Forum Forum dla firmKadry

Będzie prościej zatrudnić obcokrajowca

Będzie prościej zatrudnić obcokrajowca

Money.pl / 2008-04-10 12:49
Komentarze do wiadomości: Będzie prościej zatrudnić obcokrajowca.
Wyświetlaj:
a kaczorek ma motorek / 79.184.53.* / 2008-04-10 19:27
Zawsze było dziadostwo w Polsce jeśli chodzi o pracowników fizycznych .Brak szacunku dla ich wysiłku fizycznego co się odzwierciedla w ich stawkach neto. Brak szacunku dla ich praw , zmuszanie ich do pracy po 10-14godz dziennie pod groźbą że się ich zwolnienia [zapomnijcie o godz. 50% i 100%]. Powszechne zatrudnianie na czarno [pracodawcy obiecują że podpiszą umowę ale nie robią tego bo i tak im nic nie zrobią a w ostateczności bardziej opłaca im się zapłacić łapówkę. W większości małych firm szczególnie o profilu budowlanym pracownicy nie mają żadnych warunków socjalnych, ubezpieczeń, urlopów płatnych ,a nawet pod groźbą zwolnienia z pracy odmawia się im urlopów bezpłatnych. W takich firmach nawet pracodawcy nie fatygują się kupować odzieży roboczej [pracownicy na budowie chodzą w dżinsach i innych kolorowych ubiorach] Kompletny brak kontroli w tym kierunku bezkarność i tupet pracodawców w Polsce jest wyjątkowa .Przykład z życia wyjęty: Szef ”firmy budowlanej” firmy 4-5 osobowej [ nie pracujący fizycznie ] zatrudnia na czarno większość pracowników na firmę kupuje w leasingu nowiutką NAVARE . Cóż nasz kochany Rząd może jeszcze zrobić dla naszych kochanych pracodawców ? Wszyscy sobie piją krew tych biednych ludzi ,Pewnie można sobie wybudować taniej domek itd. Ale to jest wypijanie krwi bezbronnym . .Z tych powodów ludzie wyjechali za pracą za zagranice , ale za miast zmienić coś dla tych pracowitych ludzi chce się ich dobić To jakaś chora nienawiść biurokratyczna nienawidzą tych co na nich pracują ?
;-P / 87.206.99.* / 2008-04-12 13:07
mam takie doświadczenie:
1. pracownicyfizyczni przy pracach ogrodowych - traktowani jak ludzie - to mnie olewali, zostawiali z robotą....
2. traktowani "żdziebko gorzej" -to wiedzieli od razu jak pracować.
człowiek to taki dziwne zwierze, musi czuć bat inaczej ma wszystko gdzieś
tkw / 89.76.25.* / 2008-04-12 17:36
Nie kazdy nadaje sie do zazadzania zasobamo ludzkomi
poligraf / 83.31.2.* / 2008-04-12 14:29
zalezy kogo sie zatrudnia

- jak sie liczy na cudownych pracownikow za grosze....

Za takie stawki to do roboty tylko maksymalne lumpy ida
:-P / 87.206.99.* / 2008-04-17 16:44
a skąd wiesz o jakich stawkach mowa? każdy sądzi według siebie... hasło cały czas aktualne...
a ja mówię o ludzkim charakterze
poligraf / 83.31.2.* / 2008-04-12 11:20
kontrola solidaryzuje sie z wyzyskujacymi

SOLIDARNOSC, SOLIDARNOSC, SOLIDARNOSC!!!!!

czyli: nie zakapuje nawet chama i sukinsyna, zeby pokazac, ze jestem pozadnym czlowiekiem w imie wyzszych wartosci ludzkich? - to nic, ze inni na tym cierpia, ale ja musze pokazac, ze jestem pozadnym czlowiekiem w imie gry pozorow

oto oblicze ideologii, ktora obalila komunizm - a teraz to sobie: "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy"
tatazzz / 2008-04-11 06:46 / Bywalec forum
Nie dziw się w polsce prawo i sprawiedliwość jest dla bogatych.Pracuje w zakł.Prac.Chron.Wróciłem z nocy .
W firmie na całego ludzie po zawałach,psychiczni zasuwają na noc po 10-12 godzin i nikogo to nie obchodzi.Syf i mogiła
nawet nie ma się gdzie wykąpać po robocie.Fuduszy socjalnych nie widziałem jak również funduszy rehabilitacji.Przecież oni mają refundowane wszystko z pefronu.Kto to kontroluje.Na jednej hali jest 4-y firmy,ludzie robią tę samą robote ale w innych firmach zatrudnieni.Mąż ,żona ,szwagir,brat.To jest istne kołowanie.Żadna kontrola tego nie widzi albo nie chce widzieć.Za komuny takiej beszczelności i takiego idiotyzmu nie było.Parodia panstwa .
Andre7 / 2008-04-10 12:49 / Tysiącznik na forum
i na polskich budowach będa pracowali koreańczycy za 20 dolarów na miesiąc, bo cały zysk zgarnie pośrednich, a dla polaków za uczciwe pieniądze miejsca nie będzie
super !
:-p / 87.206.99.* / 2008-04-12 13:10
juz teraz pracują, koreańczycy i chinczycy.... to specyficzny naród, jak im sie pozwoli tu wejsc to już stąd nie wyjdą, będą zatrudniali tylko swoich. a dajcie im cos zbudowac... ha ahahahahaha - tylko czekajcie aż to cos sie zawali ...
tatazzz / 2008-04-11 06:53 / Bywalec forum
Władza polska myśli tylko o sobie i o zyskach przedsiębiorców.Własny pracownik ,krajowy jest traktowany jak zło,wirus..Bo to jest polskie piekło.Teraz czas przyszedł na wypłaty dla żydów a dla głodnych i biednych dzieci polskich nie ma.Zastrzegam ,że nie jestem antysemitą,tylko można takie sprawy załatwiać wtedy jak nas będzie na to płacenie stać a nie wtedy kiedy 20% ludzi jest bez pracy a młodzi nie mają gdzie mieszkać.Kiedy jest taki wysoki deficyt budżetowy.Paranoja państwa...
Obserwator! / 87.207.53.* / 2008-04-17 13:19

a nie wtedy kiedy 20% ludzi jest bez pracy a
młodzi nie mają gdzie mieszkać

Znaczy się, że czytasz prasę z dwuletnim opóźnieniem no i masz wyłączony telewizor oraz radio. Drogi przyjacielu - jeśli chodzi o te wypłaty to też mam pewien dylemat i dręczą mnie różne wątpliwości. Tu chodzi jednak nie o jedną wyselekcjonowaną grupę społeczną - np. o Żydów ale o wszystkich tych, którzy będąc polskimi obywatelami, stracili mienie w czasie wojny i tuż po niej wskutek, bezprawnego przejęcia przez skarb państwa lub zostawili je na ziemiach zabranych po przesunięciu granic. Fakt, że uprawnionymi do otrzymania odszkodowań będą w niektórych szczególnych przypadkach nie tylko Polacy czy Żydzi ale nawet i Niemcy mieszkający na wschodzie w granicach państwa polskiego i oczyszczeni z oskarżeń o współpracę z faszystami albo na przykład gieroje spod znaku tryzuba. Trzeba przez to przejść i wreszcie zamknąć ten bolesny rozdział naszej historii. Inaczej sępy będę dalej dzibać żywe ciało naszego narodu. Pozdrawiam i radzę na bieżąco zapoznawać się z wiadomościami.

Najnowsze wpisy