Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie spada tylko dzięki przedsiębiorcom

Bezrobocie spada tylko dzięki przedsiębiorcom

Wyświetlaj:
Austriak / 83.26.102.* / 2007-09-18 19:13
Tak, to zaskakujące, bezrobocie spada tylko dzięki przedsiębiorcom! A dzięki komu ma spadać, dzięki emigrantom???!!!! Albo, niech nas ręka Boska broni, rządowi? Stwórzmy milion nowych miejsc pracy, w sektorze publicznym? To już lepiej rozdajcie ludziom, mniejsza szkoda będzie. Portal finansowy nr 1 a takie tępe nieuki p******* wypisują, że żal się człowiekowi robi.
LESNICZY / 89.101.89.* / 2007-09-14 19:40
Coz drodzy panstwo,bezrobocie wsrod ludzi mlodych spdlo poniewaz wiekszosc pracuje za granica,sam jestem od 1,5 roku w irlandii.Takze bezrobocie spada glownie dzieki zaradnosci mlodych polakow,chociaz ostatnio widac poprawe i w Polsce ,ale to tylko dlatego,ze pracodawca nie moze juz powiedziec,dajac tak jak mi 2 lata temu 4 zlote na godzine,jak Ci sie nie podoba to wy....aj!!!Teraz musza podwyzszac pensje bo nie ma kto pracowac.Wiecm odpowiedzmy sobie sami na pytanie?

JESZCZE JEDNA BARDZO WAZNA RZECZ DLACZEGO DALEJ MLODZI LUDZIE MUSZA UCIEKAC PRZED WOJSKIEM?WIEKSZOSC IDZIE NA STUDIA ALE TYLKO NAJLEPSI DOSTAJA PRACE W ZAWODZIE.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-09-13 09:58
Wszystkim którzy poniżej krytykuja autora tej informacji proszę aby jeszcze raz ją przeczytali i zwrócili uwagę, że Autor nie publikuje swoich poglądów na przyczyny zmniejszania się bezrobocia w Polsce ale podaje oficjalne dane statystyczne naszego GUS i BAEL a więc podaje za tymi instytucjami zbierającymi dane o zatrudnieniu takie stwierdzone fakty, że bezrobocie zmalało wśród ludzi młodych bardziej niż ogółem oraz, że powstało 1,2 mln. nowych miejsc pracy wyłącznie w sektorze prywatnym. A z faktami się nie polemizuje fakty albo się zna i rozumie albo się nie zna lub ich nie rozumie.
Ela1 / 83.27.78.* / 2007-09-13 08:37
Dupki! Nie mydlcie ludziom oczu! BEZROBOCIE SPADA, BO MŁODZI WYJEŻDŻAJĄ DO PRACY ZA GRANICĘ! Bo nie chcą nabijać komuś kasę za marne grosze. Bo chcą żyć godziwie!
Kto Wam każe pisać takie bzdurne artykuły!!!!!!!!!!1
Elendir / 89.78.239.* / 2007-09-14 07:48
Owszem, bezrobocie spada bo młodzi wyjeżdżają ale to nie jest jedyny powód.Nie widzisz że łatwiej znaleźć pracę niż było jeszcze jakiś czas temu? Że w wielu firmach nie ma kto robić i pracodawcy mniej lub bardziej rozpaczliwie poszukują pracowników?

To co piszę to z autopsji - dotyczy to więc pracy wykwalifikowanej. Np. u mnie w firmie praktykanci zarabiają coś w okolicach średniej krajowej. A na wyższych stanowiskach odpowiednio więcej. Ale do tego coś trzeba umieć. I oczywiście nie zmienia to faktu, że przenosząc się za granicę na dzień dobry dostaje się mniej więcej tyle samo, lecz np. funtów zamiast złotówek. Ale żyć godziwie to i w Polsce można.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-09-13 00:27
A kukurydza rośnie tylko dlatego, żepada deszcz.

Więcej bredni na money.pl poproszę.
Elendir / 89.78.239.* / 2007-09-12 22:53
W mniejszej skali Polacy wypadają całkiem nieźle zarówno jako pracownicy oraz pracodawcy. I to pomimo bierności ostatniego rządu. Choć może to i dobrze że Bracia tak skupili się na polityce i przejmowaniu władzy w Polsce, że gospodarki nawet nie dotknęli.
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2007-09-12 20:51
W Kwidzynie już nie ma bezrobocia jest brak rąk do pracy wszyscy młodzi wyjechali lub wyjadą.
Emigrantka / 82.32.106.* / 2007-09-12 23:14
Święta racja - ja też wyjechałam z Kwidzyna. Emigracja -to klucz do spadku bezrobocia w Polsce.
strzelec / 2007-09-12 21:44 / Bywalec forum
Nie prawda to PIS dokonał taki przełom to oni zlikwidowali BEZROBOCIE w POLSCE, i wszystko sami sami sami :)
mś / 193.151.55.* / 2007-09-13 08:37
Czy samo-obrona ? Bezrobocie samo się likwiduje ponieważ nawet starsi ludzie wiedzą, że w Polsce są pokoleniem Kolumbów. Państwo lichwiarskie. Oprócz wyciągania pieniędzy od podatników niczego nie dokonają.
tatazzz / 83.31.211.* / 2007-09-12 20:06
Ogien człowieka zalewa jak czyta te bzdury.Ludzie przeciez
ten co to pisze to chyba nie wierzy w te brednie.
Zobaczcie ilu 50-o latków jest bez pracy,ta grupa społeczna
najbardziej ucierpiała w tej pseudo-demokracji.Tymi ludzmi nikt sie nie martwi.Zarówno ta banda posłów którzy myślą tylko o sobie poza jednostkami które rzetelnie podchodza do zagadnień nikt nie mówi o tej grupie ludzi którzy z olbrzymim zasobem wiedzy siedzą w domach lub
sa zatrudniani za jałmużne która starcza tylko na dojazdy do pracy.Jest to sytuacja która bulwersuje i wnosi w ich życie żal który uzewnętrzniają apatią do wszystkiego co wiąże się z krajem w którym przyszło im żyć-wegetować.
Przedsiebiorcy ,połowa z nich to banda oszustów nad którymi niema żadnej kontroli.Państwo olało tą sfere ludzi
których mozna zagospodarowac nawet do celów praktycznego kształcenia młodych ludzi .Ten kraj wypiął sie na swoich obywateli na potencjał jaki w nich drzemie.
Jezeli tak to proszę sie nie dziwić co do stosunku tych ludzi
w układzie rzeczywistości w jakiej przyszło im żyć.
Ludzie w wieku 50-u lat sa za młodzi,żeby iść na emerytur
za staży do pracy i nie wchodzi w rachube wyjazd i tworzenie życia za granicą.Przedsiębiorcy w nikłym stopniu mają wpływ na spadek bezrobocia.Odpływ ludzi za granice jest czynnikiem który rzutuje na spadek bezrobocia.
Ta moja pisanina niema żadnego wpływu na to co się dzieje ale ma satysfakcje z tego ,że daje jakiś sygnał na który może zaczna reagować ludzie mający jeszcze odrobinę człowieczenstwa w tym nieludzkim kraju który nazywa sie POLSKA.
maxi king all right / 80.53.207.* / 2007-12-24 02:06
nie usprawiedliwiaj ludzi po 50, to ich wybór mniejszy lub większy, przykro mi również że realia wyglądają tak a nie inaczej, ale też głupie jest tłumaczenie że po 50 za późno jest układać sobie życie od nowa, nic nie robisz to wyłącznie twoja wina, niezależnie od rynku pracy, jestem w pełni przekonany ze każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, tu w kraju lub zagranicą bez względu na wiek:) a jeśli dziad siedzi w domu i nic nie robi poza biadoleniem to niech zdycha, jeden naciągacz mniej do wykarmienia, przeze mnie i przez ciebie, i każdego innego uczciwie pracującego
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-09-13 10:51
Stopa bezrobocia mierzona według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) spadła w II kw. 2007 roku do 9,6 proc. z 11,3 proc. odnotowanych kwartał wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny w piątek.
Cytuję z danych GUS:
PODSTAWOWE TENDENCJE
Liczba pracujących według stanu na 31 marca br. wyniosła 8007,2 tys. osób i była o 3,2%
Wyższa niż przed rokiem. Udział pracujących w sektorze prywatnym wyniósł 58,5% (przed rokiem
57,1%).
Przeciętne zatrudnienie 1 w I kwartale br. wyniosło 7699,0 tys. osób i było o 3,0% wyższe niż w
Analogicznym okresie ub. roku (przed rokiem 1,9%).
Wysoki wzrost zatrudnienia odnotowano w budownictwie (o 8,6%), handlu i naprawach
(o 5,3%), pośrednictwie finansowym (o 4,9%), obsłudze nieruchomości i firm (o 4,5%), hotelach
i restauracjach (o 4,3%) oraz w przetwórstwie przemysłowym (o 4,0%). Natomiast spadek przeciętnego
Zatrudnienia wystąpił, podobnie jak w ub. roku, w sekcjach: górnictwo (o 1,6%), wytwarzanie
i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, wodę (o 0,9%) oraz w sekcji edukacja (o 0,2%).
Czy to nie jest dowód, że jednak to prywatni przedsiębiorcy tworzą nowe miejsca pracy w Polsce? A to ma również wpływ na spadek bezrobocia tak jak i wpływ mają wyjazdy emigracyjne młodych ludzi. Czytajcie i starajcie się zrozumieć, co napisano i skąd pochodzą przytoczone dane liczbowe zamiast krytykować piszącego za własne błędy w rozumieniu napisanego tekstu.
PS mam ponad 50 lat i gdy zostałem bezrobotnym, bo państwowy zakład zarządzany źle przez ulegającego wszystkim żądaniom związkowców dyrektora upadł to wziąłem kredyt dla bezrobotnych i zacząłem sam zarabiać na utrzymanie siebie i swojej 5 osobowej rodziny zamiast chodzić po zasiłki i jęczeć, że jest mi źle a aby się utrzymać i spłacić kredyt musiałem pracować po 14 godzin dziennie 7 dni w tygodniu. Dlatego wkurza mnie każdy rząd i sejm, gdy uchwala dla mnie i mojej rodziny coraz większe obciążenia fiskalne na rzecz nadętej biurokracji i tłumu leni oraz wyłudzających lewe renty i wcześniejsze emerytury kombinatorów. Oraz na dotacje do nieefektywnych przedsiębiorstw państwowych okradających drobnych prywatnych dostawców, bo nie płacą swoich zobowiązań a fundują sobie luksusowe układy zbiorowe pracy, na które nie potrafią zarobić.
Elendir / 89.78.239.* / 2007-09-12 22:48
Jak przeczytasz jeszcze raz to może znajdziesz więcej treści zbieżnych w tym artykule. Autor pisze że sytuacja się polepsza ale wciąż jest gorzej niż w innych krajach. I że dotyczy to głownie ludzi młodych.

I z całym szacunkiem do osób starszych z dwojga złego lepiej jest że dotyczy to osób młodych którzy dopiero rozpoczynają swoje dorosłe życie.

Ale fakt że rząd nic nie robi dla ludzi starszych. W sumie nic nie robi dla nikogo by poprawić cokolwiek jeśli chodzi o bezrobocie.

Więc różnica polega na tym że ludzie młodzi mają więcej motywacji by coś w swoim życiu zrobić, są postrzegani przez pracodawców jako mających potencjał i mogących się uczyć a nie dawno już po szczycie swoich możliwości.

Co zatem można zrobić? Może pójść po rozum do głowy i zauważyć że wydanie złotówki na aktywną pomoc w znalezieniu pracy jest sensowniejsze niż kilkuletnie wspieranie zasiłkiem nawet jeżeli w każdym miesiącu płaciłoby się na ten cel jedną dziesiątą tego.
jaki_kwaki / 213.227.72.* / 2007-09-12 20:37
W całej rozciągłości popieram. Sam padłem ofiarą tej pseudo wolności i pseudo demokracji. Niech tych wszystkich twórców "wolnego" szlag trafi!!! Ale aby też zdychali po woli.
strzelec / 2007-09-12 21:47 / Bywalec forum
Rozumiem waszą gorycz, moja Mama też straciła prace, ale znalazła nową, ale nigdy by tego systemu nie zamieniła na SOCJALIZM i PRL. A jest osobą z wyksztalceniem robotniczym :). Nie wygaduje takich dyrdymałów, w Polsce tylko CI nie pracują którzy nie chcą. Przykre ale prawdziwe.
tatazzz / 83.31.196.* / 2007-09-13 11:15
Kolego znowu mnie ogień zalewa.Co ty za bzdety pleciesz.Idac twoim tropem myślowym to masz racje każdy może mieć prace za 4zł/godz.w ochronie ale nie poto
mam tyle lat doświadczenia i wykształcenia ,żebym stał bezmyślnie jak kołek i pilnował placu.
Powiedzmy odrazu,że młodzi ludzie nie muszą się uczyć bo maja dozgonną gwarancje pracy w ochronie.
Jezeli jesteś nawet dobrym fizykiem to nie czeka ciebie
praca ale alternatywa "ochrona".Jak byłem młody też wydawało mi sie,że świat należy do mnie a jednak wiek robi swoje.Społeczeństwo nie składa się tylko z umięśnionych ludzi są inni doskonali intelektualnie.
Polska wyglada teraz jak wieki plac handlowy ,wszystkie zapotrzebowania na prace kończa się na Sales menager.
Fabryki zlikwidowane zaczyna występować analfabetyzm techniczny.ie wszystko da sie zrobić na CNC.
georg / 2007-09-12 19:50 / Bywalec forum
To bardzo dobrze, bo sektor panstowy zwykle przynosi straty i zatrudnienie w nim powinno spadac, a nie rosnac. Sektor panstowy wychodzi na swoje na uslugach administracyjnych, poniewaz ich wartosc liczona jest umownie jako ich koszt (bo jak inaczej?)
rdk / 213.76.141.* / 2007-09-12 19:25
Przedsiębiorcy plus emigracja - to jest kompletna przyczyna spadku bezrobocia. Może niektóre szacunki dotyczące emigracji są przesadzone, ale faktem jest, że Wyspy zassały olbrzymią liczbę chętnych do pracy Polaków. I nadal ich wciągają. I oni na razie nie wrócą, bo chyba większość z nich w Polsce nie płaciła podatków od tego, co tam zarobili, więc ryzykowaliby, że urząd skarbowy zabierze im większość lub wszystko, co tak ciężko wypracowali. Od tego roku już mogą tu nie płacić, ale musi minąć kilka lat, zanim roszczenia us się przedawnią. Przed tym terminem raczej nie należy się spodziewać masowych powrotów.
A przecież z czasem swoje rynki pracy będą musiały otworzyć pozostałe stare kraje Unii. Sądzę więc że emigracja ma i będzie miała bardzo duży wpływ na stopę bezrobocia w Polsce. Zatem tytuł tego artykułu to nieporozumienie.
kamiln / 87.205.228.* / 2007-09-12 11:06
Czemu artykuł nie jest podpisany? chyba sam autor czuł, że to czysta kompromitacja. Swoją drogą wpływ kaczorów na wzrost zatrudnienia jest raczej żaden... bynajmniej ja nie przypominam sobie decyzji, które miałyby to bezrobocie obniżyć - najlepszym przykładem jest podwyższenie płacy minimalnej
taki tam / 213.238.100.* / 2007-09-12 15:30
A uproszczenia zakładania działalności prywatnej
i obniżenia horrendalnych opłat też nie pamiętasz?
mal 22 / 83.10.12.* / 2007-09-12 17:06
uproszczenia byly wprowadzone juz w 2004 roku w ustawie o wolnosci gospodarczej jeszcze za SLD, i te zmiany mialy wejsc w zycie w 2007 roku (chodzilo o dostosowanie urzedow do tych zmian) ale PIS powstrzymal te zmiany i w zamian zglosil swoje rozwiazania gorsze od tych ktore byly juz wprowadzone co opoznilo wszystko a teraz niewiadomo kiedy to ebdzie wprowadzone w kazdym razie zamiast upraszczac pis komplikue i przypisuje sobie nie swoje zaslugi , nie jestem zwolenniczka ani PIS ani PO tylko raczej zdrowego rozsadku a tego brak i w Pisie i w PO bo zauwazylam ze w populizmie PO chce dogonic PIs i mam tylko nadzieje ze PO odstapi od tego bo PIS pod wzgledxem populizmu przebil wszzystkich nawet LPR a populizm nie rozwiazuje problemow tylko je tworzy , jesli nie ograniczymy biurokracji to ona zje wszystkie nadwyzki budzetowe , tak samo jak zjada je populizm
war / 62.140.211.* / 2007-09-12 16:09
przypominiej to uporszczenie (ze niby cos zmineion w tej kwestii?) i te oplaty ( ze tez niby cos zminiono w tej kwestii ?)
com / 83.31.21.* / 2007-09-12 15:47
pamietam swietnie wzrost zatrudnienie w kancelariach premiera i prezydenta ;)
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-12 15:47
no i jednego okienka i pakietu Kluski tez gosciu w ogóle nie czai. A tyle pary wlozono by o nich mówic. I
man13 / 2007-09-12 15:55 / Tysiącznik na forum
Pary to wlozono, jeno ze ona poszla w GWIZDEK
marek 19-53 / 83.24.47.* / 2007-09-12 10:47
A dzięki komu innemu miałoby spadać ???
Rząd powinien ich zatrudnić ?

Mity o kosmicznych wpływach "innych" na obecną sytuację chyba padają.

Oto cytat z opinii KE:
"Komisja przyznaje, że wpływ na imponujące tempo wzrostu w Polsce mogły mieć napływające do nas miliardy euro unijnych funduszy, ale jest to tylko jeden z czynników, i to nie pierwszoplanowy"
dft / 89.79.2.* / 2007-09-12 09:54
a jak wzrośnie? to będzie oczywiście wina rządu
advocen / 79.187.37.* / 2007-09-12 09:41
a ptaki buduja sobie gniazda same, to dopiero !
robocienie! / 84.234.10.* / 2007-09-12 09:40
Czegóż tosię nie wymyśli aby Kaczorom dokopać. A co będzie jak o ziemię owo bezrobocie grzmotnie? Ile szkód narobi. Podobno meteoryt tunguski to nie był wcale meteoryt tylko spadnięte bezrobocie ówczesnego świata.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy