Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bez zgody na linii frankowicze-prezydent. Nowa ustawa?

Bez zgody na linii frankowicze-prezydent. Nowa ustawa?

Wyświetlaj:
mamnick / 176.221.125.* / 2015-11-07 07:35
Ale kogo to obchodzi że ktoś tam sobie Franki zamiast złotówki sobie wziął?!Pech i tyle.Żadnych ustępstw.Z jakiej racji mam płacić na Frankowiczów?
Lagi / 89.229.14.* / 2015-11-07 07:47
Aleś ty rozgarnięty...szkoda gadać
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nadir 19 / 37.248.254.* / 2015-11-07 07:16
Tego produktu nie powinno się udzielać jako kredyt hipoteczny, to jest gra podobnie jak na forexie ale teraz to już wszyscy mądrzy, w banku mówiło się o ryzyku ale bagatelizowało się że to góra 20% i zachęcało. Ja wziąłem 300 tyś zapłaciłem 200 tyś w ciągu 5 lat, a do spłaty dalej 300 tyś . to przesadne zarobki dla banku. Normalny człowiek nie ma tak wąskiej specjalistycznej wiedzy żeby to ryzyko można było oszacować to było oszustwo. Zresztą zamiast te pieniądze wydawać na towary i rozkręcać gospodarkę lądują w banku i odbija się to wszystkim a nie tylko frankowiczom
jack65 / 94.254.198.* / 2015-11-07 07:56
Koło gospodarki polskiej zaczyna wolniej się kręcić.Uczylem się zasad gospodarki w szkole zawodowej i wiem czym to pachnie.To koło sie kręci ale nie tam gdzie powinno.Co ciekawe coraz wiecej jest bogatych ale tacy przez to ,że skąpi powoduje przekierowanie pieniędzy publicznych na swoją strone a brak pieniedzy u obywateli i brak obrotu to katastrofa rentowności zakładów i w efekcie produkcji konsumpcyjnej oraz zanik klasy średniej.Im większy kontrast stopy życiowej tym większy współczynnik do złego nastroju,który prowadzi ku wojnie.Tak tak.Ja mówię jak jest.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
siekowy / 94.254.198.* / 2015-11-07 07:39
Wiecie czym sie różni ekspert naukowiec od prostaka?
Tym,że naukowiec analuzuje
co mógł by zrobić,
a robotnik charuje
by na niego zarobić.
To taka pokrywka,że dużo pracuje
A w rzeczywistości czas marnuje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stop/ / 94.254.198.* / 2015-11-07 07:32
Jeszcze nie widzialem biznesmena i kapitalisty,który szanuje robotników.
W tym błąd,że umysłowy dowartościowuje sie i nosi tyłek wyżej niż głowę.Robotnika wykorzystuje a to są częste powody i fakty z życia,że dzięki takiemu traktowaniu dochodzi cyklicznie do wojny.Egoizm i snobizm oraz brak szacunku to symptomy do niepowodzeń w rozwoju kraju i świata.Juz w edukacji uczą takich złych nawyków.Problem natury psychologicznej wyłania psychopatow i sicjopatow,którzy mając dostęp do pieniędzy ,wykorzystują te atuty i wtedy inni cierpią a podobno rząd dba o obywateli.Nic bardziej mylnego.Patologia tam gdzie pieniądze jeżeli jest zmowa w śród ,,Porzadnych" również.Nie ma znaczenia czy chodzą do kościoła czy kiwa sie pod murem.Jest jeden cel a brak nadzoru niezależnego gdy jest zauważony to taki wykorzystać moze każdą chwile i znajomych z klasy czy ław uczelni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ssssssssss / 5.172.235.* / 2015-11-07 06:31
Jak płacili mniejsza rate to się smieli z tych co maja kredyt w złotowkach i dobrze wam tak widziały gały co brały!!!!!!!!
koll / 91.234.112.* / 2015-11-07 08:22
Masz 10000000% racji
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
placekijacek / 94.254.198.* / 2015-11-07 07:17
Od tych ekspertów naukowych żygac się chce.Zniszczyli polską gospodarkę a do tego wypedzili nasze dzieci z kraju narażając je na życie ,mówiąc,że spada bezrobocie, bo eksperci nie potrafią rozwijać najprostrzej gospodarki na poziomie szkoły zawodowej a puszą się w tv jaką to mają wiedzę.Wstyd.Może i mają wiedzę jako ,,dużo gadający,, śmierdzący egoizmem i intencje chyba wątpliwe.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
polskiimigrant / 94.254.198.* / 2015-11-07 07:04
Kolega kupił samochód na warunkach takich a ja mam kredyty w złotówkach a on sie śmieje teraz ze mnie.To dyskryminacja i ruchanie Polaków mających kredyty w złotówkach .Skandal i złodziejstwo,bo to są pieniądze podatników ,którzy mają kredyty właśnie w złotówkach.Ten prezydent juz u nas stracił podważanie.Żegnam c**** i opuszczamy ten kraj pelen c**** ,niech się zabijają.Nadchodzi wojna a symtomy już widać.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dobrylodz / 46.113.147.* / 2015-11-07 06:29
Ja brałem kredyt w PLNach , bo zarabiam w PLN. Czy tak trudno zrozumieć ,że kursy walut się zmieniają?
Nie !!! Każdy z frankowiczów to wiedział.Tylko chciał przycwaniakować i myślał ,że zarobi. Nie poszło. Więc dlaczego ja i inni złotówkowicze ,którzy nie lubią ryzyka mają płacić za cwaniaczków ? Niech rząd zajmie się ważniejszymi sprawami. Uszczelnienie poboru podatków ,obniżenie podatków na artykuły pierwszej potrzeby, walka z nieuczciwymi pracodawcami, edukacja (6latki do przedszkoli, koniec gimnazjów ,powrót szkół zawodowych),budowa POLSKIEGO przemysłu ,a nie zagranicznych fabryk dla białych niewolników z Polski.
Frankowicze koniec płaczu . Czas się wziąć do roboty i zarobić na swoje zobowiązania .
Sebastian74 / 89.72.67.* / 2015-11-07 05:44
Witam, jak brałem kredyt, to poszedłem do tzw. "doradcy". Miałem zdolność kredytową i w PLN i CHF.
Doradcy nagle mnie przekierowali (natychmiast) do Noble Banku (nawet nie wiedziałem że istnieje). W otoczeniu fajansu rodem z "pałacu Siary Siarzewskiego" z filmu Kiler, Pan którego nazwiska teraz nie wspomnę (a widuję go czasem w TV w roli eksperta), przedstawił mi jak wspaniale będzie we franku, że on by go brał, że to waluta stabilna, kurs do PLN jest dobry i w perspektywie będzie lepszy. Pokazywał mi analizy, przewidywania, autorytety które to potwierdzają, itd. Później zaproponował mi jeszcze utworzenie funduszu "hedgingowego", na który wpłacając pieniądze jednocześnie zabezpieczam się na niekorzystne zmiany w kursie walut i jednocześnie korzystając z mocy procenta złożonego i nieuchronnego umacniania się polskiej waluty, spłacę kredyt w przeciągu 10 lat :). TO WSZYSTKO MIAŁO SENS! Ja nie jestem bankowcem, w Excelu się to broniło i wyglądało naprawdę dobrze. Jedyna rzecz która mi nie pasowała to ten bank, przesadnie wypiękniony i bez sensu (gustu), a ja w roli VIPa, choć de facto przyszedłem po kredyt, żaden ze mnie VIP, ale cóż....
Finalnie, okazało się, że ten kredyt dostanę w mBanku :), czego zupełnie nie rozumiałem, ale OK.
Po czasie mój fundusz "headgingowy" nie zarabiał tyle ile obiecywano - bo wiadomo kryzys Panie, kryzys :), nawet miałem coraz mniej na koncie i nie zanosiło się aby to się zmieniło. Wtedy zrozumiałem, że to co wpłacam na fundusz to realne pieniądze, ale obietnica jest czysto wirtualna i te organizacje (zwane bankami czy funduszami inwestycyjnymi) nic nie obiecują, przenosząc całe ryzyko na mnie, a cały zysk na siebie. Po kilku latach "odkładania" na ten fundusz wycofałem środki ze startą (i dobrze bo strata wciąż by rosła). Z frankiem co się zadziało - każdy wie.
Kredyt spłacam, postarałem się o to aby zarabiać w twardej walucie, więc wachania CHF mnie interesują raczej do EUR i USD niż PLN. Nie oznacza to, że jest to obojętne, ale da się przeżyć, choć jak wszyscy poczułem boleśnie ten skok.
Nie jestem też w sytuacji, że mój kredyt jest większy niż wartość nieruchomości, bo wziąłem na 70% i już go trochę czasu spłacam, także jeszcze 20 lat i moje :) Bank oczywiście sugerował mi abym wziął kredyt na 110%, bo będę miał pieniądze na urządzenie się :) - na to nie poszedłem, bo uznałem że trochę jest to dziwne i chyba nie fair. Czułem że namawiają mnie do oszukiwania, nie wiedziałem jeszcze kogo i po co.

Zastanawiacie się zapewne po co to piszę, ...na pewno nie aby narzekać, bo każdy kto ma kredyt, ma zobowiązanie, które należy spłacić i bywa czasem ciężko (nie martwcie się u mnie też). To na co chcę zwrócić uwagę, to w jaki sposób mnie wkręcono w ten kredyt. Naprawdę było to mistrzostwo ściemy, naciągania i kłamania w żywe oczy. Oczywiście w umowie wszystko jest, że ryzyko itd.. małe literki i drobne druczki... natomiast chyba nie na tym powinna polegać usługa doradczo-bankowa. Problem polega na tym, iż takich jak ja, nierzetelnie poinformowanych, a wręcz nakłanianych do kredytu było więcej, i dla mnie jest to zwykłe oszustwo a nie biznes (chyba że jesteśmy już w kulturze anglosaskiej, tam to jest normalne). Podnoszę tutaj kwestię zaufania do banków. Jeżeli mają one licencje i są na uprzywilejowanej pozycji organizacji zaufania publicznego, pod nadzorem KNF, itd. to nie powinny stosować metod wyłudzania pieniędzy z chęci czystego zysku. Myślę, że gdyby ludzie byli poinformowani rzetelnie a nie nagabywani nachalnie przez domorosłych specjalistów, którzy zgarniają prowizję za wysokość udzielonych kredytów byłoby inaczej. Tą patologię widać było w USA, tam jeszcze okrutniej to zrobiono, ale tam rodzice już wiedzą, że trzeba dzieciom mówić, nie daj się oszukać, bo każdy w naszym kraju, bez wyjątku, chce Cię wykiwać - Ty synu też tak czyń. W Krajach Ruskich też wiadomo, jak masz władzę, to możesz wszystko zrobić z człowiekiem, dlatego synu do koryta idź i depcz później innych ile wlezie (jakież to podobne do USA), ale tutaj jest PL nad Wisłą, czy my musimy mieć zrzut wszystkich patologii naraz?
Wielu ludzi jest obecnie w sytuacji naprawdę złej, a ja nie widzę możliwości, aby normalny człowiek który przychodzi do doradcy i/lub do banku, i ma przygotowaną przez specjalistę świetną ofertę, pewniaka, stabilnego, itd. miałby jej nie przyjąć. Myślę, że jak lekarz przypisałby lek, który można kupić w aptece, który okazał się trucizną, to ludzie też by go zażywali - BO UFAJĄ.
Moja lekcja z tego całego zamieszania jest taka, i to wpajam moim dzieciom - NIE UFAJ BANKOM, NIE CHODŹ DO NICH JAK NIE MUSISZ, STARAJ SIĘ NIE MIEĆ KREDYTÓW, TRAKTUJ ICH JAK POTENCJALNYCH ZŁODZIEI. Z resztą do lekarzy też stosuję już tą metodę, szczególnie po kilku wizytach w tzw. premium prywatnym szpitalu... ale to inna historia.
Dlatego też popieram, aby banki musiały przewalutować, co więcej, powinny to zrobić na swój koszt, i nie przeliczać na koszty alternatywnego kredyt
Alaiantek / 84.234.11.* / 2015-11-07 09:32
Wspaniały życiowy teksty,dodam tylko że nie mam kredytu we frankach, ale popieram frankowiczow. System bankowy w Polsce jest zlodziejski. Pamiętam jak powstawały banki w Polsce,jak wabili ludzi dobrymi odsetkami. Przyszła wypłata na konto, jeżeli niewybrales wszystkich pieniążków narosly ci fajne odsetki. A teraz Polaku opruzniaj swoje konto, bo nie ty zarabiasz tylko oni.Przez banki upadły poczty,
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jajan / 62.182.213.* / 2015-11-07 05:39
obietnice wylatują skowronkiem,a wracają kamieniem.
ABZ / 87.205.159.* / 2015-11-07 04:26
.... propozycje frankowiczów były dla Kancelarii Prezydenta nie do przyjęcia, ze względu na "obawy konstytucyjne" zgłaszane w twardej walucie przez banksterów pod stołem.
Ha, ha ha. Duda - Obłuda !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ewa345 / 83.168.111.* / 2015-11-07 03:39
Zaczęło się SPEŁNIANIE OBIETNIC WYBORCZYCH :-)))) Ciemny ten naród oj ciemny!!! Na co liczył?
DEEEREEEK / 188.146.129.* / 2015-11-07 03:37
WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY !!!
anonimous39 / 89.69.245.* / 2015-11-07 02:45
Ukraińcy pochodzenia polskiego kasują wpisy w onet.pl i wp.pl i, ale nie popierają ani PIS ani PO, to opłacani przez banksterów i prezesów takich spółek jak PSE, KGHM i PGNiG tacy ludzie jak Majchrzak i Solorz - Żak, (Kulczyk+) to sponsorzy Petru i Nowoczesnej. Teraz już Kopacz i Sikorski im nie pomoże to mafia inwestuje w Petru.
frankowicz / 68.198.57.* / 2015-11-07 02:25
Je....bany oszust, pier...d.olony budyn
Falalala / 213.108.152.* / 2015-11-07 05:31
Kredyty we frankach brały tylko naiwne matoły, a teraz rządają pomocy- żenada
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-11-07 01:30 / Bywalec forum
Tylko że jakoś do nikogo nie dociera że "frankowicze" potrzebują bardziej pomocy państwa w dochodzeniu swoich praw w sądzie!!! A nie jakieś pomocy finansowej. Ta jest zarezerwowana dla banków i developerów bo to im ta pomoc pomorze i uwiarygodni kolejne bzdurne inwestycje!!!
kpiarz / 188.146.0.* / 2015-11-07 02:52
W chwili brania kredytów wiedzieliście, że nie macie zdolności kredytowej na tak duże sumy więc cholerę je braliście? Liczyliście na to, że nie trzeba będzie ich spłacać?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lokosamigos / 89.73.242.* / 2015-11-07 00:53
To ja proszę Prezydenta aby mój kredyt byl tez zmiejszony( płace w zł) wzialem kredyt w walucie w jakiej zarabiam. Sory frankowicze jakoś jak waluta stała dobrze was coś nie było słychać. Dobrze wiedzieliście czym to może grozić. Pozdrawiam.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anonimous4ra / 89.69.245.* / 2015-11-07 00:34
"Ukraińcy" pochodzenia polskiego kasują wpisy na onet.pl i interia.pl i, ale nie popierają ani PIS ani PO, to opłacani przez banksterów i prezesów takich spółek jak PSE, KGHM i PGNiG tacy ludzie jak Majchrzak i Solorz, (Kulczyk+) to sponsorzy Petru. Teraz już Kopacz i Sikorski im nie pomoże to mafia inwestuje w Nowoczesną;
anonimous6j0 / 89.69.245.* / 2015-11-07 00:34
"Ukraińcy" pochodzenia polskiego kasują wpisy na wp.pl i interia.pl i, ale nie popierają ani PIS ani PO, to opłacani przez banksterów i prezesów takich spółek jak PSE, KGHM i PGNiG tacy ludzie jak Majchrzak i Solorz, (Kulczyk+) to sponsorzy Petru. Teraz już Kopacz i Sikorski im nie pomoże to mafia inwestuje w Nowoczesną.

Najnowsze wpisy