Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bedzie nowy program dla kupujacych mieszkania

Bedzie nowy program dla kupujacych mieszkania

Money.pl / 2013-01-01 14:42
Komentarze do wiadomości: Bedzie nowy program dla kupujacych mieszkania.
Wyświetlaj:
anananlityk / 77.253.149.* / 2013-01-05 17:20
TVN-DEVELOPER znajdzie miejsce na Platformie POcyfrowej
rodzina120 / 37.47.12.* / 2013-01-01 17:37
Jest sposób na to by i mieszkania były tańsze i środki, które do tej pory rząd przeznaczał w różnych programach i ma zamiar w kolejnych dokładać do mieszkaniówki pozostały w budżecie a Państwo nasze stało się "bogatsze", tym samym zmniejszyło deficyt, nie musiało podnosić podatków i wspierało te dziedziny gospadarcze, które by napędzały PKB. Mianowicie wystarczy wprowadzić dwie ustawy by wszystko było jak w kraju miodem i winem płynącym.

Po pierwsze:
pozwolić budować tylko tym (czyt. deweloperom,innym podmiotom budującym mieszkania i domy) którzy mają całkowicie własny kapitał (nie kredytują się w bankach i innych instytucjach) na wykonanie inwestycji. Tym sposobem zmniejszamy koszt budowy czy to mieszkania czy domu, pieniążki budżetowe zostają w kasie bo nie trzeba dotować nikogo gdyż potencjalnemu klientowi również zostaje spora suma w kieszeni (nie oddaje marż, procentów bankowi w którym inwestor zaciągnął kredyt a kosztem obciążył kupującego i tak), którą wyda bądź to na większe mieszkanie czy większy dom lub w taki czy inny sposób spożytkuje wydając na inne rzeczy, wspierając ty samym pośrednio PKB.

Po drugie:
nakazać ustawowo BANKOM stosowanie powiedzmy max. 5%owej skali dla kredytów hipotecznych. Zakazać im pobierania marży i innych wszelakich opłat przy tego typu interesach.

Zobaczcie (przeanalizujcie sytuacje) ile zyskujemy tymi dwoma prostymi zabiegami:
-nie musimy spłacać kredytu, który zaciągnął "budowlaniec" by wybudować nam mieszkanie czy dom
-zostaje nam spora sumka w kieszeni, którą wydajemy na inne sprawunki, wspierając tym samym gospodarkę
-w budżecie zostają spore pieniążki, które rząd może spożytkować na wpieranie dziedzin najpotrzebniejszych dla naszego kraju
-ograniczamy ilość pracowników budżetowych zajmujących się sprawą obsługi DOPŁAT

Same oszczędności. Wskazane przykłady są tylko namiastką tego, co można zyskać wprowadzając dwie proste ustawy.
Co myślicie o tym?
Liza / 83.29.13.* / 2013-01-01 19:59
to dobre pomysły tylko je wdrażać
berger6630@ / 2013-01-01 17:52
pukt2 - jak najbardziej -też kupiłem mieszkanie bez żadnych państwowych bonusów i płacę - a banki rżną nas z każdej strony na,marże ,ubezpieczenia nie wiadomo od czego i inne opłaty -wziełem 125000
oddam ponad 330000
Liza / 83.29.13.* / 2013-01-01 20:05
z tymi bankami to też najwyższa pora żeby ktoś zrobił porządek,a nie można by tak z 10%od całości a nie 200%,niewiem kto powinien z tym zrobić porządek ale to jest nie do pojęcia
m-53 / 95.49.173.* / 2013-01-01 22:42
Świetnie, pożycz mi milion na trzydzieści lat a ja oddam milion i sto tysięcy.
baciz / 164.126.203.* / 2013-01-01 16:36
jakie bęndą szanse dla samotnych za mało danych w tej sprawie i wyjaśnień tesz.2013-01-01.
adam789 / 89.191.164.* / 2013-01-01 15:18
MAM DOSYĆ tych dofinansowań z mojej kieszeni i innych podatników. Ja kupiłem mieszkanie bez dofinansowania płacę normalne duże raty i wychowuję 2 dzieci Państwo nie pomaga mi w spłacaniu rat a jeszcze łoże na innych.
dsdzx / 83.23.156.* / 2013-01-01 15:03
dla mnie te rozwiązania są absurdalne. Wystarczyłoby ustawowo zagwarantować że za każde urodzone dziecko uzyskuje sie dyskonto że stopy procentowej. Obecnie marża calkowita w PLN to ok 6.5% więc jest z czego je udzielać. byłaby to wymierna korzyść finansowa wycelowana w faktycznie potrzebujących i nie angazowalaby środków z naszych podatków. Tanio, przejrzyście i prosto. Taki model przyjęły niektóre banki w rosji aby ograniczyć starzenie się społeczeństwa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aaa747 / 62.69.236.* / 2013-01-02 16:59
"Obecnie marża calkowita w PLN to ok 6.5% więc jest z czego je udzielać" - czy Ty wiesz o czym Ty piszesz? 6,5 % to oprocentowanie, a w tym jest marża i WIBOR. Bank nie zarabia 6,5% tylko ok. 1,5%. Bank kupuje kasę po cenie WIBOR.
dsdzx / 83.20.185.* / 2013-01-02 17:03
A czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem co napisałem ?
"marża calkowita"
Całkowita czyli uwzględniająca wszystkie składowe.

Nie mówię że bank ma schodzić z marży bo faktycznie te są niskie, ale stopa podstawowa jest wysoka i rząd odpowiednimi regulacjami mógłby takich dyskontów udzielać. Byłoby to bardziej logiczne niż supłanie środków z podatków na dopłaty.
prezydęt / 77.254.137.* / 2013-01-01 14:42

Na pomoc będą mogły liczyć małżeństwa, osoby samotne, lub samotnie wychowujące dzieci, które kupują pierwsze mieszkanie. Warunkiem jest też wiek - do 35 roku życia. Dofinansowanie wyniesie od 10 do 15 procent. Przewidziane są wyższe dopłaty dla rodzin wielodzietnych.

W konsekwencji rodzina Kowalskich, która nie ma zdolności kredytowej bo pracuje w niej już tylko mama, dopłaci do mieszkania rodziny Leśniewskich, w której tata nie stracił jeszcze pracy i dzięki temu ma ciągle zdolność kredytową.

Tak jak zawsze w dupokracji. Biedniejsi finansują bogatszych. Sami zapisując się na listy oczekujących na mieszkania komunalne, na które muszą zarobić jeszcze biedniejsi.

W demokracji partyjnej tak już mają.

Najważniejsze jednak, ze ja mam dobrze i mogę radośnie krzewić patryjotyzem i chwałę rzondu.

Najnowsze wpisy