Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Bernanke musi odejść

Bernanke musi odejść

Money.pl / 2006-08-09 07:36
Komentarze do wiadomości: Bernanke musi odejść.
Wyświetlaj:
hajdi / 2006-08-09 08:56 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ciesze sie panie Danielu ze bedzie spadac ;) Jak pan pisze ze bedzie spadac to wiem ze cos dzis zarobie.
A tak na serio wg mnie Amerykance specjalnie tym komunikatem chca po prostu utrzymac niepewnosc panujaca na rynkach rozwijajacych sie by tanio skupic akcyjki a za misiac bedziemy mieli juz lepszy komunikat i wtedy bedziemy bili rekory na Wigach
gabrik / 2006-08-09 08:53 / portfel / Wierny Forumowicz
kontrakty dziwnie???
gabrik / 2006-08-09 08:56 / portfel / Wierny Forumowicz
są dwa wytłumaczenia chodzi "tylko" o zrobienie minusowej bazy albo tak jak kiedyś zrobili podobnie i potem uciekli do góry a nie do dołu jak zasugerowało otwarcie...
gabrik / 2006-08-09 08:40 / portfel / Wierny Forumowicz
Witam wszystkich z Panem Danielem na czele.
Pan Daniel obstawia spadki zobaczymy nie będę się sprzeczał swoje przemyślenia napisałem wczoraj a w nocy objawienia nie doznałem więc czekam na otwarcie i rozwój sytuacji (o kontraktach też napisałem pod koniec sesji ale pozycje zawsze można odwrócić)
Kenobi / 2006-08-09 08:54 / Uznany malkontent giełdowy
Otóż to, nie trzymaj się uparcie jednego kierunku. Kontrakty to gra na krótką metę, a w czasie sesji robią rajdy w górę i w dół. Na razie nikt nic nie wie, ci co mają akcje naganiają na wzrosty, aby upewnić się, że podjęli dobrą decyzję. Ci co ich nie mają i wierzą w spadki, będą czekać na wyjaśnienie sytuacji, bo po różnych dziwnich ruchach ona wreszcie przyjmie właściwy kierunek. Za rogiem dalsze podwyżki stóp na świecie, obawy związane z inflacją (ceny ropy), hamowanie gospodarki co odbije się na wynikac, więc wkrótce przypomnimy sobie co nas boli.
orzeł / 2006-08-09 09:08 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Kenobi czytam Cię z olbrzymim zainteresowaniem i nie sposób nie zgodzić się z wieloma Twoimi argumentami ale jedno słowo do CIę w tekście powyższym wyraźnie nie pasuje (i już jakiś czas temu zostało skutecznie wyeliminowane z tego forum:) A słowo to brzmi "naganiają", czyż sam chciałbyś naganiaczem na spadki zostać okrzyknięty :) ? chyba nie .......... więc pozdrawiam serdecznie
gabrik / 2006-08-09 09:00 / portfel / Wierny Forumowicz
właśnie ta krótka meta nie pozwala mi na wyluzowanie
EriNn / 217.153.180.* / 2006-08-09 08:37
Czy rynki wschodzące są alternatywą dla rynku amerykańskiego ? W pewnym zakresie są. Czy kłopoty wuja Sama oznaczają kłopoty reszty świata? Na pewno, ale nie jest to automat. Stawiam na lekkie wzrosty.
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2006-08-09 08:36
I przyszedł Wielki Mag Ben B. do doliny między wzgórzami, na których okopały się armie Niedźwiedzi i Byków. Wszyscy czekają na znak...
Wielki Mag, spojrzawszy na obie armie nie podniósł wyżej kostucha. I oczom zgromadzonych ukazała się poświata... w której jak przez mgłę wszyscy zobaczyli mknące przez Wielką Wodę żaglowce z Armią Zachodu.
Serca Niedźwiedzi struchlały, Byki zaczęły porykiwać tupając.
Oddziały inżynieryjne Byków wystawiają na pozycje kontraktpulty, czeladź znosi miedziane koszyki wypełnione po brzegi płonącymi szczapami akacji pięciu gatunków.
Piechota Byków i lekka jazda rwie się do boju.
Dowódca jednak wstrzymuje... waha się. Wie, że Armia Zachodu, którą wszyscy widzieli jest prawdziwa. I wie także, że wizja z poświaty jest obarczona ułomnością czasu - tzn. nigdy do końca nie wiadomo, czy wizja opisuje przeszłość, teraźniejszość czy przyszłość.
Decyzję trzeba jednak podjąć, rozkaz trzeba wydać...
Baryton / 81.219.25.* / 2006-08-09 08:51
no no komentarze po zbóju
więcej takich
pozdro
Igor | Evil Empire / 2006-08-09 08:47 / Ja sem gieldowy nietoperik
yes yes yes :)
gabrik / 2006-08-09 08:42 / portfel / Wierny Forumowicz
Samuraj fajnie .....
caabi / 2006-08-09 08:30 / Tysiącznik na forum
CO DO MIEDŹI, NADAL NIE MOGĄ DOJŚĆ DO POROZUMIENIA ( Świerzy news )
A MEETING to resolve strike action at BHP Billiton's majority-owned Escondida mine in Chile had ended without resolution, with more talks due tomorrow, the company said today.

"The talks between Escondida and the union weren't successful today in terms of bringing the positions closer," BHP Billiton spokeswoman Emma Meade said.

"The parties have agreed to meet again tomorrow (Chilean time)," she said.
Kenobi / 2006-08-09 08:46 / Uznany malkontent giełdowy
Caabi nie podniecaj się strajkiem. Będą rozmawiać i obie strony ustąpią i jak każdy strajk zakońcy się i ten i sztucznie podtrzymywana cena spadnie. Uważaj lepiej , żeby zdążyć uciec, zanim to nastąpi.
caabi / 2006-08-09 08:52 / Tysiącznik na forum
no jasne że się skonczy ja tylko się ciesze z tego że trwa i narazie nie potrafią się dogadac.
Kenobi / 2006-08-09 08:59 / Uznany malkontent giełdowy
Ale przyznasz, że to zbyt chwiejne podstawy dla hossy? W
Stnach też cieszyli się jak było źle, ale dokąd to zaprowadziło indeksy giełdowe?
jacii / 81.190.215.* / 2006-08-09 08:34
caabi w jakich godzinach na czas polski dziala gielda metali,i czy obecnie dobrze odczytuje że miedź troche osdrobiła i jest obecnie na 0?
caabi / 2006-08-09 08:57 / Tysiącznik na forum
z metalami to jest tak, calotygodniowe notowania sa w londynie, piszę na zielono spot market is open i ze zamyka sie za 64 godziny czyli w piatek wieczorem.
a w trakcie notowan w londynie otwiera sie wynek dutures w USA NEW YORK FUTURES MARKET IS CLOSED opens in 5 hrs. 0 min. no i tak to wyglada czas notowan widac na wykresie po prawej stronie. Mnie się wydaję że niebieska linia odddziela dni a czerwona ( zobaczysz ja dopiero w piatek) koniec tygodnia. A na góre wygresu zmiena wzgledem tego wykresu czyli z ostatnich 24H. mam nadzieję że wytłumaczyłem wszystko
pozdrawiam.
tomicron / 217.97.134.* / 2006-08-09 08:11
Ktoś kiedyś wyraził swoją wdzięczność panu Danielowi za jego przekorne komentarze (podobno dobrze wychodził grając przeciwnie do jego prognoz)...
bajer / 195.82.167.* / 2006-08-09 08:10
A ja myślę ,że pan Gąsiorowski musi odejść. Pesymistów nam tu nie trzeba
Frog / 2006-08-09 08:12 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Pesymista, to po prostu dobrze poinformowany optymista :)
bayer / 195.82.167.* / 2006-08-09 08:15
pożiwiom...uwidiom jak napisał ktoś poniżej
lokus / 83.14.166.* / 2006-08-09 08:04
nie chcialbym zapeszac ale rzeczywiscie mysle i mam nadzieje ze to byla chwilowa reakcja w usa, argentynie itp!!
nie wiadomo jaki rynek na nas podziala bardzien usa czy japonia1 mam nadzieje ze japonia skonczy na plusie i pojdziemy w slad za nia!
Kenobi / 2006-08-09 08:43 / Uznany malkontent giełdowy
Wzrost w Japonii był reakcją na b.db. dane n.t. napływu zamówień w sektorze budowy maszyn. Dla naszego rynku bardziej odpowiednie jest spoglądanie na rynek Australii (surowce), który spadł o 1,25%, m.in. z powodu spadku cen miedzi, a obie firmy miedziowe Rio Tinto i BHP Billiton ponad minus 2%.
caabi / 2006-08-09 09:00 / Tysiącznik na forum
spadek firm miedziowych w tym przypadku nas nie rusza, przypomne ze BHP Billiton to wlasnie wlasciciel w kopalni ktorej jest strajk, a wiec odbija sie to na notawaniach firmy ponieważ mogą utracic wiarygodność i zamowienia.
a miedz jako surowiec wczoraj spadal z uwagi na obawe o wzrost stopy proc na posiedzieniu FED tak sie nie stalo wiec dzis zwrosty.
caabi / 2006-08-09 08:04 / Tysiącznik na forum
O Pan Daniel dał chyba zbyt wyrazisty komentarz, ja prognozuje zupełnie na odwrót, a na swoje poparcie zalecam zobaczyć nikkei, dzis o 7 jeszcze byl na -0,40% a teraz już +1,10% nieźlę, myślę że USA reaguję trochę zbyt pesymistycznie, mam nadzieję że się nie pomylę a przecież zatrzymanie cyklu podwyżek to tylko dobra wiadomość dla surowców. wczoraj taką analizę przedstawił serwis bloomberg, że jeśli stopy zostaną to surowce powinny kontunuować wzrosty, ostatnie spadki to prawdopodobnie obawa że jednak zostaną one podwyższone. nie zostały więc patrzmy na www.kitcometas.com dzisiaj bo będzie się działo. a NIKKEI poprostu pokazał w koncówce że nastroje są dobre, co zresztąjuż widać po USA na futuresach.
ALE CZAS POKAŻE i DZISIEJSZA SESJA
caabi / 2006-08-09 08:07 / Tysiącznik na forum
NIKKEI SKOŃCZYŁ NA +1,20%
FUTURESY W USA MIĘDZY +0,30% a +0,60%.
Prognozuję wpadkę Pana Daniela w dzisiejszym komentarzu, bo rynek pójdzie w drugą stronę.
Krzych / 2006-08-09 08:01 / Płoteczka na forum
mam na rachunku split GTC ale cenowy ilość akcji stara czy ktoś ma podobny problem.
Rafi1 / 80.53.164.* / 2006-08-09 08:21
Tak jak mówisz - w mBank identycznie.
Krzych / 2006-08-09 08:25 / Płoteczka na forum
mój rachunek na chwilę obecną wygląda okropnie.
Krzych / 2006-08-09 08:24 / Płoteczka na forum
już dzwoniłem mają wyjaśnić.
Baryton / 81.219.25.* / 2006-08-09 07:59
Japońce reagują mocnym wzrostem, mam nadzieję, że pójdziemy ich śladem(nadzieja czyją jest matką to chyba wszyscy wiedza :-))
wiejskababa / 2006-08-09 07:57
mam odmienne zdanie...oparte zarówno na intuicji jak i na oczekiwaniu: widzę wzrosty...ale cóż...pożiwiom...uwidiom...
korek / 83.14.166.* / 2006-08-09 07:55
widze ze komentarz jest jednoznaczny! i opowiada sie za spadkami! czyzby to ze polska gospodarka ma sie dobrze i sa mocne fundamenty! wszystkie dane pokazuja ze jest dobrze.. to wszystko miałby zaklócic Ben Bernanke! oby sie pan mylił!!! najgorsze jest to ze wszyscy sadza ze gielda usa musi odzwierciedlac inne gieldy! no moze i tak narazie jest! ale to jest bledne rozumowanie! a moze usa wczoraj pozbylo sie leszcy tak jak my przez ostatnie kilka ladnych dni! w koncu spadlismy! zeby dzis odrabiac straty!
antymoher / 2006-08-09 07:36 / Bywalec forum
Ben Bernanke Musi Odejść!!!!!!
5 6 7 8 9 10
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy