Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
dvdfvedrf / 217.99.254.* / 2015-11-02 08:41
nie spotkalem sie w polsce z zarobkami w budowlance takimi o jakich tu mowa. to bzdura wyssana z palca. nikt realnie tyle nie placi to raz. dwa, ze nawet gdyby tyle zaplacil to na zachodzie za to samo jest 3-4 razy wiecej. I dlatego mlodzi wyjezdzaja I wyjezdzac beda I nikt tego nigdy nie zmieni I przestancie pisac te bzdurne artykuly.
arhaniol75 / 5.174.60.* / 2015-11-02 08:33
Ty oszuście (dotyczy 1 przypadku) znam 50 osób w Lublinie które za takie wynagrodzenie szanowałyby tę pracę przez lata. Co za idiota w ogóle puszcza taki artykuł, nawet jeżeli prawdą jest ,że istnieje jakiś pracodawca w kole ,który płaci takie pieniądze to jest to przypadek. Zazwyczaj robol zarobi od 10-15zł/h
kkk64 / 188.146.69.* / 2015-11-02 08:24
Mamy duży kłopot w fabryce w Nisku na Podkarpaciu z utrzymaniem pracowników fizycznych na płacy minimalnej. Pracownicy mają też duży problem z utrzymaniem się za płace minimalną
Pandzik / 178.159.198.* / 2015-11-02 08:20
W piatek dzwobilem do slaskiej firmy budowlanej. Dla inz budownictwa bez uprawnien. Ale sporo doswiadczenia. 2200 brutto. Rozlaczylem sie bo z wariatami nie gadam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Filip473 / 87.206.33.* / 2015-11-02 08:18
Szanowni pracodawcy.
Wylewacie morze łez w temacie zatrudnienia pracowników, że trudno o fachowców, że to, że tamto. Otóż z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że pomału kończy się serial zmowy i kantowania. Dzisiaj młodzi ludzie mają Was gdzieś z ofertą pracy po 5 do 10 zł na godzinę brutto. Bo generalnie wychodzi zarobek około 1400 zł netto. Często w angażach ujęty jest zapis ... i do 100% premii.Konia z rzędem temu który pracodawca da choćby 5% premii. Ostatnie 6 lat pracowałem w firmie za 10 zł brutto na 3 zmiany bez żadnych dodatków czy premii. W okolicy jest w tej branży około 30 zakładów i w każdym stawki godzinowe takie same tylko czasem wymagania trochę się różnią. Za taką samą pracę w Anglii dostałem na początek 14,75 funta. co daje w przeliczeniu 90 zł. Warunki pracy lepsze, normy 50% niższe, nadgodziny płatne po 25 funtów za godzinę, Tam pracując stać mnie na normalne życie bez wygórowanych oczywiście poziomów a w Polsce. Na utrzymaniu rodziców bo za 1350 zł to nawet na stary samochód mnie nie było stać. Zacznijcie normalnie płacić to i pracownicy się znajdą.
fvdvdfvdf / 88.156.134.* / 2015-11-02 08:14
Ale jest też druga strona medalu. Koleżanka mojej mamy oferuje w swojej kwiaciarni nowo przyjętej osobie 6 (!!!) złotych polskich na godzinę na rękę a po kilku miesiącach jak się sprawdzisz to dostaniesz 7-8 zł. A jak o tym mówi to wygląda jakby jej sie wydawało, ze to jest dużo i jest bardzo mocno zdziwiona, że nie może znaleźć pracownika lub, ze zgłaszają się do niej osoby bez umiejetności w tej dziedzinie a ona by chciała, żeby ten ktoś już potrafił samodzielnie układać bukiety, wiązanki itp. ZA 6 ZŁ ZA GODZINĘ!!! Aaaaaa dodam jeszcze, że kandydatom mówi o umowie zlecenie, ale zazwyczaj nic nie dostają i tyrają na czarno. Dziwię się, że nikt jej nie p************* jeszcze, bo sorrry ale jak chcesz zatrudniać na czarno to weź i chociaż dobrze zapłać bo odpada Ci dużo wydatków.
Tomasz Tomm / 93.175.87.* / 2015-11-02 08:08
Sprawa nie jest prosta. Problemem jest niska płaca . Niech szanowny wielce oburzony pan redaktor spróbuje żyć za najniższą krajową i dalej wypisuje te bzdury. Zarabiam 1600 do 2000, jestem ekspertem w branży rowerowej. Niskie płace wynikają z cholernie dużych kosztów utrzymania pracownika oraz pazernosci polskich pracodawców. Tak więc normalny pracodawca chcąc odpowiednio wynagrodzić pracownika musi to robić na czarno, żeby go nie zjadły koszty daniny nałożone przez to zlodziejskie państwo .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kkk64 / 188.146.69.* / 2015-11-02 08:39
Te panie ekspert, w Niemczech za tą samą pracę w serwisie rowerowym pracodawca płaci 4 razy więcej. A koszty pozapłacowe ma wyższe. Więc nie narzekaj
Ja-z / 46.151.136.* / 2015-11-02 08:02
Jako pracodawca uważam, że jakie państwo (władza ustawodawcza i wykonawcza), taki pracownik i niestety pracodawca. Państwo powinno określić uczciwe i skuteczne przepisy dla obu stron, a nie myśleć wyłacznie o swoim podatkowo- zusowskim haraczu. Zwykły pracownik nie ma pojęcia i nie interesuje go (i słusznie) co obciąża pracodawcę, tylko chce zarobić. Przecież nie będzie modlił się do swojej taczki, czy biurka i szanował je. On chce kasy! Pracodawca też chce kasy, mało jest pasjonatów zawodu. Występuje jednak nierównomierna odpowiedzialność za pracę i to z winy wyłącznie państwa: pracodawca odpowiada całą swoją skórą, a pracownik wyłącznie najbliższym miesięcznym budżetem rodzinnym. Po drodze są związki zawodowe, broniące już zatrudnionych i kompletnie obojętne na bezrobotnych, będące siłą destrukcyjną w firmach. I to tyle...
ktosiek_inny / 192.218.160.* / 2015-11-02 08:14
Sugerujesz, ze to pracownicy maja ryzykowac skora za interes swojego pracodawcy? Dobre.

Jak juz pisalem, nie ma przymusu prowadzenia dzialanosci. Jak firma nie radzi sobie na rynku, na przyklad nie moze znalezc pracownikow za "pensje, ktora wlasciciel uwaza za przyzwoita", to z tego rynku znika.
plplpl / 79.185.83.* / 2015-11-02 07:55
Jest pracy i to sporo ale gdzie u oszustów co grosze płacą za głodowe stawki najlepiej po 16 godzin a za nadgodziny gdzie przecież szef musi miesiąc w miesiąc dokładać do interesu i chciał by tyle zarabiać . I teraz wiem że ciężko jest prowadzić w Polsce działalność i nie jest to łatwy kawałek chleba tylko czy nie jest warto docenić pracownika dobrze mu zapłacić i mieć go jako pomocnika wsparcie w tej walce z urzędnikami i o kolejne kontrakty o dobrze wykonaną pracę . To jest właśnie głupota Polska wojna między pracownikiem a pracodawcą przecież jest wspólny cel pracodawca chce się rozwijać i mieć ugruntowaną pozycje na rynku z czym wiąże się kasa i pracownik chce mieć stabilną prace i pewną płace czy tacy Polacy są głupi i ciężko to zrozumieć że dzięki dobrej współpracy można dużo więcej osiągnąć
etc. / 194.165.48.* / 2015-11-02 07:53
Bardzo jednostronne podejście do problemu, wyjątkowo stronniczy artykuł.
robi596 / 213.199.254.* / 2015-11-02 07:52
wiekszosć pracodawców u mnie w regionie płaci najniższa krajową , zmusza wręcz do nadgodzin, nie przestrzegają prawa pracy więc co sie dziwić że ludzie nie idą do takiego bagna
Andrew510 / 89.161.54.* / 2015-11-02 07:49
Bzdury totalne bo zasiłek nie każdemu przysługuje a jak już jest to dziadowskie grosze.Za granicą także trzeba pracować lecz to są wtedy duże pieniądze na wypłatę za które godnie się żyje w przeciwieństwie do Polski. Za 4 lata pracy jako hydraulik spawacz kupiłem sobie w Polsce mieszkanie.W Polsce trzeba by było 40 lat zbierać na to.
jarosławd16 / 141.0.12.* / 2015-11-02 07:49
ciekawostką jest to że pracodawca dobrze płacący nie narzeka na brak chętnych do pracy!!!!!!!!
JK1135 / 79.173.42.* / 2015-11-02 07:42
Drogi pracodawco. Sam nas nauczyłeś jak robić w konia drugiego człowieka, swoim chamskim traktowaniem, głodowymi wypłatami wypłacanymi na raty, brakiem poszanowania, wymyślania byle powodów do ucięcia pensji oraz zatrudniania bez umowy. Nie miej teraz pretensji że nie masz kogo zatrudnić, bo jak sam zauważyłeś że pięć lat temu telefony nie przestawały dzwonić po daniu ogłoszenia ... może wtedy trzeba było pomyśleć o uczciwym traktowaniu, uczciwej pensji, szacunku i wolnej wigilii dla swojego pracownika. A jak było? Robiło się dwa miesiące w miesiącu, pensja była jak za dwa tygodnie ... w ratach, wigilia w pracy do 18, nie wspominając o sylwestrze ... teraz Ty drogi pracodawco będziesz płacił dwa razy tyle takiemu co zrobi połowę tego, co pięć lat temu by zrobił jeden dobry i uczciwy pracownik. No cóż, pięć lat temu Ty cieszyłeś się ze świąt ... Teraz sam będziesz naginał jak pies, by jakieś ochłapy Ci rzucił generalny wykonawca, a twoim marzeniem będzie wyjście na zero .... Wesołych Świąt Drogi Polski Pracodawco.
hk / 109.173.223.* / 2015-11-02 07:39
Totalna bzdura zasiłek dla bezrobotnego to 590 zł netto przez trzy m-ce i to są pieniądze które mają odciągać od pracy. Obecnie oferowana praca jest słabo płatna a przede wszystkim pracodawcy ci maja złą reputację na rynku- nie płacą wynagrodzenia w terminie notorycznie łamią prawo pracy.

Najnowsze wpisy