Forum Polityka, aktualnościKraj

Będzie więcej fotoradarów, ale mniej niepotrzebnych znaków

Będzie więcej fotoradarów, ale mniej niepotrzebnych znaków

Wyświetlaj:
jestem za a nawet przeciwko / 91.102.105.* / 2013-01-16 01:24
Od paru lat dwa razy w tygodniu pokonuję tą samą trasę liczącą 300km.

Nie śpieszę się jakoś specjalnie i jak zapowiadają złe warunki drogowe, to wyjeżdżam odpowiednio wcześniej, żeby się nie spóźnić.

Nie powiem, że się wlokę, czasem parę razy wyprzedzę, ale w większości jestem wyprzedzany przez kierowców, których samochody mają pod maską sporo koni ( jednym słowem fajne bryki) - aż miło popatrzeć.

No i co?

Ano nic!

Nic złego się nie dzieje!

Przez te lata nie natrafiłem na ŻADEN wypadek , ani nawet o takim wypadku nie słyszałem na CB czy w radiu, żeby na tej trasie akurat był wypadek spowodowany przez jakiegoś kierowcę, co zbyt szybko jechał!

Ale, oczywiście, na tej trasie zdarzają się wypadki - ostatnio w listopadzie, w centrum małego miasteczka , gdzie wszyscy się wlekli 30 km/h, bo trzymały nas światła na przejściach i skrzyżowaniach, i ogólnie było bardzo tłoczno na drodze i chodnikach , jakiś kierowca chciał skręcić w lewo, w boczną uliczkę, ale zapomniał włączyć kierunkowskaz, ktoś inny się zagapił - na szczęście śmiertelnych ofiar nie było .

Ale rok temu zniszczył mi samochód pijany kierowca, który najechał mi na tylny błotnik - miał ponad 2 promile .

I nie wiem dlaczego palenie tytoniu szkodzi , a picie alkoholu nie.
I można w miejscu publicznym ( restauracja , kawiarnia) pić alkohol, a zapalić papierosa, to szkodzi się zdrowiu pijaków z sąsiedniego stolika.

Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu . powinno się rekwirować samochód na skarb państwa - nawet jeżeli to byłby samochód należący do teściowej delikwenta.
tusek / 89.76.102.* / 2013-01-15 23:17
Widzę, że mój post wyleciał
czyżbym krytykował niewłaściwą osobę
PANIE ADMINISTRATORZE !!!!!
atlas / 178.198.4.* / 2013-01-15 22:07
"W ciągu ostatnich 17 lat w Polsce zdarzyło się prawie milion wypadków drogowych, w których zginęło ponad 110.000 osób, a ponad milion zostało rannych. Dziennie w wypadkach ginie średnio 15 osób, a 160 zostaje rannych.

5 536 w 2007 r. ofiary śmiertelne na polskich drogach plasują Polskę na drugim miejscu w całej UE, pod względem ilości zabitych na drogach.
We Francji w porównaniu z 2001 rokiem liczba zabitych na drogach spadła o 42%, w Polsce odnotowaliśmy poprawę rzędu 5%. Polska zagraża realizacji europejskiego celu redukcji ofiar wypadków o 25 tys. W 2010 rok.
Co piąty Polak za kierownicą nie zapina pasów, co dziesiąty wypadek spowodowany jest przez pijanego kierowcę (w 2007 policja zatrzymała ok. 160 tys. pijanych kierowców).
Straty materialne, jakie ponosi społeczeństwo z tytułu wypadków drogowych, mierzone wielkością nie wytworzonego dochodu narodowego, przewyższają wielkość wydatków budżetu naszego państwa na opiekę zdrowotną i pomoc społeczną.
Rocznie straty Polski z tytułu wypadków drogowych wynoszą ok. 2 % produktu krajowego brutto (PKB)! Koszt społeczny jednej zabitej osoby to prawie 1 mln złotych.
Kierowcy samochodów służbowych, których ilość w Polsce oceniana jest łącznie na pół miliona do 800 tysięcy pojazdów, powodują 30% wypadków. Dla przedsiębiorstwa każdy wypadek oznacza wysokie straty (utratę pracownika, koszty napraw i ubezpieczenia), nie wspominając o czysto ludzkich dramatach dotykających samych pracowników i ich rodziny.",

źródło:

http://www.pck.pl/pages,147_190.html
ironia historii / 91.102.105.* / 2013-01-16 00:28
"Kierowcy samochodów służbowych, których ilość w Polsce oceniana jest łącznie na pół miliona do 800 tysięcy pojazdów, powodują 30% wypadków." - baaardzo ciekawe dane, bardzo!

I dające do myślenia, duuuużo do myślenia!
senny sunnita / 213.195.151.* / 2013-01-15 23:02
Właśnie uwaliłem gumę w dziurze na ruchliwej drodze miejskiej.Nie jest tak źle skoro ubezpieczyciele nieźle stoją.Widzę,że nikt się nie zająknął nawet,że podatek drogowy jest w tym kraju nadal,więc łzawo bajerujemy żeby go zwielokrotnić(Turcja to kraj muzułmański – 99 % ludności to zdeklarowani sunnici. Dlatego też prowadzi się tam politykę „zero tolerancji” w stosunku do pijanych kierowców. Kierowcy samochodów bez przyczep mogą mieć dopuszczalną dawkę alkoholu, wynoszącą 0,05 promila. .http://auto-w-podrozy.wieszjak.pl/przepisy-drogowe-w-europie/)
ron2000 / 95.41.155.* / 2013-01-15 21:41
Jest w UK taka wyspa - Man, nie ma tam ŻADNYCH ograniczeń prędkości, i myślicie, że coś się dzieje ? nie, ilość wypadków taka sama..
Proponuje likwidację ograniczeń prędkości w Polsce i tym samym likwidację fotoradarów.
.obiektywny. / 81.190.61.* / 2013-01-15 23:04

Proponuje likwidację ograniczeń prędkości w Polsce i tym samym likwidację fotoradarów.

Do tego zbudować idealne drogi.
To dopiero byłaby masakra na polskich drogach.
"SOR" na pełnych obrotach całą dobę.
uzytkownik dróg / 89.70.13.* / 2013-01-15 21:02
NO TAK, argument "nie ma zgody na łamanie prawa" to jest argument !!!!!! a może by tak wprowadzić " nie ma zgody na debilne stawianie znaków i fotoradarów w idiotycznych miejscach"[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
bsf / 77.253.81.* / 2013-01-15 20:59
[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Żmijan, na antenie Polskiego Radia przyznał, że Polacy powinni płacić za korzystanie z 20 tys. kilometrów dróg krajowych: "Jeśli przyjęliśmy zasadę, że jeździmy, mamy wpływ na zużywanie się dróg, to powinniśmy po prostu płacić. Taki system wdrażamy" - powiedział na podczas radiowej debaty poseł PO.
Rywer / 83.7.170.* / 2013-01-15 20:50
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
juju / 77.254.7.* / 2013-01-15 20:10
lenie śmierdzące: cały ten rząd i jego zausznicy, bo zamiast państwo budować, to je łupią, a Państwo to my.
jg1 / 2013-01-15 19:38
Niech lepiej powie czy płacić ten abonament RTV czy nie?
w234343 / 31.63.154.* / 2013-01-15 19:33
Żona Tuska za jazdę po chodniku również zapłaci?
JanuszPOlikot / 2013-01-15 19:12 / Tysiącznik na forum
Thuske teraz przyszedł czas płacić za koko eurosPOko:):).......Platiniemu i UEFIe daliście zwolnienie z POdatku......Na kwotę o którą teraz nas POciągniecie z fororadarów
Eternit z Azbestu / 2013-01-15 19:01 / Tysiącznik na forum
Ten premier to oszust. W 2007 śmiał się z Kaczyńskiego, że chce stawiać fotoradary zamiast budować autostrady.

[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
.
689 / 92.90.20.* / 2013-01-15 18:58
Bzdety
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bsf / 77.255.58.* / 2013-01-15 18:43
BILION ZŁOTYCH długu spółki z nieograniczoną bezmyślnością mówi Wam to coś ?

Najnowsze wpisy