Forum Forum prawneCywilne

Bezpodstawne nękanie zestron firm windykacyjnym

Bezpodstawne nękanie zestron firm windykacyjnym

B.K / 83.27.84.* / 2011-07-06 08:33
Witam serdecznie,

Mam następujący problem, otóż jakimś dziwnym trafem jeden z moich numerów znalazł się w bazie firmy windykacyjnej jako kontakt do ich dłużnika. Oczywiście, jest to nieprawda ponieważ nigdy żadnego zadłużenia nie posiadałem, bo nawet jestem innej płci niż osoba poszukiwana. Cyklicznie co jakiś czas jestem prześladowany przez kolejne firmy i za każdym razem muszę tłumaczyć się kolejnym windykatorom. Nie wiem o co chodzi ale przypuszczam, że spowodowane to jest przejmowaniem długów tej osoby przez kolejne firmy wraz z moim niefortunnym numerem.

Do tej pory jakoś to znosiłem, jednak w dniu wczorajszym o godzinie 21:00 skontaktowała się na ten numer Pani z firmy EOS KSI Polska i pech chciał, że telefon odebrała moja ciężarna żona, a skoro był to kobiecy głos to zapewne rozmówca stwierdził, że trafił na odpowiednią osobę. W momencie kiedy przejąłem słuchawkę, jako właściciel telefonu osoba po drugiej stronie zmieniła ton i z wielkimi pretensjami zażądała rozmowy z kobietą.

Ostatecznie rozmowa została zakończona i kontakt ze względu na późną porę został utracony. Zadzwoniłem więc dzisiaj do EOS KSI Polska w celu wyjaśnień, natomiast po kwadransie zadzwoniła do mnie ponownie ta sam kobieta z informacją, że dadzą mi spokój w momencie gdy umożliwię im kontakt z dłużniczką.

Takich rozmów jest już za dużo i chciałbym się dowiedzieć jak prawnie mogę zakończyć takie działanie za strony windykacji. Czy skierowanie sprawy do sądu będzie informacją dla następnych nabywcą długu, że dany telefon nie jest w posiadaniu ich dłużnika. Gdzie można szukać pomocy w zakończeniu tego problemu i jak najlepiej podejść do tematu od strony prawnej. Główny problem leży w tym, że jak wspomniałem wyżej dana firma dzwoni dwa, trzy razy po czym przekazuje numer dalej i wszystko zaczyna się od nowa.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Najnowsze wpisy