Forum Forum podatkoweInne

Bezrobocie a Austrii

Bezrobocie a Austrii

tomczar1212 / 2015-01-25 13:39
witam od niecałego miesiąca jestem na bezrobociu w austrii(pracuje tam już od 3 lat). Byłem w AMS oddałem formularz, dałem potwierdzenie, że firma mnie przyjmie ponownie itd. Podczas wizyty w AMS u********* pani zrobiłą mi ankiete, 9 pytań, dosłownie o wszystko. i było tam np czy mam tu mieszkanie, pole jakieś a austrii albo w polsce itd.
W Austrii mam Nebenwohnsitz i mieszkanie szefa, za które płace i mam to na lohnzetel wszystko wpisane. No i mam w austrii polski nr telefonu, ponieważ mi to taniej wychodzi jak pisze do polski, a tam mam firmowy, tylko na okres bezrobocia musiałem oddać. więc w AMS podałem swój nr tel polski, email również polski, i zostałęm zapytany czy mam auto, to powiedziałem że tak i pani o numery poprosiła, było jeszcze pytanie czy w ostatnim czasie jeździłem do polski i tu powiedziałem że wogóle i na bezrobociu też tam byłem. i niedawno mi przyszedł list , że nie dostane bezrobocia, ponieważ nie mam swojego mieszkania, mam Nebenwohnsitz, posiadam polski telefon , email i auto, i z tego wynika że co tydzień jeżdżę do polski. Czy to że mam polski telefon i email to wystarczające podstawy, żeby mi nie przyznać, i co mogę z tym zrobić. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie

Najnowsze wpisy