Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie i sprzedaż detaliczna w Polsce. Oto nowe dane GUS

Bezrobocie i sprzedaż detaliczna w Polsce. Oto nowe dane GUS

Wyświetlaj:
kargo / 77.252.158.* / 2014-07-25 16:58
bezrobocie spada, bo i ludzie wyjeżdżają. Ja znalazłem pracę na http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie;w;polsce;nowe;optymistyczne;dane,128,0,1586560.html i w dwa dni wyjechałem do Norwegii. Teraz przynajmniej żyję jak człowiek a nie wiecznie od wypłaty do wypłaty
jur73 / 81.190.33.* / 2014-05-26 15:06
A może ktoś poda przy okazji o ile w tym czasie przybyło miejsc pracy , ilu Polaków wyjechało za chlebem za granicę . Bez tych danych informacja jest bezwartościowa , zwykła propaganda sukcesu .
debos / 95.49.99.* / 2014-05-26 15:33

ilu Polaków wyjechało za chlebem za granicę

Napisałeś tak jakby na Polaków czekała robota za granicą i każdy kto żyw może wyjechać i dostanie taką robotę z której się utrzyma. Ja przypominam, że Europa dopiero wychodzi z kryzysu i na takie czasy jak w latach 2005-2007 kiedy emigracja była największa a zapotrzebowanie na ludzi do roboty ogromne jeszcze przyjdzie nam poczekać.
sprężynka / 159.41.1.* / 2014-05-26 16:18
niemiecki urząd statystyczny podał ostatnio że w ciągu ostatniego roku przyjechało do Niemiec 200tys Polaków. Może i chleb nie leży tam na ulicy, ale nie mają też takich problemów z niszczeniem biznesów i pracowników jak w Polsce. Sam mam kilku znajomych którzy wyjechali wyłącznie ze względu na rządy PO-PSL i przekroczenie pewnej granicy frustracji głupotą rządzących. Jeśli mam płacić podatki wybieram kraj w którym władza potrafi te pieniądze wydać rozsądnie a nie rozpuścić...
debos / 95.49.99.* / 2014-05-26 20:44

. Sam mam kilku znajomych którzy wyjechali wyłącznie ze względu na rządy PO-PSL

Ręce opadają jak się czyta takie banialuki. Idąc tym tokiem rozumowania to trzeba byłoby powiedzieć, że ludzie emigrowali bo rządził Gomułka, Gierek, Jaruzelski, Mazowiecki, Bielecki, Suchocka, SLD, Buzek, potem znowu SLD, a najwięcej wyjechało jak rządził widocznie obrzydliwy bo Kaczyński.
A oczywista prawda jest taka, że Polacy emigrowali, emigrują i będą emigrowali bo kraje starej Unii są po prostu bogatsze od nas, więcej płacą i lepsze są warunki socjalne. Ale oni dochodzii do tego przez pokolenia i jeśli po dwudziestu pięciu latach od kiedy upadła komuna w naszym zbankrutowanym kraju ktoś by chciał aby w Polsce płace, warunki pracy były porównywalne do tych w Anglii czy u Niemców to powinien sobie przyłożyć lód na czoło.
Mam taki apel do Ciebie - nie pisz takich głupot. Po co Ci to? Mam wrażenie, że stać Cię na więcej.

Najnowsze wpisy