Forum Polityka, aktualnościKraj

Będzie kolejny protest pielęgniarek

Będzie kolejny protest pielęgniarek

Money.pl / 2008-01-18 14:55
Komentarze do wiadomości: Będzie kolejny protest pielęgniarek.
Wyświetlaj:
Tuskolamacz / 89.78.15.* / 2008-02-16 15:21
TUSKLIZNA TOCZY POLSKI NAROD ZYWCEM:
Obecny rząd wie co to są `ważne reformy'. Nawet jeśli nie wie TO JE WYMYSLI !!!

W ostatnich godzinach mamy cały festiwal igrzysk. `Umyślnie uszkodzony' laptop Ziobry - o czym zaćwiąkał ćwinister, odebranie ochrony Kaczyńskiemu (dlaczego nie całej?) i `zagłuszanie' telefonów. W tej ostatniej sprawie ciekawym był tytuł - `Rząd zagłuszał pielęgniarki' - choć w niusie wyraźnie napisano, że był to pomysł Kaczmarka.
Trzeba napisać `rząd'. Po prostu trzeba. Potem - wzorem szczura, zmienia się tytuł na bardziej `podchodziaszczy'. Widocznie po zdaniu sobie sprawy bólu spowodowanego własną głupotą. Tak czy inaczej - gawiedź ma temat do `używki', którą wdycha jak z torebki z Butaprenem, osiąga nirvanę absurdu - połączoną z krwiożerczym instynktem ludożercy.
Rozszalałe media naśladują Onana w temacie serwowanych nam igrzysk a fora grzmią, w wizjach godnych złotego strzału, o Trybunale Stanu.

A tymczasem całkowitym milczeniem niemal milczeniem pomija się parę naprawdę istotnych faktów. Pierwszym z nich jest 5 dymisji w rządzie Don Alda. Z powodu `kłopotów lustracyjnych'. Nie zauważyłem `zaniepokojonych doniesień' o IPN-ie szukającym haków ani sążnistych postów o nocnych pracach borowców, bo na rano `trzeba uwalić koalicjanta'.
`Kłopoty lustracyjne' - czyli co? Esbeccy kapusie w rządzie Tuska? Media nie szaleją `w temacie'. Gierkowszczyzną aż z dala śmierdzi - o rządzie albo dobrze albo wcale.

Z całkowitym brakiem histerycznego zawodzenia `wolnych' i `niezależnych' mediów spotkała się informacja o umorzeniu prawie pięciuset milionów kary na spółkę J&S.
Wiadomo - teraz rządzi `normalne'. Padło pytanie - dlaczego Pawlak umorzył a nie skierował sprawy do ponownego rozpatrzenia, skoro sam stwierdził, że doprowadzi do wyjaśnienia sprawy kto odpowiada do doprowadzenie do sytuacji, że nałożona kara była nieskuteczna? Nie czytał opinii prawników? Po co. `Normalne' rządzi. Nie trzeba czytać.
Trzeba dać ludowi igrzysko. Laptopa.

Nastąpiła reaktywacja pana Dobrzańskiego. Polecam opinię `Staszek chciał spróbować swoich sił w biznesie'. I kontrowersje wokół współpracy z SB. A teraz mamy normalkę z pytaniem czy: 'Dobrzański kręci energetyką?' doradzając posłowi Buremu?
Teraz mamy igrzysko. Zagłuszanie. Nie czas na doniesienia o reaktywacji. Mało ważna.

Pan Minister Boni (znany jako TW Znak - choć, jak twierdzi, palił ale się nie zaciągał) zajmuje się (jak mówi):' Razem z innymi ekspertami opiniujemy strategiczne plany gospodarczo-społeczne, w tym systemowe rozwiązania dotyczące sektora zdrowia'.
Ten sam pan minister przez lata całe pracował dla pewnej firmy, która skupowała długi polskich szpitali. Teraz będzie opiniował strategiczne plany. Wcześniej firma, dla której robił (jako ten od niby zasobów ludzkich) silnie lobowała za umożliwieniem otwierania prywatnych aptek. Pomysł słuszny. Firma pana Boniego otwiera sieć aptek. 10 milionów dolarów. Pan Boni to tylko doradca ds. zasobów ludzkich. Wiedział do których `zasobów' dotrzeć? A może teraz te `zasoby' wiedzą, że dotrzeć do pana Boniewo - stratega prywatyzacji służby zdrowia?
Mamy igrzysko zamiast chleba naiwna gawiedzi.
mechanizm finansowy / 2008-02-02 17:39 / Bywalec forum
Prawda jest gorzka dla Tuska!
Jeśli chce mieć w kraju pielęgniarki i lekarzy to musi im odpowiednio płacić!
PŁA-CIĆ!
Albo pełna prywatyzacja! Hehehe!
OBURZONA / 85.222.31.* / 2008-01-21 19:01
nie moge... słuchć tych żali tych kobiet. Nocny, prywatny dyżur pielęgniarki w Warszawie kosztuje 300zł! Jak wezmą dwie noce to mają już 600zł miesięcznie, a teraz pomnóżcie rto przez cały miesiąc.... Dodatkowo pielęgniarki te 'dodatkowe" dyżurą biorą w te noce kiedy mają dyżur w grafiku. Niech się domagają podwyżek, ale niech zrezygnują z tych dodatkowych dyżurów. Ludzie ogarnijcie się - one robią z siebie takie męczęnnice a tak naprawdę zarobiają dużo więcej niż nie jeden z nas...
verdon / 95.49.11.* / 2010-02-22 19:15
Mam dosyć tych pielęgniarek pazerne na kase baby podczas dyżuru siedzą i pija kawe nieliczne fatyguja sie do pomocy leżący ludzie dostają odleżyn i niby nie ich wina, babcia na łożu śmierci krztusiła się i nie mogła oddychać a te baby cholerne ani przewinąc ani ulżyć człowiekowi w cierpieniu.
Drogie Panie pielęgniarki do roboty jak sie nie podoba szerokiej drogi głupie siksy
agii / 83.10.160.* / 2008-04-14 09:11
jestem pielegniarką i pracowalam na oddziale na którym były prywatne dyżury.Wtedy bylo napewno lżej.Do takich dyżurów były kolejki.Ale po takim dyżurze długo nie mogłam dojsć do siebie.nie rzyczę nikomu takiej pracy nawet za większe pieniądze......mam 39 lat i nie moge chodzić,kręgosłup wysiada.a moje dzieci?co z nimi?jak mayka zostanie kaleką?poświeciłamietemu zawodowi a teraz czytam takie komentarze...to wstrętne...jak nas można tak traktowac..ludzie pielęgniarki to też ludzie..
agbi / 195.187.84.* / 2008-01-21 19:39
Taki dyżur trafia sie pielęgniarce średnio raz na kilka tygodni, są oddziały w których nie ma takich dyżurów, bo nie ma na nie chetnych, po prostu pacjenci nie wymagają stałej opieki. Jedynie na hirurgii takowe istnieją, bo po operacji rodzina wykupuje prywatny dyżur dla swojego chorego. Nie jest tak, ze pielęgniarka bierze dyżur prywatny wtedy gdy ma dyżur zgodnie z grafikiem. Uważam ze im sie należą większe pieniądze, bo zarabiają bardzo mało, a ich praca jest naprawdę ciężka i ODPOWIEDZIALNA.
Brunner / 84.40.141.* / 2008-01-21 09:09
Jezuuu!!! Chcą zarabiać 2 średnie krajowe!!?? Na łeb im padło!! Ja to widzę tak: dostaną kasę, wzrośnie średnia płaca (dzięki lekarzom również), wzrośnie inflacja, a My, tak My będziemy bulić na te biedne pielęgniarki i biednych lekarzy coraz więcej!! Won z roboty jak sie robić nie chce!! Prawda jest taka, że w szpitalach zostały te, co nie potrafiły się dobrze zakręcić oraz nie posiadają kwalifikacji, żeby lepiej zarabiać. I TERAZ MY NA TYCH NIEROBÓW będziemy zaiwaniać...
gd / 212.122.215.* / 2010-02-22 18:15

I TERAZ MY NA TYCH NIEROBÓW będziemy zaiwaniać...

ktoś kto ma taką opinie o pielęgniarkach to po pierwsze nie ma pojęcia o pracy pielęgniarek i odpowiedzialność jaką ponosi, a po drugie wnioskując z wypowiedzi nigdy ciężko nie pracował
zulalllo / 83.10.160.* / 2008-04-14 09:18
ja nie chce podwyżki chcę święty spokój...zarabiam na ręke2100 ale lekarzunas bierze tylko za dyżury 6lub8tys....a na dyżurach śpi..zadko pracuje...
juka / 83.10.160.* / 2008-04-14 09:15
ja nie chce podwyżki chcę święty spokój...zarabiam na ręke2100 ale lekarzunas bierze tylko za dyżury 6lub8tys....a na dyżurach śpi..zadko pracuje...
wyspiarzDK / 2008-01-21 10:40 / Leszcz na dnie
a średnia krajowa łapówki w służbie zdrowia też powinna wzrosnąć...
bt / 83.21.132.* / 2008-01-18 14:55
A może te panie zaczęłyby wreszcie pracować ? Tak dla odmiany ..
skutecznie! / 83.24.221.* / 2008-01-18 18:45
ależ pracują - nad medialnym wizerunkiem P******...!
gd / 212.122.215.* / 2010-02-22 18:59

A może te panie zaczęłyby wreszcie pracować ? Tak dla odmiany ..


ależ pracują - nad medialnym wizerunkiem P******...!

co wy możecie wiedzieć o pracy pielęgniarek, a z resztą skont macie się dowiedzieć jak zachorujecie czego nie życzę nikomu i zobaczycie pracę pielęgniarki od strony chorego to możecie się wtedy na ten temat wypowiadać
grypa / 83.27.39.* / 2008-02-01 09:35
Drodzy państwo!z tego co czytam wnioskuje ,że państwo nie macie zielonego pojęcia ja naprawdę wygląda ca w służbie zdrowia, a zwłaszcza na oddziałach szpitalnych gdzie na 60 ciu pacjętów są dwie piel.,nikt się ich nie pyta czy mają czas zrobić swoje potrzeby fizjologiczne,czy zjadły śniadanie,nie! nie ważne jest ,że w dwie osoby dzwigają kilkakrotnie dziennie osoby ważące po150kg. a mają tylko jeden kręgosłup który musi im wystarczyć do wychowania swoich dzieci ido póżnej starośći ,nikt tym sięnie interesuje ,że dziewczyny w wieku35lat mają takie zwyrodnienia kręgosłupa,tak jest conajmniej70%,a praca przy cytostatykach,gdzie wypadają włosy,a praca z ludzmi z grużlicą której jest coraz więcej,a nikt niechce tego przyjąć do wiadomośći,a praca przy dzieciach wszpitalach onkologocznych,gdzie patrzą jak dzieci cierpią iumierają na ich rękach czesto przytulając je przed tą ostatnią drogą,przecież one też są ludzmi,którzy czują iczęsto cierpią wmilczeniu wśrodku swoich dusz. Ludzie,ludzie! jeżelichcecie się zamienić to zapraszam,no przecierz każdy może zostać pielęgniarką,nawet małpa jak co niektórzy uważają,chciałabym aby każdy kto uważa ,że pielęgniarki są nikim ,tylko mają słóżyć do przynieść ,wynieś,pozamiataj ,pomyślał oty co bedzie gdy ich zabraknie.
Drodzy państwo!z tego co czytam wnioskuje ,że państwo nie macie zielonego pojęcia ja naprawdę wygląda



Komentarz:Drodzy państwo!z tego co czytam wnioskuje ,że państwo nie macie zielonego pojęcia ja naprawdę wygląda ca w służbie zdrowia, a zwłaszcza na oddziałach szpitalnych gdzie na 60 ciu pacjętów są dwie piel.,nikt się ich nie pyta czy mają czas zrobić swoje potrzeby fizjologiczne,czy zjadły śniadanie,nie! nie ważne jest ,że w dwie osoby dzwigają kilkakrotnie dziennie osoby ważące po150kg. a mają tylko jeden kręgosłup który musi im wystarczyć do wychowania swoich dzieci ido póżnej starośći ,nikt tym sięnie interesuje ,że dziewczyny w wieku35lat mają takie zwyrodnienia kręgosłupa,tak jest conajmniej70%,a praca przy cytostatykach,gdzie wypadają włosy,a praca z ludzmi z grużlicą której jest coraz więcej,a nikt niechce tego przyjąć do wiadomośći,a praca przy dzieciach wszpitalach onkologocznych,gdzie patrzą jak dzieci cierpią iumierają na ich rękach czesto przytulając je przed tą ostatnią drogą,przecież one też są ludzmi,którzy czują iczęsto cierpią wmilczeniu wśrodku swoich dusz. Ludzie,ludzie! jeżelichcecie się zamienić to zapraszam,no przecierz każdy może zostać pielęgniarką,nawet małpa jak co niektórzy uważają,chciałabym aby każdy kto uważa ,że pielęgniarki są nikim ,tylko mają słóżyć do przynieść ,wynieś,pozamiataj ,pomyślał oty co bedzie gdy ich zabraknie.
Drodzy państwo!z tego co czytam wnioskuje ,że państwo nie macie zielonego pojęcia ja naprawdę wygląda

Najnowsze wpisy