Bez znieczulenia

Money.pl / 2007-10-17 07:58
Komentarze do wiadomości: Bez znieczulenia.
Wyświetlaj:
caabi / 2007-10-17 10:19 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem czas skończyć ten temat... mamy różne poglądy ale nie są one powodem do tego aby się obrażać nawzajem na siebie, bo żyjemy w tym samym kraju po pierwsze a po drugie do niczego to nie prowadzi... ty nie przekonasz mnie do swoich racji ani ja Ciebie nie przekonam do swoich... a pozatym zaśmiecamy forum giełdowe.... innym to może przeszkadzać.
Mam tylko jedną prośbę do Ciebie zrób 1 rzecz... zamiast mi odpisać coś na poniższe posty te 30 sekund lub więcej przeznacz na odpowiedź na 1 proste pytanie.....
Czy rządy pis, sprawią że Polska będzie szła w kierunku europy, będziemy gonić w rozwoju państwa zachodnie, czy rząd ten da szanse polakom na rozwój i innowacyjność czy młodzi ludzie, którzy mają chęci wiedzę i umiejętności nadal będą chcieli tu pracować ..... dziękuję.
i pozdrawiam.
TOMOK / 2007-10-17 10:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
"Moim zdaniem czas skończyć ten temat... "
to dobra wiadomość...
Pozdrawiam
tafcik-real / 2007-10-17 10:22 / portfel / Gracz Giełdowy
otóż to
Kenobi / 2007-10-17 10:19 / Uznany malkontent giełdowy
Przelatuje właśnie nad nami kapitał uciekający z Indii.
dared695 / 2007-10-17 10:21 / portfel / "Bankier''
i niech kupują u nas, taka taniocha
dared695 / 2007-10-17 10:24 / portfel / "Bankier''
zapewne chodzi Ci o amerykanskie obligacje, mam nadzieję,że pieniadze zainwestuja min. w Polsce.
Kenobi / 2007-10-17 10:29 / Uznany malkontent giełdowy
Nie zainwestują, co najwyżej - zaspekulują, przed tym co się szykuje na świecie, to inwestowanie sie skonczyło.
edi1 / 83.28.40.* / 2007-10-17 10:17
Ibsystem szaleje, o co chodzi.....
caabi / 2007-10-17 10:11 / Tysiącznik na forum
ej ej.... a nie mówiłem że ECHO będzie grane pod split :)))
h16v / 2007-10-17 10:05 / Bywalec forum
Ile będą kosztować PP-Masters?
Bo to chyba już nie dlugo.
piti / 2007-10-17 10:18 / Bywalec forum
wykup o ile pamietam po 0,01 zł
azja / 2007-10-17 10:09 / portfel / Obserwator
za dwa PP jedna akcja
azja / 2007-10-17 10:10 / portfel / Obserwator
tylko nie wiem jak bedzie cena emisyjna
Pani Nikt / 2007-10-17 10:22
Z tego co pamietam to 0,15 zł
dar / 2007-10-17 10:07 / portfel / Bywalec forum
Ile będą kosztować ?? A kto to ma zgadywać , zobaczymy ile będzie kosztować Majster
h16v / 2007-10-17 10:11 / Bywalec forum
No ale chodzi mi o to, że zawsze na początku jest jakaś cena otwarcia. Wiadmo, ze potem moze stac sie wszystko. Mi chodzi o tą cenę na samym początku.
dżeju / 2007-10-17 10:21 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
raczej cena odniesienia, teoretyczny kurs
bo cena otwarcia będzie znana w dniu otwarcia :)
slaw / 2007-10-17 10:05 / Uznany Gracz Giełdowy
flavio alez Ty jesteś ......... BOM jest podawany rowniez przez pis jako sposob na walne z korupcją i inne instytucje ktore walka z korupcja sie zajmują i badaniami nad tym tematem .......... niech siw zwolni twoja zona co na wlasnego pracodawce nadaje .... ja bym ja z hukiem z roboty wywalił ..... bedzie w urzedzie o jednego urzedasa jak piszesz mniej
flavio25 / 2007-10-17 10:07 / portfel / Tysiącznik na forum
BOM
Biuro Obslugi Mieszkancow
gdzie najlepiej widac, jak przyjmuje sie kolesi bez odpowiedznich kwalifikacji
a urzedasow przybywa

chyba sie nie zrozumielismy
mojej zony sie nie dotykaj...
slaw / 2007-10-17 10:11 / Uznany Gracz Giełdowy
dokladnie to samo mamy na mysli ...... ktos kto tam ptzyjmuje osobe nie znajaca funkcjonowanai urzedu jest kompletnym idiotą .....

zone przepraszam i pozdrawiam .... przesadzilem
flavio25 / 2007-10-17 10:14 / portfel / Tysiącznik na forum
nie wiem czy moja piekność przeprosiny przyjmie:)

równiez pozdrawiam
dared695 / 2007-10-17 10:00 / portfel / "Bankier''
A ja dokupuję Famurka
oliwka / 2007-10-17 09:59
wreszcie coś zaczeło się ruszać na EPD, spółka bardzo spadła od maja i do tej pory prawie nic nie urosła
JERRS / 2007-10-17 09:59 / portfel / "DOJRZAŁY ALE DALEJ ZIELONY" Portfel!
witam, ktos robi dzisiaj DT na hawe?
tafcik-real / 2007-10-17 10:07 / portfel / Gracz Giełdowy
chyba tede
jarekon / 2007-10-17 10:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
rewelacja:)
tede / 217.153.241.* / 2007-10-17 09:58
witam, ktos robi dzisiaj DT na hawe?
tafcik-real / 2007-10-17 10:07 / portfel / Gracz Giełdowy
chyba jerrs
tafcik-real / 2007-10-17 09:57 / portfel / Gracz Giełdowy
na elku dosyć duży obrót
broker / 2007-10-17 09:53 / Szejk
Pedro wyrocznio jesli możesz napisz jak wg dziś i najbliższe dni bedą wyglądały?:))
broker / 2007-10-17 09:57 / Szejk
najogólniej mowiąc to dzisiaj bedzie dobry dzień:)) na rynku Pedro popraw jeśli sie myle
PedroGonzalez / 2007-10-17 10:02 / Uznany Gracz Giełdowy
troche sie boje cos technicznie teraz rozstrzygac bo ostatnia akcja na jenie mnie zaskoczyla...tak czekalem na te korekte na jenie a jak oscylatory uspily czunosc to bach i walnelo :-)) chinczyki niech tam sie z USA poukladaja z ta kasa na bondach i zobaczymy co bedzie. DJ wydaje mi sie, ze sie wybornil przed dalszymi zjazdami i dzis moze dostac kopa w postaci wynikow "budowlanaych". dobrych czytaj jako nie gorszych niz zapowiadane :) dzis napewno bedzie duza zmiennosc na walutach :)
koluniu / 2007-10-17 09:48 / Bywalec forum
Szokuje mnie wielkość dodatniej bazy na futures. Jakiś czas nie było mnie na rynku i przyznam że szokuje mnie blisko 50 pkt baza. Owszem takie sytuacje się zdarzały pamiętam nawet - 70 pkt, ale zawsze było to sporadyczne, a teraz jes to normą...
Autsajder39 / 2007-10-17 10:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
normą jest w ostatnich dniach, może od tygodnia
a przyczyna jest prosta - w niepewnych czasach więcej osób woli pograć niewielką kasą na kontraktach niż pakować się w akcje większą kasą, a to nakręca ruch na kontraktach i zwiększa odchylenia
PedroGonzalez / 2007-10-17 09:48 / Uznany Gracz Giełdowy
no to jakies lody zacznaja grubaski na walutach krecic :) moze sie cos ruszy w gore zaraz :)
caabi / 2007-10-17 09:44 / Tysiącznik na forum
PRAWDZIWY WAŁEK W TYM RZĄDZIE był z informatyzacją państwa.... nie zrobili tego choć ustawy są podpisane... a wiecie co daje ta ustawa ???
oszczędności w kwotach około 10 mld rocznie... a dlaczego.... a no wyobrazcie sobie że idziecie do jakiegoś urzędu... po zaświadczenie po prawojazdy czy cokolwiek innego... i nie musicie biegać od kasy (aby uiscic opłatę) do kolejnego okienka po znaczki skarbowe, czekać w kolejce 3 godziny aby wkoncu dowiedziec sie ze jeszcze czegos tam nie załatwilismy.... wszystkie sprawy podkreslam WSZYSTKIE załatwiamy w 1 okienku i w 1 urzędzie, i jeden pracownik jest w stanie załatwic wszystkie dokumenty itp... mielismy wejsc w system EDI dzieki któremu armia urzedników nie będzie już potrzebna.... dzięki czemu koszty funkcjonowania ZUS czy US będą wiele wiele niższe... pracownicy tych urzędów będą zarabiać dużo bo nie będzie ich tak wielu jak obecnie... służba zdrowia to też problem ogromny ale medialny... dlatego poruszany czesto i oklepywany.... ale ta sprawa jest najważniejsza.... PO ma to w swoim programie i wierzę że oni to wkońcu wprowadzą... to funkcjonuje we wszystkich krajach UE... dlatego np a anglii wszystko się załatwia zakłada firmę itp w 1 okienku...
wyobrazcie sobie rozliczanie podatków i załatwianie spraw urzedowych poprzez maila.... najzwyczajniej w swiecie zadnyk kolejek... wysyłasz maila, otrzymujesz odpowiedz np ze mozesz juz odebrac dowód odbierasz i po temacie... i wiele wiele innych rzeczy..... ehhhh to musi wkońcu się zmienić.... i nie zrobi tego pis... bo będzie się bał oglosić przetarg..... chociażby dlatego zastanówcie się... czy chemy iść do przodu czy stać w miejscu i ogladac konferencje kamińsiego co 2 dni
flavio25 / 2007-10-17 09:55 / portfel / Tysiącznik na forum
czlowieku,
nie masz pojecia o pracy urzedow
moja zona jest jedna z urzedniczek w UM .... na śląsku
przyjmuje sie coraz wiecej urzedasow, nie maja juz gdzie siedziec,
na ta ilosc to nawet nie ma pracy, Prezem Miasta jest koleszka z PO...
chcesz wiecej takich ciekawych informacji to podesle cI numer tel. sie dowiesz wiecej

wiec nie gadaj o oszczednosci z jednego okienka, bo zaraz sobie urzedasy utworza
BOMy i inne przerosnie dziwactwa

ale nie o tym chcialem pisac
co Ci po jednym okienku, jak za pare miesiecy dzialalności bedziesz ja likwidowal
krotko mowiac zjedza Cie obciązenia,
caabi / 2007-10-17 10:01 / Tysiącznik na forum
człowieku źle trafiłeś Ci powiem bo pracowałem przy wdrożeniach tego systemu w urzędach właśnie.... urzędnik zawsze Ci powie że to nie realne ale pierwsze testy sama funkcjonalność i poziom zmian tak zaskoczyły że przy delikatnych rachunkach liczba urzędników w pierwszych 3 latach spada o 50% !!!!! nie mów mi o tym jak wyglada praca urzędnika bo moja luba pracuje także w urzędzie... jak sama mówiła nie da się zlikwidować etatów pracy za dużo ludzie będą potrzebni kolejni.... i wystarczyło że przynieśli 10 komputerów postawili mainframe, zrobili baze danych w głupim akcesie.... program do obsługi i rejestracji poczty przesyłek, wszelkich dokumentów wychodzących, rejestracja podejmowanych spraw, wglad on line zadnych zatorów itp.... i w miejscu w którym nadal pracuje w pokoju w którym niedawno siedzialo 25 pań !!!!! obecnie jest 7. więc nie okłamuj siebie samego i nie próbuj mnie wciskać takiego kitu.... jak nie masz wiedzy w tym temacie to nie mamy o czym rozmawiać.
caabi / 2007-10-17 10:07 / Tysiącznik na forum
idź choć na 1 wykład na jakiejkolewiek uczelni prowadzony przez profesorów którzy zajmowali się opracowywaniem tego systemu ... w niektórych miastach już pracują e-urzędy (m.in w łodzi - choć narazie dopiero zaczeli to robić ale poprawę już widać) i wiesz co jest najsmieszniejsze..... ludzie z góry sami robią problemy aby tego nie wprowadzić bo musieli by pozwalniac za duzo znajomych.... taka prawda...
ps. śmiać mi się chciało jak urząd miasta łodzi to wprowadzał i aby wszystko było cacy musieli uzyskać od tepsy drugą linię telefoniczną aby mieć szybkopasmowy internet.... i samo załatwianie lacza było tak dużym problemem że trwało prawie rok... dopiero jak ktoś z UM postraszył tepse ze im podniesie cznsz najmu za lokale w których ma siedziby na terenie tego województwa ... to nastpnego dnia wszystko zostało załatwione... to własnie takie opory powodują że nic nie idzie sprawnie...
PS. pisałem na ten temat pracę inż.. i naprawdę wiem trochę na ten temat.
flavio25 / 2007-10-17 10:05 / portfel / Tysiącznik na forum
zapraszam do mnie
funduje nocleg i przejazd
a rankiem wszystko Ci pokaze

i nie mow ze mowie nieprawde
to sa fakty w moim UM
caabi / 2007-10-17 10:10 / Tysiącznik na forum
jak bym nie był w temacie..... to bym skorzystał z propozycji... za którą dziękuję bardzo ale nie skorzystam....
sorki ale dla mnie to strata czasu.... bo uważam że w urzędzie w którym niechce się jego informatyzacji nic nie będzie wygladało dobrze... a tam gdzie się to robi jest naprawde inaczej..... zrozumiesz to za 10 lat jak siłą rzeczy to się wkoncu zmieni.... ale mi zalezy na tym aby to było jak najszybciej..... bo nie ma sensu tego rpocesu hamować
flavio25 / 2007-10-17 10:16 / portfel / Tysiącznik na forum
chyba nikt tutaj nie jest przeciwko informatyzacji
tylko mowilem jak to na dzien dzisiejszy wyglada
brydzia / 2007-10-17 09:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale Jarek pewnie nie wie też jak włączyć komputer to po co informatyzować kraj

musi inicjatywę przejąć młode pokolenie bo inaczej nie będziemy potęgą
caabi / 2007-10-17 09:51 / Tysiącznik na forum
o tym właśnie mówię ludzie którzy naprawdę mają o tym pojęcie jeszcze są w tym kraju i są w stanie to zrobić.... ale jeśli przykład i chęć nie pójdzie od góry to nigdy tego nie zrobimy... dlatego polski poprostu nie stać na kolejne zmarnowane 4 lata poprzez rządy ludzi którzy nieświadomie co prawda ale poprostu nokałtują naszą gospodarkę...... i niszczą wszystko co wiąże się z rozwojem i zmianami które w tym kraju są potrzebne.
brydzia / 2007-10-17 09:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
młodzież jest już inaczej wychowana i nie czuje się gorsza niż inne kraje zachodnie a nawet jesteśmy lepsi tylko trzeba młodym pozwolić
anonim_03 / 2007-10-17 09:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
stan gospodarki zależy w pierwszym rzędzie od cyklu gospodarczego, dopiero potem od rządu.

W przeciwnej sytuacji doszlibyśmy do komicznych wniosków patrząc na indexy giełdowe z ostatnich 2 lat.
caabi / 2007-10-17 10:15 / Tysiącznik na forum
ale działania rządu... pomagają ten cykl wydłużyć i wzmocnić jego podstawy... bez tego wsparcia ten cykl potrwa 2-3 lata a nie jak w innych krajach 7-8 lat..... to jest ta różnica... teraz jest dobrze i nie mysli się o przyszłosci... bo jest dobrze to właśnie dewiza pisu.... poprostu bezmyślność !!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy