Forum Polityka, aktualnościKraj

Bedzie łatwiej obronić się przed fiskusem

Bedzie łatwiej obronić się przed fiskusem

Money.pl / 2010-02-10 17:31
Komentarze do wiadomości: Bedzie łatwiej obronić się przed fiskusem.
Wyświetlaj:
pelagito66 / 78.8.29.* / 2010-03-11 20:53
Brak słów na ten urząd i ich pracowników. Miałam do czynienia nawet z policją skarbową. Nieprawnie zabrali mi bardzo dużą nadpłatę w Vacie, a wiadomo człowiek młody i głupi więc się nie odwołał. Dopiero niedawno spotkałam dobrego doradcę podatkowego i uświadomił mi że wszystko było nieprawnie zrobione. A co za tym idzie? Przed 5 rokiem przedawnienia tej sprawy, napisaliśmy pismo odwołujące się do tych zarzutów co mi przedstawili,i jak wiadomo izba która popełniła błędy do których nie chciała się przyznać,( każdy wie że łatwo zabrać ale oddać to zapomnij!! ) dlatego przekazała to w tej chwili do Trybunału, nie wiem co odpowiedzą na razie czekam 3 miesiące na jakąkolwiek odpowiedź, w każdym bądź razie dowody mam na swoją korzyść więc jak trzeba będzie to będę ich sądzić bo teraz jak już wiem że strona jest moja to będę tak długo sądziła aż w końcu wygram bo nie pozwolę aby tym osobom uszło na sucho. Mam jedną prośbę odpowiedzcie mi jeśli wiecie :
każdy z nas zawsze odprowadza Vat obojętnie czy są to faktury zapłacone czy nie zapłacone, więc jakim prawem zabrali mi nadpłacony podatek? metody kasowej nie miałam a wiem ze właśnie tym jedynym przypadku wtedy sie nie odpisuje. i po drugie ani razu nie upomniałam się o zwrot tego vatu. działalność zawiesiłam a już po pół roku miałam kontrolę z policji skarbowej. dosyć ciekawe prawda? moze ktoś będzie umiał mi odpowiedż na taki przypadek?
uczciwy_podatnik / 89.228.103.* / 2010-02-11 19:52
Półgłówki. Od lat podatnik ma prawo w każdej chwili zapoznawać się z aktami sprawy, żądać wyjaśnień itp.
W tej komisji chyba idioci od pługa oderwani, karmiący się kłamstwami rozpowszechnianymi przez media nt. fiskusa, siedzą.
skt / 79.184.238.* / 2010-02-11 16:48
jak masz pecha to i w drewnianym kościele cegła ci na głowę spadnie a jak żona twojego byłego szefa pracuje w US do którego ty należysz to bankowo masz kontrolę i to taką że żadne argumenty do urzędasów nie docierają. Coś na ten temat wiem bo jeśli jesteś konkurencją dla swojego byłego nieudolnego szefa to jego żona i tak i tak cię zgnoi rękoma swoich koleżanek,Cofają się w swoich poczynaniach nawet dalej niż przysługujące im ustawowo 5 lat wstecz więc co-lepiej siedzieć cicho i robić swoje
podatnik lichy / 83.9.166.* / 2010-02-11 16:15
Od 2014 roku ??? Jajo kukułcze ? Strusie !!!
Bejbionbord / 82.210.157.* / 2010-02-10 21:03
Czyli do tej pory odwoływano się od zarzutów nie znając ich?
sceptyk / 2010-02-10 21:00 / Tysiącznik na forum
Obecna procedura to nic innego jak sądy kapturowe.
Jak to dobrze, że rządzi PO. Dzięki temu przynajmniej kaptury są europejsate.
leming / 83.31.237.* / 2010-02-10 18:32
Rudy dalej obiecuje. hahahaa
H Szatkowski / 2010-02-10 17:31
Kolejna jaskółka podatkowa( po zapowiedzi niedublowania zgłoszenia NIP przez VAT) wiosny jednak nie czyni...
Czy doczekamy jakiejś hurtowej odwilży w ordynacji ?
Na marginesie- zdumiewające, że zapoznanie jakby nie było oskarżonego z zarzutami pod jego adresem jest dotąd nieobowiązkowe.
sceptyk / 2010-02-10 21:01 / Tysiącznik na forum
Odwilż przyjdzie, jak się klimat ociepli.
A na ocieplenie klimatu zostanie nałożony specjalny podatek.
zdumiewające! / 211.233.134.* / 2010-02-10 19:12
jakimi zarzutami? jakiego oskarżonego?
Toż mowa jest wyraźnie o ustawie zwaną - ordynacja podatkowa i jedynie o dokumencie zawierającym stanowisko kontrolujących, wobec treści odwołania, niegdyś kierowanym wyłącznie do organu odwoławczego. Natomiast operowanie półzwrotami, zapożyczonymi wprost z ustawy karnej jest zatem, w omawianym kontekście, albo wyrazem kompletnej ignorancji w stos. do omawianego problemu, albo ewentualnie zabiegiem propagandowym, nakręcającym bzdetową kwestię. Należałoby bowiem zakładać, że kontrolujący natknęli się na kompletnego kretyna, który nie jest w stanie rozpatrzeć się w ich intencjach, co do kierunku i zakresu poczynionych już przecież ustaleń.
wqrzony / 88.156.93.* / 2010-02-11 16:31
Ten artykuł to kompletne pomieszanie z poplątaniem. Po kontroli jest decyzja, która musi być uzasadniona, Organ I instancji przekazując odwołanie od decyzji II instancji, ustosunkowuje sie do zarzutów podatnika wobec decyzji, a zawartych w odwołaniu. Podatnik ma prawo się zapoznac z tzw. arkuszem odwoławczym. Może wystąpić o jego kopię np. Fakt, że to dobrze dla praw podatnika, iż ta "odpowiedź na odwołanie" będzie przekazywana podatnikowi obowiązkowo. Ale jeśli się o czyms pisze, to trzeba znać podstawy chociaż.
skt / 79.184.238.* / 2010-02-11 16:57
po kontroli jest protokół do którego w terminie 14 dni można wnieść uwagi i jeśli kontrolujące ich nie uznają a podatnik nie zgadza się w dalszym ciągu z kontrolującymi to dopiero jest decyzja i postępowanie podatkowe. Po wniesieniu swoich uwag do kontrolujących kontrolowany czeka na ich akceptację lub nie przez kontrolujące a jesli chce się uniknąć postępowania podatkowego można złożyć korektę zeznania rocznego, zapłacić podatek lub wystąpić o jego rozłożenie na raty i nie ma wtedy żadnego postępowania podatkowego a tym samym można uniknąć kary jeśli izba skarbowa nie uzna odwołania.
@ / 79.185.86.* / 2010-02-11 16:47
Ale lipa.Koledzy z Izby Skarbowej dokładnie przepisują zarzuty niższej instancji.Nigdy prawie nie wezmą w obronę podatnika.Dopiero Sąd Administracyjny jest nadzieją na złamanie monopolu decyzji organów skarbowych jeśli sprawa jest drastycznie niesprawiedliwa dla podatnika to może uchylić często głupawe zarzuty i decyzje jeśli ma się dobrego prawnika a jeśli nie to się i w sądzie PRZEGRYWA!!!.

Najnowsze wpisy