bez polisy OC

mamaWpracy / 2012-09-05 09:51
Mąż sie uparł, ze na razie nie będzie wykupował policy Oc i że na pewno nic się nei stanie, już mi ręcę opadają bo nie jestem mu w stanie przetłumaczyć. Pwoiedzcie mi proszę jakie konsekwencje mogą być, jak się jeździ bez OC?
Wyświetlaj:
Kancelaria AnLex / 178.42.55.* / 2012-09-06 08:33
Zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK w przypadku braku ubezpieczenia OC będą następujące konsekwencje:
- kara za brak ubezpieczenia na samochód osobowy - 2 - krotność minimalnego wynagrodzenia (w chwili obecnej 3.000,00 zł.). Ustalenie braku polisy OC nie nastąpi tylko w przypadku kontroli przez policję, ale UFG może takiego sprawdzenia dokonać, szczególnie że na dany pojazd nie wpłynie zgłoszenie od Ubezpieczyciela po przedłużeniu polisy. (art. 88 w/w ustawy)
- w przypadku wyrządzenia szkody UFG wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie, a następnie zwróci się do kierowcy i osoby która nie dopełniła obowiązku zawarcia ubezpieczenia o zwrot tego co wypłacił (art. 110 w/w ustawy). Tak jak napisał użytkownik eme w przypadku dużej szkody w grę mogą wchodzić bardzo wysokie odszkodowania oraz renty. Nie opłaca się nie kupić ubezpieczenia.

Pozdrawiam

Andrzej Gryczka

Kancelaria Prawna AnLex
www.kancelariaanlex.pl
tel. 721 401 000
eme / 77.255.73.* / 2012-09-06 07:49
Procz kary zaplacisz za kazda szkode na mieniu lub na ciele nie mwoie juz o ew. dozywotniej rencie dla poszkodowanego z twojej winy
samotna44 / 2012-09-05 13:11
lepiej niech się Pani postara wytłumaczyć mężowi raz jeszcze, ze OC jest ubezpieczeniem obowiązkwym, za którego brak grozi wysoka grzywna pieniężna, naparwdę wysoka

Najnowsze wpisy