Forum Forum inwestycyjneForex

Belka jest spokojny o złotego

Belka jest spokojny o złotego

Money.pl / 2010-09-29 19:42
Komentarze do wiadomości: Belka jest spokojny o złotego.
Wyświetlaj:
unia / 95.40.200.* / 2010-09-30 13:50
cały kryzys to walka z rozwijającymi krajami europy wschodniej nie mylić z rosją, trzeba było zmarnować wiele euro żeby dołować zotego a cała ta mętna masa tzw ekonomistów to cinkcie na wikcie zachodnich grubasów. te szmaty mają płatne za to jak narobią zamieszania.
gdyby nie to dziś ZŁOTY byłby około 1 euro
.spokojny / 81.144.225.* / 2010-09-30 11:06
...no skoro Belka jest to ja tez...
konstantynopolowiczcalineczka / 94.75.110.* / 2010-09-29 19:42
nachodzą mnie czasem różne myśli. obecnie zastanawia mnie jedno: co jest ważniejsze - gospodarka, czy zwykły konsument? dlaczego mnie, konsumenta, ma obchodzić wysoki kurs, bo jest lepszy dla eksporterów? konkurencja na rynku to nie tylko konkurencja cenowa, ale i kosztowa, a najlepiej - jakościowa. jeżeli ktoś sprowadza surowce zza granicy, tworzy produkt i wysyła dalej, to równie dobrze może to robić, gdy złotówka jest mocna, tak? jako konsument chcę płacić mniej, więc chcę, by złotówka była mocna, tak? jeśli złotówka jest słaba, to jestem dojony dookoła - bo wyższe ceny paliw (i wszystko inne), bo droższe wakacje, bo droższy kredyt itepe, itede. jaką mam odczuwalną korzyść z faktu, że złotówka jest słaba? co ja mam z tego? wyższe PKB? mniejsze koszty zadłużenia kraju? wolne żarty. wyjaśni mi to ktoś bliżej?
rafik678 / 80.48.187.* / 2010-10-01 11:54
a co jeżeli firma w ktorej pracujesz żyje z eksportu, lub odbiorcy firmy w której pracujesz żyją z eksportu, lub odbiorcy odbiórców firmy w której pracujesz żyją z eksportu? T samo może się dotyczyć twojej żony, dzieci rodziców, jesli ich masz. Niestety gospodarka to sieć naczyń powiązanych i nie racjionalne jest mówienie że mnie to nie onchodzi.
konsantynopolowiczcalineczka / 94.75.110.* / 2010-10-02 11:03
no nie przekonałeś mnie. a co jeżeli moja rodzina i wszyscy znajomi żyją z importu ? :) pozdrawiam :)
konstantynopolowiczcalineczka / 94.75.110.* / 2010-09-30 20:31
"dlaczego
mnie, konsumenta, ma obchodzić wysoki kurs" oczywiście powinien być "niski kurs EUR/PLN'
m-53 / 83.24.54.* / 2010-09-29 22:09

jaką mam odczuwalną korzyść z
faktu, że złotówka jest słaba?

Oczywiście żadnej.
Jeżeli to ma być rejon pracy pańszczyźnianej zastępujący chińczyków, z ograniczoną własnością zagrody, to niski kurs jest w interesie kupujących Twoją pracę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy