Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bez zgody na linii frankowicze-prezydent. Nowa ustawa?

Bez zgody na linii frankowicze-prezydent. Nowa ustawa?

Wyświetlaj:
Franiu-kowicz / 89.68.86.* / 2015-11-07 14:11
Co za kretyni ci "Frankowicze" Nie umiesz czytać umowy -to nie zaicągaj kredytu.Wiesz co to jest zmiana kursu-to licz się z tym ,że raz zyskasz a raz stracisz-Jak zarabiasz we frankach to ci to lata.Należło wziąc kredyt w złotych polskich to teraz nie byłoby płączu>A któ wstawi zię za tymi co wzięli lichwiarski kredyt w naszej walucie????Może państwo im odda połowę zysku Banków-hihihihihi.
Wojtek76726 / 109.241.113.* / 2015-11-07 14:18

Co za kretyni ci "Frankowicze"

Grzeczniej kolego. Nie znasz tematu. ie wypowiadaj się proszę
korek315 / 83.28.61.* / 2015-11-07 13:29
Jak PIS daje po 500 zł na dziecko, to tez niech da po 500 zł na frankowiczów.
Bo co to , gorsi ludzie są?
Grekopulos / 66.102.9.* / 2015-11-07 17:44
I 500 dla emeryta a co nie nalezy się? I 500 dla kochanki bo nie stać na utrzymanie mam najniższą krajową 😄
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
optymistka 250 / 89.186.28.* / 2015-11-07 13:23
też bym poszła żeby ktoś za mnie zapłacił kredyt biorąc kredyt dobrowolnie bez przymusu ze strony ani obywateli ani państwa wzrósł wprawdzie kurs franka ale zapominają powiedzieć o tym jak niskie mają /2-3% oprocentowanie kredytów w porównaniu do odsetek w złotych a kurs się waha raz jest wyższy raz niższy nie rozumie tych awantur o pomoc w spłacie wzięłam kredyt w złotówkach ale odsetki spłacałam 19% i nikt mi nie pomagał
j24j24 / 83.28.152.* / 2015-11-07 13:36
Jedną rzecz napisałaś z sensem (choć z błędem ortograficznym): nie rozumiesz tych "awantur". Więc uprzejmie tłumaczę: w całej tej "awanturze" nie chodzi (i nigdy nie chodziło) o to, żeby ktoś komuś coś pomagał spłacić, a nawet - wbrew nachalnej banksterskiej propagandzie - nie chodzi o to, że kurs się waha i kwoty kredytu wzrosły. Rząd (prezydent, każda instytucja państwowa) udaje, że tego nie rozumie i rżną głupa. A tymczasem chodzi tylko (i aż) o łamanie przez banki obowiązującego prawa. Tymczasem te rządowe propozycje "pomocy" wydają się mieć na celu tylko dalsze zaciemnianie faktycznego obrazu i tworzenie propagandy, której - jak widać po twoim wpisie - i Ty uległaś.
Malcoo / 5.172.247.* / 2015-11-07 13:44
A jakie to prawo banki łamią?
!@# / 84.38.220.* / 2015-11-07 14:28
Wejdź na stronę UOKIK albo wpisz w wyszukiwarce UOKIK vs Millennium - są już prawomocne wyroki, niestety bank to ignoruje i nielegalne klauzule jak były, tak są nadal.
j2424 / 83.28.152.* / 2015-11-07 13:54
Np. sprzedając spekulacyjne instrumenty finansowe jako "kredyty", nie spełniające definicji kredytu.
Malcoo / 5.172.247.* / 2015-11-07 14:06
Proszę precyzyjniej, jak się nazywa ten instrument, bo nie znam banku działającego w Polsce, który ma takie instrumenty dostępne w ofercie dla klientów u nas na rynku?


Jeśli chodzi o instrumenty typu CDS, CDO to głównie Ameryka (i ona już ucierpiała z tego tytułu kilka lat temu), w PL nie słyszałem/czytałem.
Poza tym wiele instrumentów służących do zabezpieczania ryzyka finansowego może służyć do spekulacji. Ten sam instrument - a cel odmienny.
j2424 / 83.28.152.* / 2015-11-07 14:28
"[...] każdy student prawa bankowego wie (w odróżnieniu od niektórych ekonomicznych celebrytów występujących w mediach), że istotą umowy kredytu jest to, że kredytobiorca ma zwrócić tylko tyle, ile mu pożyczono oraz zapłacić za to odsetki i ewentualną prowizję. Odsetki mogą być elementem zmiennym w czasie, dług nie.

Prawdopodobnie przez cały czas wprowadzano nas w błąd, a ów „kredyt frankowy” był kolejnym „wynalazkiem” rynków finansowych po to, aby zarobić na swoich klientach.

Tzw. kredyty frankowe nie były więc żadnym „kredytem”, lecz rodzajem zakładu bukmacherskiego albo – mówiąc obecną nowomową – „toksycznym instrumentem inwestycyjnym”, który – wprowadzając w błąd klientów – sprzedawano jako kredyt.". To nie są moje słowa, lecz wypowiedź profesora nauk prawnych, byłego wicepremiera, posiadacza wszystkich chyba możliwych tytułów z zakresu prawa podatkowego. Jemu wierzę, prezesom banków i anonimowym trollom internetowym - nie. Czy popełniam gdzieś błąd myślowy?
Reetman / 82.177.255.* / 2015-11-07 17:14
Oczywiście że popełniasz. Twoje rozumowanie nie jest błędne - błędem jest wiara w to, że jak ktoś ma ileś tam dyplomów i tytułów to na pewno ma rację. Można jedynie domniemywać, że taki ktoś rzadziej się myli
Malcoo / 5.172.247.* / 2015-11-07 15:35
Z pierwszą częścią się całkowicie się zgadzam, bo tak jest w rzeczywistości. Co do drugiej mam inne zdanie. Wystarczy zajrzeć do umowy, czy spełnia ona definicję kredytu (zgodnie z prawem bankowym) czy def. zakładu bukmacherskiego ( zgodnie z prawem o grach losowych i zakładach). A to, że strony się umówiły do spłacania zaciągniętego zobowiązania we frankach, lub ich równowartości, to ich wolna wola. Jaki mieliby problem frankowicze, gdyby wynagrodzenie otrzymywali we CHF? Żaden, hazardu i spekulacji klientów by nie było. A może to właśnie miał profesor na myśli - klient szedł do banku (jako zakładu bukmachreskiego) myśląc ze zawsze będzie wygrywał.. a tu klops, się kurs zmienił. PS.umowy trzeba czytać ze zrozumieniem i podpisywać je znając wszystkie warunki (ryzyka). Skoro umowy CHF nie odpowiadały, dlaczego z nich korzystano?
j2424 / 83.28.152.* / 2015-11-07 14:30
Przepraszam, pomyliłem się - autor tych słów nie był wicepremierem tylko wiceministrem finansów. No tak, czyli ignorant... (dla inteligentnych inaczej - tłumaczę, że to była ironia).
Andrzej Gmsaxz / 46.171.182.* / 2015-11-07 13:20
czyli prowadzący jednosobową działalność gospodarczą to ludzie drugiej kategorii? Ich można bezkarnie oszukiwać? Ciekawe
Maciej106 / 83.18.93.* / 2015-11-07 13:12
czy frankowicze nie chcą już wolnego rynku ?
chcą być niewolnikami ale nie za mocno , w normie ?
grey82 / 195.245.224.* / 2015-11-07 13:09
Ludzie, petycja o referendum jest nas w stanie uratować. Nie będą rozgarnięci i ostrożni płacić za błędy niezbyt mądrych i nieodpowiedzialnych cwaniaków, którzy przez lata śmiali się- tak, niejednokrotnie byłem tego świadkiem- z innych krydytobiorców. Teraz na próżno szukają zrozumienia.
Do tych wszystkich zawiedzionych komentarzami: życie mnie nauczyło, że za darmo można tylko w twarz dostać i też nie zawsze, choć jestem młodym czowiekiem.
Za głupotę i naiwność trzeba płacić, ale ze swojej kieszeni! Kapiszi?
!@# / 84.38.220.* / 2015-11-07 13:29
Człowieku nie bądź pożytecznym idiotą i dowiedz się o co chodzi zanim coś napiszesz! Bankowcy płacą swoim trollom za kłamstwa które ty bezmyślnie powtarzasz. Nigdzie nie ma mowy o pomocy z budżetu tylko o braku zaplanowanych zysków sektora bankowego. Drugie kłamstwo to straszenie, że wszyscy za to zapłacą. Nie wszystkie banki wciskały kredyty walutowe - pójdziesz do tego co ich nie udzielał i nie ma podstaw do jakichkolwiek podwyżek opłat! PS. Jak dotąd to frankowicze wspierają złotówkowiczów bo to z naszych podatków są dopłaty w programach Rodzina na Swoim albo MDM. Na Zachodzi banki płacą wielomilionowe kary za ieuczciwe praktyki i oszustwa ale nikt tam nie ujada, użala się nad ich losem tak jak ma to miejsce u nas
grey82 / 195.245.224.* / 2015-11-07 15:00
Człowieku, pomyśl, bo piszesz bzdury. Poniżej fakty, które świadczą, że (nie)pożytecznym idiotą jestes ty i powtarzasz jakieś socjalistyczne dyrdymały.
1. Trollom płaci i PiS, może i tobie w takim razie.
2. Naiwność przemawia za tobą, gdy zakładasz, ze banki nie przerzucą tych kosztów na klientów, czy może zwykła głupota?
3. Zapłacą wszyscy klienci banków, więc prawie wszyscy. Poczytaj, że był nawet pomysł, by pieniądze wziąć z BFG i przestań kłamać!
4. Przedstaw dowód, że frankowicze wspierają MDM.
Wygląda na to, że sam masz taki kredyt i tyle. Moja siostra wzięła kredyt w EUR i nie szukała pomocy państwa, gdy kurs wzrósł, bo godziła się na to, podpisując umowę. Widać, nie wszyscy są dorośli, pomimo, że są pełnoletni.
!@# / 84.38.220.* / 2015-11-07 16:05
Ad.1 Mi nikt nie płaci (brzydzę się płatnym trollingiem) , robię to w interesie swoim, frankowiczów a także ku przestrodze i w interesie wszystkich klientów banków. Dlaczego wszystkich? Bo dziś są to tzw. kredyt frankowe (lub w euro), poliso-lokaty lub opcje walutowe a jutro bankowcy wymyślą coś innego - równie podstępnego.
Ad.2,3 Skoro nie wszystkie banki udzielały tzw. kredytów walutowych (albo robiły to w małym stopniu), to czemu sądzisz, że wszystkie miałyby przerzucać koszty? Chyba, że ich centrale chcą z zysków w Polsce pokryć miliardowe kary jakie mają zapłacić za oszustwa i manipulacje na międzynarodowym rynku finansowym...
Ad.4 Dowód? A z czyich pieniędzy są dopłaty do MDM? - Z podatków, które ja i frankowicze też płacimy! Sektor bankowy jest wszędzie regulowany po to, żeby chronić obywateli przed właśnie takimi oszukańczymi "produktami". Jeżeli frankowiczom się uda to z "przewalutowania" będzie mogła skorzystać także twoja siostra więc trzymaj lepiej kciuki - no chyba, że bardziej opłacalny dla ciebie jest interes banków niż własnej siostry...
grey82 / 195.245.224.* / 2015-11-07 16:59
Ad. 1 Ludzie mierzą innych swoją miarką. Paralelując nawet pływak może utonąć, a taki, który pływać nie potrafi ma ogromne szanse, więc jeśli się nie znasz, to nie zaczynaj zabawy, bo może sie to skończyć wypadkiem- o tym ludzie dorośli powinni wiedzieć. Osobiście, jeśli się na czymś nie znam i nie mam zaufanego fachowaca w tej dziedzinie, to się nie angażuję, proste.
Ad. 2 i 3 Wszystkie te, które pożyczały i poniosą karę będą przerzucały koszta na innych. Poza tym pewnie wiesz, że zyski z filii banków zachodnich "płyną" za granice, choćby za logo, więc skąd wezmą twoim zdaniem?
Ad. 4 Do tego MdM i ja się dokładam, choć nie skorzystałem z niego i wziąłem kredyt bez wsparcia, teraz jeszcze mam sie do frankowiczów dołożyć, którym- przynajmniej części- de facto już pomagam (MdM) (?)
JTD / 89.64.14.* / 2015-11-07 12:46
przeczytałem kilka komentarzy i zrobiło mi się niedobrze, idę zwymiotować ...
Czytelnik 42 / 77.65.94.* / 2015-11-07 12:40
Gra na czas. Kombinuje co teraz zrobić. Zrobił rodaków w "konia" i teraz nie wie co ma zrobić. Może ludzie przejrzą na oczy kogo wybrali i jaka przyszłość czeka ich przez następne 4 lata. Będzie płacz i zgrzytanie zębów. A takich frankowiczów i innych to Duda potrzebował tylko w wyborach, teraz to mogą sobie protestować i manifestować. Podobnie widać jak Duda zachowuje się z wyjazdem na szczyt UE. Wojna Polsko-Polska idzie w najlepsze.
zawiedziony / 178.219.138.* / 2015-11-07 12:10
A kto pomoże tym co mają kredyt w złotych.Jaki PREZYDENT JAKIEGO KRAJU TAK POSTĘPUJE.I ja glosowałem na pana Dude .
Malcoo / 5.172.247.* / 2015-11-07 12:04
Ciągle o tych frankowiczach. Przez lata niskiego kursu śmiali się z wszystkich co mieli zobowiązania w PLN. A teraz zaraz będą chcieć pewnie żeby im te kredyty anulować?! Czemu nie pojadą do Szwajcarii protestować, przecież to wina ich banku centralnego!
Podnosi się, że na kredyt w PLN ich nie było stać, dlatego brali tańszy w CHF (bo tu już mieli zdolność kredytową). Ludzie jak mnie NIE STAĆ, to nie kupuje, logiczne!
Po za tym banki do ludzi nie przyszły tylko ludzie do banków. Banki dały kredyty o które PROSILI klienci, klienci ZAAKCEPTOWALI warunki i ZOBOWIĄZALI się do terminowej spłaty.
A klienci maja w nosie swoje umowy, niech Państwo im najlepiej wszystkim da za darmo, albo Ci co zarabiają lepiej niech kupią mieszkania tym co się nie chce pracować, uczyć, podnosić kwalifikacji.
zawiedziony / 178.219.138.* / 2015-11-07 12:30
Malcoo jestem za,niech jadą do Szwajcarii.
Tomasz857 / 83.23.247.* / 2015-11-07 12:01
Naiwniacy! Już po wyborach. Możecie pocałować Pana Prezydenta tam gdzie kończy się kręgosłup. W pierwszej kolejności będą zaspakajane potrzeby przewodniej siły narodu czyli K,K. a nie jakiegoś tam motłochu.
burak2 / 31.178.73.* / 2015-11-07 12:00
Szantazyści -górnicy, frankowcy,
wp-1 / 79.186.105.* / 2015-11-07 11:59
Ciekawe ilu tych frankowiczów żądających teraz spełnienia obietnic przez prezydenta na niego głosowało ? Zakłamane szuje.
warszawiak33 / 37.47.14.* / 2015-11-07 11:38
Idaą na rękę bankom.To znaczy, że banki ich kupiły.Tylko rewolucja to może zmienić.Ten prezydent tego nie zrobi jest słaby. Potrzebne jest najpierw nowe nowoczesne prawo bankowe,
Stefan317 / 89.73.66.* / 2015-11-07 11:37
Jak banki załatwiły frankowiczów? To tacy sami obywatele jak inni, ludzie przestańcie pisać, że do nich dołożycie, po prostu banki mniej zarobią, więcej: http://czluchow24.eu/blog/1-nieruchomosci/2015/02/02/32-polityczne-propozycje-pomocy-frankowiczom
Docent1 / 89.72.124.* / 2015-11-07 13:23
Wiesz ile banki na tym stracą? Nic nie stracą. Odbiją sobie dodatkowymi opłatami za kartę, przelewy, lokaty itd. Ostatecznie i tak wszyscy się do tego dołożymy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy