Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezpieczeństwo banków. Stabilność systemu pod znakiem zapytania przez podatek i przewalutowanie kredytów

Bezpieczeństwo banków. Stabilność systemu pod znakiem zapytania przez podatek i przewalutowanie kredytów

Wyświetlaj:
gad333 / 153.19.169.* / 2015-11-30 13:47
Narodowy Bank Polski a takie brednie publikuje?
O jakie polskie banki chodzi?
Bo ja jakoś nie mogę sie zorientować?
Jeden PKO BP ? bo przecież GETIN czy EURO BANK to prywatne folwarki gminy z Wrocława
Bogumił Ciborowski / 213.184.17.* / 2015-11-30 14:00
Polskie banki, to banki pracujące na naszej ziemi, tej ziemi. Zatrudniają one polskich pracowników, mają polskich klientów (przedsiębiorców i osoby fizyczne, a więc deponentów i kredytobiorców, bez względu na ich rodzaj własności -kapitał zagraniczny lub inny i akcjonariuszy. Solidarnie w latach 2008 - 2010 wbrew moim ostrzeżeniom oskubały one budżet państwa na blisko 1,5 mld PLN prowadząc tzw. jednodniowe lokaty, ale zawierając umowy z klientami na okresy dłuższe niż 1 dzień, co doprowadziło do rozpaczy nadzór finansowy.
MKI / 193.106.85.* / 2015-11-30 09:40
ILE KASUJĄ MIESIĘCZNIE PREZESI I ICH ŚWITA, CZY TO ZAROBEK CZY ZŁODZIEJSTWO?????????????
jajan / 62.182.213.* / 2015-11-03 22:27
oj naiwni,naiwni ,naiwni,pis wam nic nie da bo w pisie obowiązuje zasada:kop blizniego swego ,aż spadnie odzienie z niego.a jaksię przypadkiem pomyli i coś da ,to niebawem zabierze dwa razy tyle.
537i53wj6 / 37.7.38.* / 2015-08-15 14:15
Nadzorca ma odpowiednie instrumenty, aby wpłynąć na dany bank, ale my uważamy, że banki samodzielnie powinny podjąć takie działania - dodał Bartkiewicz.
bank smodzielnie to tylko potrafi orżnąć klienta!!!!

Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje Związek Banków Polskich, który twierdzi, że zrujnuje to polską gospodarkę.
banki i bez tego rujnują polską gospodarkę, transferując zyski za granicę
jolka57 / 82.177.29.* / 2015-08-04 16:49
Piszę tu apel do przedstawicieli Polaków, którzy otrzymali od nas mandat zaufania.Pytanie, czy o nas zapomnieli?, Bo tak się dzieje.W każdej dziedzinie gospodarki są afery,przekręty z udziałem najwyższych urzędników.Jak zbliżają się wybory, to w ciągu kilku dni podejmuje się decyzje połowiczne na korzyść Polaków.Czy tak ma być ? Sądzę ,że Polacy idąc do wyborów zastanówcie się, czy dokonaliście właściwego wyboru?Wybór nie dla siebie ale dla wszystkich nas.
jolka55 / 82.177.29.* / 2015-08-04 16:37
Banki nie są polskie, tylko w Polsce, a to różnica.Jak będzie źle to się wyniosą.Tak więc niech rząd zastanowi się i niech zadba właściwie o skoki we właściwy sposób a nie niszczy i straszy ludzi, drobnych ciułaczy, którzy ciężko pracują.Zastanowi się jak pomóc , bo jak do tej pory przez ponad 23 lata istnienia skoków nie dołożył grosza, a sięgną pod nadzór i zarządzanie w chwili gdy stały się one zagrożeniem banków w Polsce.
kooorek / 78.28.23.* / 2015-08-02 17:43
Stek bzdur i dalsze ogłupianie obywateli . Szkoda czasy na czytanie . Gdyby banki nie miały interesu już dawno , by zmieniły siedzibe . Tak siedzibe , bo udziały ma kapitał zagraniczny .
asdewqzxc / 83.9.121.* / 2015-07-30 21:09
Chcą się wycofać, bo nie będą mogli nas doić. No to pech...
wrrr795 / 89.67.210.* / 2015-07-30 19:50
Niestety ale musimy się liczyć z bankami, ponieważ nawet banki polskie by nam nie pomogły, a jeśli tak, toby oznaczało, że są instrumentem politycznym.. i wyborczym. Trzeba usiąść i się z nimi po prostu DOGADAĆ w sprawie kredytów we frankach. Mamy kochani kapitalizm... Nie da się powiedzieć, zróbmy polskie banki, skoro nawet podobno udziały w PKO BP mają być sprzedane przez państwo polskie... Owszem są prywatne polskie banki i banki spółdzielcze w Polsce. Nie liczmy na państwowe, ponieważ budżet nie ma zamiaru spłacać potem wyłudzanych ogromnych kwot kredytów z państwowych banków, ponieważ to budżet gwarantował wtedy pokrycie strat.
Kiedyś chodziłam za komuny na dyskoteki i jeden synek ubeka powiedział mi bez powodu: Life is brutali full of zasadzkas. jak nie zna ktoś angielskiego, to oznacza: Życie jest brutalne i pełne zasadzek.... I jak w tym przysłowiu o babie co siała mak, a dziad wiedział, nie powiedział, tak też i nikt mi nigdy więcej nie wytłumaczył tej jego zagadkowej odzywki. A to była groźba ubeka, potem się
okazało po latach, że mi założyli teczkę w IPN i mnie inwigilowano....a ja byłam szarą myszą bez kasy, mieszkania, ale ubeki musiały pisać teczki, ponieważ państwo im dawało na to kasę, zezwolenie i musieli się wykazać na jakiejś frajerce, co nie miała w rodzinie wojska i milicji, co nic nie wiedziała, bo oni pracowali na emeryturę po 15 latach pracy.
alpoe0 / 213.195.133.* / 2015-07-30 16:25
... czy to wypowiedział/pisał ktoś normalny? (chodzi o frankowiczów) ...cyt "taka pomoc nie może nadwyrężyć kondycji sektora bankowego i powinna dotyczyć tylko tych, którzy naprawdę jej potrzebują" .
...przecież w konstytucji jest RÓWNOŚĆ wszystkich wobec prawa ...a to są rozwiązania prawne! ...wystarczy to ruszyć - a posypią się POZWY i Trybunał Europejski przyzna rację KAŻDEMU z pozywających bo w tej poj.......nej "demokracji fenickiej" - nie można jednych traktować tak - a drugich inaczej - multimilioner i szary robol każdy "HARACZ" mają płacić TAK SAMO...
wrrr795 / 89.67.210.* / 2015-07-30 16:02
Łatwo się wywala banki z Polski, ale ponieważ Polska NIE MA swoich banków prawie to jeśli odejdą jakieś, to będzie mniej kapitału, banki to jest to samo co krew dla człowieka, bez banków nie ma gospodarki, a podobno chcemy ją budować.... Pani Szydło ambitnie daje 500 zł na dziecko ale to jest często tyle co np. 60-80 % czyjejś emerytury.. To są kpiny... Nie można dać zarobić obywatelom, nie można podwyższyć minimalnej pensji, pracodawcy nie chcą płacić więcej, to państwo ich wyręcza, a skąd weźmie państwo ... Ukatrupi banki podatkiem i kredytem frankowym, dowali sieciom sklepowym zagranicznym, ale to nie starczy niestety na te obietnice.... trzeba będzie iść do Żyda z workiem po kasę. Niestety przed wojną byli Żydzi w Polsce co pożyczali pod zastawy, czyli zabierali powoli podwórka ludziom, domy, działki, ziemię, las i tak powoli.. i teraz PISowi została ziemia i las.
Podobno chcą tego bronić, ale jak nastąpi bankructwo, ponieważ mamy ogromne zadłużenie to wierzyciele zabierają co się da: nieruchomości, ziemię lasy i udziały we wszystkich państwowych firmach. Obywatele z Polski uciekają ponieważ straszy się bankructwem ZUSu, nie ma roboty, straszy się bankructwem jak w Grecji..., grozi nam obniżka emerytur i rent. A tu wychodzi PIS ze swoimi ambitnymi obietnicami.... ZAPEWNE wygrają, bo 500 zł to duża kasa w budżecie, ale źle się kończy kiedy państwo płaci na utrzymanie rodziny zamiast stwarzać możliwości. Jeśli ktoś ma 1300 zł to 500 zł to jest informacja, że ja cię utrzymuję, niech sprawdzą jakie są proporcje wypłaty do zasiłków w Anglii, to chyba żaden problem i nie trzeba do tego powoływać komisji.....
Pan Kulczyk powiedział w ostatnim wywiadzie, że na ekonomii to się trzeba znać, a pani Szydło jest etnografem-historykiem, pracowała w centrum kultury, jako radna, była asystentem w muzeum, była burmistrzem gminy, a pan Duda jest prawnikiem i nauczycielem akademickim w dziedzinie prawa i obojgu do ekonomii i jej znajomości praktycznej jest bardzo daleko....znają raczej tę drugą stronę, czyli znają listę wydatków, ale nie znają listy, nie mają praktycznych umiejętności zarabiania pieniędzy.
antypetru / 5.172.247.* / 2015-07-30 16:01
Pora odfrankowić kredyty i grubo ponad milion Polaków przestanie być narażona na spekulacje walutowe. Przy okazji spolonizować banki, i cały system bankowy nie będzie wystawiony na derywatywy, Grexity i inne takie, niezależne od nas, kryzysy. Teraz, przy przeważającym % zagranicznych banków w Polsce, w razie problemów wypompują kasę z Polski. Gdy banki się spolonizuje, ryzyko spadnie.

Jak to zrobić? Wykorzystać sytuację Grexitu i problemów CHF:

1) przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia, 100% na koszt banków
2) akcje banków spadają
3) frankowicze muszą zapłacić podatek do budżetu który wyrównuje różnicę między tym co zapłacili oni i złotówkowi
4) rząd nakłada dodatkowe podatki na banki (od aktywów i operacji)
5) akcje banków jeszcze bardziej spadają
6) za pieniądze z pkt. 3 i 5 państwo kupuje pakiety kontrolne w paru bankach (akcje są tanie)
7) POLONIZACJA BANKÓW staje się faktem, można zdjąć podatki z pkt. 4 (bo będą wpływy z dywidendy)
wrrr795 / 89.67.210.* / 2015-07-30 16:42
Ale pani Gronkiewicz-Walz była prezes NBP zrezygnowała z tego abyśmy się angażowali w polskie, państwowe banki ponieważ w nich są stale jakieś afery z niespłaconymi kredytami i ich wyłudzaniem na gigantyczną skalę.. i dlatego państwo polskie nie chce brać odpowiedzialności i spłacać potem z budżetu tych kwot ukradzionych, bo nie wiem czy wiesz ale wtedy kiedy banki były państwowe, to te ogromne wyłudzone milionowe kredyty musiał pokrywać budżet. Pani Walz umyła ręce i teraz się bujają obce banki. Poza tym do dyskusji są 2 strony i banki muszą się zgodzić na twoje pomysły.
Spadek akcji nie jest nigdzie miło widziany. U ciebie ma to miejsce 2 razy. Twoje pomysły spowodowałyby bankructwo banków i to, że Fundusz Bankowy gwarantujący nasze depozyty nie dałby rady spłacić nasze depozyty. KIJ MA DWA KOŃCE i nigdy nie biłby tylko w banki. Czy studiowałeś ekonomię ? Jeśli spada cena akcji to bank, którego cena akcji spada, nie ma skąd pozyskiwać funduszy, zmniejszają się jego możliwości. TY SOBIE SAM STRZELASZ GOLA DO SWOJEJ BRAMKI. Twoje pomysły prowadzą wyraźnie do u.d.u.p.i.e.n.i.a. totalnego banków i wciągnięcia w tę grę budżetu państwa, co zagraża stabilizacji depozytów obywateli i stabilności gospodarki i całego naszego systemu finansowego, czyli do zapaści finansów. W przypadku Grexitu w Polsce, to właśnie wtedy wierzyciele zajmują wszystkie firmy z udziałami państwowymi, a konkretnie chodzi o te udziały. Jak nie masz w domu nic, to ci komornik nie ma co zabrać. Czyli lepiej wymyślić coś lepszego - może podobne posunięcia jak na Węgrzech w sprawie kredytów frankowych. Myślę że jeśli chodzi o upaństwowienie banków w Polsce, to mieliśmy to po wojnie.. Są od tego specjaliści prawa międzynarodowego, finansowego i unijnego, ponieważ jesteśmy w UE. Poza tym działanie na szkodę podmiotów gospodarczych, szczególnie obcych, przez posunięcia danego państwa mogą się skończyć ogromnymi odszkodowaniami z budżetu i za głupotę urzędników zapłacimy wszyscy.
Jak się samemu czegoś nie urobi albo nie wyłoży na to pieniędzy ze swoich, to nie ma co liczyć, że się weźmie podstępem komuś. Powinno być tak: cudzego nie chcę, ale swojego też nie dam.
paw1961 / 217.144.223.* / 2015-07-30 16:35
Fajny scenariusz i na dodatek bardzo realny. Podobno banki udzielały kredytów we frankach nie mając tych franków. Skoro tak to była to co najmniej nieprawidłowa działalność bankowa. Państwo ma więc prawo chronić swoich obywateli. I niech nie plotą głupot ci, którzy wieszczą takie załamanie gospodarki z tego powodu. Skoro banki stać płacić swoim prezesom pensje po 500 tys. zł miesięcznie to tym bardziej stać ich na płacenie podatku od aktywów i operacji. Mało tego, skoro banki przyjmują lokaty na 2% a później pożyczają efektywnie na 20% (oprocentowanie, ubezpieczenie, prowizja, za rozpatrzenie wniosku) to niech dzielą się z państwem, gdyż to państwo pozwala im łupić swoich obywateli.
wrrr795 / 89.67.210.* / 2015-07-30 17:08
Rządzi ten kto ma kasę, czyli bank... W Polsce jest nadzór bankowy. Jeśli politycy doprowadzą do złej sytuacji banków, to mogą się spodziewać tego co w Grecji, wypłat depozytów i zrobi się kocioł. A tego im ludzie nie darują. Poza tym może to się wiązać z ogromnymi odszkodowaniami za szkody spowodowane przez działania polityków, nawet spadek akcji banków, spowodowany posunięciami polityków może być przyczyną wołania z ich strony o odszkodowania z budżetu.. Za konkretnymi bankami zagranicznymi stoją konkretne państwa. Ja to widzę światełko w tunelu i jest nim pomysł aby Polacy przenosili konta i depozyty do polskich banków, ale jakie to są, skoro budżet chce sprzedać nawet udziały w PKO BP ? Gdyby obywatele to zrobili, to nie byłoby żadnych konsekwencji bo to konkretna osoba podpisuje papiery w banku a nie budżet.....a ja jako osoba prywatna idę tam gdzie chcę, mogę sobie nawet na plecy wziąć kredyt we frankach...i ja się pod tym podpisuję. Jeśli zaś Polska chce rozwiązać obywatelom problem kredytów we frankach, to są od tego fachowcy i negocjatorzy.
Może trzeba zapoznać się z rozwiązaniem na Węgrzech albo w innych krajach.
krzych5555 / 5.60.251.* / 2015-07-30 15:59
zobaczcie jakie są kredyty hipoteczne w złotówkach a dopiero płaczcie nad frankowiczami. Czy PiS czy PO lub inni i tak lepiej nie będzie. Czemu nie zaczynają od siebie od swoich diet, jedna kadencja i do domu do szarej rzeczywistości, niech żyją jak my od pierwszego do pierwszego i kombinują jak utrzymać rodzinę
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy