Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezpieczeństwo banków. Stabilność systemu pod znakiem zapytania przez podatek i przewalutowanie kredytów

Bezpieczeństwo banków. Stabilność systemu pod znakiem zapytania przez podatek i przewalutowanie kredytów

Wyświetlaj:
Elka420 / 83.13.153.* / 2015-07-30 13:03
Zbyt duży maja zysk , aby odejść . Z drugiej strony szerokiej drogi życzę tym co chcą odejść. Polacy płacą na bankierstwo ogromną kasę a nie odwrotnie,
Sokół Maltański / 46.151.114.* / 2015-07-30 13:01
To jest portal finansowy, czy zbiór idiotów?
Nie wycofają się z Polski, ponieważ tu można rżnąć klientów jak sie chce, czego ni jak robić nie można w starych krajach UE! Więc się nie wycofają i przestańcie pierniczyć farmazony dla głupków!
W tak idiotyczny sposób szukacie jełopów, którzy podniosą wrzask?
Nie ten czas, nie Ci ludzie!
zicu / 80.55.104.* / 2015-07-30 12:47
Nie odejdą z Polski bo jesteśmy zbyt łakomym kąskiem z dużym potencjałem na wysokie prowizje i wysokie opłaty za prowadzenie rachunków (firmy). Po prostu tu jest prowadzona gra, dodatkowy podatek i frankowicze. Finał będzie taki podatek zostanie wdrożony na poziomie 40% tego co zakłada nowa /stara frakcja (patrz przyszły rząd), a frankowiczom dadzą ochłap a medialnie ogłoszą rozwiązanie i tej i tej sprawy.
olo305 / 178.212.146.* / 2015-07-30 12:34
Prawda o kredytach w chf. Kilka lat temu byłem dyrektorem oddziału banku. Kredyty frankowe przeważnie udzielane były nie dla tych którzy chcieli zarobić ale dla tych którym kredyt złotówkowy był niedostępny /brak tak zwanej zdolności kredytowej, przy złotówkach rata była po prostu wyższa/. Jeżeli chcieli kupić mieszkanie nie mieli po prostu wyjścia, albo franek albo nic. Sam mam taki kredyt i od PIS-u chcę jednego. Nie przewalutowania po kursie z dnia zaciągnięcia /nie chcę straty biednych banków/, ale możliwości spłaty/przewalutowania POZOSTAJĄCEJ kwoty po kursie z dnia zaciągnięcia. To chyba najprostsze i najuczciwsze rozwiązanie. Czemu uczciwe - bo wtedy bank /czyli jak krzyczy większość polityków nic nie traci i nie ma potrzeby ich ratowania przez Państwo czytaj wszystkich obywateli. Czemu proste - bo wystarczy jedna operacja w banku /kwota pozostająca do spłaty pomnożyć przez kurs z dnia uruchomienia/ i po sprawie. Ja będę zadowolony, bank też powinien, wtedy wartość zabezpieczenia kredytu będzie wyższa od kwoty kredytu i nie muszą tworzyć rezerw. A, że zarobią trochę mniej - już się i tak wystarczająco nachapały.
Drzymała / 109.241.205.* / 2015-07-30 12:22
A GDZIE TE BANKI PÓJDĄ JAK W POLSCE MAJĄ " ŻYŁĘ ZŁOTA " !!!!!!!!!!
i tyle / 31.175.117.* / 2015-07-30 12:20
Zapłacą co trzeba , w zębach podatki przyniosą. Jak im nie pasuje, to wypad z Polski. "Kredyty" również przewalutują po kursie z dnia zaciągnięcia i zwrócą nadpłaty z tytułu nieuprawnionych korzyści. Partia która to przeprowadzi będzie miała poparcie na poziomie 65%. Dziwnym trafem z Węgier nie wyniósł się ani jeden bank i ani jeden nie zbankrutował. Zagraniczne sieci handlowe, również w końcu zaczną w Polsce płacić podatki. I nic wam rudy pomiot essesmanów nie pomoże i ta zimna ryba w okularach - naczelny kolejarz bolanda też.
Gość307 / 83.9.241.* / 2015-07-30 12:49
nie jestem za bankami ale możesz mi powiedzieć dlaczego partia będzie miała 65% poparcia? ja nie uważam że mam od banków dostać podwyżki za ich usługi z powodu Frankowiczów , jesteście dorośli wiecie co podpisywaliście wtedy patrzyliście na zysk jaki odniesiecie na tańszym franku . To dlaczego nie pomagamy biorącym w tym czasie kredytów w zł oni brali na 9-10% a wy ? koniec państwa opiekuńczego ,każdy musi myśleć za siebie a nie zwalać swoich problemów i kosztów na społeczeństwo tak myśli 65% obywateli
i tyle / 31.175.117.* / 2015-07-30 14:24
Sympatyczny gościu 307, bank pożyczył mi ZŁOTÓWKI - WYPŁACIŁ MI ZŁOTÓWKI!!!! Pani kierowniczka działu kredytów zapewniała nas, że rata może wzrosnąć MAX 20% I TO GÓRA NA 2-3 MIESIĄCE, POTEM ZGODNIE Z PRAWAMI RYNKÓW, WALUTA SPADNIE PONIŻEJ OBECNEGO KURSU O 20% I TAK W PRZEDZIALE 6 MIESIĘCY WYCHODZIMY NA "0" - przedstawiała to jako kredyt najstabilniejszy - stały. A okazało się, że kurs wzrósł nie o 20% ale o 100% i nie 2-3 miesiące ale na już 5 lat!!!! Poinformowała nas o ryzyku kursowym - oczywiście. Ale czy ponformowała nas RZETELNIE ??? Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ NIE, PRZEZ CO WPROWADZIŁA NAS W BŁĄD!!! W umowie mam wpisaną kwotę kredytu w złotówkach, odniesioną do CHF i WYPŁACONO MI ZŁOTÓWKI!!!!!!!!! Dzięki za uwagę.
A tak to wygląda w praktyce:
- pożyczyłem od banku 485.000,- zł
- spłaciłem już 207.000,- złotych
- według banku muszę jeszcze oddać 700.000,-zł + odsetki, których wartości bank nie jest w stanie na dzień dzisiejszy dokładnie wyliczyć.
I TO COŚ KTOŚ ŚMIE NAZYWAĆ KREDYTEM?!?!?!?!?!?!!?
Adam 476 / 46.112.143.* / 2015-11-03 23:40
Pan pożyczył 485 tysięcy zł, WIĘC POWINIEN ODDAĆ WŁAAŚNIE TYLE , ILE WYLICZYŁ. JA POŻYCZYŁEM 150 TYSIĘCY ZŁ NA 15 LAT I MUSZĘ ODDAĆ 296, tysięcy, A WIĘC DRUGIE TYLE. Dlaczego Wam frankowiczom obniżać, a złotówkowicze mają płacić 2 razy tyle?
cecece / 91.199.250.* / 2015-07-30 13:32
A dlaczego ja mam dopłacać do "rodzina na swoim" czy "mieszkanie dla młodych".? Dlaczego mam dopłacać do tych co chcieli skorzystać na wyższym oprocentowaniu w SKOKACH.? Dlaczego dopłacałem do tych co kupili mieszkania spółdzielcze za grosze czy nie dostałem nic z prywatyzacji zakładów pomimo, że dopłacałem jak je budowano.? Nie mam kredytu ale mam pytania. Mogę jesli ty masz czy może do tego też nie mam prawa.
miki123 / 178.37.136.* / 2015-07-30 12:19
I jeszcze jedno odnośnie kredytów we frankach.Od razu zaznaczę że ja takowego nie mam, żeby nie było że nie jestem bezstronny. Te banki owych franków na oczy nie widziały dając kredyty we frankach! Słuzyło to jedynie uzyskaniu lepszego zysku w przyszłości.Tam są spece i wiedzą że kurs po 2zł za franka nie utrzyma się więc na siłe wciskały kredyty we frankach-zobaczcie że teraz kredytu we frankach nie otrzymacie, nikt wam go nie da i nie dlatego że o was tak dbają hahahhaaaa i boją sie o wasze ryzyko hahahhaaaa- to się im nie opłaca i dlatego go nie otrzymacie jak kurs jest dwa razy wiekszy czyli około 4zł za franka-nikt wam takiego kredytu nie udzieli bo to bank będzie stratny.A tak bank zarabia przez 30 lat prowizją, oprocentowanie + za przebitkę na kursie obecnie prawie 100%.Dużo co nie? Dlatego tak przebierają nogami żeby was nastraszyć że banki padną, gospodarka nie wytrzyma, wszystko się rozleci, emeryci będa musieli się zrzucać i nie wiem jeszcze co będa wam wmawiać żeby tylko zostało po staremu bo to dla nich żyła złota jest!
wrrr795 / 89.67.210.* / 2015-07-30 19:31
Te kredyty we frankach to podobno bardzo skomplikowana sprawa, podobno ludzie chodzą do specjalistów teraz z tymi umowami...i to nie do byle jakich żeby wiedzieć jak rozmawiać z bankiem w swoich sprawach. Nie odpowiem ci za wiele ponieważ wszystko zależy od umowy, musiałabym ją przeczytać. Bank zawsze zarobi, nawet dzisiaj by zarobił, ale faktycznie mu się nie opłaca, bo niski procent do spłaty tych kredytów to był haczyk, a faktycznie chodziło o kurs franka. Wg mnie to był spekulacyjny kredyt i ludzie dali się nabrać... To jest właśnie kapitalizm, w USA wielu ludzi nabrało kredyty a nie mogło spłacać bo wyszło coś tam na rynku, i było wiele nieruchomości, które potem inni taniej kupili....
bogdanmówibankowy / 195.243.49.* / 2015-07-30 12:13
Przy tak niskim oprocentowaniu oszczędności i przy obecnych opłatach za obsługę konta trzymanie pieniędzy w banku jest pozbawione sensu ekonomicznego. Generalnie dotyczy to wielu państw. Dlatego nie trzymam pieniędzy w banku.
mazgin / 83.24.96.* / 2015-07-30 12:12
To że nie chcemy dawać się w końcu okradać, pełowskie służalstwo nagle zabrało się za straszenie. Pies z nimi tańcował.
miki123 / 178.37.136.* / 2015-07-30 12:09
Wiecie co jak czytam te bzdety że banki padną, albo będa dopłacać albo wszyscy będziemy do nich dopłacac bo......zapłacą większy podatek to mnie krew zalewa.Przestańcie ogłupiac społeczeństwo.Te banki rok do roku zarabiają na czysto prawie 5mld USD-to my robimy na nie zrzutkę-ja i ty! One nie sa biedne, nikt z zarządu nie głoduje, dajcie sobie na wstrzymanie!
Bolek403 / 89.70.152.* / 2015-07-30 12:04
Nie straszcie! nie straszcie bo nic sie nie zmieni a Polska będzie miała kase
Eryk Gdynia / 91.236.137.* / 2015-07-30 11:55
zatem z łezką w oku żegnam banki - pa pa ;-)
biedak / 79.184.140.* / 2015-07-30 11:55
Takiej żyły złota nie puszczą tylko straszą PO kretynów co się uzależnili od kaprysów zachodnich bankieró i krwiożernych kapitalistów
nikko / 195.205.171.* / 2015-07-30 11:50
Niech nie straszą anonimowo tylko niech ogłaszają kto się wyprowadza to Klienci wyprowadzą stamtąd pieniądze i droga wolna
wrrr795 / 89.67.210.* / 2015-07-30 18:13
A ty nie wiesz, że jeśli wszyscy z danego banku będą chcieli wycofać wkłady to ŻADEN bank nie ma tej kasy dla wszystkich, ponieważ część poszła na zabezpieczenia bankowe, a część na kredyty....a część jest w ruchu, część bank też daje na depozyt...Pisałam, że na ekonomii też trzeba się znać, a u nas to każdy zna się na ekonomii, na kuchni, na medycynie i na seksie.... Kulczyk w ostatnim wywiadzie, który czytałam, właśnie o tym mówił, że ekonomią powinni się zajmować fachowcy a nie ludzie, co CHCĄ to czy tamto... i mają plany ale tylko wydatkowe. Zaś plany zarobkowe takich polityków są bardzo ryzykowne ponieważ grożą zapaścią w niektórych dziedzinach co może spowodować zapaść ogólną finansów. Gospodarka jest bardzo wrażliwa i wszystko złe odbija się rykoszetem w tego, kto to wypuścił, aby tę gospodarkę uszczknąć. Poza tym inni też mają narzędzia do obrony. Nieprzemyślane działania polityków kosztują i płacą za nie podatnicy. Poza tym jeśli wszyscy odejdą od jednego banku, to również spotka to inne i ludzie będą mieli kasę w domu, o ile ją wypłacą, a firmy będą bez pieniędzy, ponieważ mają zasilanie z banków i pobankrutują jak w Grecji...a jak pobankrutują, to budżet nie dostanie od nich podatków. Lepiej przy tych sprawach niech nie majstrują bo narobią nam takiego smrodu jak w Grecji........
Potem ludzie nie dostaną wypłat, w dalszej kolei emeryci nie dostaną emerytur, bo skoro bank nie wypłaci kasy na wypłaty, to firma nie przekaże składek do ZUS, a ZUS nie wypłaci emerytur i zasiłków
Jak cię interesuje temat to idź na ekonomię,......A potem to czeka nas wołanie o pomoc UE i MFW, tak jak to zrobiła Grecja...Oni chcą być dumni i są dumnymi Grekami, ale jak nie masz kasy i sam się wpędzisz w biedę to nikt ci nie pomoże....powiedzą, że nie moje małpy, nie mój cyrk.... Jeśli chodzi o Grecję to jest to sprawa czysto polityczna, że weszła do EURO, a nie spełniała wymagań....Ekonomia polega na przewidywaniu, pod warunkiem, wiem jak i co funkcjonuje.....
Joła / 109.196.62.* / 2015-07-30 11:43
Nie mowie do widzenia lecz żegnam !!!!!!!

Najnowsze wpisy