Bez przełomu

Money.pl / 2006-03-23 19:53
Komentarze do wiadomości: Bez przełomu.
Wyświetlaj:
Lechu / 2006-03-24 08:54 / portfel / Po prostu Lechu...
Zaczynaja sie jaja na elektrimie:)
siepan / 81.168.203.* / 2006-03-24 09:07
widze ze korci kolegę, oj korci ale uwazaj bo to moze byc czarowanko :)
Lechu / 2006-03-24 09:09 / portfel / Po prostu Lechu...
no wlasnie juz nie moge usiedziec spokojnie, ale chyba sie nie zdecyduje..:) Zastanawiam sie jeszcze nad jago i sanwilem...
grajek / 2006-03-24 09:10 / "Uznany Gracz Giełdowy"
proponuje 2 łyki herbatki i poczekajmy do otwarcia :)
A2 / 2006-03-24 07:47 / Spekulantka
Przeczytalam z wielka starannoscia wywody ponizej i mam pytania. Ktoren z Was ma akcje od 3 lat? Ja stawiam teze , ze wiekszosc po drodze realizowala zyski i byc moze na nowo odkupowala ten sam papier. Myslicie , ze w funduszach tez czekaja 3 lata? przeciez to za duze ryzyko. Ponadto bardzo duzo osob realizuje zyski po jednym dniu. Wezcie pod uwage strach i "chciwosc",zwykle zwycieza strach. Ja nic nie zakladam ,ale moge powiedziec , ze od stycznia nie trace, tylko zarabiam. Mialam tylko jeden dzien z minimalna strata.Mam ulokowana gotowke w funduszu akcji w biurze maklerskim i jak na razie przegrywaja ze mna sromotnie.Oni maja ogranicznie , a ja ich nie ma i stad moge ryzykowac kase , kupujac elektrim.
grajek / 2006-03-24 08:25 / "Uznany Gracz Giełdowy"
fundusz akcji nie gra na spekule tak bardzo. powiedzialbym ze nawet ma to zabronione. oni dobieraja spolki przede wszystkim na podstawie analizy fundamentalnej - nie AT. oczywiscie jak sie cos dzieje ze spolka, tez nie patrza jak sroka w kosc.

np. agora - polowa funduszy miala go przed tym zjazdem. ktory fundusz ograniczyl jego ilosc na koncu - mial dzienne duze straty... tak wiec jesli masz f. akcji od 3 lat - jesli chcesz dalej trzymac, nie powinno byc zle. gorzej teraz wejsc. aczkolwiek ja bym pomyslal, czy czesc nie zrealizowac wlasnie teraz, choc moga byc jeszcze wzrosty. na to licze
gabrik / 2006-03-24 00:19 / portfel / Wierny Forumowicz
VIVA la pologne!!! idę spać ,dobrze że "stare" wraca na forum ;-))))
janusz / 2006-03-24 00:27 / Bywalec forum
Gabrik -dobry wieczór,a zarazem dobranoc.
ps. napisz rano co obstawiasz na FW.
gabrik / 2006-03-24 00:29 / portfel / Wierny Forumowicz
OK muszę tylko być czujnym a nie jak ze skotanem ;-)
janusz / 2006-03-24 00:32 / Bywalec forum
gdybyś wiedzał jak poleci skotan napewno nie byłoby dramaturgi feralnego dnia,tylko szał radości.Pozostaje to.........gdyby...m
Lechu / 2006-03-24 08:57 / portfel / Po prostu Lechu...
A propos skotanu... Macie jakies pszypuszczenia jak bedzie sie zachowywyal kurs do dnia poboru?
strokuś / 2006-03-24 00:11 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Pod nieobecność Raczka pozwolę sobie podtrzymać tradycję:
Uwaga na kghm i kruk!

czuwaj!
ps. kruka mam, a kghm kto wie....
ravdrab / 2006-03-24 00:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:-))
orzeł / 2006-03-24 00:08 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
NO cóż po wypowiedzi Stroka trudno sklecić coś równie zwartego w formie i spójnego w treści :)
Mam wrażenie (myślę, że) należy pogratulować Strokowi odwagi ? potrzebnej pewnie do otwarcia pozycji na kontrmidwigu. Chcąc jednak pozostać w zgodzie z samym sobą (pisałem o wyprzedzaniu decyzji nim ta się technicznie potwierdzi) chyba nieco wyprzedził przeszanowny kolega czas i nie zaczekał na wybicie w prostokącika w którym sie midwig porusza?:) ALe znając Stroka Jemu pewnie się uda:) Jeśli tak się stanie i midwig potwierdzi swą siłę przełamując poziom 2730 pkt to potencjał wykreowanego w ten sposób ruchu sięga około 2900pkt
Chcąc współbrzmieć ze Strokusiem w jego optymistycznej wizji (acz moja nieco uboższa w optymizm będzie) czyż tego co się dzieje na wigu 20 nie można uznać za klasyczną flagę czyli korektę w trendzie wzrostowym zapowiadającą (jako kontynuację wcześniejszego ruchu dalsze wzrosty?) Owszem olbrzymie obroty na sesji z 16.03 nieco zaburzają ten obraz (brak zachowania zasady zmniejszania się obrotów w miarę kształtowania się formacji) ale bez nich to byłoby za proste:) Obawiam się że jeszcze raz się odbijemy od 2870 ale tym razem nie po to by spaść znacząco ale portwać w okolicach 2850 pkt i stamtąd zaatakować szczyty.
z punktami pozostałymi się zgadzam skromnie z wyjątkiem punktu nr 8 (nie starcza mi wiedzy w mym ptasim rozumku by wiedzieć o czym Stroke pisze - my god:)
I jeszcze jedno - już dawno temu powstała wypracowana :) tu na forum teoria niezależności indeksów maluchów i średniaków od ciężarowców. Jestem przekonany że właśnie przyszedł czas by z tym większą siłą się ona uwidoczniła! WYraźna poprawa wyników wielu spółek i perspektywy ich rozwoju nie pozostaną niezauważone a dając możliwość zakupów dla funduszy pozwolą i nam zarobić.
ps mam wrażenie że niektórzy nawet jak rośnie widzą że spada (ale ja to rozumiem - miałem odwrotnie:)
pozdrawiam
strokuś / 2006-03-24 00:18 / Uznany Bywalec forum i giełdy
pkt 8
w metastocku odpalasz wykres nasdaq
naciągasz na niego wskaźnik Relative Strength (RS) i określasz instrument do porównania (WIG20)
następnie na ten wykres RS (a nie na wykres nasdaq) naciągasz wskaźnik RSI i masz RSI dla siły względnej Nasdaq do WIG20
potem popatrz na zależności pomiędzy tym RSI a szczytami WIG20 w ostatnich 2 latach
moje uzasadnienie tego wskaźnika jest takie, że jeżeli Nasdaq staje się wyprzedany/niedowartościowany w stosunku do WIG20 to pojawia się wyprzedaż na WIG20 i następuje przerzucenie kapitału za ocean
strokuś / 2006-03-24 00:31 / Uznany Bywalec forum i giełdy
a w ogóle sens porównania do Nasdaqa ma swoje źródła w stwierdzeniu, że rynki wschodzące są Nasdaqiem bieżącej dekady
ravdrab / 2006-03-24 00:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Twój wzrok przebił linię horyzontu. BRAVO!!!
Batman / 2006-03-24 00:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zdania co do dalszych losów naszej giełdy są dziś na forum podzielone. Przenosząc to na szerszą skalę nie dziwią zatem niskie obroty i kształtujący się trend boczny, kiedy zarówno byki jak i niedźwiedzie trwają w niepewności. Trzeba przyznać, że chociaż tego na pierwszy rzut oka nie widać to w ostatnich tygodniach trwają ogromne zmagania byków i niedźwiedzi, a los batalii pozostaje nadal nie rozstrzygnięty.

Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrej nocy przed ostatnią sesją w tym tygodniu.
ravdrab / 2006-03-24 00:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Trend horyzontalny, który zastępuje trend wtórny, trwa od trzech tygodni do trzech miesięcy. Ceny wahają się w granicach pięciu procent. Trend boczny reprezentuje tymczasową równowagę popytu i podaży. Im dłużej trwa i im mniejszy jest zasięg cen, tym silniejsze wybicie z bazy. Trend horyzontalny może dotyczyć tylko jednej średniej, podczas gdy druga średnia przechodzi przez trend wtórny, tj. silną zwyżkę lub zniżkę. Ale nie widzę żadnych podstaw do twierdzenia o SILNEJ ZNIŻCE!!!
To, że w USA jest super sytuacja do inwestowania zderza się z kursem USD/EUR; i jak to na "Karierze Nikosia" - "No i cały plan w ....."
CAC, DAX daje lepszą stopę zwrotu niż "amerykany". Inwestorzy nie są głupsi od nas i to samo obserwują. Nawet jeśli moda przez chwilę przeniosła się na USA, to po niedługim czasie okaże się, że Ci którzy zostali tu, nie mają prawa do narzekania.
Natomiast jeśli chodzi o zagrożenia, to:
na pierwszym miejscu postawiłbym "przyszłego" prezesa KPW,
na drugim - coś co politycy nazywają KNF,
na trzecim - Zytę.
Reszta - to masówka.
Batman / 2006-03-24 00:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
punkt 3 (Zyta) mi się podoba :-)
ravdrab / 2006-03-24 00:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie KPW tylko GPW.
Sorki
janusz / 2006-03-23 23:51 / Bywalec forum
.Mamy dobrą wymiane zdań pomiędzy strokim i batmanem.
Ja może wtrącę na przyziemnym swoim małym przykładzie-akcje które obserwuję (mni,mci,sanwil,polnord,duda)obrót przez ostatni okres prawie żaden,czyli albo wybicie albo wiekszy zjazd.
Za północą jest wzrost surowców na giełdach światowych(nasze konie z W20),a przeciw bajzel w scenie rządowo-sejmowej.+ekonom Lepper
Gabrik na przykład " huśtał " się na kontraktach na wczorajszej sesji,bardzo dobrze że radzi sobie,ale to również nie jest normalne aby na jednej sesji dochodziło do takich zmian.
grajek / 2006-03-23 23:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jutro sesja przyniesie jako takie roztrzygniecie. poczekajmy zobaczymy. ale politykierzy nie wroza nic dobrego..

choc z drugiej strony, plotki sa juz zdyskontowane...
janusz / 2006-03-23 23:58 / Bywalec forum
No nie wiem -jak gość udziela wywiadu w którym opowiada sie za podniesieniem inflacji
ravdrab / 2006-03-24 00:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co to z niego za gość??
janusz / 2006-03-24 00:08 / Bywalec forum
Główny Ekonom Partii Samogwałtu(w/g RMF-Klary Weritas) Jendrek Fliper vel Lepper.
ravdrab / 2006-03-24 00:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Uważaj na słowa.
Ze względu na panoszenie się Misztala już tam nie ma.
ravdrab / 2006-03-23 23:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Obroty mają tendencję wzrostu wraz z trendem głównym. W czasie hossy wolumen wzrasta, podczas zwyżki i maleje podczas zniżki, i odwrotnie, w czasie bessy wolumen wzrasta podczas zniżki i maleje podczas zwyżki. Tendencję tą obserwujemy również podczas trendów wtórnych.

U nas nic takiego nie ma.

Czekam na następny tydzień
ravdrab / 2006-03-23 23:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
JANUSZ??
janusz / 2006-03-23 23:56 / Bywalec forum
DOBRY WIECZÓR, wyręczył mnie Grajek(nic nowego)również Pana pozdrawiam!
ravdrab / 2006-03-23 23:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale chyba portfel urósł?!
Czekamy na roztrzygnięcie do jutra?
grajek / 2006-03-23 23:57 / "Uznany Gracz Giełdowy"
pozdrawiam rowniez :D
janusz / 2006-03-24 00:03 / Bywalec forum
grajek -jeszcze jesteś obrażony,czy raczej przestaniemy sie " kąsać" zajadliwymi postami ?
przesyłam Ci serdeczne pozdr.
grajek / 2006-03-23 23:51 / "Uznany Gracz Giełdowy"
2006-03-23 23:22:39 | *.*.*.* | janusz
Jestem i pozdrawiam Wszystkich. Bardzo optymistyczny " scenariusz" przedstawiony przez Strokusia- tak jak zaznaczył coś " blokuje" to wybicie.W polemikę z w/w nie wchodzę (jestem za słaby) ,a i Jemu trza przyznać palmę pierwszeństwa,oczywiście iTwoje krytykowane fale przez wielu są bliskie realizmu.
ps.poszedł dziś remak-za drobne,oraz speklacja na sanwilu(przy tak wielu optymistycznych komentarzach mogłem potrzymać)
Do Gabrika: jutro próba na kontraktach(tam jesze nie umoczyłem)
pozdrowienia- ravdrab(co u Ciebie nowego na rachuneczku?)
grajek / 2006-03-23 23:51 / "Uznany Gracz Giełdowy"
:) baa
ravdrab / 2006-03-23 23:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A nic "kochaneczku"
Na razie nic nie zmieniam, bo obserwuję.
Portfelik powolutku do góry.
Przyszły tydzień będzie impulsem do zmian w portfelu.

A tak poważnie to myślę o LPP.
Innych typów nie mam.
gabrik / 2006-03-23 23:04 / portfel / Wierny Forumowicz
a może to tak spory UP a obroty dość niskie więc nikt nie wysypywał papierów ale z drugiej strony większość boi się spadków i nieliczni kupują no i teraz jeszcze trzy ,cztery sesje tego typu i nagle jesteśmy niedaleko 3000 dodajemy do tego przełamanie strachu i dobre sygnały gospodarcze i wreszcie większość dołącza się do gry i jedziemy na 3250-3350 ci co zaczynali dziś realizują część zysków więc korekta do 3100 i znów do góry ale tym razem dalej bo odbyły się nowe wybory i nowy rząd i sejm robią dobrą robotę..............Czy to ma sens czy absolutnie nie PYTAM POWAŻNIE zwłaszcza doświadczonych graczy ?
grajek / 2006-03-23 23:14 / "Uznany Gracz Giełdowy"
pytasz, tak jakby ci ktos odpowiedzial. przepowiedziales scenariusz 150% optymistyczny. teraz moj.

niskie obroty - jutro i dalsze sesje spadki. dojezdzamy znow do 2730. zagraniczni juz przy takich niskich realizuja zyski, przy 2730 realizuja wszystko i lecimy na 2500. owczy ped jest jak :

a) albo machina do zabijania
b) albo do zarabiania
strokuś / 2006-03-23 22:45 / Uznany Bywalec forum i giełdy
1. od dłuższego czasu mamy trend wzrostowy
2. linia trendu od maja 2005 obroniła się na sesji 14 marca
3. dołek z 14 marca został ustanowiony na niższym poziomie niż dołki lutowe, ale przy wyższym ultimate
4. od kwietnia 2004 MACD porusza się w rozszerzającym się kanale trendowym, dotknięcie ograniczenia górnego w tym czasie spełniało rolę dobrego sygnału S, a ograniczenie dolnego sygnału K
5. na sesji 14 marca MACD dotknęło dolnego ograniczenia ww. kanału
6. na wykresie za ostatnie 3 m-ce widziano już RGR, a potem podwójny szczyt :-) a może jest to po prostu korygująca flaga o zasięgu ok. 500 pkt od momentu wybicia? a więc może marsz na 3400 pkt?
7. z fibonacciego wychodzi mi bardziej coś około 3333 pkt - ładna liczba :-) 100% w maju '05, 50% październik '05, 23.6% styczeń '06, 0%, czyli 3333 pkt - maj/czerwiec '06?
8. siła relatywna NASDAQ do WIG20 od końca stycznia lekko rośnie, RSI od tej RS rośnie już bardziej zdecydowanie, negując możliwość gwałtownej korekty na W20 - a przez ostatnie 2 lata sygnał kupna na RSI od RS Nasdaq do W20 był świetnym sygnałem sprzedaży W20
9. kasa się leje drzwiami i oknami, WIRR wyznaczył już nowe maksima, MIDWIG jest temu bardzo bliski, W20 na razie zostaje z tyłu
10. sesja z 17.III to moim zdaniem były zakupy, a negatywny kształt świecy został wystrugany dokładnie w godzinie czarów
11. od 2 tygodni maleje zmienność mierzona ATR14, co jest pozytywny zjawiskiem
zmienność procentowa za 30 sesji jest rzędu 30% co odstaje od dłuższych średnich i wraz ze zmiennością 10 sesyjną na poziomie 20% wskazuje że prawdopodobnie będzie ona się zmniejszać
12. jest zdecydowanie więcej zwolenników spadków niż wzrostów, WIGometr bije rekordy pesymizmu, baza prawie -50 pkt,
13. co raz to nowe publikowane wskaźniki statystyczne potwierdzają silne fundamenty gospodarki i wskazują na dalsze pozytywne trendy, niska inflacja, odradzający się popyt wewnętrzny, dobry poziom inwestycji
14. rządy PiS będą miały prawdopodobnie negatywny wpływ na gospodarkę, ale dopiero w dłuższym terminie, na razie bardziej zajęci są przepychankami i nie mają czasu na większe psucie - nie mniej jednak spodziewana fala wzrostowa na W20 może być ostatnią
15. zaangażowanie ludu w fundusze akcyjne dalekie jest od rekordowych, aktualnie jest na poziomie 40% - widać więc, że nadal są klienci do odkupienia akcji na wyższych poziomiach

tak to mniej więcej widzę, trochę na przekór wielu opiniom, i zachęcam do dyskusji

ps. na chwilę bieżącą ropa wyszła ponad $64, przebijając opór z ostatniego miesiąca, a indeks CRB rośnie o blisko 2%
gdyby tak jeszcze rząd dogadał się z Unicredito - a ostatnio stało się to nieco bardziej prawdopodobne...
avers / 2006-03-23 23:24 / Bywalec forum
Przeczytałem uważnie.
Nieśmiało chciałem swoje 3gr.
A. rozwierające się nożyce stóp % w USA i RP.
B. Sezon wyborczy w regionie.
C. Ew. wpływ wzrostu deficytu budżetowego przy słabnącym złotym na odpływ kapitału zagranicznego

ps. nie kraczę ale jakoś nie widzę naszego rynku bez obcego kapitału- zastrzegam sobie prawo do błędu.
strokuś / 2006-03-23 23:30 / Uznany Bywalec forum i giełdy
A. a więc za 2-3 m-ce koniec cyklu podwyżek i CIACH!
B. a jaki wpływ miały ostatnie wybory na W20?
C. w tym temacie przez 2-3 m-ce też raczej nic się nie zmieni - chyba gdzieś za pół roku będzie można coś powiedzieć o wykonaniu budżetu

ps. prawo do błędu to moje główne prawo :-) mam tendencję do pisania mądrych p******, które się potem nie sprawdzają :-)
avers / 2006-03-24 11:27 / Bywalec forum
A- Ciach ! to już nie bessa.
B- ostanie wybory były tylko w RP
C-taniejący zł. to rosnący dług zagr.

ps. -oczywiście też żartuję -wolę być "przyjemnie" rozczarowany. ;-)

( z wyrazami szacunku.)
gabrik / 2006-03-23 23:14 / portfel / Wierny Forumowicz
strokuś właśnie czegoś takiego szukałem dlatego napisałem powyżej post swoimi prostymi słowami abyście "coś" napisali a Ty w tym czasie rąbnołeś niesamowity tekst, ja jestem pod wrażeniem i wcale nie myślę że to utopia.
P.S. naprawdę radość mnie rozpiera że jednak nadal ponownie zaczynacie pisać i proszę was w imieniu większości (tak myśle) abyście pisali,pisali i pisali i nie zaniechali "myślę" jak pisze RAVDRAP i nie patrzcie że "ktoś" "coś" pozdrawiam :-)
Batman / 2006-03-23 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja nie widzę przyszłości w takim pozytywnym świetle. Dla przeciwwagi moje argumenty za głębszą korektą na giełdzie już w najbliższym czasie:

Po pierwsze trend wzrostowy nie będzie trwał wiecznie. W którymś momencie inwestorzy, którzy są bogaci mając jedynie papierowe zyski z nie zrealizowanych transakcji będą w pewnym momencie chcieli zainkasować swoje fortuny w formie gotówki po 3 latach wzrostów. Jak wszyscy zaczną realizować zyski, nikt już nie będzie chciał kupować akcji.

Po drugie gospodarka ma się do tej pory dobrze bo nie ma jeszcze efektów beznadziejnej polityki naszego rządu, ale myślę, że długo nie trzeba będzie czekać na efekty tych wszystkich awantur, szczególnie z perspektywy zagranicznych inwestorów i zagranicznych agencji ratingowych, które mogą Polsce obniżyć rating.

Po trzecie złoty nie umacnia się już tak dynamicznie jak to miało miejsce do końca lutego i zaczyna się osłabiać co ogranicza zyski zagranicznych inwestorów.

Po czwarte nasza giełda weszła w trend boczny. Biura maklerskie już nie będą mogły pisać inwestorom, że fundusze akcyjne osiągają zyski 7% miesięcznie (w uproszczeniu mniej więcej taki był wzrost WIG20 w styczniu 2006). Obecnie fundusze akcyjne utknęły w miejscu co może spowodować, że nowi inwestorzy już nie będą walili drzwiami i oknami, a ci co mają 30% i więcej zysku zaczną się zastanawiać czy przypadkiem nie ewakuować się z funduszy akcyjnych i z giełdy.
Jeck / 2006-03-23 23:25 / "Poławiacz perełek"
Popieram raczej Strokusia

1. Nie walczy sie z trendem, to po pierwsze
2. Jeśli ktoś stał sie "bardzo bogaty" w ciągu ostatnim trzech lat dzieki giełdzie, to dlaczego nagle miałby wszystko sprzedać..? Co kupi papiery dłużne
3. Giełda uczy cierpliwości- i Ci co dużo zarobili (jestem pewien-znacie to? :)) nie zawsze byli do przodu
4. A poza tym korkta jeszcze nigdy nie była taka, że po niej nie wyszło słoneczko i powędrowało na północ- nawet po jakimś dłuższym, nie okrełsonym czasie...

Pozdrawiam wszystkim- ide spać, rano trzeba iść zarabiać na chleb dla dzieci naszych (a propos dzieci- kupiłem im kiedyś (dzieki Strkuś, orzeł) trochę Arki- pamiętacie 99,6 czy 101,7?

Dobranoc
strokuś / 2006-03-23 23:35 / Uznany Bywalec forum i giełdy
pierwsze arki kupowałem po 96 z groszami - 15% od sierpnia '05 :-)
te 111 to lipa - raptem 14 sztuk, ale 108-109 i tak robi wrażenie
Batman / 2006-03-23 23:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proponuję zwrócić uwagę na słoneczko po pierwszym kwartale 2000 roku kiedy WIG 20 spadł z 2300 do 1000 punktów w ciągu półtora roku.
gabrik / 2006-03-23 23:22 / portfel / Wierny Forumowicz
oczywiście tak może być ale mam pytanie do będących na giełdzie od 3 lat i dłużej czy trzymają akcje od tamtej pory do dziś? Ja obstawiam że nie i myślę że tzw.zagraniczni też w tym czasie sprzedawali i kupowali a nie czekali 3 lata że im urośnie 1000%.
Batman / 2006-03-23 23:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwracam uwagę, że handluje się jedynie garstką wszystkich akcji spółek giełdowych. Można wtedy kursy wyciągać bardzo wysoko. Co z tego, że ktoś kupi mały ułamek całej kapitalizacji KGHM płacąc 80 zł lub nawet 100 zł ustawiając w ten sposób całą kapitalizację spółki. Jakby w tym momencie wszyscy inwestorzy zgłosili się z wszystkimi akcjami KGHM i chcieli za nie po 100 zł to ciekawe skąd i kto by miał pieniądze aby za to zapłacić.
ravdrab / 2006-03-23 23:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A czy kiedyś się tak stało, że wszyscy chcieli w tym samym momencie?
Nie nakręcaj zegarka w złą stronę
Batman / 2006-03-23 23:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czas pokaże kto ma rację. Nie twierdzę, że ja ją mam. Jedynie stoję po niedźwiedziej stronie rynku (nie kupię akcji przy obecnych cenach i nie będę się podniecał, że może będzie 3000, a może 3000 i 1/3). Jedno jest pewne. Ktoś z nas zarobi, a ktoś straci. Interesujący jest fakt, że coraz więcej osób na forum nie widzi przyszłości w tak różowych kolorach jak to jeszcze było miesiąc temu kiedy wszyscy widzieli jedynie wzrosty. A ja od miesiąca inkasuje spore zyski na spadkach.
Batman / 2006-03-23 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obiecuję, że będę wpadał na forum w przyszłości (nawet jak stracę), aby pogadać. Mam nadzieję, że wszyscy co obstawiają dziś wzrosty to jeżeli się pomylą i stracą to że też wpadną pogadać.
ravdrab / 2006-03-24 00:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy to znaczy, że jesteś tylko dlatego z nami bo nie tracisz??

Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?
Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą. Wyjdź mu naprzeciw. Chwytaj byka za rogi, mierz się z nim.

Ale bądz z nami:-)))
ravdrab / 2006-03-24 00:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
... cały czas
grajek / 2006-03-23 23:45 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ja w ciagu od 2004 zarobilem kolo 100%... byk jak sie patrzy.

dzis nie widze dalszej drogi w gore. ilez mozna ? jak bedzie syt ze bedzie racjonalne wytlumaczenie wzrostow to bede bykiem
ravdrab / 2006-03-23 23:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jakby się nie realizowało zysków (również strat), to niebyłoby obrotów.
A obroty jeszcze nie spadły na przysłowiowy pysk.

Wydaje mi się, że gospodarka na tyle już się uodporniła na politykę, że teraz dopiero jak rozpiszą wybory to giełda będzie reagowała:-)))

Złoty narazie kręci się. Nie widzę tu umacniania.

Z czwartym punktem zgadzam się.

Pozdrawiam
grajek / 2006-03-23 23:16 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Batman, masz reacje i to w 100%.

po czwartek:

wyszedlem z arki akcji po 34,40zł za jednostke

teraz buja sie kolo 33,85zł ... czyli w sumie od 27 lutego... tylko spadlo. dobrze jest jak jest na 0... narazie zarabiam.....

dlatego kasa sie skonczy, i emeryci nie sa idiotami...
grajek / 2006-03-23 23:17 / "Uznany Gracz Giełdowy"
po czwarte :D alem rozpedzon :D
strokuś / 2006-03-23 23:15 / Uznany Bywalec forum i giełdy
1. trend trwa dopóki się nie zmieni, a do tego momentu granie przeciw trendowi jest ryzykowne
2. przez najbliższe 3 m-ce trudno spodziewać się wpływu polityki na zyski spółek
3. złoty się osłabił, a to oznacza, że W20 dla zagranicznych stał się tańszy niż wynika to z samej zmiany punktowej liczonej w złotówkach
4. trend krótkoterminowy, a biura będą pisać o wynikach z zeszłego roku i to wystarczy, ludzie i tak nie patrzą na to co małym drukiem
Batman / 2006-03-23 23:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
1. Według większości wskaźników analizy technicznej, które stosuję w Omega Supercharts trend długoterminowy zmienił się na spadkowy, a obecnie tylko krótkoterminowy jest wzrostowy.
2. Zyski spółek to historia już zdyskontowana przy obecnych cenach.
3. Zagranica ma lepsze perspektywy za oceanem niż u nas
4. Jak długo da się pisać o wynikach z zeszłego roku prze trendzie bocznym i efekcie inwestycji w fundusz akcyjnym gorszym od lokaty bankowej bo dla tych co kupili gdy WIG 20 był prawie 3000 dziś jest strata
strokuś / 2006-03-23 23:52 / Uznany Bywalec forum i giełdy
1. SMA-90 prosty podstawowy wskaźnik nie został przebity, linia trendu od maja '05 obroniona - nie może być mowy o zmianie trendu dopóki podstawowe sprawy się bronią
2. mowa o przyszłych zyskach, dopóki jest perspektywa, że będą się poprawiać większych spadków nie powinno raczej być, bo wyceny nie są jakieś przesadnie drogie
3. jaki jest prognozowany wzrost PKB w tym roku w Stanach i u nas?
ravdrab / 2006-03-23 23:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Stagnacja zawsze zaznacza się w trendzie spadkowym.
Zyski spółek to historia, dywidendy to jeszcze przyszłość.
PR to potęga - więc długo można pisać jak to fajnie było.
Fundusze ciągle rosną.
grajek / 2006-03-23 23:02 / "Uznany Gracz Giełdowy"
http://img503.imageshack.us/img503/ 2941/beztytuu4az.jpg

nie daje mi to spokoju
Batman / 2006-03-23 23:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cycki ?
grajek / 2006-03-23 23:18 / "Uznany Gracz Giełdowy"
batmanie cycki. wlasnie cycki
Batman / 2006-03-23 23:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)
ravdrab / 2006-03-23 22:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Strokuś,

kilka dni temu pisałem o falach Elliotta, nie chcąc już kontynuować o ciągach liczb Fibonacciego. Ciągle myślę z wielkim optymizmem na to, co się dzieje. Później ktoś (już nie wiem dokładnie kto) napisał, że pojawili się tu "mądrzy", którzy więcej miejsca poświęcają na teorię niż na fakty. Fakty, które czasami były bezpodstawnymi orzeczeniami na temat wzrostów - czasami nawet kilkusetnych. Wobec tego zająłem się tylko tymi opisami, które były tu przed pierwszą wojną - Orlą-wszechogólną. Czyli "właśnie kupiłem", czy też "zamierzam". Natomiast zaniechałem "myślę".

Pozdrawiam - wszystkich (bez wyjątku).
strokuś / 2006-03-23 23:24 / Uznany Bywalec forum i giełdy
powtórzę tekst do Grajka: jeżeli jedna osoba coś Ci wytyka możesz to olać, zastanów się natomiast gdy takich osób będzie więcej
a napisał to jeden gość, który sam zbyt wiele w ogóle nie napisał, także się tym nie przejmuj
myślę, że sensowne przemyślenia są milej widziane niż wklejanie notowań indeksów
a należysz do gości piszących sensownie, więc wal śmiało
crazy / 2006-03-23 23:41 / Bywalec forum
ja na chwilę, to grajek wkleja indexy dziś zapomniał a na twój jeden post odpisał TRZY więć STROKUŚ albo bardzo inteligentnie (tak to odebrałem) dałeś mu do zrozumienia albo się pomyliłeś (w to nie wierzę)
strokuś / 2006-03-24 00:02 / Uznany Bywalec forum i giełdy
źle mnie zrozumieliście (Grajek i Ty), częściowo z mojej winy - powinienem był napisać "powtórzę tekst który napisałem wczoraj do Grajka"
chodziło mi o to, żeby się nie przejmować krytyką tylko jednej osoby, a ostatnie zdanie już chyba bardzo jasno określa sens wypowiedzi do Ravdraba
grajek / 2006-03-24 00:05 / "Uznany Gracz Giełdowy"
bedzie dobrze. nei zaprzatajmy sobie glowy p*********. piszmy swoje.

pozdrawiam
grajek / 2006-03-23 23:44 / "Uznany Gracz Giełdowy"
"gość, który sam zbyt wiele w ogóle nie napisał, także się tym nie przejmuj"

jak cie tu nie chca to nie pisz, prosze.
grajek / 2006-03-23 23:43 / "Uznany Gracz Giełdowy"
pozdrawiam crazy
grajek / 2006-03-23 23:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
thx tak ogolnie. ale bede pisal tylko jak bedzie to istotnie. nie bede wam przeszkadzal
grajek / 2006-03-23 23:30 / "Uznany Gracz Giełdowy"
pisze tylko to co mysle. nie komentuje spolek, bo nie jestem w nich. komentuje syt na gieldzie. mam nadzieje ze kto to czyta
grajek / 2006-03-23 23:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"
a czy ja wkleilem dzis index ?
ravdrab / 2006-03-23 23:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
... uderz w stół...
ravdrab / 2006-03-23 23:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zapomniałem o czymś:
________
Błąd leży w pośpiechu.
Przysłowie chińskie
tva / 83.23.169.* / 2006-03-23 22:52
Większość się myli.
Do ilu wyciągnie Masters?
ravdrab / 2006-03-23 22:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Janusz??
janusz / 2006-03-23 23:22 / Bywalec forum
Jestem i pozdrawiam Wszystkich. Bardzo optymistyczny " scenariusz" przedstawiony przez Strokusia- tak jak zaznaczył coś " blokuje" to wybicie.W polemikę z w/w nie wchodzę (jestem za słaby) ,a i Jemu trza przyznać palmę pierwszeństwa,oczywiście iTwoje krytykowane fale przez wielu są bliskie realizmu.
ps.poszedł dziś remak-za drobne,oraz speklacja na sanwilu(przy tak wielu optymistycznych komentarzach mogłem potrzymać)
Do Gabrika: jutro próba na kontraktach(tam jesze nie umoczyłem)
pozdrowienia- ravdrab(co u Ciebie nowego na rachuneczku?)
gabrik / 2006-03-23 22:20 / portfel / Wierny Forumowicz
wiecie co a może faktycznie skoro tak wielu cały czas liczy na pogłębianie korekty to wszystko p********* w drugą stronę?
pawgos00 / 2006-03-23 21:55 / Bywalec forum
witam!
ja siedze w biotonie 50% kupilem srednio za ok 10zl.jak myslicie kiedy bedzie dobry moment do wyjscia?jak narazie sypia sie dobre wiadomosci.pozdro
Leonardo / 2006-03-23 21:43
Siedzę w elku od 6,6. Na razie zwieracze trzymają. Interesuje mnie 9,5-10 zeta.
pabloo83 / 2006-03-23 21:45 / Bywalec forum
powodzenia
bruce / 2006-03-23 21:52 / Bywalec forum
Mysle, ze jutro bedzie jazda w dół ...

Złoty stracił na skutek spadku kursu eurodolara
(ISB, pb/ 23.03.2006, godz. 17:29)

Znacznie lepsze od prognoz lutowe dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA doprowadziły do silnego spadku eurodolara i wzrostu rentowności amerykańskich obligacji.

Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA wzrosła o 5,2% wobec oczekiwanego spadku o 2,4%. Rynek odebrał te dane jako zapowiedź wzrostu stóp procentowych w USA do 5-5,5% (obecnie 4,5%).

Spadek kursu eurodolara z 1,2055 do 1,1986 oraz wzrost rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich do 4,713% niemal natychmiast przełożyły się na osłabienie złotego.

Polska waluta w ciągu 42 minut straciła 3 gr. wobec dolara i 1,3 gr. wobec euro. Inne waluty naszego regionu zachowały się podobnie.
grajek / 2006-03-23 23:03 / "Uznany Gracz Giełdowy"
http://img503.imageshack.us/img503/ 2941/beztytuu4az.jpg

nie daje mi to spokoju
fox / 213.158.197.* / 2006-03-23 20:32
idziemy na 3000 ... wiec tylko długie
nurekarek / 83.17.195.* / 2006-03-23 20:36
Cóż za optymista..? Też bym chciał ale sesja w Stanach dziś nie najlepsza i może się nie udać jutro znowu wzrosnąć. Może jeszcze odbiją... Z drugiej strony rząd zapowiada sowite dywidendy ze spóółek z wig20 więc może nam to pomoże. No i ta miedź znowu w cenie... ;)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy