zarobic na sladki dla kogos innego- ,bo ponoc nie dla siebie,- choc dlasiebie,- ale juz przejedli, -ale po nas nie ma juz kto finansowac.
Taki system nalezy wprowadzic juz dzis, ograniczajac przy tym zapedy tzw uprzywilejowanych i ograniczajac juz nabyte i tak niektore wysokie emerytury
sooodoo / 213.158.221.* / 2015-04-10 19:33
mialbys jeszcze lepiej bo emerytura obywatelska jest jako dodatek do tego co sobie wypracowales wiec ZUS np. dzis komus wyplaca np. 2000 zl i by dodatkowo kazdy dostawal np. 500 zl emerytury obywatelskiej . Emerytura obywatelska nie ma byc zamiast ZUS lecz dodatkowo i ma byc gwarantem dla tych co nie wypracuja lat gdzies tam a dodatkiem czyli zwiekszeniem finansowym dla tych co maja wypracowana gdzies emeryture.
robertWWA / 31.61.130.* / 2015-04-10 16:41
Masakra. Za dużo marksa i lenina kolego. Wogule nie powinno być emerytur i ubezpieczeń oczywiście przymusowych. Kto chce płaci kto nie chce nie płaci. A co będzie na starość to już każdego prywatna sprawa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
myślisz / 178.43.106.* / 2015-04-10 16:07
Witam
32 lata ćwiczę działalność gospodarczą w Polsce - chciałbym mieć taki przychód, by stać mnie było opłacić składki ZUS w terminie. Odraczanie do niczego nie prowadzi tylko pogłębia zadłużenie, powodem niepłacenia składek nie jest chwilowy brak na to środków tylko w większości ich brak.
Te zmiany doprowadzą do wysadzenia w powietrze ZUS-u i całego systemu emerytalnego w Polsce, gdyż w ZUS będzie coraz więcej pieniędzy wirtualnych z odsetkami wirtualnymi, a na wypłaty dla emerytów i rencistów nie będzie.
Olany przez prezydenta / 109.243.59.* / 2015-04-10 16:04
Płacę na Słowacji 480 zł ubezpieczenia gdzie jestem zatrudniony na 1/2 etatu. Po odpisach podatku w PL i wypłacie za pracę ubezpieczenie kosztuje mnie tylko 240 zł/m-c. Ja jako prowadzący w Polsce jednoosobowa działalność gospodarczą chętnie bym płacił 450 zł na ZUS a nie na Slowacji. Ale 1100 zł jest ponad moje możliwości. Pisałem do prezydenta, aby napisać nowelizację ustawy i objąć polaków niższym ubezpieczeniem, by wrócili do polskiego ZUS-u ci wszyscy co płacą za granicami Polski , ale nie było odzewu i prezydent mnie olał.
ja 21 / 89.240.255.* / 2015-04-10 17:34
~PO-PSL-media jak Trybuna ludu broni sitwy rządowej atakuje opozycję i ogłupia wyborców : mimo spadku notowań PeOwskiej prezydĘcinki - mistrza światowego w ortografii i występującego z NATO nie mogę pojąc jak to jest możliwe że:
47% obywateli nie widzi skandalu ze służbą zdrowai
47% obywateli nie widzi skandalu z elektrownia atomową
47% obywateli nie widzi skandalu z 6-cio latkami wysyłanymi na siłę do nieprzygotowanych szkół
47% obywateli nie widzi skandalu głodowymi emeryturami
47% obywateli nie widzi zapaści polskiej gospodarki
47% obywateli nie widzi skandalu z GIGANTYCZNYM długiem
47% obywateli nie widzi skandalu ze służbą zdrowia
47% obywateli nie widzi skandalu w aferach z udziałem rządzącej junty PełO-PeeSeL 63% obywateli nie widzi skandalu z zapaścią budowy gazo-portu
47% obywateli nie widzi skandalu z rujnacją przemysłu związanego z węglem w wyniku podpisanych zobowiązań przez premierówkę kopaczówkę
47% obywateli nie widzi skandali związanymi z malwersacjami ekipki PO PSL
47% obywateli nie widzi skandalu z zakupem pendolino (prawdopodobna łapówka)
47% obywateli nie widzi skandalu w związku z cudami nad urnami w wykonaniu zielonych ludzików
47% obywateli nie widzi skandalu w ciągłych kłamstwach i manipulacjach ekipki PO PSL
47% obywateli nie widzi problemu w aferach z udziałem członków PeOwych i PSLu
47% obywateli nie widzi skandali w malwersacjach dokonywanych przez AMBER-po-psl-sektę
47% obywateli nie PRZESZKADZANIA wszechobecny nepotyzm
47% obywateli nie widzi skandalu w związku z totalnie panującą cenzurą PO-lityczną w mediach
47% obywateli nie widzi skandalu w zmuszeniu obywateli by pracowali aż do śmierci
47% obywateli nie widzi skandalu w głodowych emeryturach
47% obywateli nie widzi skandalu w likwidowaniu małych firm budowlanych w wyniku budowy najdroższych autostrad
47% obywateli nie widzi skandalu związanego z zamknięciem programu gazu łupkowego
47% obywateli nie widzi skandalu w likwidacji polskiego przemysłu stoczniowego
47% obywateli nie widzi skandalu w kradzieży naszych pieniędzy z OFE
47% obywateli nie widzi problemu w tym że członki PO-PSL żarli za nasze pieniądze w drogich knajpach
47% obywateli nie widzi skandalu związanego z piciem wódy przez członków PO-PSL za nasze pieniądze w knajpach??????
47% obywateli nie widzi skandalu związanego z ubieraniu żony tuskiego za publiczne pieniądze
47% obywateli nie widzi skandalu związanego z gigantycznym bezrobociu mimo faktu wyjechania 3 milionów Polaków z kraju????
47% obywateli nie widzi skandalu w związku z tym że obecna władza PO-PSL strzela z karabinów do górników /komentarz pod art. w onet.pl
revolution / 89.79.86.* / 2015-04-10 15:55
WYSTARCZY ZROBIĆ JEDEN MALUTKI RUCH,
A POLSKA przedsiębiorczość ruszy posady świata,
wystarczy zrównać zus z krusem, a ten durny z niemoty nierząd zobaczy ile kasiory będzie wpływało do kasy, ale te j..ane żydy zachłanne na szekle nie POzwolą Polakom się bogacić, qnfa, z nimi coś trzeba zrobić !!!
primjack / 83.22.0.* / 2015-04-10 15:49
a nie lepiej obniżyć składki a nie rozkładać na raty , wtedy wszyscy zapłacą i nie bedą kombinować ani zatrudniać na czarno . proste ale kto u nas pomyśli o obniżeniu ...
Bartek585 / 31.92.59.* / 2015-04-10 15:38
Mam firme w uk sprzedaje przez internet . Nie place zus ani podatku. Dziekuje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy