Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będzie 23-procentowy VAT. Koniec z budżetowymi sztuczkami

Będzie 23-procentowy VAT. Koniec z budżetowymi sztuczkami

Wyświetlaj:
małgosia 1972 / 194.242.62.* / 2010-07-30 12:02
Dostanę ponad 1 ml. zł emerytury (policzcie). Cywilni nieudacznicy. Siedziałam w Straży Granicznej 15 lat tak jak mąż policjant i brat strażak. Nikt nam tego nie odbierze bo to święte prawa nabyte nieudacznicy. Obronił na Tusk i Pawlak w 1992 , Kwaśniewki I TK. Jak zabraknie dla nas kasy to wam podwyższy się ZUS (mundurówki nie płacą więc mnie to wali). ha, ha, ha
Sklave / 83.2.33.* / 2010-07-30 12:22
nie, nie ciesz się dziadku z czyjegoś przypadku dziadek się śmiał i to samo miał.
A wiesz ty dlaczego mundurowi zawsze na służbie chodzą parami.
artur xxxxxxx / 188.147.118.* / 2010-07-30 12:16

Cywilni
nieudacznicy.


bo to
święte prawa nabyte nieudacznicy

To już takie bydło przyjmują do służb mundurowych?
sceptyk / 2010-07-30 12:51 / Tysiącznik na forum
Kiedyś przyjmowali.
Bo teraz są na emeryturach.
burżuazjakredytowa / 193.0.236.* / 2010-07-30 12:11
ja praktycznie zusu nie płacę... przy dochodach jakie mam powinienem płacic ze 4x tyle.. ja emeryturę będę miał skądinąd..
A ja ci nie zdroszczę mundurówko.. to o tobie dowcipy opowiadją.. to z ciebie sie smialismy chodzac po szlakach granicznych ;-)
robiliscie najdurniejsza robote pod słońcem, bezproduktywną i przez nikogo nie lubiana...
strazacy przynajmniej cos konkretnego robią.. życie ratują a wy?
sprawdzaliście na granicach zasmarkane chusteczki w kieszeniach turystów ;))))
w moim miescie byla wyzsza (hehe) szkola strazy granicznej.. najwieksze tłuki tam szły. w sumie to nalezy ci sie renta a nie emerytura ;-))))
tora,tora,tora / 178.36.141.* / 2010-07-30 12:21

ja emeryturę będę miał skądinąd.

a jak ją ukryjesz przed fiskusem ???
bo jak będziesz stary, to ci dowalą taki podatek, że się posrasz :-))))
artur xxxxxxx / 188.147.120.* / 2010-07-30 12:51
Za kilkanaście lat pieniądz będzie występował już pewnie tylko w postaci plastiku i chipów, więc ukryć się może nie dać w ogóle. Zawsze jednak zostanie emigracja...
konserwa / 2010-07-30 11:52 / Tysiącznik na forum
Chciałbym, żeby ktoś uczciwie przedstawił ile rzeczywiście da zamrożenie płac w tzw budżetówce. Rozumiem, że budżetówka to też nauczyciele wszelkiej maści i drobna część urzędników. Ile państwo płaci tworząc te miejsca pracy i ile zyskuje na pracy tych ludzi. Najłatwiej zamrozić budżetówce, rencistom i emerytom. Ostatnio był artykuł co to mówił, że liczba rencistów w ciągu ostatnich 5 lat spadła o 50%. Dalej przyjrzyjmy się tym nieszczęsnym emerytom, znam kilku co to pracując uczciwie całe życie dostają 800 zł. To to zamrażać podnosząc VAT czyli ceny podstawowych artykułów dla emerytów. Emerytura w wysokości 1800 zł to już niemały rarytas. Ile tu można zaoszczędzić????
A z drugiej strony zwolnienia od podatku wielkich sklepów przez 5 lat i tak w cudowny sposób Geant zmienia się po pięciu latach w Real itd, gdzie wpływy do kasy państwa.
Następna sprawa dzierżawienie ogromnych połaci ziemi obcokrajowcom za grosze. Dopłaty UE wędrują do właściciela tj np Norwega czy Duńczyka, za to co wyprodukuje i sprzeda odprowadza podatki we własnym kraju. Kto na to zezwala, przecież to rozbój w biały dzień - setki tysiące hektarów są tak użytkowane. Obcokrajowiec dostaje również dotacje z UE na zakup maszyn i pewno to jest zapisywane na koszt Polski. Wiele jest takich kwiatków np firmy prywatne a jednak państwowe wszystkie te spółki skarbu państwa, koleje i inne tym podobne "przedsiębiorstwa".
Wreszcie uczciwość Polaków, okazuje się, że jedynie z budżetówki są pewne wpływy bo firmy kręcą jak tylko mogą.
sceptyk / 2010-07-30 12:58 / Tysiącznik na forum
Zamrożenie płac w budżetówce da tyle, co okład z lodu dla chorego na malarię.
Tylko w 2010 roku (6 pełnych miesięcy) zatrudnienie w administracji centralnej i wojewódzkiej wzrosło o 25,000 osób.
To wydatek rzędu 3,000,000,000 (TRZECH MILIARDÓW) rocznie!
emerytka1952 / 178.37.54.* / 2010-07-30 14:44
Media mówią,że leki i żywność nie podrożeje - chyba tam siedzą idioci - przecież podrożeje paliwo i energia - a w efekcie reszta .Wiec po co nam mydlić oczy. A redukcja administracji i biurokracji to konieczność. Tych nieudanych gryzipiórkow jest już za dużo. Mówiło się,że za komuny była biurokracja - to był drobiazg, teraz to jest BIUROKRACJA Kosmiczna. Wiem bo przepracowałam 40 lat.
leming / 95.49.99.* / 2010-07-30 11:50
lubię być dymany przez cudotwórce
~jurga / 89.230.215.* / 2010-07-30 11:40
Ten tekst jest skierowany specjalnie do binarka.
Zarzucił mi, że „boję się z nim zderzyć w dyskusji”. Wobec tego przypomnę sławne 10 obietnic wyborczych PO z 2007 roku, pod którymi z wielkim medialnym szumem podpisali się liderzy PO :

DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PLATFORMY

Polska zasługuje na cud gospodarczy

1.Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2.Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy
emerytury i renty
3.Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,
mostów i obwodnic
4.Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
zlikwidujemy NFZ
5.Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą
prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6.Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7.Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8.Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i
inwestować w Polsce
9.Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10.Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Ikoną walki rządu PO z korupcją jest J.Pitera i jej sławny dorsz za 8 zł.
O ile nie będę podważał tempa budowy stadionów, to odnośnie tempa budowy autostrad każdy może sobie wyrobić zdanie analizując stronę statystyk :
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=60809487&postcount=3264

Widzę jeszcze jeden wypełniony punkt – wyjście z Iraku. Lecz co po tym, gdy tych żołnierzy przerzucono do Afganistanu, która to „misja” kosztuje nasze biedne państwo :
- w latach 2002-2007 …ok. 219 mln zł
- w roku 2008…304 mln zł
- w roku 2009…ok.630 mln zł
- w roku 2010… szacunkowe koszty około 1,9 miliarda zł.
Dane dotyczące lat 2002-2008 – zaczerpnięte z zestawienia MON dotyczącego kosztów misji zagranicznych WP ponoszonych przez nasz kraj, zaś dane dotyczących lat 2009-2010 z danych dotyczących budżetów MON na te lata.

I kilka obietnic i tez premiera Tuska z jego expose z 2007 r :

1.„…W gospodarce rynkowej opartej na dobrowolnej współpracy obywateli zaufanie ma znaczenie pierwszorzędne. Oznacza ono przede wszystkim przekonanie, że korzyści jakie każdy czerpie ze swojej aktywności gospodarczej, pracy najemnej lub prowadzenia firmy będą proporcjonalne do realnych efektów tej aktywności. To oznacza prawo do sprawiedliwej płacy, ale też do uczciwie wypracowanego zysku. Będziemy stanowczo zwalczać naruszenia praw pracowniczych…”

2.„…Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie w związku z tym stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi dotyczyć wszystkich. I tych mniej zamożnych i tych bogatszych. Wszyscy mają prawo do tego, aby państwo przyjęło wreszcie kierunek na obniżanie podatków i danin publicznych….”

3.„…musimy zapewnić wzrost płac pracownikom sektora publicznego…”

4.„…Należy radykalnie przyspieszyć prywatyzację tak, aby podnieść efektywność przedsiębiorstw…”

5.„…Prawo do własności jest obok prawa do życia i wolności jednym z podstawowych praw człowieka i stanowi fundament ładu prawnego, ekonomicznego i społecznego. Własność jest warunkiem wolności obywatelskiej i trwałości. I dlatego będziemy starali się dbać o to, żeby własność w wymiarze indywidualnym stała się powszechna wśród naszych obywateli, a państwo będzie tak działało i to memu rządowi dedykuję ze szczególną determinacją, aby państwo gwarantowało skuteczną i jak najlepszą ochronę prywatnej własności naszych obywateli….”

6.„…chcę powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany praktyczną realizacją przez poprzednią władzę ideału taniego państwa. I chcę państwu powiedzieć, że tanie państwo dzięki tej ekipie i tej koalicji stanie się faktem szybciej niż ktokolwiek może się spodziewać. Tu, w tej Izbie przedstawiciele mojego rządu każdego miesiąca, powtarzam, każdego miesiąca będą informowali Wysoką Izbę i polską opinię publiczną o kolejnych decyzjach likwidujących przywileje władzy, przywileje prawne i materialne. Nie będzie takiego miesiąca, aby kolejna informacja o naszych kolejnych decyzjach nie docierała do opinii publicznej….”

7.„…wydatnie zmniejszymy koszty działania administracji rządowej w terenie. Struktura tej administracji ulegnie radykalnemu uproszczeniu…”

To tylko niektóre z tez. Od słów „chcemy”, „rozpoczniemy”, ”będziemy, „planujemy” aż się roi w tym expose. Zwłaszcza słowo „chcemy” było tam ulubione- występuje 59 razy.
Natomiast co trzeba bezstronnie przyznać- "prywatyzują" na potęgę. Jeszcze z rok i będziemy państwem bez swoich przedsiębiorstw ( tak jak zostaliśmy z kilkoma bankami - na 70 banków komercyjnych akcjonariat zagraniczny ma większość w 60 bankach, w tym 39 jest w 100 % własnością zagranicznego właściciela. Udział zagranicznego kapitału w strukturze własnościowej polskich banków wy
Binarek / 2010-07-30 11:55 / Tysiącznik na forum
Niestety więcej będę mógł z Tobą podyskutować w późniejszych godzinach. Odniosę się do Twoich 3 pierwszych zdań

"1.Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy"
W 2008 z tego co pamiętam 3 miejsce w EU w 2009 I miejsce w EU
Podaj proszę miejsca z 2005 i 2006

2.Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy
emerytury i renty
Nauczyciele dostali i w 2009 i dostaną w 2010 przynajmniej 7% podwyżkę. Podczas gdy w państwach bałtyckich nauczycielom obcięto 30% pensji
W latach 2005- 2007 przypominam była tylko jedna podwyżka

3.Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,
mostów i obwodnic

Proszę rzuć okiem. Skala inwestycji wzrosła przez 3 lata o 200%
http://www.gddkia.gov.pl/article/sprawdz_na_mapie_przygotowanie_drog_i_autostrad/index.php
@@@ / 89.77.200.* / 2010-07-30 13:00

"1.Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy"
W 2008 z tego co pamiętam 3 miejsce w EU w 2009 I miejsce w EU
Podaj proszę miejsca z 2005 i 2006

Podaj jaki byl w tych latach deficyt budzetowy.
Za pozyczone pieniadze to mozna nawet na Ksiezyc poleciec a nie tylko wywidowac PKB

Nauczyciele dostali i w 2009 i dostaną w 2010 przynajmniej 7% podwyżkę. Podczas gdy w
państwach bałtyckich nauczycielom obcięto 30% pensji

No to podaj jeszcze jakie place mieli ci nauczyciele w panstwach baltyckich przed obnizka.
~jurga / 89.230.215.* / 2010-07-30 11:42
Ciąg dalszy- system nie zamieścił całej wypowiedzi.

Udział zagranicznego kapitału w strukturze własnościowej polskich banków wynosi w Polsce ok.80 %, zaś w krach "starej unii" - ok.18 %. Z jakiegoś powodu rządy tamtych państw nie dopuszczają do przejęcia kontroli przez obcy kapitał nad ich systemem bankowym).

Obietnice zawarte w expose znajdują się na stronie :
http://wsercupolska.org/joomla/index.php/pastwo/5-panstwo/1752-73-obietnice-donalda-tuska-zawarte-w-expose.html

Czy i z jakim skutkiem te zaczerpnięte kilka punktów z expose jest realizowane każdy widzi.

Odnośnie obniżenia podatków PIT oraz składki rentowej. Została zaproponowana przez rząd J. Kaczyńskiego i uchwalona przez poprzedni Sejm z datą obowiązywania od 2009 roku. Zasługą PO jest to, że nie uchyliła tamtej ustawy. Chociaż, gdy przeanalizujemy zestawienie kto w zasadzie najbardziej zyskał na tym ruchu obniżenia PIT i składki rentowej przestaje to dziwić . Zestawienie korzyści poszczególnych grup w zależności od zarobków znajdują się tutaj :

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zyskamy-na-obnizce-podatkow-w-2009-roku-1821716.html

O obiecywanym przez polityków PO w trakcie kampanii wyborczej zniesieniu podatku Belki nie wspomnę- politycy PIS także to obiecywali w czasie kampanii w 2005 roku, tak więc obie partie mogą sobie podać tutaj rękę- solidarnie w tym temacie robią wyborców „w bambuko”.
Więcej nie będę się rozpisywał- szkoda mi czasu.
PełOwizna to Zgnilizna / 83.7.185.* / 2010-07-30 11:29
Tym razem usunięcie tej POstAWSowskiej gangreny będzie jeszcze bardziej bolało, bo otumanione mięso wyborcze zostało odarte z własności i resztek kapitału juz do gołej skóry
janiszek72 / 2010-07-30 11:20 / Tysiącznik na forum
Panie Jacku recepta na obniżenie kosztów i wydatków jest bardzo prosta. Przestańcie sponsorować byłych SB do zwalczania ludzi o poglądach pisowskich, nie wypłacajcie im dodatkowego żołdu, a wówczas pieniędzy w budżecie nie zabraknie. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
asdasda / 83.21.82.* / 2010-07-30 11:26
BEZ WYJŚCIA NA ULICĘ SIĘ NIE OBEJDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaczynam zbierac butelki i benzynę do beczek
na / 83.4.98.* / 2010-07-30 11:25
janiszek daj se siana platfuski nie są zainteresowane żadnymi receptami, a nawet gdy obniżą koszty to podatki i tak zwiększą, z tego prostego powodu,że teraz już mogą
niewierzący ateusz / 83.4.98.* / 2010-07-30 11:13
bo nawet wyborca PO gdyby dostał w styczniu 100 zł mniej to
by od razu zauważył różnicę, a jak zapłaci za żarówkę 5 gr więcej za chlebek 5 gr więcej za telewizor 10 zł więcej to się takiemu wyborcy będzie wydawało,że nic się nie zmieniło,no i vat można podnieść w listopadzie przed świątecznymi zakupami i zgolić frajerów ,a z pitem trzeba czekać do stycznia

dzień wolności podatkowej
2006 - 24 czerwca
2007 - 16 czerwca
2008 - 14 czerwca
2009 - 14 czerwca
2010 - 23 czerwca

widzicie? niby nic wielkiego nie podnieśli , jakieś grosze na
akcyzach a tyraliśmy na budżet o 9 dni dłużej ,w przyszłym roku dzień wolności poobchodzimy sobie kiedy ? 2 lipca ? tak to się robi małymi kroczkami,

kiełbaskę kroi się po plasterku

zauważyliście,że praktycznie cała obniżka podatków od roku 2007 z takim bólem przeforsowana przez Zytę Gilowską zastała w tym roku odzyskana? teraz to już zyski netto dla POlityków
na / 83.4.98.* / 2010-07-30 11:17
a propos chlebka a stawka VAT na żywność może wzrosnąć o co najmniej 2%, bo rząd negocjuje stawki na unią, i coś mi tak pachnie konfliktem interesów, coś mi się wydaje ,że rzd nie ma interesu w niższym vacie na żywność tylko ma interes w wyższym, i jakie piękne alibi mu nie chcieliśmy ale unia kazała
na / 83.4.98.* / 2010-07-30 11:23
pisałem dwa dni temu , platforma już się podwyżki podatków nie boi, może spokojnie pozwolic sobie na utratę części elektoratu , by rządzic nie musi nawet wygrać wyborów do sejmu, wystarczy że pisiory nie będą miały większości w sejmie. wtedy taką większpśc będzie miała koalicja po-sld plus komorowski
sisley / 88.220.44.* / 2010-07-30 11:51
Kombinujesz jak Edward Gierek. Sentymenty pozostały?? PO+SLD to nieuki i lenie. A jeżeli coś zrobią to kompromitacja. tak jest od kilku lat.
tadek1245 / 82.139.40.* / 2010-07-30 13:39
Dokładnie tak, a naród jakby był głuchy i ślepy.
B_7 / 195.35.80.* / 2010-07-30 11:37
wtedy taką większpśc będzie miała koalicja po-sld plus komorowski
Całe szczęście...
na / 83.4.98.* / 2010-07-30 11:42
wujdź se z pieskiem na spacerek, tylko na pijaczków uważaj
best-before / 77.65.48.* / 2010-07-30 11:02
Popłynęliśmy trochę w kwietniu, sporo imprez z dużą pompą,
bez kompromisów, prawda? Sami tego chcieliśmy siedząc przed TV przez tydzień, daliście przyzwolenie. To tylko przykład ... jeden z wielu.

Tacy jesteśmy, większość z nas - " zastaw się a postaw się".

Pieniądze? Pomyślimy później... jakoś to będzie. No i jest.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-07-30 11:00
POjeeeby ocknijcie się!!! Platforma rządzi od 3 lat; mają stabilną większośc w sejmie, swoimi ludzimi obsadzili wszystkie kluczowe stanowiska, mają na usługach większość mediów, prokuraturę i sądy.
Jak długo można zajmować wasze głupie głowy walką ze "strasznym PiSem" ? Trudno znaleść wpis POjeeeba, w którym nie będzie odniesienia do PISu lub Kaczyńskich - czy wam odebrano rozum?
opty__ / 95.49.88.* / 2010-07-30 10:55
Prawdziwi Rabini CHudzi!!

Zabieraja bogatym (ludziom) i oddaja biednym (politykom)
Sklave / 83.2.33.* / 2010-07-30 11:03
Posłowie będą mieli większe emerytury?
autor: Michał , 2010-01-26 10:57
- Być może trzeba dostosować świadczenia polskich parlamentarzystów do warunków w Unii. Bo posłowie, którzy pracują wiele lat w Sejmie, zasługują na godne emerytury i powinny otrzymywać specjalne dodatki. To ciężka praca, musi być dobrze wynagradzana - powiedziała "Faktowi" posłanka Hanna Zdanowska z PO.
Tak, zdecydowanie polscy parlamentarzyści potrzebują jeszcze więcej pieniędzy. TERAZ MAJĄ NAJWYRAŹNIEJ ZA MAŁO, BIEDACZKI.
rozwado / 2010-07-30 10:45 / Tysiącznik na forum
Trzeba przede wszystkim odkrecic becikowe, rozne przywileje zawodowe, odprawy, rozwiazac lub zredukowac zbedne rozne instytucje typu kancelarii panstwa. Za sp Zimnego Lecha byl to dwor. Placono ludziom za lojalnosc. Kownackiego nie udalo sie przeplacic, bral forse i wyniosl sie gdzie mu lepiej placili. Usunac politykow z urzedow, wprowadzic kwalifikowanych urzednikow z konkursow. Politycy zzeraja nasze podatki.
rotor / 80.150.85.* / 2010-07-30 11:21
najpierw to trzeba takich jak ty zmusic do placenia podatkow a nie wszystko na czarno. Cale budownictwo nie wystawia faktur VAT
franekkkkkk / 95.40.34.* / 2010-07-30 11:19
Należy: zlikwodować SENAT bo to organ ułomny, ograniczyć liczbę posłow, zlikwidować liczbę doradców ministrów, premiera i prezydenta, zlikwidować KRUS, zlikwidować NFZ, pociągac do odpowiedzialności oszustów afery hazarfdowej tj. miro, zbynio, grzesia. To tylko wierzchołek góry lodowej wydatków. PO to zgraja oszustów na czele z komorowskim i tuskiem czyli tzw. tandem. Demagogiczne hasła wyborcze ??
Lor / 81.219.56.* / 2010-07-30 11:04
Licz się ze słowami - nie obrażaj Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
żuczko / 83.2.33.* / 2010-07-30 10:52
Mówisz o czymś o czym mówiono odkąd pamiętam czyli od końca lat 50-tych.
I jak grochem o ścianę
jpiast / 109.243.93.* / 2010-07-30 10:40
Tak naprawdę, to niech się PIS nie cieszy, bo łatwiej jest podatki obniżać niż je podwyższać. Platforma bądż co bądż pokazuje, że nie chce tylko sobie rządzić, ale też gospodarować mądrze, tylko że K****, środki jakie proponują są błędnę---> Oszczędzajcie a nie podatki podnoście!!!!!!!!!!!!!!
Olin2 / 141.129.1.* / 2010-07-30 10:37
koniec "zielonej wyspy" donka matolka
jpiast / 109.243.93.* / 2010-07-30 10:36
Głosowałem na Platformę od paru dobrych lat....nie nie.... nie cieszcie się Pisiory, socjaliści i inni, że na Was zagłosuję. W dupie mam, nie głosuje na nikogo. Ja jestem liberałem i nie ma dla mnie partii;/

Nie chodzi mi o to, że Platforma, jako partia niskich podatków je podnosi. Rozumiem złą sytuację budżetową.I DENERWUJE MNIE PAPLANIE O TYM, BEZ MERYTORYCZNOŚCI.

Głosowałem na Platformę jako na partię równości. Miał być podatek VAT liniowy 15 %, na taki nie liczę, ponieważ za mało pieniędzy do budżetu wpłynie, ale jak do cholery Schetyna nagle może mówic, że VAT na żywność i leki nie wzrośnie, jak pare lat wcześniej chciał go zrównac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Komplenta błazenada, a najgłupsi to są dziennikarze, którzy nie są w stanie przypomnieć Platformie ich obietnic.

Jest zła sytuacja budżetowa to wprowadzić liniowy podatek VAT na poziomie 20, czy 19 %---> tak aby zbilansować, tak jak obiecywali, tyle, że z małymi korektami z powodu kryzysu.

I to jest wszystko niepoważne, w kampanii 2 miesiące temu obiecuja p******* zamiast obiecać pot , krew i łzy bo taka prawda jest, że Polsce teraz takiego AWS potrzeba, który bez wzgledu na poparcie przeprowadzi reformy ( nie wszystko, ale jednak)
mmks / 195.205.215.* / 2010-07-30 10:39
a Janusza Korwin - Mikke'go znasz ?
jpiast / 109.243.93.* / 2010-07-30 10:44
Ja za liberalizm uważam Wolność.
Wolność gospodarcza i wolność obywatelska. Pan Janusz za wolnością gospodarcza jest, ale za wolnością obywatelską nie. Oprócz tego, że jest liberałem, jest również konserwatysta.
A oprócz tego wszystkiego jest również głupkiem.
mmkm / 195.205.215.* / 2010-07-30 10:59
Emocje widzę waćpanem zawładęły.... Ja JKM za głupka nie uważam choć też często się z nim nie zgadzam.
Wolność obywatelska tak ale tylko dla ludzi odpowiedzialnych.

Chcesz jeździć po pijaku ? OK możesz ale jak kogoś zabijesz to idziesz na szafot...

Ja myślę że nie ma takiej siły politycznej która była by wstanie coś zmienić. Wydaje mi się że Europa a z nią Polska dąży do jakiejś sowitej kombinacji semi-socjalistycznej oligarchi która być może będzie nazywała się 4 Rzeszą
jpiast / 109.243.93.* / 2010-07-30 11:51
Europa to chyba pokazuje, że po Grecji w miarę się wzieli troche do kupy.

Ja człowieka, który chce zburzyć budowany stadion narodowy za głupka uważam. Oczywiście powiem wprost, nie znam jego programu, być może jest bardzo przemyślany, etc. Natomiast pewne jego części pokazują, że jest głupkiem( chociażby medilanym).

Wolność obywatelska dla ludzi odpowiedzialnych, a za takich Pan Korwin Mikke nie uważa chociażby gejów i lesbijek, bezrobotnych, bezdomnych, etc.
aass / 212.244.90.* / 2010-08-09 12:19
nie znasz jego programu a uważasz go za głupka bo usłyszałeś w TV kilka przekręconych informacji. Poczytaj sobie najpierw Jego wypowiedzi (http://korwin-mikke.blog.onet.pl/) oraz program i spróbuj to trochę zrozumieć. I tak samo ze stadionem. On chce go zlikwidować bo nas Polaków nie stać do utrzymywania takiego stadionu i po prostu nie ma sensu utrzymywać instytucje która nie może na siebie zarobić.
Bojowik Wolności / 195.205.64.* / 2010-07-30 10:35
H** wam w dupe j***** politycy czas się spakować
s********* Tusku tępy h*** na słońce tylko leć w nocy bo się spalisz!!

Najnowsze wpisy