Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będzie trudniej o kredyt hipoteczny. Jak się przygotować?

Będzie trudniej o kredyt hipoteczny. Jak się przygotować?

Wyświetlaj:
henryka Gelak-Dezór / 83.9.7.* / 2013-10-19 12:17
Bardzo trafne i potrzebne informacje dla ludzi potrzebujących mieszkania własnego
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Matka nie Boska / 80.42.162.* / 2013-10-14 15:36
Polska jest bogajze 3m wg BBC krajem w calej Europie po takich krajach jak Chorwacja, Estonia w liczbie mieszkancow % posiadajacych mieszkanie/dom na wlasnosc bez lub z kredytem i zarazem 3im, w ktorym wiekszosc mieszkan/domow jest juz posiada bez kredytu hipotecznego. Najgorzej (najmniejsze posiadanie domow/mieszkan na walsnosc) notuje sie w krajach najbogatszych, w ktorych nieurhcomosci sa drogie takie jak Szwajcaria czy Luxemburg,ale takze w Holandii, Niemczech, Belgii. Nie narzekajcie wiec ludzi ,bo nie ma na co. Mercedesow i willi niegdzie nie rozdaja za darmo ani z doplata od reszty podatnikow.A ztcie na zasilkacg uraga ludzkiej godnosci.To sa najlepsze czasy w historii Polski- niskie % kredytow, duza konkurencja i ceny mieszkan nizsze niz 3 lata temu a zarobki jednak rosna. Nie narzekac, bo nie ma na co,aby prac byla.
123zbyszek / 46.186.83.* / 2013-10-18 19:17
"To sa najlepsze czasy w historii Polski- niskie % kredytow, duza konkurencja i ceny mieszkan nizsze" - tak napisałaś.
Coś Ci opowiem: w tym tygodniu dzwoniły do mnie panie z dwóch banków, gdzie mam konta, i proponowały kredyty.Zadawałem pytania o kredyt hipoteczny, bo konsumpcyjny mnie nie interesuje.
Jeśli biorąc tylko 200 tys. na 84 mies. do spłaty, ja muszę bankowi zwrócić prawie 400 tys., to jest to chore. W PL są chyba najdroższe kredyty z całej galaktyki.
Po co są chore haracze typu opłata przygotowawcza, ubezpieczenie ??
Nie pisz, że to są najtańsze kredyty w historii PL. Bo znaczy to, że nie masz pojęcia o historii PL, albo nic nie wiesz chociażby o faktycznych pieniądzach, które banki sobie obecnie życzą. Żeby Ci nie było smutno: polski dziennikarz oddelegowany do pracy w GB kupił domek na kredyt. RSSO niecałe 3%. Drożyzna, prawda ?? PL, to taniocha.
sasak / 195.114.181.* / 2013-10-14 07:36
przesłaniem tego nie jest ustabilizowanie cen nieruchomości tylko skierowanie strumienia oszczędności ludzi w na rynek obligacji i akcji. znowu manipulacja
Spooke23 / 83.8.45.* / 2013-10-13 11:50
ponieważ ceny powinny jeszcze się obniżyć.
Nie ma nic gorszego jak kredyty dawane wszystkim jak leci to podbija ceny i rośnie bańka. Jak historia pokazuje do czasu.

Poczekajcie, jak macie to odkładajcie i kupicie lekko 15% taniej za 24mc.

a deweloperom i agentom ciśnienie skoczy.
dystansownik / 83.9.202.* / 2013-10-13 08:42
Bądźmy szczerzy, jeśli kogoś nie stać aby odłożyć w ciągu roku 5% wartości mieszkania (aż do 20% w ciągu 4 lat), to zapewne nie stać go na spłatę kredytu. Osobiście podzielam chęć posiadania (pozornie) własnego M, ale trzeba mierzyć siły nad zamiary. Większość ludzi nie myśli perspektywicznie, samodzielnie nie próbuje ocenić ryzyka związanego ze spłatą kredytu i niestety ktoś musi robić to za nich.
inwestorka rekinek / 80.42.162.* / 2013-10-14 15:45
zgadzam sie tylko w kwestii tej,ze jesli ktos w danej likalizacji przy danym poziomie cen nie jest w stanie odlozyc w ciagu powiedzmy 4-5 lat 20% ceny to jest on ryzykownym klientem,ale nadal moze byc go stac splacac jednak te 2000 zl miesiecznie ,wiec powinien go dostac.
Poza tym z wlasnego i rodzinny ,ktora inwestuje w nieruchosci wiem, ze niegdzie na swiecie wiekszosc ludzi nie kupuje nieruchomosci za gotowke. Ktos kto pragnie odlozyc 80% tejze wartosci nieruchmosci jest idiota i nigdy tego nie odlozyc w zwiazku z rosnacymi cenami. Mozna natomiast kupic nieruchomosc posiadajac 20% srodkow wlasnych i ja wynajac komus, i wynajmujacy splaci nieruchomosc za wlasciciela, zwlaszcza hahahah jesli jest przeciwny kupowaniu na kredyt, no bo duzo sensowneij zapewnie nie kupowac i wynajmowac albo cisnac sie z mamunia i NIE MIEC NIC, hahahaha, wiecej nam takich potrzeba!!

Najnowsze wpisy