Forum Forum finansoweInne

Belka prezesem NBP?

Belka prezesem NBP?

Money.pl / 2010-05-27 11:23
Komentarze do wiadomości: Belka prezesem NBP?.
Wyświetlaj:
jack1952 / 2010-05-27 20:49
Po co nowelizować budżet?
Za mało na skutki powodzi ?
Wystarczy poświęcić lewicowego Belkę, on nie jest z PO. Zrobi swoje i odejdzie. Wiadomo, że chodzi o kasę, kasę z NBP, której bronił Skrzypek. Tylko to nie jest zapałka to belka, która może zachwiać zaufaniem do złotówki i giełdą. Źle się chłopcy bawią. Ale jakie pomysły może mieć PO? - najprostsze, co tam konsekwencje, to juz nie my, możemy dalej kopać w piłę.
Z zawodu ekonomista / 85.219.142.* / 2010-05-27 21:02
Tacy ludzie jak Belka dbają o swoje nazwisko i renomę, pamiętaj, że ten gość musi jeszcze na rynku długo funkcjnować, jest fachowcem i jestem przekonany, że będzie 100 razy lepiej zarządzał NBP od Skrzypka, który był zerem
um / 213.25.86.* / 2010-05-30 21:06
jeżeli dla ciebie fachowość to porażka w Iraku i w ONZ , i jaka pewność że nie jest to wtyczka USA do zniszczenia naszych finansów i nie doprowadzenia nas do skrajnego ubóstwa jak do tej pory nie przedstawił nam żadnego programu finansowego, nie uzgodniono jego nominacji. Mam wrażenie że jest to zamach polityczny i wprowadzenie przez Pana Komorowskiego władzy absolutnej. Ja Pan ja decyduję.
ele / 79.187.36.* / 2010-05-28 12:08
zerem to jesteś ty, bo normalni ludzie nie mówią o nikim zero, czyba,że sami ten poziom reprezentują
issael / 188.33.169.* / 2010-05-28 00:24
Po komentarzu widać że nie tylko z zawodu nie ekonomista. ale wogóle z ekonomią na bakier.
m-53 / 83.24.16.* / 2010-05-27 23:19

ten gość musi jeszcze na rynku długo
funkcjnować,

Nic nie musi. Jak się skończy (ew.) kadencja będzie miał 63 lata i może spokojnie pójść na emeryturę.
będzie
100 razy lepiej zarządzał NBP od Skrzypka, który był zerem


Jak policzyłeś te sto razy.
Przy okazji poczytaj sobie dokładnie o Skrzypku - chciałbym być takie "zerem".
Elendir / 2010-05-28 06:54 / Łowca czarownic
I myślisz że profesorowie kończą pracę w wieku 63 lat?
serkozi / 83.31.219.* / 2010-05-27 19:21
Komorowski NIE JEST głową państwa! O tym trzeba pamiętać
niewierzący ateusz / 83.21.252.* / 2010-05-27 18:53
że pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie konsultował z nim kandydatury Marka Belki na szefa NBP."

"Kandydatura Marka Belki na szefa Narodowego Banku Polskiego jest owocem pertraktacji na szczycie PO-Lewica. Zostały one przeprowadzone w Akwizgranie, gdy premier Donald Tusk odbierał Nagrodę Karola Wielkiego - dowiedział się reporter RMF FM Konrad Piasecki."

dwa cytaty dwie prawdy, kłamie tusk czy Konrad Piasecki ?

może jestem stronniczy,ale moim zdaniem kłamie tusk

czytajcie a znajdziecie
arti8 / 89.77.183.* / 2010-05-27 20:18
Oczywiście, że negocjacje prowadził Tusk i to on wydał polecenie Komorowskiemu. Marszałek jest jak bezradne dziecko we mgle (z całym szacunkiem dla bezradnych dzieci).

Pytanie jak postąpi SLD, bo Napieralski jest mądrzejszym człowiekiem niż "stronnictwo Kwaśniewskiego".
niewierzący ateusz / 83.21.252.* / 2010-05-27 20:51
napieralski i sld przestali mnie interesowac w chwili gdy wykorzystali w kampanii jaruzeskiego, w tym samym wywiadzie jaruzeski zadeklarował głosowanie na komorowskiwgo (oczywiście w II turze ) więc zacieśnianie stosunków między sld a PO specjalnie mnie nie zaskakuje, a obu partiom i kandydatom życzę wszystkiego najgorszego
niewierzący ateusz / 83.21.252.* / 2010-05-27 19:09
"Marszałek Komorowski nie konsultował ze mną tej kandydatury - powiedział Tusk."

dwa cytaty dwie prawdy, kłamie tusk czy Konrad Piasecki ?

może jestem stronniczy,ale moim zdaniem kłamie tusk

czytajcie a znajdziecie
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-05-27 18:40
No to od nowa, Polska Ludowa!
PKB / 2010-05-27 18:14 / Bywalec forum
... nie będzie się tak kompromitował jak ten jegomość:
http://www.youtube.com/watch?v=ro_rlphazH4
Rossi / 91.189.73.* / 2010-05-27 18:30
W sporze miedzy Winiecki i POzostałymi lemingami Tuska o podział zysku NBP to ON prezes NBP miał rację.
Przeczytaj stosowne opinie w tej sprawie.
PKB / 2010-05-27 19:27 / Bywalec forum
Sądzisz, że skrzypek wiedział o czym jest mowa!? Bądź poważny.
Na pewno przeceniasz jego inteligencję i wiedzę. I to wielokrotnie.
issael / 188.33.169.* / 2010-05-28 00:30
Na pewno PKB nie powinien tak wypowiadac sie o innym człowieku bezpodstawnie.
Takie wypowiedzi świadczą jedynie o marnych kwalifikacjach ( wszelkich) wypowiadającego się.
Ta uwaga tyczy wszystkich forumowiczów , wszystkich ogłupionych partyjnie (stronniczo).
arch / 2010-05-27 18:27 / Tysiącznik na forum
"Tusk: Komorowski nie konsultował ze mną kandydatury Belki na szefa NBP;'

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/424532,tusk_komorowski_nie_konsultowal_ze_mna_kandydatury_belki_na_szefa_nbp_doceniam_odwage.html

-Koniowi pan to tłumacz ! ...A koń jaki jest, każdy przecież widzi .

Cała Polska widziała jak panowie Tusk i Komorowski cały tydzień spacerowali pod rączkę po wałach , a on teraz mówi pospólstwu że nic nie wiedział - to jest dopiero skala obłudy !
Oszołomowaty / 89.229.95.* / 2010-05-27 18:51
Tak powiedział...? Ja zawsze twierdziłem, ze PO ma swój elektorat za pół głupich. Niektóre wypowiedzi partii jasnogrodu świadczą jednak, ze Po ma go za debili. Ale po namyśle dochodzę do wniosku, że chyba wiedzą co robią - po tej sieczce z TVN-u i GW nic własnego nie mogło w POgłówkach pozostać ... Kiedyś zresztą Lis to określił swoich słuchaczy jednoznacznie:
"...Ludzie nie są tak głupi, jak nam się wydaje. Są znacznie głupsi."
I coraz bardziej obawiam sie, że miał rację ....
http://www.youtube.com/watch?v=qmkEmNWP0ug&feature=player_embedded
Rossi / 91.189.73.* / 2010-05-27 18:35
Szef propagandy III rzeszy byłby zawstydzony?
em96 / 151.81.7.* / 2010-05-27 17:55
"...Polityk PO zaprzeczył też, że jest to ukłon w stronę Lewicy. - Wydaje mi się, że widać gołym okiem, że nie jest to kandydatura partyjna, nie jest to kandydatura politycznie bardzo naznaczona obecną aktywnością, człowiek spoza układu partyjnego - podkreślił Komorowski..."

Chyba wzrok mu się popsuł...(?)
Prezydent nie może być krótkowzroczny...
Następstwa mogą być tragiczne. Nie dojrzy efektów bezkrytycznej współpracy polsko-ruskiej w przyszłości, tak jak nie widzi jej konsekwencji z przeszłości...
kikison / 80.50.131.* / 2010-05-27 17:42
Na zdjęciu gemba która zabrała bidnym ciułaczom część odsetek z lokat. Ciekawe czy pan Belka trzyma kasę na lokacie i przykładnie oddaje część zysków???? Bida-rząd choćby wprowadził 99% podatek i tak będzie miał pusto w kasie.
kgkjhkfhj / 193.109.225.* / 2010-06-06 10:02
Biedni ciułacze nie mają lokat, bo nie mają z czego ich założyć. Więc biednym nie zabiera. Jak ktoś ma lokatę tzn. ma nadwyżkę pieniędzy.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-05-27 18:07
Czy belka gra w Golfa, czy posiada apartament na Florydzie.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-05-27 17:40
cytat;
Pod koniec kwietnia Smoliński oraz doradca marszałka Komorowskiego Waldemar Strzałkowski składali wieńce przy grobie Walentynowicz, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem. Dziennikarze Portalu Pomorze napisali, że podczas pogrzebu urzędnicy mieli kłopoty z utrzymaniem równowagi
cytat/
Słabości naszego prezydenta Kwaśniewskiego też pamiętamy, szczególnie z Ukrainy, więc może jest coś wspólnego między SLD a PełO, i przy dużej małpie doszli do POrozumienia, mamy kandydaturę na szefa NBP.

Jest to kandydat lewicy więc Bronek pierwszy stracił głowę, nie ma to jak moskiewska szkoła.
joe 777 / 94.40.118.* / 2010-05-27 17:56
Bronek nie stracił głowy, tylko wykonał zadanie tak jak na prawdziwego komunistę i agenta Rosji przystało. Cała PełO jest tylko atrapą (firmą spółką) Lewicy, działającej na usługach naszego Wielkiego Brata z Moskwy.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-05-27 18:05
Idąc dalej twoim tokiem myślenia, całą sprawę kontroluje szef agory zwany Michnikiem.
W przyszłości szefem IPN ma szansę zostać sam generał Jaruzelski.
jak już o forsie mowa... / 213.218.140.* / 2010-05-27 17:30
Urząd frontem do jubilera

Niech on wypier... przez weekend. Tu postawić mu nad głową kata i niech ten kat go katuje - radził warszawskiemu przedsiębiorcy Paweł Dulski, wiceszef PO na Mokotowie. Potem w świetle kamer kupiec siłą wyrzucił na bruk kupca. Bez sądu, na oczach bezradnej policji, przy aprobacie urzędników

Andrzej Zgirski zaczynał od kantoru, dziś jest właścicielem sieci sklepów jubilerskich.

Paweł Dulski działa w mokotowskiej PO, mateczniku Julii Pitery od początku istnienia partii. Obecna minister ds. walki z korupcją przez lata była radną z tego terenu, po wygranych przez Platformę wyborach opiniowała wybór dzielnicowych władz. Dulski pracuje w biurze posła PO Tadeusza Rossa (PO), od lat przyjaźni się i robi interesy z Pawłem Sykulskim (PO), radnym na Mokotowie. Partnerka życiowa Dulskiego Katarzyna Weremczuk to również radna PO na Mokotowie. - Złote dziecko Platformy - mówił o Dulskim podczas jednego ze zjazdów PO Robert Soszyński, szef mokotowskiej PO, przewodniczący sejmiku Mazowsza.

Urząd frontem do jubilera

W przeszło stumetrowym lokalu użytkowym przy zbiegu Puławskiej i Rakowieckiej (ul. Puławska 10) Karol el Kashif od 2003 r. prowadził aptekę. Należący do miasta lokal wynajmował od Andrzeja Zgirskiego. Płacił mu 25 tys. miesięcznie. Zgirski oddawał miastu niecałe 5 tys.

Dziś obaj przedsiębiorcy zarzucają sobie nieuczciwość. Zgirski przekonuje, że El Kashif chciał okupować lokal, nic nie płacąc. Dla El Kashifa Zgirski to tylko pośrednik, przez siedem lat zarobił na podnajmie lokalu 1,8 mln zł.

Jesienią ub.r. aptekarz zorientował się, że Zgirski chce wykupić Puławską 10. Przepisy pozwalają na to wieloletnim najemcom. Długoletnim użytkownikom miasto sprzedaje lokal po cenie niższej od uzyskiwanej na przetargach i rozkłada płatność na dziesięć lat.

Kłopot Zgirskiego polegał na tym, że w upatrzonym lokalu działała apteka, a on nie miał prawa do prowadzenia działalności farmaceutycznej. Nie miał też prawa do podnajmowania lokalu. - Lokale użytkowe powinny być wynajmowane osobom, które faktycznie prowadzą działalność w danym miejscu - mówi wiceprezydent Warszawy Andrzej Jakubiak.

Tej zasady nie zastosowano wobec Zgirskiego. Urzędnicy uznali, że przepisy złamał nieumyślnie. Jubiler chciał mieć umowę na prowadzenie sklepu jubilerskiego przy Puławskiej 10. Kontrolowany przez PO zarząd Mokotowa w ekspresowym tempie dał zgodę.

Pod koniec października Zgirski miał załatwione w urzędzie Mokotowa wszystkie zgody otwierające mu drogę do wykupu Puławskiej 10. Z dokumentów wynikało jednak, że prowadzi tu sklep jubilerski, a apteka wciąż działała. Kashifowi skarżył się, że burmistrz Ursynowa Jan Rasiński (PO) na niego krzyczy; bo przy Puławskiej 10 wciąż sprzedaje się leki.

Aptekarz zorientował się, że jest na straconej pozycji - tylko on krzyżował plany Zgirskiego dotyczące wykupu lokalu. Postanowił nagrywać rozmowy z jubilerem i jego pomocnikami.

Pod koniec października do jego apteki przychodzi Andrzej Zgirski, jego pełnomocnik Andrzej Kosmalski oraz wysoki blondyn po trzydziestce Paweł Dulski.

Nagranie ze spotkania w aptece: I co ja mam zrobić, wziąć to wszystko [wyposażenie apteki, leki] na ciężarówkę i wyrzucić? - pyta Andrzej Zgirski

Dulski: - W sumie tak, ja to wszystko mogę wywieźć, mam tu audi Q 7, zapakujemy i wywieziemy to (...) Niech on [El Kashif-] wypier... przez weekend. Tu postawić mu nad głową kata i niech go ten kat katuje. Tu trzeba zlikwidować kasy, trzeba zlikwidować całą dokumentację spółki [El Kashifa]....
Oszołomowaty / 89.229.95.* / 2010-05-27 18:30
Czy w tym kraju nadwiślańskim było kiedykolwiek państwo? Gdy sie czyta takie rzeczy to tylko jedno głowy przychodzi - przeszliśmy spod komuny bezpośrednio pod system mafijny, nazwany dla niepoznaki III RP a PO jest tylko zwieńczeniem tego przejścia ... -
POLONISTA / 83.4.133.* / 2010-05-27 17:07
ALBO BAAAARDZO DAWNO. W EPITETACH ZA TO JESTEŚCIE NUMBER ONE.
Oszołomowaty / 89.229.95.* / 2010-05-27 18:55
Nie przejmuj się - w tym kierunku i tempie w jakim teraz Polska teraz podąża, niedługo nie będzie sie to liczyło .. Wystarczy podstawowe słownictwo rosyjskie lub niemiecki , żeby można było komendy i polecenia zrozumieć ...
em96 / 151.81.7.* / 2010-05-27 17:42
"...NUMBER ONE..." - A to..., to...?
- Chyba nie jest wzorem ojczystego...?
jon_bon_jovi / 20.138.20.* / 2010-05-27 16:56
„Niejasna postawa Belki w wyjaśnieniu swojej przeszłości uniemożliwia prowadzenie prac rządu” – pisał w 2005 r. Donald Tusk w liście do ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, wzywając do dymisji premiera.
arch / 2010-05-27 17:03 / Tysiącznik na forum
To ciekawe kto P. Belkę rekomendował na to stanowisko ?

Paniętamy jak pan zarządał niedawno w Iraku , pytanie -czy odnalazły się miliardy dolarów zawieruszone podczas burzy piaskowej ?
ottt / 2010-05-27 16:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To ten który mi zapier**lił część zysków z lokaty?
Bardzo pozytywnie mi się kojarzy ten lebiega.
niewierzący ateusz / 83.21.252.* / 2010-05-27 16:41
dokładnie andrzej dycha, dzięki kolego podpisujący się : ))))))))) za informację, bo radia RMF FM bardzo rzadko słucham, a na ich stronę nie zaglądałem dotąd, tak ,że dzięki kolego

gdyby coś takiego o czym poinformowało RMF FM zdarzyło się gdy premierem był yaro, to tak zwane media opiniotwórcze by się posikały, i już pół Polski by wiedziało o kompromitacji andrzeja dychy, i przez najbliższy tydzień byśmy o dysze czytali słuchali i oglądali, ale zdarzyło się za premiera tuska, więc info dotrze do niezbyt licznej rzeszy słuchaczy RMF FM , jeszcze mniejszej liczby czyaczy postów, bo tak zwane media opiniotwórcze informacji nie przekażą

acha dla rzesz niezorientowanych

"Kompromitacja w Brukseli - Polak wyrzucony z powodu
niekompetencji "
" Andrzej Dycha członek gabinetu unijnego komisarza ds.
rolnictwa został wyrzucony z powodu niekompetencji -
dowiedziała brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna
Szymańska-Borginion. Dycha trafił do Brukseli dzięki poparciu
polskiego rządu; wcześniej był wiceministrem rolnictwa. Jest
związany z PSL-em"

"Dycha - jak nieoficjalnie wiadomo - nie sprawdził się na
stanowisku, był niekompetentny. Nie spodziewał się też, że w
Brukseli trzeba będzie ciężko pracować i to w cieniu
komisarza. W unijnych strukturach pracował dwa miesiące."

"Takich ludzie rekomenduje do Brukseli rząd premiera Tuska"

jeszcze raz podziękowanie dla kolegi podpisującego się : ))))))))
UB-k / 78.155.124.* / 2010-05-27 19:11
Nie musisz dziękować koledze -podali to w telegazecie TVP,tylko trzeba umieć dotrzeć do wiadomości.
niewierzący ateusz / 83.21.252.* / 2010-05-27 19:48
no widzisz kolego, ja właśnie o tym napisałem, gdyby sytuacja dotyczyła pisowców, to nie musiałbym umiec docierac do informacji, bo by tzw opiniotwórcze media informację tak rozreklamowały,że prawdziwą sztuką byłoby nie wiedziec, a ja tak jak nie miałem zwyczaju zaglądac na stronę RMF FM. tak nie mam zwyczaju czytac telegazety,

wniosek wyciągnąłem taki,że muszę zwiększyc liczbę odwiedzanych witryn
polak2 / 87.207.116.* / 2010-05-27 16:18
KOMOROWSKI JUŻ KUPCZY Z SLD?
podatek_kibelki / 149.254.180.* / 2010-05-27 16:16
myslałem że Kołodko nad KIbelkiem??? przeciez polska gospodarka od dawna jest latryną, jak stwierdził prof. Noga bez wody nie bedzie wzrostu. A woda musi być, bo g.....o nie POpłynie.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: