Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezpieczeństwo banków. Stabilność systemu pod znakiem zapytania przez podatek i przewalutowanie kredytów

Bezpieczeństwo banków. Stabilność systemu pod znakiem zapytania przez podatek i przewalutowanie kredytów

Wyświetlaj:
Rycho. / 85.193.253.* / 2015-07-30 00:21
Oby jak najszybciej obce banki wycofały się z Polski. Polsce są potrzebne państwowe polskie banki.
gad360 / 31.178.205.* / 2015-07-29 23:44
he he he, ale będę płąkał za tymi bankami które się obrażą i pójda sobie z Polski :>
Eko-mon / 83.16.85.* / 2015-07-29 23:42
To nawet nie trzeba będzie repolonizować bankowości w Polsce :D . Związek Banków Polskich powinien nazywać się Związkiem Banków w Polsce. Mamy tylko jeden w pełni polski bank. Reszta to albo oddziały zagranicznych, albo spółki akcyjne ze znaczącym albo większościowym udziałem obcego kapitału. Zyski z dojenia polskiej gospodarki i polskich kredytobiorców płyną na Zachód i do kieszeni pracowników banków, którzy zarabiają krocie. Wiem o tym z badań (zajmuję się badaniami w obszarze ekonomii), raportów płacowych i rozmów z bankowcami. Nachapali się i chcieliby jeszcze, dlatego tak narzekają. Tak samo było na Węgrzech, tylko tam mają Orbana, męża stanu a nie polityczną miernotę typu Tusk, czy wyKopacz. Węgrom też grozili, że podatek bankowy i przewalutowanie spowoduje krach banków i ucieczkę. Banksterzy po tych decyzjach rządu Orbana położyli uszy po sobie i dalej działają u Madziarów. Zabawne, że nawet urzędnicy NBP grożą kryzysem bankowym, pilnując tym samym interesów obcego kapitału a nie polskich obywateli. Ciekawe, co na to odpowiedzą bankowi trolle. Widzę zresztą nowy scenariusz ich wpisów: atakują Kościół Katolicki, żeby odwrócić uwagę od istoty problemu i wykorzystać gorący w dyskusjach internetowych temat kościoła w Polsce.
Ja_K / 194.105.132.* / 2015-07-30 00:24
Pora zacząć myśleć, że nie ma już czegoś takiego, jak Zachód. Jest Europa.
prawdziwy asdf / 89.229.135.* / 2015-07-30 05:44
zdejmij klapki z oczu zawsze był zachód i zxawsze bedzie zachód dla którego polska to jedynie dojna krowa
desmede / 77.65.86.* / 2015-07-29 23:17
i dodatkowo opodatkować kościół katolicki stawką minimum 1400% tego, co płaci przeciętny przedsiębiorca. jak parafie nie stać to gmina przejmuje wszystko na własność. do tego zapis w ustawie, że całe dochody z tego tytułu wyłącznie na utrzymanie najbiedniejszych w gminie lub dofinansowanie rodziców/opiekunów samotnie wychowujących dzieci.
erdol / 187.189.68.* / 2015-07-30 06:05
Calkiem ci odwalilo. Ty sie od kosciola odpierwiastkuj bo nie sadze zebys dal grosza na tace kiedykolwiek. Nie odwracajk uwagi od wlasciwego problema. wiem ze ci placa conajmniej 10 gr sa zlowo ale i to sie skonczy.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-07-30 00:08
Po co zaraz nakładać jakieś specjalne podatki? Wystarczy nie dawać pieniędzy z podatków likwidując fundusz kościelny i opodatkować odzyskane przez kościół majątki tak, jak wszystkie inne obiekty tego rodzaju. Jeżeli jeszcze zlikwidujemy koszty związane z Konkordatem, to wystarczy obłożyć kościoły takim podatkiem, jaki płacą normalne firmy. Możemy później ustalić jakiś sposób finansowania różnych istniejących w Polsce sekt wyznaniowych -oczywiście jeżeli będzie taka potrzeba.
goj / 31.178.157.* / 2015-07-29 23:16
Żydostwo nigdy nie wycofa się z tak intratnego gieszeftu. Przez tysiące lat bogacili się na lichwie. Znajdą nowe możliwości zrobienia polskim gojom "ekonomicznego holocaustu"
Rumun / 95.160.150.* / 2015-07-29 23:08
To jakaś bzdura!! W PL mają kilkukrotnie wyższą marżę niż w Europie zach,
Jeśli się wycofają to tylko ze względu na ogromne ryzyko ...Tusk i Kopacz tak zadłużyli PL ,że może czekać nas to co Grecję...
desaww / 37.128.16.* / 2015-07-29 23:08
Bardzo dobrze niech sie wycofują - Polsce są potzrebne polskie banki !!!!!
Markos1075 / 83.28.193.* / 2015-07-29 22:48
Nie bać się zostaną to gra emocjami dowalic podatek i już
asdfsss / 77.115.35.* / 2015-07-29 22:46
Polskie banki zagrożone... proszę jaka manipulacja, to nie są Polskie Banki tylko zagraniczne działające w Polsce. Podobnie jak nie ma polskich obozów śmierci tylko niemieckie. Zgadza się?
fsfafsa / 89.64.7.* / 2015-07-29 22:45
Brawo, im większe kłopoty banków tym lepszy los Polaków. Cieszmy się!!!
potop / 79.97.170.* / 2015-07-29 21:41
NA FRANKU JEST BANKA , SZYKUJE SIE SKOK NA KASE , JAK SPADNIE FRANK TO CO BEDZIE KTO ZAROBI WTEDY ,
Stańczyk / 89.76.57.* / 2015-07-29 20:22
A jeszcze kilka dni temu Belka twierdził, że tanie państwo to dziadowskie państwo. Jak to punkt myślenia zależy od punktu siedzenia. Jak Belka (czyli sektor bankowy) uważa, że trzeba płacić, to niech banki płacą. Ja jestem za. A od pieniędzy prywatnych firm i obywateli łapy precz, panie Belka.
A tak przy okazji: czy podatek Belki jest nieszkodliwy?
Lgb / 83.11.236.* / 2015-07-29 19:59
Jakie indywidualne porozumienie. Który bank słucha kredytobiorcy ?!. Odnośnie kredytów denominowanych do CHF jest tylko jedno rozwiązanie. Przewalutowanie po kursie zaciągnięcia z wyrównaniem do kredytów złotowych dla wszystkich kredytobiorców ( tzw. Systemowo ) . Tylko w ten sposób wszyscy ( my i banki ) pozbędziemy się tego toksycznego produktu i zyska nawet gospodarka.
Gia / 89.71.233.* / 2015-07-30 01:30
Wg mnie to ma sens, jest sprawiedliwe dla wszystkich, co prawda frankowcy będą musieli dopłacić pewną kwotę w PLN tytułem odsetek, ale pozbędą się ogromnego zobowiązania kredytowego, uwolnią do sprzedaży nieruchomości, będą mogli inwestować w nowe, przestaną trzymać się za portfel, czy ktoś kiedyś analizował ile korzyści przyniesie uwolnienie obywateli od kredytów CHF. Podobnie z podatkiem VAT, Rumunia właśnie zdecydowała się radykalnie go obniżyć. W Polsce możemy obniżyć go nawet o 3%, pokrywając brak tych wpływów, podatkiem od hazardu, prostytucji, i zakładając większą konsumpcję z tytułu obniżonego VAT... W 2008 roku były do wyboru dwie drogi przejścia kryzysu (obie dobre) 1. oszczędności - wybrana przez Tuska, lub 2. konsumpcji - wybrana przez rząd USA. Skoro poszło nam tak dobrze to czas trochę rozkręcić gospodarkę, a USA zaczynają właśnie swoją schładzać :-) Do roboty
Banki to złodzieje / 46.112.217.* / 2015-07-29 19:20
Artykuł napisany pod bankowe lobby. Gó..no prawda. Banki są skotniałe i nie mają ochoty nic zmieniać. Jest im tak dobrze, że maja pietra przed jakimikolwiek zmianami. A płacić podatki musi każdy. Jeżeli jakiś bank nie da sobie rady po wprowadzeniu podatku od transakcji finansowych lub aktywów to będzie musiał paść. Trudno. To także jest biznes. A wmawia się nam, że stanie się straszna katastrofa... No nie stanie się.
Jeśli chodzi o frankowiczów - tak, ktoś napisał, że dałby im, ale kopa w jaja. No nie do końca. Każdy rozsądny człowiek biorąc kredyt w walucie wiedział, że jest coś takiego jak kurs wymiany. Ale ten kurs miał jakąś ciągłość w sensie długoterminowego trendu, którego można się było spodziewać, albo przynajmniej pilnować momentu w którym należało dokonać przewalutowania. A tu co? Święte krowy (czytaj banki) wbiły szpileczkę w bańke spekulacyjną na franku i frank skoczył przez chwilę na ponad 5 zł! Nieee kochane banki - jesteście za to odpowiedzialne. Wyłącznie odpowiedzialne, I za to należy wam się kop w jaja. Wstrętne gnidy.
ja_jarząbek_to_powiedziałem / 83.11.127.* / 2015-07-29 17:53
Państwo nie powinno nic nikomu dawać. Nie powinno być żadnych zapomóg, rent, emerytur, zasiłków, chorobowych, mieszkań dla młodych, wsparcia dla górników, rolników i innych patałachów. Nic jednym słowem. Niech każdy radzi sobie sam i uczy się odpowiedzialności za siebie i rodzinę.
Leper / 141.0.13.* / 2015-07-29 18:18
Jaki jest szczyt POpulizmu? - Polska będzie drugą Irlandią
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy