Bez znieczulenia

Money.pl / 2007-10-17 07:58
Komentarze do wiadomości: Bez znieczulenia.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2007-10-17 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu


2007-10-17 11:09:14 | *.*.*.* | valjean [ Galernik ]
moi rodzice nie mają neostrady i promocji w neostradzie. nie
kupuja też plazmy ani LCD więc "statystyczna" inflacja dla
nich to juz koło 10%
niestety tak jak PiS jeszcze nikt nie zepsuł
gospodarki.............


dokladnie.... bo telewizora sie nie je ani komputera, a to kupuje sie raz na ileś lat.... a zywnosc to jest produkt podstawowy..... oj będzie niewesolo, mowie wam.... i to nie tylko u nas....
zbig$ / 2007-10-17 11:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
pis nie zepsul - to skutek wyprzedazy wszystkich zakladow produkujacych zywnosc zagranicy dzieki po i sld oraz wejscie do unii, gdzie rolnicy dostaja ceny unijne za mleko i zboze, ale to wina ludu - jak mowiono ciemnemu ludowi ze wejscie do ue spowoduje wzrosty cen na zasadzie wyrownania, to przeciwnicy byli wysmiewni, to teraz niech jedza droga zywnosc...i nie pie...cie ze to wina pisu. a ponadto jak jest 7 %pkb musi byc inflacja, chyba ze wrocimy do balcerowiczyzmu-leninizmu i bedziemy miec stagnacje z 1-2% inflacja
valjean / 2007-10-17 12:02 / Galernik
kiedy weszliśmy do ue a od kiedy tak mocno wzrosła inflacja?
brydzia / 2007-10-17 11:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiesz co przestań ludziom wciskać kit , że dzięki prywatyzacji ludzie płacą więcej za żywność ,

jeszcze napisz że przez Unię ludzie na wsi dopłaty dostają i się bogacą
flavio25 / 2007-10-17 11:39 / portfel / Tysiącznik na forum
fakt faktem
wydatki na jadlo rosna jak szalone

wczoraj nic wielkiego nie kupilem na kolacje
a wydalem 80 zł
brrrr
zbig$ / 2007-10-17 11:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
a wzrost cen papu to tendencja ogolnoswiatowa - popatrzcie na wykresy commodities
voodoo child / 2007-10-17 11:41 / "Slight return"
No już bez przesady za 8 dych to juz mozna kolacje w niezłej restauracji zjeść
Autsajder39 / 2007-10-17 11:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chyba w niezłej... chińskiej restauracji ;)
doncorleonte / 2007-10-17 11:51 / Puppet Master
Bom fogo hotel Holiday inn Kraków 5* kolacja maks 50 zł os(raczej obiad bym powiedział)
Autsajder39 / 2007-10-17 11:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a jakie wino wliczone jest w koszt takiej kolacji?
"Czar PGR-u" za 3,5 zł?
voodoo child / 2007-10-17 12:00 / "Slight return"
No to sie zdecydujcie najpierw narzekacie ze szama droga a potem krzyczycie ze za 80 dych na kolacje to mało to co wy jecie? Kawior z szampanem dzień w dzień?
Autsajder39 / 2007-10-17 12:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie rozmawiamy o częstotliwości chodzenia do knajp tylko o cenach żywności
i właśnie dlatego, że jedzenie jest drogie to 80 zł na kolację w dobrej knajpie to zdecydowanie za mało:)
jeśli idziesz do niezłej knajpy na przyzwoitą kolację z winem dla 2 osób to w Wawie trzeba liczyć conajmniej 120-150 zł
i w życiu nie jadłem kawioru;)
doncorleonte / 2007-10-17 11:59 / Puppet Master
Pije tylko porto . 12 zł czy jakoś tak.
Autsajder39 / 2007-10-17 12:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
porto za 12 zł? to spójrz kiedyś na etykietkę z tyłu i napis drobnymi literkami: "zawiera siarczyny"
szkoda zdrowia
flavio25 / 2007-10-17 11:41 / portfel / Tysiącznik na forum
ale uwazam ze nie ma to zwiazku z PiSem
warren buffet / 2007-10-17 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie mowie o PIS.... tylko mowie ze jesli sie nie podejmie radykalnych działan to bedzie zle.... a ameryka dolozy swoje
brydzia / 2007-10-17 11:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren cykl gospodarczy jest nieubłagany i bańki surowcowe też popękają , i te ceny mieszkań też itd ,
valjean / 2007-10-17 11:43 / Galernik
ale można temu zapobiegać, chyba że wybory w perspektywie i nie chce się tracić głosów....
samuraj jack / 2007-10-17 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
cykl gospodarczy, na szczęście, rządzi się swoimi prawami - politycy niewiele mogą zdziałać
warren buffet / 2007-10-17 11:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o to chodzi.... są czasy lepsze i są gorsze.... a jestesmy na szczycie koniunkturalnym.... inflacja + boom kredytowy + mieszkania + surowce.... a spolki są dalej przewartosciowane....

niech tylko Ben jeszcze raz obnizy stopy, ropa po ponad 100$ i w ciagu pol roku zrobi sie nam jazdeczka....

ogolnie czas na inwestycje sie chyba skonczył.... ja nawet wierze ze nie chyba... i pisze o tym wielokrotnie
caabi / 2007-10-17 11:42 / Tysiącznik na forum
to niech pękają zwłaszcza ceny mieszkań bo chce sobie kupić coś :))))
flugo / 2007-10-17 11:41 / portfel / Dziecko hossy
no to jak się ustawiamy?
kupujemy euro i pod poduchę?
zapasy mąki i cukru + parę worków ziemniaków pakujemy do piwnicy?
odswierzamy kontakty ze znajomymi rolnikami i dogadujemy dostawy rąbanki na święta, jajek na wielkanoc ?
anonim_03 / 2007-10-17 11:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
flugo -- nalepiej prawdziwą ponadczasową walute.
ma kolor żółtawy i dodam że nie chodzi o złoto.
flugo / 2007-10-17 11:55 / portfel / Dziecko hossy
idę zrobić sobie herbaty
jak Ciebie przeczytałem to poczułem się tępy:((
anonim_03 / 2007-10-17 12:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
masło.
flugo / 2007-10-17 12:20 / portfel / Dziecko hossy
w Tybecie pija się herbatę z masłem
ale,że masło może być walutą i to ponadczasową to nie wiedziałem
Life / 2007-10-17 11:46 / Tysiącznik na forum
Nie tragizuj :)
Mamy doskonałą opiekę socjalną państwa.
Zawsze jeszcze można ustawić się w kolejce do opieki społecznej :)
warren buffet / 2007-10-17 11:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
albo do MOPSU po obiad
koluniu / 2007-10-17 11:33 / Bywalec forum
Mamy już nowe minima. Ciekawe czy 3800 dziś wytrzyma boję się tego poziomu i zastanawiam się czy nie zamykać krótkich w tamtym rejonie...
brydzia / 2007-10-17 11:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak pęknie miedź to lecimy z górki na pazurki

czekamy na dane w USA , jak będzie źle to lecimy bez przystanku
PedroGonzalez / 2007-10-17 11:32 / Uznany Gracz Giełdowy
"17 Oct 2007 at 09:30:35 (GMT)
Info: Indie: Securities & Exchange Board of India (odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego w Polsce) ogłosiła wczoraj, iż planuje ograniczyć handel inwestorom, korzystających z derywatów nie notowanych oficjalnie na giełdzie. Po napłynięciu tej informacji index Sensex spadł o 9,2%."

ukrucili piractwo spekulacyjne ;-)
anonim_03 / 2007-10-17 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kiedy to ogłosiłi ?
wczoraj około 20:00 Tata Motors (notowana również na NYSE) poleciała na ryja -10%. Na koniec trochę się odbiła i skończyła -6%.
PedroGonzalez / 2007-10-17 11:32 / Uznany Gracz Giełdowy
ukrócili ;)
brydzia / 2007-10-17 11:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
2007-10-17 11:15:51 | *.*.*.* | slaw [ Uznany Gracz Giełdowy (9394 posty) ]
skonczylem wlasnie program szkoleniowy dla urzednikow
slyzby cywilnej ..... a wiec rzadowka ... rozpacz
...... grupa smutnych zmeczonych ludzi czujacych sie
nikomu niepotrzebnymi i obwiniajacych sie za cale zlo
tego kraju tylko dlatego ze godnie wykonuja swoja
prace ..... szkoda mi ich bo niczym sobie na takie
taktowanie nie zasluzyli .....


Sław ale z tego co się orientuję to PiS rozwalił służbę cywilną
amonron / 2007-10-17 11:33 / Bywalec forum
Mam polskie obywatelstwo ale nie jestem Polakiem przyjechałem tu jak miałem 10 lat.Prawdę mówiąc teraz po raz pierwszy zaczynam być dumny z tego że tu mieszkam i to dzięki PIS.Wreszcie zaczyna być patriotycznie.
master / 2007-10-17 11:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
za to ja dzieki "wspaniałym" rządzeniu przez pis mam ochote spadac z tego kraju bo wstyd to co oni odstawiają...
Ty chyba nawiedzony albo kandytujesz z listy pisu to idź sobie plakaty rozwieszaj a nie zaśmiecaj forum....
brydzia / 2007-10-17 11:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
a masz legitymacje PiSu ,
samuraj jack / 2007-10-17 11:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ujmę to delikatnie - w tym wypadku Twoim postem dałaś świadectwo osoby zaślepionej
jk3179 / 2007-10-17 11:34 / Tysiącznik na forum
Tora lekkie przebudzenie.Może na dłużej?
TOMOK / 2007-10-17 11:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
zacząłeś jakby nowy wątek
a Twój wpis wylądowałe w dyskusji o polityce...chyba nie tu jego miejsce...
wklej go po prostu na samej górze...
Pozdrawiam
slaw / 2007-10-17 11:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Przemku ........ tu jako urzednik znasz odpowiedzi na pytania o sluzbe zdrowia jaie zadalem rano anonimowi .... wiec nie powinienes miec z nimi trudnosci wiec ..... moze odpiszesz .....
samuraj jack / 2007-10-17 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Sławku - niżej pod anonimem zmieniłeś teamt - anonim mówił o wzroscie kosztów administracji po podniesieniu pensji, zgodnie z obietnicą Tuska

co do szpitala - to wiem, co się dzieje na moim podwórku, tzn. w moim powiecie, w którym szpital jest prowadzony...
wiem, ile było prób naprawy; przekształceń [od kilku lat prokuratura w związku z przekształceniami prowadzi jakąś sprawę];

odnośnie szpitali i szerzej służby zdrowia klucz leży gdzie indziej - w systemie finansowania; zaczęto budować Kasy Chorych; kolejnym krokiem miały być prywatne kasy chorych; niestety lobby ordynatorów przeforsowało blokadę tego - i głównie za sprawą ówczesnej UW (Tusk był wiceprzewodniczącym) temat został zablokowany;
dopiero urynkowienie systemu finansowania pozwoli tak realnie określić optymalny system usług zdrowotnych


2007-10-17 09:29:02 | *.*.*.* | slaw [ Uznany Gracz Giełdowy (9394 posty) ]
posłuchaj radykale ........ ile wiesz o administracji .... jak wydaje sie pieniadze
.... na co .... ile to wynagrodzenia ile na inne rzeczy .......... ile nak omitety
polityczne przy ministrach .... ile na niepotrzebne przywileje dla posłów typu
oplaty za taksowki ......... wiec nie myl wynagrodzen z wydatkami ...... przygotuj
sie anonim ............ testowo zapytam cie tak .... kto jest w polsce obecnie
wlaścicielem szpitali ile do dzisiaj zostalo sprywatyzowanych..... ile szpitali
jest zadluzonych ........ co trzeba zrobic aby sprywatyzowac szpital i co trzeba
zrobic zby obecnego wlasciciela pozbawic wlasnosci szpitali .... odpowiesz mozemy
rozmawiac ..... inaczej nie msz o ty zadnego pojęcia .... stajesz w szranki????
samuraj jack / 2007-10-17 11:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ups - sobie skopiowałem (abym nie musiał biegać po minitorze) i nie wykasowałem
Life / 2007-10-17 11:27 / Tysiącznik na forum
Witam.
Eurofuck - myślę że na dniach będzie się działo.
Zastanawiam się czy nie dobrać jeszcze parę sztuk.
Flugo - jak to widzisz?
flugo / 2007-10-17 11:33 / portfel / Dziecko hossy
nie przeżyłem jeszcze upadłości spółki,której akcje posiadam:))
bedzie ciekawie- ale jak się rypnie to nie bedzie zmiłuj

od dawna mam negatywne informacje o tej spółce- co nie przeszkadzało mi nia grać pod tą ziemię w Katowicach- teraz ostrożnie podchodzę do sprawy- 7 % portfela- ryzyk fizyk. nie dobieram- dno to fuck może mieć bardzo nisko.
Life / 2007-10-17 11:42 / Tysiącznik na forum
wszystko to wiem.....
O upadłości wiadomo od dawna.
Myślę że ryzyko cena już zdyskontowała.
Czuję w udach że zabawa będzie przednia a i kasa zadawalająca :)
flugo / 2007-10-17 11:46 / portfel / Dziecko hossy
grunt to się dobrze bawić!
jak ja nie lubię smutasów:)))
gio / 2007-10-17 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
kupiłem troszkę kpd na dt
dzi/dzi / 83.12.116.* / 2007-10-17 11:23
NASZA GIEŁDA JEST NAJBARDZIEJ -PO-J-?-?-?....PRZY DOBRCH INFO NIEIDZIE NIC ,NAJCESCIEJ BEZ RZADNEJ PRZYCZYNY ,CHYBA PRZERZUCIMY SIE Z KUMPLAMI NA INNA GIEŁŁDE!!!
anna. / 2007-10-17 11:33 / Uznany Gracz Giełdowy
spekuła szybko wyciągneła wig 20, to i szybko będzie zjazd a na kontraktach to fortunę zarobili zanim ktoś się zorientował :(
zbig$ / 2007-10-17 11:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
Według niego, w środę, dzięki publikacji bardzo ważnych danych z USA, ta niepewna sytuacja powinna się wyjaśnić.

"Dzisiaj kluczowym wydarzeniem będzie publikacja danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Dane te mogą mieć istotne przełożenie na giełdy, a przez to na kwotowania złotego" - wyjaśnia Chyczewski.

Jego zdaniem, choć za umocnieniem złotego przemawiają cały czas silne fundamenty polskiej gospodarki, to równie silne są impulsy działające przeciwko polskiej walucie - bardzo niestabilny nastrój na rynkach bazowych i teraz dodatkowo rekordowo wysokie ceny ropy.
brydzia / 2007-10-17 11:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiesz co będzie jak złoty zacznie słabnąć , będzie tragedia z inflacją i kredytami
zbig$ / 2007-10-17 11:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
zloty moze sie tylko umacniac co widac juz od jakichs 2 lat...
brydzia / 2007-10-17 11:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Samuraj , widzę że ty i PiS teraz strasznie opieracie swe opinie o Kwaśniewskiego i taką osobę jak pani Sawicka

wy właśnie tacy jesteście , po trupach do celu , teraz dla Kaczora autorytetem jest Kwaśniewski , ale skoro w rządzie ma się tylu ludzi z PZPR to się nie ma co dziwic , Pis mówi że PO ma już koalicje z LiD a ja widzę że to raczej PiS strasznie LiD polubił , a ty się na Kwaśniewskiego powołujesz jako autorytet o którym Jarek powiedział 3 dni temu że jest pijakiem

CZEKAM NA KOALICJE PO PSL I IDźCIE MłODZI DO WYBORóW I WYGOńCIE PiS OD WłADZY - NIEUDACZNIKOM MóWIMY NIE A ZłODZIEI ZE WSZYSTKICH PARTII łAPAć I WSADZAC DO WIęZIENIA
anonim_03 / 2007-10-17 11:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma co wrzeszczeć. Sama wiesz jak infacja i kredyty mieszkaniowe oparte o założenia 10% wzrost pensji co roku nas rozwalcują. Ci którzy teraz wygrają poniosą polityczne koszty obecnego boomu, skończą jak AWS.
slaw / 2007-10-17 11:25 / Uznany Gracz Giełdowy
nie licz wybory sa rozstrzygnięte ........ nie czytałem ale Przemek na 90% popiera akcje CBA wiec nie ma co dyskutowac ( nie kacje zatrzymania ale akcje medialną dla scisłości) ........ CBA mialo scigac tez ludzi wladzy ..... na razie zajelo sie opozycją .......... jest takie zjawisko jak nepotyzm .... to tez korupcja dlaczego ego sie nie zwalcza


i takie prawnicze pytanie ..... dlaczego aresztujemy tylko biorących????? takie asy jak sa w PiS powinni wiedzieć ... ze jest korupcja bierna i czynna czyli tak samo odpowieda dajacy jak i bioracy .... wiec w sprawie doktora G .... powinien siedzieć i on i pacjenci ktozy mu dali ....... dlaczego nie zamknieto pacjetów ......to jest błąd w sztuce prawniczej ......
samuraj jack / 2007-10-17 11:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a przepraszam - a Kaczmarek, Lepper, przekręt w ministerstwie sportu; przekręt w ministerstwie finansów w związku ze zwolnieniami podatkowymi dla wybranych to co?

ścigają jak popadnie...

co do pokazania taśm CBA uczucia mam mieszane
artu / 2007-10-17 11:37

powinien siedzieć i
on i pacjenci ktozy mu dali ....... dlaczego nie zamknieto pacjetów ......to jest błąd
w sztuce prawniczej ......


rzadko się odzywam, ale tutaj to już przegiołeś troszkę - pacjent, którego życie jest na włosku nie ma innej możliwości jak tylko zapłacić bo w innym wypadku nie zrobią mu operacji czy tam czegoś,
czy gdyby Twoje zdrowie zależało od tego nie zapłaciłbyś ?
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-17 11:54
Novalis
"Samej nauce prawa należy wytoczyć proces"

Typowa dla prawników kazuistyka i sofistyka, aby z czarnego
zrobić białe i na odwrót...
Większość prawników... za "bogatymi" i za "kasą"...

Z mojego doświadczenia...
Np. gdy część lokatorów chciała pewnej spółdzielni mieszkaniowej
wytoczyć proces... w b.dużym mieście nie można było znaleźć
prawnika...
Jeden z nich powiedział wprost...
"co z tego, że nawet wygram waszą sprawę jak później będę
spalony w moim środowisku... Musiałbym zarobić tyle aby później
do końca życia z tego się utrzymywać... a to nie jest możliwe
bo m.in tyle nie zapłacicie"
Tak więc oczywiście wygranej sprawy lokatorzy nawet nie podjęli...
brydzia / 2007-10-17 11:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie masz racji , a wiesz dlaczego złodzieje kradną , bo ktoś od nich kupuje , jakby nikt nie kupił nie byłoby złodziei
amonron / 2007-10-17 11:25 / Bywalec forum
Pawlak znowu miske weźmie i będzie mówić za niego.Choć poczynił duży krok nie wstydzi się już tak bardzo kamer
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-17 11:35
Jaka partia najdłużej jest u władzy (nie tylko centralnej ale i lokalnej)
i ciągnie największe korzyści, obsadza swoimi rady nadzorcze,
urzędy... nepotyzm...

Nie PO, PiS ale PSL

W moim regionie PSL
PSL to wyjątkowo "cwana sztuka"
PSL=normalnie czyli dalej jak najwięcej korzystać "po cichu" z władzy...
zbig$ / 2007-10-17 11:25 / Uznany gracz - weteran 93/94
zapomnialas dodac, zeby schowali...itd
samuraj jack / 2007-10-17 11:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
:))) Brydziu....

nie ma co osnuwać sytuacji mgłą...
sprawa jest jasna co do służby zdrowia - świadomie usunęli z programu prywatyzację szpitali wprowadzając wyborców w błąd i tyle...
dochodzi sprawa ewentualnej Grupy Trzymającej Władzę nad szpitalami... ale to już inny (choć częściowo związany w pierwszym) temat
jarekon / 2007-10-17 11:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja tez nie che prywatnej sluzby zdrowia
nie chce byc obslugiwany w czystym i schludnym gabinecie lek. nie chce placic za to co wiem ze mi sie nalezy
chce stac w kolejkach, a idac do szpitala zastanawiac sie czy dostane sie do lek, a jak sie dostane to czy on nie zasnie nad stolem operacyjnym........
chce adrenaliny:)) jest ryzyko jest zabawa:))
pozdr
samuraj jack / 2007-10-17 11:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja jako zwolennik hard-wolnego rynku jestem...
jestem również za uczciwym traktowaniem wyborców i nie kłamaniem...
jestem również przeciwko jakimś dziwnym prywatyzacjom za pół ceny lub spłaty ćwierci zadłuzenia...
zbig$ / 2007-10-17 11:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
o qrcze - jaskies oficjalne dane o mafi ordynatorsko profesorskiej sie przedostaly...???nic nie wiem - gdzie i kto to puscil??czy to w zwiazki z doktorem G.???
doncorleonte / 2007-10-17 11:17 / Puppet Master
Msz coś zaczął lekko majaczyć w górę:)
flugo / 2007-10-17 11:14 / portfel / Dziecko hossy
mam ochotę odkupić impela sprzedanego wczoraj
czy jest na sali jakiś technik?
:))
Jaronero / 2007-10-17 11:42 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
RSI nie daje jeszcze sygnału do sprzedaży, MACD również, boliinger rozszerzony w górę.
opór na 35.12 PLN jak dla mnie będzie, jeśli ludzie przetrzymali akcje na spadkach... zawsze ktoś trzyma ;) tak jak spojrzałem to zakupy zrobił ktoś kto coś wie przed wzrostem...
flugo / 2007-10-17 11:45 / portfel / Dziecko hossy
dziękuję bardzo!
flugo / 2007-10-17 11:12 / portfel / Dziecko hossy
impel sprzedany wczoraj mnie kusi...
doncorleonte / 2007-10-17 11:06 / Puppet Master
husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa? Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem ps to nie moje słowa!!!!!!!!! Zgadnijcie kogo??
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-17 11:22
Może (Tusk) naczytał się za dużo Gombrowicza i źle zrozumiał...
Ale raczej nie czytał, bo jest nadęty jak balon, a Gombrowicz
przekłuwał nadęte balony

Gombrowicz miał określone zdanie...
Ale przez znaczną część życia, po emigracji, w Argentynie żył w b.trudnych warunkach...
(w porównaniu np. z pisarzami w Polsce, którzy pisali poematy o Stalinie)

A Tusk (moje zdanie) wyjątkowy leń... od wielu lat w Sejmie, bierze kasę za nic...
Nic nie robi... ostatnio najlepszy jest w nienawiści, która z niego kipi...

A Gombrowicz...
Słynny jest jego "fragment" z Dzienników...
"Świnia świni dupę ślini...
O kim myślisz... O Polakach"

A może o politykach...
Trudno być politykiem i się nie utytłać...
Ale jedni mniej a drudzy całkowicie
samuraj jack / 2007-10-17 11:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w czasopiśmie ZNAK w roku 1987, jeżeli się nie mylę...
voodoo child / 2007-10-17 11:09 / "Slight return"
Donald Tusk
warren buffet / 2007-10-17 11:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w plusie masło juz po 3 zł a maslo oselkowe po 6..... paranoja..... teraz bedzie na kolejny rząd ze za ich rzadow inflacja..... ehh
valjean / 2007-10-17 11:09 / Galernik
moi rodzice nie mają neostrady i promocji w neostradzie. nie kupuja też plazmy ani LCD więc "statystyczna" inflacja dla nich to juz koło 10%
niestety tak jak PiS jeszcze nikt nie zepsuł gospodarki.............
ludzik / 2007-10-17 11:36 / Bywalec forum
spokojnie... spójrzcie jakie udziały w koszyku inflacyjnym mają koszty utrzymania i żywności a jakie wyposażenie mieszkań. Aż takiego wpływu na zmniejszenie wskaźnika inflacji to one nie mają jakby można to było wywnioskować z tego forum.
Żeby nie było, nie uważam że ceny nie skoczyły do góry...
brydzia / 2007-10-17 11:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
PGNiG już złożyło wniosek o podwyżkę cen za gaz

a Zyta kłamczuszek wczoraj zrzuciła podwyżkę akcyzy na paliwo o 25 groszy na Unie , Unia im kazała ,

to kto PO czy PiS słucha Unii na kolanach , jakoś Marcinkiewicz nie bał się unii i obniżył akcyze
JERRS / 2007-10-17 11:13 / portfel / "DOJRZAŁY ALE DALEJ ZIELONY" Portfel!
pieczywo i inne produkty codzinnego użytku podrozały najbardziej a to każdy używa
telewizor i inne dobra kupuje sie raz na kilka lat i ich ceny spadaja (telewizory, koputery czy auta) a to co sie kupuje codzien drozeje codziennie...:)))
anonim_03 / 2007-10-17 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nasz boom gospodarczy jest oparty na carry-trade: kredyty mieszkaniowe w CHF oraz tanie kredyty w złotówkach. Infacja dla nas będzie zgubą ... będzie niewesoło.
warren buffet / 2007-10-17 11:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niestety masz racje...
superman / 2007-10-17 11:07 / Tysiącznik na forum
nabial drozeje ogolnie w UE to przez male kwoty mleczne,
slaw / 2007-10-17 11:12 / Uznany Gracz Giełdowy
a widziales moj ulubiony żółty serek ......... tylko piwo sie trzyma ))))
tomtay / 2007-10-17 11:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bedziemy pili tylko piwo .... i tez bedzie pieknie ;))
anonim_03 / 2007-10-17 11:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
greyerzer z 13 euro -> 17 euro.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy