Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Bernanke musi odejść

Bernanke musi odejść

Money.pl / 2006-08-09 07:36
Komentarze do wiadomości: Bernanke musi odejść.
Wyświetlaj:
A / 212.244.189.* / 2006-08-11 09:19
Amerykański eksport się sypie Panie Danielu, rzekomo spadł powyżej tego poziomu co przywidywał szef FED, ale jego reakcja świadczy o czym innym. Mogę się założyć, że stopy nie wzrosną a im bliżej końca roku tym bardziej prawdopodobny jest ich spadek, bez względu na poziom inflacji w USA. Ja mam polskie obligacje, kupiłem je za oszczędności w Euro, które sprzedałem miesiąc temu po wysokim kursie, zarobiłem nieźle, więc mnie się warto słuchać bardziej niż Pana...
Rafix / 2006-08-09 21:18 / Bywalec forum
Panie Danielu - pracuję w firmie, gdzie ceni się pracowitość i premiuję trafne decyzje przynoszące zyski pracodawcy. Każde nietrafione decyzje konsultuje się z kierownictwem i szuka przyczyn by w przyszłości im zapobiec. Jeśli pracownik prawidłowo nie wywiązuje się obowiązków - po prostu musi odejść. W tytule artykułu sugeruje Pan, że Bernanke musi odejśc. Moim - i nie tylko moim co widać w postach poniżej - zdaniem, to Pan powinien poszukać sobie innego zajęcia a nie komentować na łamach szacownego portalu sesje giełdowe. 90 % Pana prognoz mija się z rzeczywistością. Forumowicze potrafią lepiej przewidzieć przyszłość niż Pan. Rozumiem, że jest Pan tylko człowiekiem i jak każdy człowiek może się Pan pomylić ale takie pomyłki już dawno nie powinny mieć miejsca od dawna. Jeśli ma Pan honor - proszę samemu odejść i poszukać sobie innej pracy. Może gdzie indziej realizował by się Pan zdecydowanie lepiej
Redakcja forum / 2006-08-10 16:06 / Administracja forum
Nie jest Pan upoważniony do takich komentarzy - i wiedza, i doświadczenie Pana Daniela są doceniane przez forumowiczów. Natomiast takie zarozumiałe sądy wystawiają opinię, ale tylko autorowi.
Redakcja forum
szprotek / 83.29.22.* / 2006-08-09 21:30
a może ty byś się tak zajął np. polityką?
tam teraz klimat w sam raz dla takich... /cenzura/
Batman / 2006-08-09 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jako ciekawostkę podaję wzrost cen benzyny jaki zanotowałem sobie jak tankowałem paliwo (na tej samej stacji, ten sam rodzaj benzyny). Podany wzrost jest wzrostem skumulowanym od pierwszej podanej ceny.

8 kwiecień 2006 3,86 zł/l
30 kwiecień 2006 4,10 zł/l 6,2%
7 maj 2006 4,10 zł/l 6,2%
19 czerwiec 2006 4,15 zł/l 7,5%
2 lipiec 2006 4,19 zł/l 8,5%
15 lipiec 2006 4,24 zł/l 9,8%
22 lipiec 2006 4,27 zł/l 10,6%

Trzeba przyznać, że wzrost cen ropy daje po kieszeni.
Kenobi / 2006-08-09 19:10 / Uznany malkontent giełdowy
Dodać do tego wzrost ceny miedzi i in. surowców i mamy nasz wzrost gospodarczy.
Batman / 2006-08-09 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Długoterminowo to nie są dla przeciętnego konsumenta dobre perspektywy. A jak konsumęci dostaną po kieszeni to ich popyt na produkty firm się zmniejszy no i recesja gotowa.
mariusz przemysław / 2006-08-09 17:33 / portfel / Bywalec forum
jak miało być napisał p.Daniel,a wyszło jak zwykle,ale to nie jest powód,żeby komentarze były tak agresywne,może to kwestia impulsywności komentujących związana z ich wiekiem?Powoduje to niestety spadek wartości merytorycznej i absencję wielu wartosciowych osób na tym forum,czy komuś na tym zależy?PePe wróć!
Kenobi / 2006-08-09 18:26 / Uznany malkontent giełdowy
To, że ktoś próbuje przewidywać co się stanie, nie można odbierać, ze wszystko co do joty i za chwilę ma się wypełnić. To dziecinnie naiwne podejście i dziwię się, że ktoś w ten sposób podchodzi do inwestycji na giełdzie. Nie można nikogo obwiniać za to co się dzieje, bo nie ma na to przecież żadnego wpływu. Wystarczy, że wg swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia stara się przedstawić sytuację tak jak ją widzi i nie wolno go obwiniać za decyzje, jakie każdy sam musi podejmować w zależności od swojego rozeznania. Codziennie pojawia się mnóstwo opinii - jedne mówią jedno, drugie coś przeciwnego. Gdyby kierować się tylko nimi, musielibyśmy - w zależności od tego na którą trafimy co chwila zmieniać front. Po prostu trzeba umieć odrzucić ziarno od plew i starać się podejmować w miarę możliwości optymalne i w odpowiednim momencie decyzje.
herbst / 2006-08-09 18:12 / Bywalec forum
Wszyscy potrzebujemy kogos takiego jak Mundek po to zeby studzil nasze glowy.Spadki przyjda i to niebawem-wrzesien tuz tuz...
jędrzej / 2006-08-09 18:22 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Wolałbym jednak, żeby uzasadnienia wieszcza były bardziej rzeczowe.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 18:24
Ale sadzac po armii wyznawcow to raczej nic sie nie zmieni.
Mundek / 195.85.227.* / 2006-08-09 17:32
Witam po sesji,

Rynek się zmówił przeciwko DG i postanowił dać mu psikusa. Cała zagranica, duże ryby, OFE i TFI zagały tak żeby Gąsiorowski dostał kopa :))) Nie nie - mylicie się kpiarze. DG ma rację i niebawem się o tym przekonacie. Dziś była podpucha - wielka podpucha. Zdziwicie się.

Ja zdania nie zmieniam. Mamy falę C. A o poziomie 3060-3070 pisąłem w poniedziałek rano. Jesteśmy na nim....

Pozdrawiam i życzę zawsze dobrych nastrójów.

Mundek
Kenobi / 2006-08-09 17:57 / Uznany malkontent giełdowy
Mundziu! A co powiesz na to prawe ramię koło głowy, ktore się rysuje? Brakowało mi nawet tego.
jędrzej / 2006-08-09 17:57 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Po co tak piszesz? Nie widzę dzisiaj żadnej zmowy TFI, tylko pozytywną reakcję na FED. Przecież dzisiejszy wzrost był skorelowany ze wzrostem w USA, więc co mają do tego TFI i OFE (chyba nie grali na kontraktach F-DJI)?

Pan Daniel napisał tak jak sądził rano i chwała mu za to, a że się akurat pomylił, co z tego? Lepiej tak niż asekurancko "na dwoje babka wróżyła".
Ty nie pisałeś rano, że dzisiaj będzie podpucha.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 18:18
No wlasnie cikawe ze za wzrotami w europie, stanach stoje nasze TFI i OFE. Jestesmy potega.
Kenobi / 2006-08-09 18:13 / Uznany malkontent giełdowy
Po co tak piszesz, skoro sam dobrze wiesz jaka była reakcja po decyzji w samych Stanach - od razu zrozumieli, że gospodarka ma problemy, a przecież poprzednie podwyżki jeszcze nie pokazały swojego działania. Trzeba rozumieć jakie jest działanie stóp procentyowych i jakie zadanie stoi przed FED. Nikt nie cieszył się z decyzji, bo wszyscy wiedzą jak jest i FED nie chcąc dobijać słabnącej gospodarki musiał pauzować. Problem w tym, że opóźnianie decyzji jest równie niebezpieczne, a może nawet groźniejsze, bo jak sytuacja wymknie się spod kontroli, to potem trzeba stosować bardziej drastyczne środki, czego przykład mieliśmy ostatnio na Węgrzech (ostre podwyżki stóp, które na długo wyhamują wzrost gospodarczy).
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 18:22
Ale chyba pamietasz jak niedawno pisales ze teraz moze byc TYLKO podwyzka i Ben nie ma wyjscia a nagle post factum piszesz o dobijaniu gospodarki?
jędrzej / 2006-08-09 18:20 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Już wieczorem było widać jaka będzie reakcja, bo kontrakty były zielone.
Wczorajszy spadek w USA to była zagrywka spekulantów, bo niby każda decyzja FED jest zła oprócz takiej, że nie podnoszą i nie będą podnosić.
Nadal uważam (i mało obchodzi mnie co to znaczy dla USA), że dla nas decyzja FED jest korzystna, bo zniechęca do amerykańskich obligacji. A że jednocześnie sugeruje to kłopoty gospodarki w USA, to już niekoniecznie przekłada się na naszą giełdę (niestety żyjemy w Polsce nie w USA)
Kenobi / 2006-08-09 18:39 / Uznany malkontent giełdowy
Jakie kontrakty były zielone? Stany przed decyzją były na plusach, po niej podskoczyło i po chwili dotarło do wszystkich, ż e jest jednak źle, więc spadło mocno i się nie podniosło. Wg stanu nie tylko mojej wiedzy podwyżka jest konieczna i jeśli FED w tym momencie wyżej postawił problem gospodarki, to też ma swoją wymowę. Sprawy inflacji, która - jak wynika z napływających wskaźników - rośnie, dadzą wkrótce o sobie znać. Kolejne posiedzenie wkótce.
jędrzej / 2006-08-09 18:43 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Wczoraj po 23 F-DJI i F-NA-cp były zielone (czyli przewidywania co do dnia dzisiejszego były optymistyczne)
Kenobi / 2006-08-09 19:03 / Uznany malkontent giełdowy
To wiadome przygotowanie zapobiegające dalszym spadkom. Wiadomo, że cały świat to obserwuje i będzie naśladował. Ale nie wszyscy - Australia skończyła na minusie, początek w Europie też był mizerny. Pokazały się dobre wyniki Cisco, które pomogły podgrzać atmosferę, a o dalszy rozwój wypadków nie było trudno, bo większość nie wie co się dzieje i próbuje wyciągać wnioski z tego co robią inni - jak rośnie, to nawet nie wiedząc dlaczego rzucają się do zakupów. Za chwilę spadnie i znów wszyscy będą uciekać, bo tak inni robią. W ten sposób łatwiej sterować rynkiem. W kółko przytaczam mnóstwo przykładów, a do niektórych nic nie dociera, tylko w kółko jak nawiedzeni stale swoje. Ile ostatnio było zrywów, po których na drugi dzień nie było śladu? Świeżo upieczeni gracze, którzy widzieli tylko hossę (choć w maju dostali zimny prysznic) chcieliby zatkać usta komuś, kto przestrega, że czasami spada. I zgoda, że zwykle rośnie, długo i powoli, ale jak spada to szybko i mocno. Patrzę na Stany i DJ już przekręcił się na minus.
jędrzej / 2006-08-10 18:12 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Sorry, że tak późno, ale to co napisałeś mnie zaszokowało!
Sugerujesz, że ktoś wykłada kilka miliardów dolarów i manipuluje kontraktami w USA żeby zrobić "wiadome przygotowanie zapobiegające dalszym spadkom" ???

No fakt, że to ja zawsze piszę: KONTRAKTY - powinni tego zabronić !!!
dotyczy to jednak tak małych rynków jak GPW, gdzie do manipulacji wystarczy marne 100 mln $.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 19:30
A o to chodzi, jak juz ty cos przytoczysz to musi do wszystkich to dotrzec bo to juz jest prawda objawiona. No normalnie prorok.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 18:26
A dla nie stety, bylem kiedys jako student w USA na wymianie studenckiej i ja jednak wole Polske. Plastikowy swiat made in taiwan mnienie interesuje :) .
jędrzej / 2006-08-09 18:30 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Szkoda tylko, że u nas dzień wolności podatkowej wypada w październiku.
jędrzej / 2006-08-09 17:28 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Do tego złotówka znowu się umocniła.
lotos / 83.14.166.* / 2006-08-09 17:29
myslicie ze wigus bedzie malymi kroczkami rosl przynajmniej do koljenego posiedzenia FED?!:)
lotos / 83.14.166.* / 2006-08-09 17:29
myslicie ze wigus bedzie malymi kroczkami rosl przynajmniej do koljenego posiedzenia FED?!:)
jędrzej / 2006-08-09 17:46 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie. Moim zdaniem (co wielokrotnie pisałem) możemy jeszcze w sierpniu przeżyć spadek do 2900, ale ogólnie będziemy jeszcze w tym roku bili rekordy.
Na drobne kroczki nie liczę, bo rządzi nami spekuła - więc nerwy nas nie ominą.

Ja ogólnie uważam, że hossa jest stanem naturalnym, a bessa to tylko wypadek przy pracy (co nie znaczy, że na giełdzie nie można ustawicznie moczyć) :-)
jędrzej / 2006-08-09 17:17 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No i jak? Dotarło wreszcie, że to była dobra wiadomość?
osesek / 2006-08-09 17:12 / Pan Tysiącznik
Aż strach gębę otworzyć !
yanoosh / 212.160.158.* / 2006-08-09 17:18
Jeżeli to do mnie to nie chcialem nikogo stresować ;-) Nie mogłem się poprostu powstrzymać, bo nie pierwszy to komentarz z tej serii i z jednoznaczną projekcją - jak będzie. A tymczasem psikus -czerwone-zielone ;-)
yanoosh / 212.160.158.* / 2006-08-09 17:07
Muszę przyznać, że w miarę regularnie czytam komentarze i pana Daniela i forumowiczów. Wiele ciekawego można z tej lektury wynieść. Nie moge się jednak powstrzymać od podsumowania dzisiejszego komentarza, a szczegółnie jego fragmentu :
"Co nas więc czeka dziś na GPW? Oczywiście spadki."
Mam wiele szacunku dla wiedzy pana Daniela (jak równeż wielu innych analityków), znajomości giełdy , rynku, AF,AT itd. ale naprawdę prosze o więcej pokory i ostrożnosci w ferowaniu wyroków takich jak zacytowany. z jednej strony nie dziwię się, że potem pojawiają się tacy goście jak Deutsche Bank i wieszają psy. Zeby oddać prawdzie sprawiedliwość - troszeczkę racji mają ;-), co nie zmienia faktu, że ja sam pozostanę czytelnikiem tego forum.
Pozdrawiam
Kenobi / 2006-08-09 17:56 / Uznany malkontent giełdowy
P. Daniel ma na myśli kierunek, w którym wg Niego będzie się kierowała giełda, tak jak i inne giełdy na świecie, bo to wynika z pogarszającej się sytuacji gospodarki USA, powszechnie podnoszonych stóp procentowych i rosnącej inflacji. Ten proces trwa i żadne chwilowe odbicia, które były, są i będą nie mają żadnego znaczenia. Wszyscy, którzy znają trochę giełdę wiedzą, że toczy sie walka o dużą stawkę (wygenerowanie sygnałów , nie tylko na naszej giełdzie) i bym się dziwił, gdyby ktoś twierdził, że nie będą działy się różne zmyłki, nagłe wzrosty i spadki. I tylko ktoś, kto nie ma pojęcia o giełdzie może twierdzić, że wszystko odbywa się wg takiego prostego schematu - rośnie lub spada. Jest wiele przesłanek, które całkowicie uprawniają oczekiwnie spadków i to, że akurat w danym momencie one nie nastąpiły nie przesądza wcale, że ich nie będzie. Będą, jak zawsze wtedy, kiedy nikt nie będzie się ich spodziewał. A decyzje inwestycyjne każdy podejmuje sam wg swojego rozeznania. Pytali kiedyś lorda Rothschilda jaka ma receptę na grę na giełdzie. Odpowiedział: dziwne, ale jakoś zawsze kupuję za późno i sprzedaję za wcześnie. Tak że nie wpędzajmy siebie i innych w kompleksy, każdy ma z tym problemy.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 18:17
Ale to chyba oczywiste dla wszystkich grajacych ze takie "zmylkli" zawsze byly, sa i beda wiec po co tyle tego tekstu?
tomeks / 2006-08-09 16:59 / Bywalec forum
pomyślcie ,ze takich kenobich,gabrików ,samurajów i innych sa miliony na całym świecie.Wszędzie gdzie tylko są giełdy toczą między sobą takie dyskusje jak ta dzisiejsza. Mają chłopaki wiedzę, są bystre ,inteligentne ,odrózniają wykresy.Slowem nic im nie brakuje. Ale.....Na koniec dnia rację ma RYNEK. A oni, albo lepiej my wszyscy, niestety nie mamy patentu.Dlatego siedzimy tu, na tym forum ,zamiast leżeć pod palmą na Seszelach.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 17:01
moze lepiej nie stawiac Kenobiego oraz Gabrika i Samuraja w jednym szerego bo teo jednak inna klasa.
warren / 83.30.100.* / 2006-08-09 16:44
ps. jak komus sie bedzie chcialo wytlumaczyc to z gory dziekuje. moze byc 1 zdaniem.

przyklad:

mam akcje biotonu PDA po np 1,8zł a akcje rodzimego biotonu sa po 1.9zł. np dzis jest ostatni dzien PDA i nastapi asymilacja. kurs rozni sie o 10 gr. jak dochodzi do asymilacji ?? nie przezylem tego, dlatego pytam :) dzieki
xop / 212.2.100.* / 2006-08-09 17:22
cena rodzimego biotonu
niktzn / 2006-08-09 16:47 / Kiełbik na giełdzie
najczęściej równają do niższej ceny (nie zawsze do końca)
warren / 83.30.100.* / 2006-08-09 16:40
pomylilem sie wczoraj. myslalem ze spadnie. coz :) tyskie ksiazece komus mialem postawic... komu ?
warren / 83.30.100.* / 2006-08-09 16:42
ok stawiam piwo 2wb :) stawialem spadki. a w czechach bylem bo rodzine odwoziłem do głubczyc. pisalem praktycznie z granicy ;-) MUZA, PIAST, JUPEK, co za booool :(

nic cza poczekac chwilke az to sie wszystko unormuje i cza zas cos kupic...
2wb / 2006-08-09 18:22 / Tysiącznik na forum
no to twoje zdrowie!!
mysza / 2006-08-09 16:56 / portfel / Bywalec forum
no to pojednym dla każdego.
Kenobi / 2006-08-09 16:26 / Uznany malkontent giełdowy
Jak zwykle napompowali balon na kontraktach + 3,16 %gdy DJ ledwie + 0,3 % i jeszcze nie wiadomo jak skończy. Ale nasi specjaliści dalej bezkarnie robią swoje manipulacje.
niktzn / 2006-08-09 16:37 / Kiełbik na giełdzie
chłopie daj sobie spokój, dzięki Tobie kilku naiwnych pozbyło się papierów na niskich poziomach (BZWBK 185zł!!!). wygląda że na ekonomii znasz się nieźle, angielski biegle, więc jeśli nie naganiasz celowo w imieniu np funduszy to coś z Tobą nie halo i mama robi Ci kanapki do pracy. proponuję znaleźć dobrego psychologa i zmienić hobby na znaczki pocztowe.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 16:42
Znaczniki pocztowe? Tam tez czasami manipuluja cenami!
niktzn / 2006-08-09 16:49 / Kiełbik na giełdzie
mogą być jajka niespodzianki, chociaż chłopaki z pruszkowa też to podrabiali...
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 16:54
I nigdy nie wiadomo co jest w srodku a Kenobi tego tez nie lubi, i moze byc manipulacja ze zamiast figurki bedzie skladanka. To musi byc cos pewniego zeby latwo byli przepowiedziec spadki.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 16:30
Bo to jest uklad, czerwoni itd. A nie lepiej zamiast biadolic na swoim marnym losem sie do tych specjalistow podlaczyc?
paseo / 2006-08-09 16:25 / Bywalec forum
Wpadlem przypadkiem na to forum i nie zaluje.
Ciesze sie takze,ze spelnily sie moje prognozy /i zyczenia/
Panu Danielowi zycze,zeby znalazl dobrego komentatora,najlepiej z intuicja.
Wszystkim zycze samych dobrych inwestycji i DUZYCH pieniedzy.
Byc moze spotkamy sie kiedys przy DUZYCH inwestycjach
na glownym parkiecie.
Zycze Wam tego z calego serca.
Moj krotki urlop sie skonczyl i nie bede juz tu pisal.
Powodzenia
jędrzej / 2006-08-09 17:23 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Paseo, zostawiasz nas na żer pesymistów? Zajrzyj czasem.
Kenobi / 2006-08-09 16:45 / Uznany malkontent giełdowy
Ja również cieszę się, że mogłem czytać Twoje przemyślenia, za co składam podziękowanie i również życzę powodzenia w inwestycjach i ogólnie w życiu. Co do P. Daniela, to myślę, że intuicji mu nie brakuje, a nikt nie jest w stanie drobiazgowo opisywać każdy ruch, który nastąpi na sesji, bo nawet wróżka by nie wiedziała. Jego za;etą jest to, że potrafi dostrzec to, czego może inni jeszcze nie widzą, ale miejmy nadzieję, że zobaczą i wtedy będą bili się w piersi.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-09 16:41
Paseo, miło było cie poznać :)
Tobie również wszystkiego dobrego i powodzenia
wiejskababa / 2006-08-09 16:23
panowie ...forum słuzy wymianie SWOICH POGLĄDÓW I ZAPATRYWAŃ. A powoli zamienia się w magiel, pyskówkę...obrażanie inaczej piszących. Każdy z nas ma swój sposób na inwestowanie a przynajmniej powiniem mieć...bo granie na gieldzie według tego co ktoś inny mówi to niepoważne...nalezy czytać...i wyciągać swoje wnioski...
Kenobi / 2006-08-09 16:34 / Uznany malkontent giełdowy
Jak zwykle kobieca mądrość powinna być przemyślana przez wielu. Tak właśnie powinno być - każdy przedstawia swoje spojrzenie na sytuację, a nikt nikogo nie zmusza, żeby się z tym zgadzać. Do tego służy forum. Nie może być jednakowych opinii, bo nie byłoby giełdy gdyby wszyscy grali w jedną stronę.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 16:39
Ale jak juz ktos pisze ze wzrosty sa nienormalne to jaka mzoe byc odpowiedz...
pabloo83 / 2006-08-09 16:29 / Bywalec forum
dokładnie. Strasznie niemiło sie ostatnio robi. Na szczęscie jest tutaj jeszcze stara gwardia :-) Pozdrawiam wszystkich
Silvere / 2006-08-09 16:41 / portfel / Bywalec forum
Ja nie jestem stara gwardia, ale w pełni się zgadzam. Każdy odpowiada za własne inwestycje, i każdy powinien podejmowac świadome decyzje. Jeśli ktoś się myli w prognozach na giełdzie, to może na tym stracić, i nie ma sensu jeszcze go krytykować za to, że wydają się być nietrafne.
Lokat / 80.245.176.* / 2006-08-09 16:43
Ale gorzej jezeli ktos przedstawia swoje poglady jako prawde objawiona bo pisali tak na CNBC i na bloombergu. A jak sie ktos z tym nie zgadza to nie ma pojecia o gieldzie.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy