Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Benzyna będzie droższa

Benzyna będzie droższa

Money.pl / 2005-11-22 09:35
Komentarze do wiadomości: Benzyna będzie droższa.
Wyświetlaj:
Kanibal / 82.210.176.* / 2005-11-23 00:18
Ja nie rozumiem o co wszyscy sie wsciekaja - w tym kraju mnie juz nic nie zdziwi - ktos kiedyś mądrze powiedzial "miejsce gdzie kończy sie sens i logika nazywa sie Polska"

a tak powaznie - obecny PRL-PIS chce ratowac budzet jak pożal sie Boże nie zna podstawowych zasad ekonomii - wzrost cen energii powoduje wzrost cen transportu dalej wzrost cen sprzedaży dalej niechęć do kupowania przez konsumentów - a jak konsumenci nie bedą kupować to co bedą dopłacać ludziom do tego zeby kupowali wahe - nie i historyjka sie kończy a wszyscy z tych orlenów i innych mafii padną


Juz niedlugo (na szczęście) ludzie zaczną brykac samochodami napedzanymi prądem czy slońcem - także poczekajmy a moze dożyjemy jeszcze tego żeby któryś kolejny rząd kopnąć w zad i powiemy wtedy a zachlejcie sie na śmierć waszą wahą vatem akcyza, kosztami transportu(wahy do stacji benzynowych) itp itd - jak ludzie zauważą że wiele mozna zyskać ignorancją może zaczna myśleć - to jest zupełnie jak ze zwierzęciem - bedzie męczyć ale jak zaczniemy ignorować w końcu da spokój

A co powiecie państwo na to że ropy ma starczyć na jeszcze jakieś 40-50 lat - owszem im blizej bedzie daty wyczerpania sie złóż bedzie drożeć - potrzeba matką wynalazku i mam nadzieje że Polak jeszcze będzie potrafił...;)
adamssson / 195.205.249.* / 2005-11-23 10:13
Zapiminasz sie chlopie. Nawet jesli znajdziemy zupełnie darmowe źródlo energii to zawsze znajdzie się chetny specjalista od nakładania akcyzy żeby opodatkować to co ma byc za darmo. Może jest na świecie kraj gdzie rządy maja świadomość tego co robią, napewno nie jest to Polska.
silver / 2005-11-23 11:47 / Bywalec forum
Tak jak stało się to ze źródłami geotermalnymi w Zakopanem - zyskała na tym atmosfera w mieście, teraz znowu będą zmuszeni do wdychania smogu.
George / 83.25.254.* / 2005-11-23 08:05
Jak znam naszych polityków, znajdą sposób żeby opodatkować energię słoneczną. Możliwości wykazania się przez następnych ministrów finansów są ogromne.
Dawid / 213.17.237.* / 2005-11-22 23:41
Mam pomysł. Przestańmy się obrzucać błotem i winić - ty głosowałeś tak, ty tak... Każdy kto głosował robił to w najlepszej wierze (akurat ja na PO... ale cóż, teraz jest "PO PTOKACH"). Zacznijcie obrzucać błotem te DURNE PAŁY co nie poszli w ogóle do wyborów... przez nich to wszystko.
George / 83.25.254.* / 2005-11-23 08:09
Z całym szacunkiem, ale zamiast iść na wybory i głosować na PO czy PiS wolałem spędzić miły weekend na wycieczce. Gdzieś widziałem obliczenia, że szansa na to, iż mój głos będzie miał istotny wpływ na cokolwiek jest 14 000 razy mniejsza niż szansa na to, że idąc głosować zginę w wypadku samochodowym. Po co więc niepotrzebnie ryzykować? A tak w ogóle to nie jestem miłośnikiem demokracji.
F.C. / 81.219.244.* / 2005-11-24 10:40
Cześć George. Zapraszam na Kube. Fidel C.
sęk / 83.18.243.* / 2005-11-24 20:16
George przyjąłby zaproszenie ale od generała Pinocheta.
Kimchi / 82.160.158.* / 2005-11-22 23:35
Brawo Rodacy! Tak wybraliście, a to dopiero początek. Macie państwo socjalne i solidarne - kpiny!!! Jest wiele sektorów w których możnaby dokonać cięć na te 2 miliardy, ale po co? Skoro znacznie łatwiej wyrwać je z portfeli użytkownich marnych polskich dróg. To jeszcze nie koniec..Brawo Rodacy...
jj / 82.143.136.* / 2005-11-22 22:40
Kaczynski postradal chyba zmysly... Poprostu skandal!!!
Nie latwiej zwolnic troche urzedasow???
Nie latwiej ograniczyc czarna strefe pracy???
Czy do cholery ten kraj trzeba stawiac na glowie???!!!!!!!!!!!!!
real / 81.219.244.* / 2005-11-22 23:31
Oj!Oj! - tak od razu skandal?? Na głowie ten kraj stanie jak do władzy dorwie się Endriu, na razie się jeszcze uczy więc możemy spać spokojnie!!
piotr / 2005-11-28 14:56
A co by sie nby takie stalo, jakby ALepper władze wziął? Niech bieze. TO bylby jego koniec, bo musiałby sobie któregos dnia powiedziec patrząc w lusterko: ON JUŻ BYŁ, ON JUŻ RZĄDZIŁ, ON MUSI ODEJŚĆ.
real / 81.219.244.* / 2005-12-01 00:39
Endriu nie używa takiego urządenia jak lusterko. Zamiast lusterka - pyta Begerową "jak dziś wyglądam? I slyszy - pięknie wodzu, takie k****** masz w oczach, że chętnie bym cię zjadła - jak koń owies!! No i po co mu lusterko??
Sławek / 83.29.43.* / 2005-11-22 22:02
Benzyna bedzie droższa ale za to paliwo dla rolników tańsze. No tak, spłacamy długi wyborcze: stołki dla Leppera i Giertycha, dopłaty do paliwa rolniczego, becikowe... co jeszcze panie Kaczyński? Tanie państwo? Odnowa moralna? KPINY
real / 81.219.244.* / 2005-11-22 22:16
Nie pękaj. Trzeba kupić dieselka i wahę pierwsza klasa będziemy u rolnika na podwórku tankować a nie jakiś tam opał, czy inne świństwo brrrrr. A co rolnik to nie może mieć swojej stacji paliwowej? Wszyscy już mieli (afery paliwowe), treaz kolej na rolników!!
satia / 80.53.106.* / 2005-11-22 21:53
No tak, na zapomogi i inne obietnice wyborcze składac się muszą ci, co mają samochody, reszta społeczeństwa nie jest tym przymusowym podatkiem objęta. czyli jak masz rzępa jeżdżącego, to znaczy, żeś bogacz, więc dziel się kasą z państwem swoim...
real / 81.219.244.* / 2005-11-22 22:23
A co, nie jest przyjemnie znaleźć się wśród bogaczy?? Znaczy że rząd Cię wyróżnił i docenił Twój wehikuł. Teraz "rzęp" a za dwa lata - zabytkowy!! Od zabytków podwójny podatek.
octavia / 195.136.248.* / 2005-11-22 23:01
tylko przypominam że do tego zabytku niedługo to i części zamiennych nie będzie można kupić- bo nie pozwolą, oczywiście legalnie
real / 81.219.244.* / 2005-11-22 21:39
Luudzie!!!! Przecież ten rząd musi skądś wziąć kaskę na: matki samotnie wychowujące, na aktywizację bezrobotnych, becikowe, wcześniejsze emerytury dla uprzywilejowanych, na emerytury dla służb mundurowych, które nie odprowadzają składek, na dofinansowanie KRUS, na zapłacenie długów służby zdrowia, na dofinansowanie PKP, na budowę dróg, na finansowanie przejazdu tirów po autostradach krajowych, na rozwój nauki i szkolnictwa, na zakup samolotów F-16 i szkolenie pilotów (MON), zakup nowych radiowozów i radarów dla policji (przejście z za biurek na ulice), na podwyżki dla urzędników, aby skuteczniej opierali się korupcji, na trzy miliony mieszkań dla niezamożnych, no a podwyżki dla posłów i senatorów za ich ciężką harówę po nocach – dychę miesięcznie to teraz pierwszy lepszy kierownik w urzędzie wyjmuje, a wymiana komputerów w biurach poselskich – na takim starym sprzęcie to już tylko w węża można zagrać, itd.,itd. No przecież to nie wina rządu że realizuje obietnice zwycięskiej partii. Ale żeby dać musi najpierw zabrać, za co już się bierze.
No ale to NARÓD wybrał i za cztery lata też NARÓD wybierze oczywiście tych co więcej będą chcieli dać. Wątpię żeby w najbliższej 10 – latce NARÓD wybrał tych co nic nie chcą dać NARODOWI oprócz świętego spokoju.
Xantos / 194.106.193.* / 2005-11-25 15:49
Ty gościu to chyba tylko piszesz, żeby coś napisać. A komentarze, które chwala Twoja wypowiedź to chyba też od tych co rozumkiem nie grzeszą. Zgadzam się z bzdurą 3mln mieszkań , ale czy wszystko pozostałe to ten nowy rząd wymyślił , bo wydaje mi się, że
Cytuję"Luudzie!!!! Przecież ten rząd musi skądś wziąć kaskę na: matki samotnie wychowujące, na aktywizację bezrobotnych, becikowe, wcześniejsze emerytury dla uprzywilejowanych, na emerytury dla służb mundurowych, które nie odprowadzają składek, na dofinansowanie KRUS, na zapłacenie długów służby zdrowia, na dofinansowanie PKP, na budowę dróg, na finansowanie przejazdu tirów po autostradach krajowych, na rozwój nauki i szkolnictwa, na zakup samolotów F-16 i szkolenie pilotów (MON), zakup nowych radiowozów i radarów dla policji (przejście z za biurek na ulice), na podwyżki dla urzędników, aby skuteczniej opierali się korupcji, na trzy miliony mieszkań dla niezamożnych, no a podwyżki dla posłów i senatorów za ich ciężką harówę po nocach – dychę miesięcznie to teraz pierwszy lepszy kierownik w urzędzie wyjmuje, a wymiana komputerów w biurach poselskich – na takim starym sprzęcie to już tylko w węża można zagrać, itd.,itd. No przecież to nie wina rządu że realizuje obietnice zwycięskiej partii. Ale żeby dać musi najpierw zabrać, za co już się bierze." to wszystko już było i to F-16 to pewnie Marcinkiewicz i Kaczyńscy podpisywali umowę. Emerytury dla mundurowych itd, itp. to też oni wprowadzili??? CZŁOWIEKU jak coś piszesz to pomyśl trochę to nie boli.
real / 81.219.244.* / 2005-11-25 22:54
Hej Xantos. Z Twojego pytania wynika że gubisz się w tekście, który jest dłuższy niż trzy linijki. Swoją wypowiedzią ""Luudzie!!!! " starałem się wytłumaczyć lub jak kto woli usprawiedliwić ten rząd z decyzji w stylu - podwyżka akcyzy na paliwo, prąd itp., pisząc, że z takich właśnie podatków rząd będzie pokrywał wydatki, które wymieniłem a jak się okazuje była to lista niepełna. Nie napisałem nigdzie że wszystkie te wydatki to wymysły nowo rządzących ale że do starych wydatków dochodzą nowe (becikowe, 3 mln mieszkań, wycofanie z Trybunału Konstytucyjnego Ustawy o Emeryturach Górniczych, dopłaty do paliwa rolniczego - mam wymieniać dalej pomysły PiSu?) A niestety jak do starych wydatków dołoży się nowe to z prostej matematyki (dodawanie) wynika że będą one większe. No ale rozumiem, nie każdy musi znać matematykę, nawet na maturze nie jest obowiązkowa. Na tym kończę żebyś się zowu nie zgubił w połowie tekstu. Pozdro i trochę wiecej luzu kolego życie jest piękne.
jaco / 83.27.9.* / 2005-12-10 11:57
Pomimo, że nie popieram twojego zdania to przyznaję, że ten komentarz mnie rozbawił :)
Pozdro
K2 / 85.220.2.* / 2005-11-23 19:50
Popieram wypowiedz REALA, nasi szanowni przedstawiciele w rzadzie powinni to sobie powiesic nad fotelem i dac do przeczytania kazdemu kto przyjdzie do nich z jakakolwiek sprawa do zalatwienia. Obudz sie narodzie zaslepiony....!
DaReK / 80.55.173.* / 2005-11-23 14:32
Pop ieram nic dodac nic ujacz :)
jaKaś / 83.23.175.* / 2005-11-23 10:04
Matkami samotnie wychowującymi sobie g....nie wycieraj...jam jest takową i żadnych profitów z tego tytułu nie mam....co gorsza kilka lat temu odebrano mi nawet to śmieszne rodzinne ponieważ .....no to już każdy zna. Łapy wyciągnąć nie mogę bo zaraz po niej dostaję....a zarabiam tylko 1.600 netto... na to by kredyt wziąć za mało, by dostać rodzinne da dużo....cud Państwo
kiki / 83.18.7.* / 2005-11-23 13:36
tylko 1600 netto. kobieto nie grzesz. inni mają gorzej i nie skamlają. ja mam 700 brutto i dziękuję za to i nie mówię "tylko" bo wiem żre niektórzy nie mają nawet tego.
anty / 83.19.31.* / 2005-11-23 11:28
Bo to nie do Ciebie kobieto przytyk kolegi-my wiemy, ze rzad nie daje nic ani matkom ani innym obywatelom, ktorzy tego potrzebuja-daje sobie a naprawde potrzebujacymi sam wyciera sobie morde majac usprawiedliwienie do okradania spoleczenstwa-z tymi matkami i innymi wlacznie.
gdyby nie zabieral Ty nie musialabys nawet czuc potrzeby pomocy, bo radzilabys sobie sama.
wszyscy bylibysmy samowystarczalni, gdyby nie rzadowa grabiez.
greg / 83.23.156.* / 2005-11-25 15:57
Popieram - do wideł rodacy, do kos...
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-23 09:12
Mała poprawka do ostatniego zdania nie na tych co będą C H C I E L I D A Ć na tych co więcej obiecają (nieważne czy potem dadzą) i na tych, którzy najbardziej gładko nakłamią.
George / 83.25.254.* / 2005-11-23 08:15
Lista jest daleko niepełna. Dorzucę trzy pozycje: wynagrodzenia dla eurodeputowanych, unijna składka członkowska, finansowanie rent dla obijboków. Może inni też się dopiszą.
aNDY47 / 213.238.114.* / 2005-11-23 08:39
I najważniejsze to finansowanie STRASZNIE BIEDNEGO KOŚCIOŁA I JEGO WSZYSTKICH ZACHCIANEK
anty / 83.19.31.* / 2005-11-23 11:30
i jeszcze biedniejszego Radia MAryja i TV Trwam-no i drog do jedynej uczciwej i prawomyslnej tv w Polsce, tej jedynie slusznej sily medialnej
helmi / 80.53.43.* / 2005-11-22 21:27
Sytuacja z akcyzą na paliwa świadczy tylko o jednym; nasze państwo jest w stanie zmarnotrawić kazdy zysk budzetowy i domagać się wiecej. Akcyza jest procentem od ceny litra paliwa. Jeśli w ostatnim roku paliwo zdrożało o 30% to wpływy do budzętu z tytułu akcyzy również. Budżet na rok 2005 był pisany przed wzrostem cen paliw. Z praktycznego punktu widzenia, dodatkowych zysków ze wzrostu akcyzy, nie przewidziano w budżecie, co jednak nie zaowocowało wielką radością ministra finansów i oszczednościami, a raczej dopominaniem się o kolejne podwyżki tego podatku. Czasami się zastanawiam, czy ciągłe podwyższanie akcyzy to dobra tradycja i nie będzie miało swego kresu? Czy akcyza może stanowić 200% ceny paliwa? Jakaś gadająca głowa w wyznaniowo-politycznej TVP skarżyła się, że już tak dawno nie podwyższano akcyzy. Przecież to jakaś paranoja! Rozumiem tę telewizję, która popiera wszystko co prawicowe i kościelne, bo już sobie zafasowali na przyszły rok prawie 6% wzrost abonamentu. Ja przestaje płacić na drogich darmozjadów.
bolek / 83.24.142.* / 2005-11-22 22:54
Akcyza nie jest procentowa, Vat jest procentowy. Akcyza wynosi 1048 zł od 1000l w przypadku oleju napędowego i 1464 zł od 1000l w przypadku benzyny. Ale co ciekawe cena litra paliwa = VAT 22% x (cena producenta + akcyza), czyli płacimy podatek od podatku.
wadol / 80.53.183.* / 2005-11-23 07:51
podatek od podatku u nas jest spotykany nagminnie. Gdy chcialem sciagnac samochod z usa musialem zaplacic za: (oczywiscie samochod) pozniej transport do PL, clo , akcyze i od tego wszystkiego , wlaczajac transport VAT ....... ktos mi pomogl w sciagnieciu? Gowno!! Ale kasa im sie nalezy...ehhhh
real / 81.219.244.* / 2005-11-22 21:52
Jasne że akcyza może być wyższa, jest zależna od potrzeb budżetu (patrz tekst wyżej). Ale to dopiero początek. W następnej kolejności już czeka podwyżka akcyzy na gaz ziemny, prąd, do LPG już dołożyli bo był śmiesznie tani. Kolejnym wyzwaniem dla rządu jest opracowanie projektu obłożenia akcyzą samochodów - tutaj plany krzyżuje Bruksela ale cotam - nasi dzielni chłopcy i dziewczęta z rządu już z nie takimi problemami sobie radzili !!!
BHO / 83.30.116.* / 2005-11-22 20:31
Cytat: (...) We wrześniu były minister finansów Mirosław Gronicki obniżył akcyzę na paliwa o 25 groszy (...). Była to reakcja na rosnące ceny ropy. (...)

Co to za bzdura. Kiedy ceny ropy na rynkach rosły, pan minister Gronicki mówił ze nie ma zamiaru obniżać akcyzy. Natomiast obniżka następiłą tuż przed wyborami, kiedy ceny paliw zaczeły sie normować (jeszcze nie spadały ale juz nie rosły). To chyba sie nazywa KIEŁBACHA WYBORCZA nowej SLD i nie zaleznie od tego kto wygrałby wybory, w nowym roku musiałby podnieść akcyzę. Tak na marginesie głosowałem na PO. a tankuję LPG za 2.12 na śląsku i od czasu do czasu 3.90 za bezołowiówkę
Marek / 84.40.238.* / 2005-11-22 19:52
Je nie wiem skąd Marcinkiewicz ma te dane, ale ja płacę na stacjach średnio o 25gr mniej za litr. bo z 4.49 cena BP Ultimate zjechała nawet do 4.21 - piszę o Wrocławiu i Opolu. To było do przewidzenia, prrzecież PISuar zawsze będzie śmierdzącym pisuarem....
xerix / 62.87.131.* / 2005-11-22 19:05
Brawo dla tych co głosowali na PiS(wieśniaki jakich mało), macie teraz "lepszą Polske". Zobaczymy jak będziecie tynk zreć ze ściany, bo chleb będzie za drogi. Zawsze pozostanie wam też karma dla ptaków, jakiej na tą chwile mamy duuuuże zapasy.
Krzysiek / 193.41.230.* / 2005-11-22 17:30
Totalna porażka!!!
Seba / 152.163.100.* / 2005-11-22 14:28
No ale przeciez na nich glosowaliscie , to o co wam teraz chodzi !!!!!!!!!!!!!!!!!Polska pro-socjalna to teraz macie bedziemy bide dzielic po rowno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
53% Polakow tego pragnelo , zamiast nornalnej platformy macie tych oszolomow , a zaraz jeszcze dolaczy do nich Lepik Andzrej z Begerowa i Lyzwa , prezciez oni jeszcze nie rzadzili , dajcie im sprobowac ,!!!!!!!
real / 81.219.244.* / 2005-11-22 22:03
Jak najbardziej popieram. Endriu na Prezydenta (oczywiście w następnych wyborach Panie Lechu elekcie, spokojnie - brat czuwa, prosze wypoczywać na Sardynii i miłego lotu powrotnego). A przepraszam Begerowa to jaki urząd bo coś mi wyobraźnia nie dopisuje? Bo Łyżwa to wiadomo - na lodowisko, czyli min. sportu i turystyki konnej.
Macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na GABINET CIENI?
kierowca / 80.55.236.* / 2005-11-22 11:14
Dzięki Kaczko za droższą bendzynę, Bracia Kaczyńscy teraz robią co chcą !!!!
kk / 83.18.7.* / 2005-11-22 09:35
to było do przewidzenia. zbyt piękne żeby było prawdziwe, aby zostało tak jak obiecywali.
Przedsiębiorca / 83.27.65.* / 2005-11-22 12:51
No widać jak oszołomy rządzą.Dostali władze oszusci.Do bani z takim rzadem.Przecierz te KACZORY nas wykonczą.Ijak tu prowadzić biznes. Trzeba uciekać z kapitałem w zagranice.Uprzedzam oni sie dopiero rozgrzewają z niespodziankami dlanas- KACZE ŁBY
real / 81.219.244.* / 2005-11-22 22:08
Co z Ciebie za PRZEDSIĘBIORCA?? Kaczek się boisz?? No i jak to jest z tym drapieżnym kapitalizmem w tym kraju???
Marek / 84.40.238.* / 2005-11-22 19:56
Puls Biznesu pisał prze wyborami, że 80% przedsiębiorców chcę rządów PO. Reszta narodu widać chciała inaczej. Ciekawe kiedy wprowadzą kaczyzm absolutny i zakażą publikacji PB i zablokują Money.pl.... Że też ludzie nie znają maksymy "po pierwsze gospodarka...."
kl / 83.27.8.* / 2005-11-23 09:29
Może i puls biznesu tak pisał, ale prawda jest taka, że na PIS głosowało ponad 60 % przedsiębiorców.
macbia / 80.55.1.* / 2005-11-23 11:44
Zdaje się, że fima reklamująca swój towar wg obecnych przepisów z tego zakresu, jeśli ta reklama kłamie a przynajmniej nie mówi całej prawdy, klient ma prawo do zwrotu towaru. Może by tak zwrócić ten rząd ich wyborcom, skoro to bubel, jak większość na tym forum twierdzi?
macbia / 80.55.1.* / 2005-11-23 11:44
Zdaje się, że fima reklamująca swój towar wg obecnych przepisów z tego zakresu, jeśli ta reklama kłamie a przynajmniej nie mówi całej prawdy, klient ma prawo do zwrotu towaru. Może by tak zwrócić ten rząd ich wyborcom, skoro to bubel, jak większość na tym forum twierdzi?
macbia / 80.55.1.* / 2005-11-23 11:44
Zdaje się, że fima reklamująca swój towar wg obecnych przepisów z tego zakresu, jeśli ta reklama kłamie a przynajmniej nie mówi całej prawdy, klient ma prawo do zwrotu towaru. Może by tak zwrócić ten rząd ich wyborcom, skoro to bubel, jak większość na tym forum twierdzi?
real / 81.219.244.* / 2005-11-22 23:27
Kolego Marku - co tu mówić o maksymach, proszę zapytać ile osób w tym kraju wie co to jest gospodarka??
mirek / 213.77.208.* / 2005-11-23 08:11
dziei real za to słowo.
Git / 212.76.37.* / 2005-11-23 12:00
Jak tu czytam mądrali aspirujących do inteligencji co głosowali na PO w przeświadczeniu o ich liberalnej wiarygodności, przeciwstawianemu domniemaniom wieśniactwa i półgłówstwa wyborców PiS-u to mi się niedobrze robi na widok takiej yentelygencji, Wyborcza sprała Wam mózgi do imentu, samodzielnie spojrzeć na rzeczywistość już nie umiecie żywiąc się wyłącznie produktami a'la Michnik, przydając sobie splendoru zadekretewoną przez Salon wyższością człowieka rozumnego a w istocie pożyteczno-użytecznego układowi poskomunistyczno-uniowolnościowemu idioty.
Za rządów PO może byłoby socjalizmu mniej o procent lub dwa ale system oligarchiczny zachowany, za PiS-u będzie o ten jeden czy dwa więcej lecz może pozbędziemy się wreszcie opresyjnego omotania niejawnymi strukturami ssącymi najwięcej z państwowego organizmu np. poprzez paliwowe przekręty na MILIARDY złotych rocznie.
real / 81.219.244.* / 2005-11-24 11:41
Taaak oczywiście. Teraz przez cztery lata będzie - łapać złodzieja, gdzie jest grupa trzymająca władzę, itd.itp. Aby bardziej skutecznie realizować łapankę trzeba zatrudnić więcej policjantów (łapiących), a więc zwiększyć ilość osób otrzymujących wynagrodzenie z budżetu i nie płacących składek na ZUS. Ale można też inaczej - zamiast łapać oszukujących na paliwie (olej opałowy - olej napedowy) zrównać ich cene, zamiast łapać oszukujących na LPG (LPG do celów gospod.- LPG do samochodów) zrównać ich cene. Oszustwa powstają tam gdzie opłaca się wykorzystać różnicę cen. Ale przecież takie działania są mało medialne i nudne aczkolwiek bardzo skuteczne. Ale nie o skuteczność tu przecież chodzi. O wiele bardziej spektakularnym działaniem jest zrobić obławę na oszustów z wykorzystaniem 5000 policjantów, brygady antyterrorystycznej, 20 wozów opancerzonych HUMMER i 5 helikopterów bojowych z pociskami samonaprowadzającymi. Akcja trwałaby ok 14 dni i oczywiście zakończyłaby się pełnym sukcesem ( aresztowaniem 4 oszustów, którzy w miejscowości Borzęcin Dolny tankowali swojego 12- letniego Opla Kadeta a sąsiad Fiata 125p, gazem z butli przeznaczonych do gotowania). No a potem - Prasa, TV, wywiady, występy, medale u Prezydenta i oczywiście awanse swoich kolegów generałów bo przecież wysokość emerytury zależy od stopnia a każdy normalny generał chce mieć emeryturę większą od np. górnika
(2500 PLN). Git - życzę sukcesów w odzyskiwaniu miliardów. Pozdro.
Git / 212.76.37.* / 2005-11-25 10:13
Jasne że łatwiej i mądrzej byłoby zrównać ceny paliw (byle w dół) ale ja przecież nie o tym a o naiwniawctwie wyznawców PO, ich wierze w autentyczność liberalizmu tej partii. Sam na nich głosowałem nim się spostrzegłem że to uwolsko-komunistyczna ściema zadaniem której utrzymanie status quo, w prezydenckich nie popełniłem już tego błędu:)
Bolejąc nad socjalistycznymi zapędami PiS-u liczę na uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania oraz rozbicie oligarchiczno-mafijnego układu ze służbami specjalnymi w tle. Alianse zaś tej partii z parlamentarną mierzwą traktuję w kategoriach czysto politycznej taktyki prowdzącej do osiągniecia celów strategicznych wymagających przeforsowania w parlamencie, sarkanie więc w tym kontekście na umizgi wobec różnej maści lepperków jest dziecinadą, nierozumieniem demokratycznych konieczności, REALNYCH możliwości działania, Panie Real. Wyluzuj więc i porzuć mentorsko-ironiczny ton, polityka to sztuka osiągania celów możliwych, nie wydumanych. Na liberalizm jeszcze nie czas, brak świadomości społecznej, i chciejstwem a już na pewno poparciem łżeliberałów tego nie osiągniemy.

Pozdro
real / 81.219.244.* / 2005-11-26 00:35
Widzę kolego, że lawirujesz jak możesz żeby jakoś tych rządzących usprawiedliwić. Jak już zrozumiałeś że przekrętów paliwowych nie zlikwidują, bo źle się do tego biorą to teraz sugerujesz że naprawią organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Otóż w związku z tym że jestem REAListą to bardzo w to wątpię. A wątpię dla tego że do takich działań które proponują trzeba sporo kasy, której niema. Najświeższy przykład - wczoraj Ludwik ogłosił, że w przyszłym roku (96) nie będzie więcej policjantów na ulicach bo niema kasy, mimo że to sztandarowe hasło z wyborów. Dzisiaj doradca ekonomiczny premiera M.Zuber ogłosił, że najprawdopodobiej podatek (Belki) od zysków kapitałowych pozostanie choć miał być zlikwidowany, bo może zabraknąć w budżecie - kolejne sztandarowe hasło wyborcze. Jutro Zbyszek Ziobro ogłosi, że nie można zaostrzyć prawa w Polsce bo więzienia są przepełnione, już skazani czekają w domu na odsiadkę w kolejce, a w budżecie nie ma kasy na budowę nowych więzień, a kary śmierci nie da się wprowadzić bo Bruksela nie zezwala. I tak będzie wyglądała realizacja obietnic PiSu, przecież ze swoich nie dołożą. Oczywiście pewne zmiany nie wymagające nowych wydatków będą, takie jak : zmiana na najwyższych stanowiskach w policji, wojsku, MSWiA, ABW,UOP, WSI - ma być podzielone na Wywiad i Kontrwywiad i oczywiście obsadzenie swoimi ludzmi całej góry tych dwóch organizacji zamiast jednej (tu wydatki mogą wzrosnąć o parę dodatkowych etatów). Do tego ma powstać Super policja antykorupcyjna. Jak twierdzi jej nowy szef pan Kamiński funkcjonariusze (oczywiście wiadomo że swoi) będą wysoko opłacani aby byli odporni na korupcję. Ale przecież wiadomo że każdy ma jakąś cenę. Co oznacza, że skorumpowanie funkcjonariusza pionu antykorupcyjnego będzie po prostu droższe niż policjanta z drogówki i tyle. Jak widać, charakter zmian na pewno dużo da ale tym którzy w związku z tymi zmianami obejmą wysokie stanowiska i dobrze płatne posady. Na zrobienie czegoś pożytecznego dla obywateli (zwykłych) najzwyczajniej nie starczy już kasy. Ale w zamian, na otarcie łez wyborców w TVP będziemy mogli oglądać w odcinkach (przez cztery lata) telenowele pt. "gdzie jest grupa trzymająca władzę", "Kto w złodziejski sposób sprywatyzował PZU", "Kto brał łapówki od Ruskich w Orlenie" "Jak Kulczyk dorobił się swoich milionów" itp. Obywatelom też się coś należy. Jak zabrakło chleba to niech mają choć igrzyska. A co do osiągania celów REALnych to PiS już je osiągnął (patrz tekst wyżej). Teraz pozostaje im już tylko utrzymanie się przy władzy przez 4 lata, co nawet z Endriu i Romanem na pokładzie będzie wyjątkowo trudne, ponieważ Endriu chce rzadzić sam i jemu PiS do szczęścia nie jest potrzebny ani kilka stanowisk ministerialnych dla Samoobrony. Chyba że Endriu potraktuje to jako odbycie stażu przed objęciem władzy. W tak fatalnym stylu nie zaczynał żaden rząd jak pamiętam. Co do PO to ja patrzę na to co robią a nie co mówią. Przez ostatnie 4 lata utrzymywali się nie z naszych podatków a za swoje, dzięki inicjatywie PO posłowie nie dostają "13" pensji (był to chyba jedyny zakład w polsce który miał takie wynagrodzenie i miałby pewnie do dziś), za rzadów w których niektórzy posłowie PO brali udział, powstała reforma ubezpieczeń społecznych (II filar) i reforma służby zdrowia (kasy chorych). Czy to dużo czy mało? Myślę że w sam raz jak na partię która nie jest populistyczna i jak już coś robi to nie tylko dla wybranej grupy obywateli (w nagrodę za dobre głosowanie). Myślę, że weryfikacja tego co tu napisałem bedzie nie później niż za 8 mcy (uchwalenie nowego budżetu). Cierpliwości. Pozdro
Git / 212.76.37.* / 2005-11-27 14:42
Taaa..., ...weryfikacja będzie teraz:

>>>Najświeższy przykład - wczoraj Ludwik ogłosił, że w przyszłym roku (96) nie będzie więcej policjantów na ulicach bo niema kasy, mimo że to sztandarowe hasło z wyborów.>Co do PO to ja patrzę na to co robią a nie co mówią. Przez ostatnie 4 lata utrzymywali się nie z naszych podatków a za swoje>Platforma Obywatelska RP w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych ugrupowań politycznych jednoznacznie zobowiązała się do nie pobierania środków publicznych przysługujących partiom politycznym, a tym samym podjęła ciężki trud finansowania swojej działalności politycznej wyłącznie z datków ofiarowanych przez swoich członków i sympatyków.>za rzadów w których niektórzy posłowie PO brali udział, powstała reforma ubezpieczeń społecznych (II filar) i reforma służby zdrowia (kasy chorych). Czy to dużo czy mało?
Git / 212.76.37.* / 2005-11-27 14:53
Mój komentarz, pewnie z powodu wklejania cytatów, pojawił się na forum zdekomponowany i pozbawiony większości tekstu, ponowię zatem jedynie wyzwanie :
Jeśli twierdzisz że PO nie korzystała w poprzedniej kadencji z subwencji budżetowych dla partii politycznych gotów jestem się założyć że było przeciwnie.

Pozdro
real / 81.219.244.* / 2005-11-27 17:14
Witam ponownie. Możemy się założyć. Z subwencji nie korzystali bo PO nie jest partią, a subwencje przysługują tylko partiom politycznym. Jeśli przedstawisz kopie rachunków potwierdzajacych że brali kasę z budżetu w zeszłej kadencji to publicznie odszczekam to co tu napisałem i dodatkowo przeproszę wszystkich za wprowadzenie w błąd.
Pozdro
Git / 212.76.37.* / 2005-11-28 10:35
http://www.pkw.gov.pl/katalog/artykul/17915.html

Oficjalna informacja Państwowej Komisji wyborczej wystarczająco wiarygodna?
Jeśli patrzysz na to co robią po tym co mówią to wyjaśnij jak się ma oficjalne wyrzeczenie w kampanii wyborczej dotacji budżetowej za wybory do skwapliwego wystąpienia o tęże dotację po wyborach (mowa o tegorocznych).

Pozdro
real / 81.219.244.* / 2005-12-01 01:07
Ale, ale Git!! Ale w mojej wcześniejszej wypowiedzi na temat PO napisałem, że przez OSTATNIE CZTERY LATA nie brali z naszych podatków. Dotacja wyborcza dotyczy tylko zwrotu kosztów poniesionych w związku z ostatnimi wyborami. A nie wiem czy wiesz, że to nie koniec. Partie polityczne dostają oprócz tego regularne dotacje z budżetu i mnie o takie właśnie dotacje wypłacane przez cztery lata chodziło. Co do tegorocznych wyborów faktycznie mówili że nie wezmą kasy bo myślę że zachęcali w ten sposób inne partie w tym PiS niedoszłego koalicjanta do tego samego (wyrzeczenia się koryta). Ale okazało się, że nikt oprócz PO koryta nie chce się zrzec. No to jak uważasz - powinni na siebie założyć wory pokutne i tak przez kolejną kadencje w sejmie kwestować na rzecz likwidacji koryta?? Myślę że ich polityka jest rozsądna, muszą się umocnić w regionalnych strukturach (niezbędne po objęciu władzy) a do tego nie wystarczą własne portfele, zwłaszcza po czterech latach samofinansowania. Poczekajmy i ocenimy ich wtedy jak będą mieć władze. Sam jestem ciekaw czy przebiją PiSiorów w łamaniu obietnic czy nie? Na razie JEDEN RAZ zmienili zdanie. Gdyby PiS miał taki wynik to biłbym brawo. Pozdro
Git / 212.76.37.* / 2005-12-01 11:20
Pieniądze są pieniędzmi a koszty wyborcze to najpoważniejszy partyjny wydatek, zwrot dostali już w czterolatce o której mowa a niekorzystanie z dotacji dla partii wynikało nie ze szlachetnego wyrzeczenia się a z niespełniania kryteriów formalnych.

Mówili że nie wezmą kasy by przypodobać się elektoratowi, w przeświadczeniu iż po wygranych wyborach dotrzymają słowa wetując panom Schetynie i Palikotowi ich nakłady inwestycyjne w sposób właściwy systemowi władzy III RP. Nie wyszło więc wyszła z mordy cholewa.
Mam nadzieję ze władzy nie będą mieć już nigdy a być może nawet się rozpadną.
Zresztą o czym tu gadać, PO jest partią ancien regime'u po łżeliberalnym liftingu celem którego zaskarbienie łask liberalnej właśnie części elektoratu tak, by wszystko zostało po staremu. I to im się, patrząc m.in. po Tobie, udało.
Nie jesteście lepsi od wyborców SO, tak samo dajecie robić się w bambuko, przyznaję, subtelniejszymi nieco metodami - kwestia spostrzegawczości. Której Tobie, jak też przełamania, naturalnej w tym stanie rzeczy bariery wstydu, życzę.
No i dotrzymaj słowa, w przeciwieństwie do POmyj.

Pozdro
real / 81.219.244.* / 2005-12-01 15:52
Widzisz Git - ja słowa dotrzymuję. Ale nie możesz odemnie wymagać abym przepraszał za coś, czego nie napisałem. W tekście z 27.11.05. napisałem ".....Jeśli przedstawisz kopie rachunków potwierdzajacych że brali kasę z budżetu w ZESZŁEJ KADENCJI.""" Niestety (dla Ciebie), ostatnie wybory parlamentarne to już nie ZESZŁA KADENCA, to NOWA KADENCJA. Nie mogli zapłacić im w zeszłej kadencji (przed wyborami), ponieważ jeszcze nie było wiadomo czy przekroczą próg wyborczy i czy dostaną się do parlamentu oraz w jakiej wysokości należy im się dotacja. Wybory dobiegły końca, wyniki ogłoszono procentowe udziały w parlamencie ustalono i dopiero wiadomo ile i jakiej peartii należy się dotacji. Widzisz, nie wystarczy przeczytać kilka wierszy. Musisz bardziej przyłożyć się do zrozumienia tekstu. Wiem, że możesz czuć się nieswojo, bo prowadzimy tą wymianę myśli od jakiegoś czasu i jako sympatykowi PISu nie udało Ci się znaleźć argumentów mogących potwierdzić Twoje sympatie, choć muszę przyznać że inteligentnie i z determinacją godną lepszej sprawy starałeś się to robić, co doceniam. Co do Twoich nadziei i lęków dotyczących objęcia władzy przez PO - proponuję abyś na razie się tym nie martwił, pożyjemy zobaczymy. Na razie pełnie władzy ma PiS (rząd, prezydent), to chyba najbardziej kompletny zestaw do rządzenia w III RP. Już nie będzie wymówek, że ".....chcieliśmy dobrze ale komuchy nam przeszkodziły", lub "..ten wstrętny prezydent z innej bajki znów zawetował nam świetną ustawę". Proponuję dać im trochę czasu niech pokażą co potrafią. Puki co przypomnę, że dla ludu jest tylko becikowe (ha,ha,ha), a reszta to karuzela stanowisk na górze. Czyli nic nowego. Ale poczekajmy. Cierpliwości. Pozdro.
Git / 212.76.37.* / 2005-12-03 09:49
W czasie zeszłaj kadencji zainkasowali kasę za wybory do tej właśnie zeszłej kadencji.

Okazałeś się osobą niegodną, godną PO.

Żegnaj
real / 81.219.244.* / 2005-12-03 15:11
Gościu!!! Merytorycznie proszę!! Fakty, fakty i dowody!! Co?? Nie ma?? Poszukaj jeszcze, może coś znajdziesz. Twoi faworyci (PiS) już coś mówią o wcześniejszych wyborach - ha,ha,ha,ha - już się narządzili?? No nieźle, ale to może dobrze, będziesz mógł jeszcze raz na nich zagłosować. Nara
hi / 83.17.153.* / 2005-11-26 19:12
ODEBRAĆ PRAWO GŁOSU WYBORCOM PO
p / 83.18.7.* / 2005-11-27 15:18
osobo która nie głosowałaś na PO gratulacje. kaczki cie wykończą prędzej niż myślisz. chyba że głosowałaś na wspaniale opalonego Leppera. szczerze podziwiam
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy