Forum Forum dla firmZakładanie firmy

będzie niższy ZUS czy raczej nie da rady...

będzie niższy ZUS czy raczej nie da rady...

radzio_p / 2007-08-31 13:20
Witam

Mam taki to problem. W zeszłym roku na wiosnę założyłem działalność gospodarczą.
Z różnych powodów działalność ta nie ruszyła, tym samym nie widnieje nawet w ZUS-ie no bo nie płaciłem składek. Z końcem 2005 roku US dostał pisemko ode mnie, że działalność nie ruszyła od dnia jej założenia i tak jest do dzisiaj, więc podatku nie odprowadzam, bo i za co.

I teraz mam pytanie,
czy likwidując tą działalność (a raczej wpis do ew. i Regon) będę traktowany przez ZUS w przyszłości, jak osoba, która pierwszy raz prowadzi działalność czy będę już musiał płacić wyższe, czyli standardowe składki w ZUS.
Byłem dzisiaj z tym pytaniem w ZUS-ie, ale nie dali mi gwarancji na 100% jak to będzie widziane, no bo faktycznie to mnie tam nie ma, bo nawet nr płatnika nie mam.
Może ktoś z Państwa był w podobnej sytuacji, albo słyszał jak to jest traktowane przez ZUS

Drugie pytanie związane z poprzednim dotyczy dofinansowania z UE dla bezrobotnych.
Tu jest właśnie problem, bo w chwili obecnej już nie pracuje, ale mam ten cholerny wpis o działalności, a dofinansowanie dają po roku od likwidacji..
A sprawa jest taka, że dofinansowanie dają tylko osobom, które po raz pierwszy będą prowadzić działalność. No to tłumaczę, że ja tej działalności nie prowadziłem itd..
No i tu też nie mam żadnych gwarancji, że dostanę dofinansowanie, jeżeli mam ten wpis do ewidencji mimo, że w ZUS-ie nie widnieje.
CO prawda mogę spróbować, ale nie czy warto w tym przypadku. Miał ktoś z Państwa podobny problem?

pozdrawiam

Najnowsze wpisy