Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będziesz harował do późnej starości. Koniec złudzeń

Będziesz harował do późnej starości. Koniec złudzeń

Wyświetlaj:
spokój grabarza / 46.134.143.* / 2012-05-14 08:45
Twarz wypoczęta. Nie wygląda na zaharowanego. Raczej na wałkonia.
dbest / 77.254.68.* / 2012-02-08 20:14
No cóż, miłąy być konsultacje, ale widać społeczeństwo nie dorosło i musi zadecyzdować rząd
Oczywiście szerokie rzesze klakierów wygłąszają bzdury o konieczności, potrzebie, finansowaniu itd
Szkoda, że nikt nie mówi prosto z mostu
Chcemy zmienić system (rząd) i od 2013 roku koniec przywilejów - wszyscy równo przechodzą na emeryturę w wieku 65 lat, a potem dyskutujemy czy konieczne jest wydłużenie wieku emerytalnego.
Rząd przy każdej kolejnej reformie obiecuje nam jako pewne, że emerytury będą niższe.
Jako inżynier - miałem matematykę na studiach i trochę jeszcze umiem liczyć:
- w przypadku ZUS obowiązują prawa wielkich liczb i statystyki są najważnieszymi wskaźnikami co się będzie działo w tej instytucji
- średni wiek życia mężczyzn w Polsce jest poniżej 70 lat
- średni wiek życzia kobiet trochę ponad 80 lat
- zatem przy proponowanym przedłużeniu weiku emerytalnego statystycznie mam szansę na 3 lata emerytury
- przez średnio 45 lat pracy, nawet przy niskiej składce lokowanie pieniędzy płaconych na ZUS dałoby mi o wiele więcej niż obiecywana przez rząd głodowa emerytura

Konkluzja:
- każdy emeryt ma obowiązek wesprzeć Państwo swoimi pieniędzmi możliwie szybko umierając
- jako patrioci nie możemy się w żaden sposób domagać przelania rodzinie zmarłego emeryta niewypłaconej mu nadwyżki (różnicy pomiędzy pieniędzmi zgromadzonymi a wypłąconymi przez każdego emeryta)
- utrzymanie przywilejów wybranych grup powoduje, że to one korzystają z "rozkoszy" emerytury - policja, wojsko, górnicy itd
By to wszystko radykalnie ukrócić proponuję by każdy obywatel (poza uprzywilejowanymi) miał dożywotni obowiązek pracy - uratujemy wtedy ZUS, który nie będzie miał na co wydawać zebranych pieniędzy
Komisje ZUS wyposażyć w Przygdoy dzielnego wojaka Szwejka - stosowanie tych zasad spowoduje, że w Polsce będą tylko zdrowi obywatele
Uprzywilejowanym zawodom skrócić okres wymaganej do emerytury pracy - przecież oni się tak męczą
Bernard+ / 178.37.57.* / 2012-02-08 19:38
W POLSCE DZIŚ JEST ZA DUŻO TYCH, KTÓRYCH UTRZYMUJE PAŃSTWO A ZA MAŁO JEST TYCH KTÓRZY SWOJĄ SAMOFINASUJĄCĄ SIĘ PRACĄ UTRZYMUJĄ POLSKIE PAŃSTWO.
PSL zawsze gdy mowa o emeryturach to wyskakuje z jakimiś durnymi propozycjami tylko po to aby odwracać uwagę od przywilejów obszarników ubezpieczanych w KRUS. KRUS trzeba wpierw zlikwidować i obszarników mających powyżej 50ha a wielu ma powyżej 500ha ubezpieczyć i opodatkować na zasadach ogólnych takich jakie obowiązują drobnych rzemieślników i drobnych sklepikarzy oraz wszystkie osoby samozatrudnione. A kobietom które urodziły więcej niż 1 dziecko jeżeli w dniu ich 65 urodzin to dziecko nadal żyje i pracuje płacąc podatki i składki dać trzeba dodatek do emerytury a nie posyłać je wcześniej na emeryturę. Nowymi przywilejami emerytalnymi nie naprawi się zepsutego przez złe prawo państwa. W Polsce jest za dużo tych których państwo utrzymuje a za mało jest tych którzy utrzymują nasze państwo. A skoro znów jest deficyt w budżecie to nie wypłacać 13-stek posłom, senatorom wszystkim urzędasom ministerialnym od premiera zaczynając. Pracownicy przedsiębiorstw mają niższe pensje i nie dostają 13-stek to i urzędasy z 12 wysokich wypłat miesięcznych dobrze będą żyć. To sfera budżetowa generuje deficyt i zadłużenie, więc również musi zacząć go spłacać.
Bernard+ / 178.37.57.* / 2012-02-08 19:36
Mam 62 lata pracuję od 16 roku życia więc już mam 46 lat stażu pracy. Za 3 lata jeżeli dożyję 65 lat i będę nadal miał pracę będę miał 49 lat stażu pracy i Tusk chce mi jeszcze przedłużyć o 6 miesięcy czas pracy i płacenia haraczu na 40 letnich uprzywilejowanych emerytów z wysokimi ponadprzeciętnymi emeryturami. Dziś mamy w Polsce więcej 40 letnich emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn oraz mamy więcej 50 letnich emerytek niż pracujących 59 letnich kobiet. To politycy rozdawali przez 20 lat przywileje emerytalne aby oszukując wyborców trwać po 5 kadencji przy publicznej kasie i pobierać niezasłużenie wysokie apanaże. A teraz tym Polakom którzy najdłużej pracują chcą jeszcze przedłużyć o 2 lata okres pracy a tym którzy otrzymują wysokie emerytury po zaledwie 15, 25, czy 30 latach pracy tym kosztownym pasożytom chcą ich przywileje pozostawić. Fuj! to ohydna niesprawiedliwość to nie my pracujący do 65 lat powodujemy, że brak środków na emerytury. To rozdawnictwo przywilejów emerytalnych to puchnąca liczebnie co rok i co kadencja sejmu kosztowna kasta urzędasów ( poprzedniej kadencji Tusk zwiększył zatrudnienia w administracji rządowej o 65tys. osób) to pożera nasze podatki i składki. Najpierw trzeba radykalnie ograniczyć i docelowo zlikwidować wszelkie przywileje emerytalne a kto nie jest zdolny do pracy temu normalnie dać na ogólnych zasadach rentę a gdy już wszyscy będą pracowali do 65 roku życia wtedy można zacząć podwyższać wiek emerytalny powyżej 65 lat. Jeżeli tego rząd i sejm nie potrafi zrobić to niech się poda do dymisji a prezydent niech rozpisze nowe wybory.
Edex / 195.212.74.* / 2012-02-08 20:28
Najwyraźniej się zgadzam z moim przedmówcą jestem na tak!!!!!!!!!!!
mmx / 2012-02-08 18:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie będzie za 30-40 lat czegos takiego jak wiek emerytalny - to jedno jest pewne

cały system winien byc zmieniony - koniec z ZUS (cała ta instytucja kosztuje podatników KROCIE) i składkami .........jak sobie pościelisz tak sie wyśpisz i każdy sobie sam będzie odkładal na starośc i wybierał kiedy zrezygnowac z aktywności zawodowej
putto / 77.254.217.* / 2012-02-08 16:36
Skąd emerytury gdy nie ma kapitału emerytalnego. Polacy chcą dróg, stadionów, emerytur, bezpłatnej służby zdrowia, szkolnictwa, policji a nie dostrzegają że to wszystko pochłania ich zarobki od stycznie do czerwca dopiero druga połowa roku wpływa do ich kieszeni, z początkiem XX wieku podatki wynosiły około 5% teraz 50%, jeśli ludzie nadal chcą rozbudowy aparatu socjalno administracyjnego bo tym się kończą wszelkie realizacje świadczeń socjalnych to niech liczą się z tym że podatki jeszcze pójdą w górę bo za darmo nic nie ma a każdy urzędnik co realizuje postulaty społeczne żąda pensji i też emerytury
Mariacki / 77.254.217.* / 2012-02-08 18:56
Ludzie nie liczą tylko wydaje im się że mogą żądać, przeliczą się, ludzi jest za duzo, pracują maszyny i one będą miały emeryture
Irondog47 / 70.51.159.* / 2012-02-08 16:03
Niemcy mnie nie przygarneli, od 37 lat zyje w kanadzie.. To tak dla pojasnienia tylko.. Dla Bismarcka mam duzy szacunek..
Irondog47 / 74.198.9.* / 2012-02-08 14:31
Obecny wiek emerytalny zostal ustalony przez Bismarcka w 1889 roku.
Ludzie dzisiaj zyja dluzej i sa dluzej sprawni, wiec czas na zmiany. A swoja droga cos z wami w Polsce nie jest calkem dobrze - polowa moich znajomych poszla nie tak dawno na wczesniejsze emerytury, a znam tez takich ze sluzb co sa emerytami majac 40 lat..
ohne p****** / 195.114.163.* / 2012-02-08 15:17
Bismarc nie pozwalał na przekręty i i zasysanie kasy składkowej.Dlatego ZUS pada.
Armagedon01 / 2012-02-08 14:47 / Bywalec forum
To chyba drodzy Państwo ostatni sygnał do tego żeby opuścić ten kraj... pespektyw żadnych , a je szcze starość nie pewna...ja podziękuje. Wrócę ja przestaną w tym kraju rządzić partyjni koledzy...
T. / 81.190.72.* / 2012-02-08 14:38
Swojego Bismarcka powinieneś teraz codziennie w d... całować za to ,że Niemcy Ciebie przygarnęli.
Pilsener / 2012-02-08 10:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podnosi się wiek emerytalny zwykłym ludziom bo brakuje pieniędzy dla uprzywilejowanych! Którzy jak agent Tomek przechodzą na emeryturę po 30-stce.

Chcecie do 67 roku życia pracować na takich ludzi?
Toster3d / 79.184.51.* / 2012-02-08 09:52
Może niech nierząd się przyzna że przymusowe emerytury nie są z korzyścią dla ciebie ale dla nich. Myślicie że coś przymusowego jest korzystne? Haha, naiwniacy. Dalej wierzcie swój socjalizm i jaki to on piękny jest.
m747 / 195.212.29.* / 2012-02-08 13:52
Generalnie popieram chociaż uważam, że minimalna składka i emerytura powinna być obowiązkowa, żeby nie trzeba było wypłacać tępakom zasiłków.
Korwin powiedziałby pewnie; "ale jakie zasiłki? niech zdychają w biedzie skoro nic nie odłożyli" ale nie uśmiecha mi się perspektywa milionów żebraków czyhających na mnie na ulicy.
Wykształciuch / 213.172.175.* / 2012-02-08 09:35
"Będziesz harował do późnej starości". Ale, jak się czegoś nauczysz, jak nabędziesz umiejętności, jak będziesz lepszy niż inni, jak poszukasz miejsca, gdzie praca będzie przyjemnością, to będzie Ci fajnie. Gdy będziesz jednak leniwym nieukiem bez zainteresowań, to: "Będziesz harowal do późnej starości", w dodatku bez jakiejkolwiek satysfakcji niematerialnej i materialnej.

Najnowsze wpisy