Forum Polityka, aktualnościPolityka

Bezmyślna maszynka do głosowania

Bezmyślna maszynka do głosowania

Money.pl / 2006-09-11 16:16
Komentarze do wiadomości: Bezmyślna maszynka do głosowania.
Wyświetlaj:
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-09-11 20:14
Proponuję powołanie do życia komisji d/s "Zwalczania Głupoty Poselskiej". Na przewodniczącego proponuję min.Giertycha a na zastępcę - likwidatora WSI, Macierewicza. Pozostali członkowie według uznania, ze szczególnym uwzględnieniem koalicyjnego klucza partyjnego. Lustrację transmitować w co najmniej dwóch kanałach TVP! Prawda że byłby to hit, na miarę światową?
trabucand / 213.17.145.* / 2006-09-11 19:39
Nie mam pojęcia, o czym ta dyskusja...
Oburzają się Ci co nie byli na "losowaniu" do parlamentu, albo zagłosowali na mniejszość. Poziom "wybrańców " dokładnie odpowiada elektoratowi. Już był taki co powiedział: "... psy szczekają, a karawana idzie dalej..."
less / 83.31.119.* / 2006-09-18 11:38
Owszem, był to wybitny teoretyk i pratyk rucho robotniczo-chłopskiego. Z tą poprawką, że nie "karawana", tylko "karawan".
Marqus / 217.8.162.* / 2006-09-11 17:50
lanie wody - jest to prosty rezultat wprowadzenia demokracji totalnej , czyli gdy głos "menela" = głosowi "profesora". Nigdy nie będzie lepiej jeżeli tego się nie zmieni. Ja nawet wolę , gdy część posłow nie "myśli" , a najlepiej żeby w ogóle nie przychodzili do gmachu sejmu.
maa / 2006-09-11 17:24 / Tysiącznik na forum
Do niedawna zgadzałem się z poglądem, że głupota posłów wynika z głupoty większości Polaków.

Niedawno przeczytałem jednak artykuł, autorstwa bodajże prof. Kolarskiej-Bobińskiej(?), który mnie nieco pocieszył. Artykuł prezentuje tezę że Sejm jednak nie jest reprezentatywny, bo ordynacja powoduje że nie wyborca, lecz partie decydują, kto może być wybrany. Działa wtedy dodatnie sprzeżenie zwrotne - inteligentniejsi nie wytrzymują ciśnienia besjbolowych głupków, opuszczają politykę, a na ich miejsce ci, którzy pozostali wybierają na kandydatów jeszcze głupszych od siebie. Z kadencji na kadencję jest więc gorzej. Optymistyczne...

Myślę, że PiS przed następnymi wyborami do Sejmu polepszy znanym już z ostatnich tygodni sposobem ordynację i proces intelektualne degradacji Sejmu ulegnie przyspieszeniu.

Myślę, że w końcy doprowadzi to do jakiejś formy nieposłuszeństwa obywatelskiego, jakiegoś drugiego Sierpnia. Tak zawsze kończą żywot socjalistyczne utopie, obojętnie czy bezbożne, czy pobożne.
Problemem jest tylko Unia, która moderuje głupotę rządzących przez naciski finansowe i spowalnia finansową stumieniem euro klapę Polski.

PS. Polecam lekturę a propos tematu: http://www.arturzawisza.pl/publikacje.php?p=2
ozdobaster / 2006-09-17 17:24 / Bywalec forum
Jestem w szoku po przeczytaniu tego co Pan maa polecił. Opada wszystko co może opaść po prostu...
sluchacz RM / 195.212.29.* / 2006-09-11 17:25
to juz sie stalo
tim / 195.212.29.* / 2006-09-11 17:03
ONI TAK BYLI SZKOLENI OD CZASO BERMANA I STALINA ORAZ TATUSIA I BRACICZKA ADASIA M. TUDZIEZ STRYJASZKA PEWNEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA WARSZAWY
O PLEMIE ŻMIJOWE !!!
stary / 71.105.92.* / 2006-09-11 18:49
Do tim
Sadzac z tego co piszesz i jak piszesz jestes wzorowym przykladem tresury mentalnej.Mozg wyprany z umiejetnosci myslenia,refleksyjnosci
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-11 16:51
Jeśli sfrustrowanego durnia wybierze się na posła, to jak zmienia mu się psychika? A no zaczyna mu się wydawać, że ci co go wybrali, muszą być jeszcze większymi durniami. A now zaczyna myśleć, że jest mądry i inteligentny. No przecież go wybrali... Czyli jakiś lepszy musi być.
Jakich wybieramy, takich mamy drodzy Państwo. Jesteśmy sfrustrowani więc frustrat nam pasuje? I dlatego go wybieramy? A może nie ten jest dobry, kto wyraża nasze myśli i frustracje, tylko ten, kto jest od nas mniej sfrustrowany i lepszy? Tak, tak - lepszy.
zapi / 2006-09-11 16:49 / Bywalec forum
Przy tych zarobkach, jakie dostają "nasi wybrańcy" powinniśmy im wręczyć rozwiązanie umowy o pracę. W końcu to my ich zatrudniamy, a popełniają takie błędy i na dodatek nie są merytorycznie przygotowani do swojego zawodu.

Swoją drogą ciekawe jakie ważne problemy omawiają Ci na załączonym zdjęciu :)
bizon / 83.17.143.* / 2006-09-12 06:24
Oni raczej nie omawiają problemów tylko kombinują jak się z tamtąd niepostrzeżenie wymknąć do baru sejmowego. Czyli - przepraszam wzywają mnie w pilnej sprawie muszę wyjść.
gollum / 2006-09-11 16:32 / Uznany Gracz Giełdowy
A były marszałek sejmu nie nazywa się Jan Borski.
gollum / 2006-09-11 16:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko Sławomir Borewicz hehehe
Sabre / 2006-09-11 16:22 / Tysiącznik na forum
Tekst przerażający. Ale tak naprawdę, to czego mamy się spodziewać? Spirala głupoty w naszym parlamencie (i nie tylko w parlamencie), z każdą kolejną kadencją nakręca się coraz bardziej – ale tylko my jesteśmy temu winni.
Niedawno Jarosław K. mimo wcześniejszych obietnic, obniżkę podatków nazwał z wyjątkową bezczelnością, chwytem socjotechnicznym opozycji. Minister finansów twierdzi że Unia wymaga od nas podwyżki akcyz na paliwo – ewidentne kłamstwo (nie posądzam go o niewiedzę), mamy bowiem wolną rękę do 2009 roku. Poseł opuszczone do kolan spodnie nazywa wprost naród ciemnym.
Czy błędem jest wymagać kwalifikacji, prawdomówności i wywiązywania się ze zobowiązań od naszych polityków? Czy już skazani jesteśmy na kreatury po wsze czasy?
Tylko od nas to zależy.
penumbra / 83.15.6.* / 2006-09-11 16:16
"Tym razem nikt się nie zastanowił nad sensem uchwały ku czci generała „Bora” Korowskiego."

Autor krytykuje a sam popełnił podobny błąd :///
wujek / 71.143.224.* / 2006-09-11 17:49
Naucz sie czytac
ciotka / 195.116.185.* / 2006-09-16 00:47
Czy aby nasz najświętszy Marszałek nie popełnił przestępstwa poświadczenia nieprawdy na piśmie. Jeśli tak to wzywam autora tekstu o stosowne zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i przedstawienie dowodów. (!!!)

Najnowsze wpisy