Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
kenaj 1952 / 78.88.13.* / 2015-11-01 16:23
Rozwiązanie jest proste - po odmowie przyjęcia pracy przez bezrobotnego traci on wszelkie świadczenia , tzn . zasiłki rodzinne , wszelką pomoc socjalną . Bo proszę mi wytłumaczyć jak można przeżyć całymi latami bez pracy ? Oficjalnie są bezrobotni ale pracują na czarno i wyłudzają pomoc od państwa czyli od pracującego często za marne grosze społeczeństwa . Dzięki temu są często w lepszej sytuacji niż ci którzy pracują .
Polak1 / 68.151.217.* / 2015-11-01 16:38
Pod warunkiem ze oferta pracy jest uczciwa. Jezeli mezczyznie majacemu 3 dzieci oferuje sie 1200 zl. to nalezalo by wyrznac w ryja tego kto oferuje mu taka pensje. A temu ktory proponuje pozbawic go zasilku poniewaz odzuca podobna oferte.....tez. Oczywiscie nie znaczy to ze wszyscy musza mieszkac w willach i jezdzic luksusowymi samochodami . jednak kiedys kiedy zmieniali ( obalali ) system, obiecali to ludziom. Teraz bardziej niz za komunizmu ludzie domagaja sie posiadac to samo ;) kiedys ludzie bardziej rozumieli ze nie moze byc po rowno, a na wszystko trzeba zapracowac, oczywiscie nieroby i nygusy tez wtedy byli i niektorym nawet dobrze sie zylo, problem polega na tym ze dzisiaj jest ich przewazajaca wiekszosc :))
bmngh / 46.7.77.* / 2015-11-01 16:35
Jaka pomoc od państwa?Moj wujek ciagnie od państwa bo jest alkoholikiem ale pieniądze które dostaje sa smieszna około 400zl plus obiady przez 6 dni w tygodniu.O jakiej lepszej sytuacji mówisz ze maja więcej niż pracujący?
Cyka / 79.186.66.* / 2015-11-01 16:14
Tu nie chodzi o brak pracy , tylko o jej wynagrodzenie .
Polak1 / 68.151.217.* / 2015-11-01 16:08
Darujcie sobie te glupie wywody. Pracodawca w polsce to zregolu wyzyskiwacz, oczywiscie zdarzaja sie poczciwi, ale to ogromna rzadkosc. Jezeli glupie panstwo ( rzad ) ustala pensje na wysokosci 1200 zl. to jest bandytyzm. I taki rzad trzeba natychmiast usunac. Caly numer z emigracja na wszystkich kontynentach ma tylko jeden cel,....wymieszac spolecznosci tak, aby juz nigdy nie bylo w nich jednosci, aby solidarnosc , czy zamieszki z grecji czy innych jeszcze cos probujacych powiedziec spolecznosci, Nigdy sie nie powtorzyly. JAkim trzeba byc bydleciem zeby najpierw w bandycki sposob napasc na kraj, a pozniej im wspolczuc i mowic ze trzeba im udzielac pomocy bo uciekaja przed smiercia. Swiat w dzisiejszym wydaniu jest zgnity i skorumpowany wszedzie , w kazdym jego zakatku. Nawet chyba sam pan Bog zalamuje rece i widzi ze to co sie dzieje, to trzeba zniszczyc do cna , do zera , Z resetowac. I kolejny raz sprobowac zrobic cos lepszego, Choc prawde mowiac , to najbardziej co sie panu Bogu nie udalo ........to czlowiek. Podsomowujac, pracodawcy chca zarabiac miliardy i scigaja sie w drodze do pierwszych miejsce w rankingach , czlowiek wkrotce bedzie pracowal za jedzenie......jezeli uda im sie do tego doprowadzic. NIE MA W POLSCE PRACY, te glodowe oferty niech sobie wloza w buty i rzad i pracodawcy....niech oni sami pracuja za takie pieniadze.
janusz 63 / 46.238.231.* / 2015-11-01 16:08
Bzdury. Jak to dostaja dotację i znikają z oficjalnego rynku pracy. Muszę utrzymać firmę minimum rok!
I jak to sięgają po kolejne 20 tys. Może gości podpowie jak to zrobić to sięgnę
Jacek1024 / 89.64.10.* / 2015-11-01 16:06
Mam kilka zawodów,kursów,dość długi staż pracy,ale niestety 50 lat.Nie powiem,ofert pracy jest sporo /większość to niestety śmieciówki/ale wszędzie słyszę tylko-przykro nam,ale wolelibyśmy kogoś młodszego.Zostało mi jeszcze pół roku kursu niemieckiego i chciał nie chciał muszę stąd uciekać !!!
Inkwizytor_olsztyn / 81.190.144.* / 2015-11-01 16:05
Drodzy pracodawcy !! Uprzejmie pragnę Was poinformować, że karne pokolenie lemingów urodzone na koniec PRL-u, odchodzi już do lamusa, musice znaleźć inną bajkę jak wytłumaczyć ludziom, którzy dla Was pracują i pomimo że maja pseudo zatrudnienie są biedakami! Niestety chcesz mieć pracownika to pomyśl o nim! On tez chce mieć nowy samochód mieszkanie spłacić w pięć lat i jechać na wakacje do Hiszpanii, jego dzieci też chcą chodzić na basen, na dodatkowy angielski, poruszać się po mieście skuterem etc etc.
Chcesz żebym dla Ciebie długo pracował przekonaj mnie, że będzie mnie na to stać, jak tego nie umiecie zrobić to znaczy że nie szukacie pracowników ale frajerów o których jest coraz trudniej!!!
Krzysiek974 / 178.212.155.* / 2015-11-01 17:03
kto ci broni mieć nowy samochód i jechać na wakacje. Załóż sobie firmę i korzystaj z życia. Zobaczysz jaki to jest łatwy chleb.
Polak1 / 68.151.217.* / 2015-11-01 16:31
Jest jeszcze druga czesc tego wierszyka, na wszystko trzeba uczciwie zapracowac. tamtejsze Lemingi to umialy a nic za to nie mialy, takie byly czasy. Choc umialy sie cieszyc tym co mialy. Dzisiaj, wspolczesni "wspaniali " chcieliby jezdzic skuterem, nowym samochodem i na wczasy do Hiszpani........tylko nie bardzo chce im sie pracowac. Bo samo przybycie do pracy, i z reguly nie na czas.....to nie praca.
ANTUAN81 / 87.212.24.* / 2015-11-01 16:29
SZCZRERA PRAWDA NAPRAWDE CORAZ TRUDNIEJ O FRAJERA ZA 1000 ZL NA MIESIAC I NAJLEPIEJ NA CZARNO A ZAPOMNIALEM DODAC OD 6 DO MIN 18 LUB TROCHE DLUZEJ BO MUSI DZISIAJ COS BYC SKONCZONE .
ZUO / 93.233.117.* / 2015-11-01 16:04
4 przykłady, w kazdym wystarczy przeczytac dosłownie 4 pierwsze zdania i da się zobaczyć jak bardzo ci biedni pracodawcy sa pokrzywdzeni. Jak to...chca płacić minimum, albo wymagają od pracownika załozenia działalności by płacić im 20zł/h albo na podstawie prowizji...i nie moga znaleźć pracownika...Żarty?
pin760 / 79.186.116.* / 2015-11-01 15:53
Nawet uchodźcy nie chcą pracować w PL za taką kasę.
grzela / 83.27.72.* / 2015-11-01 15:50
przecież ci oszuści chcieli by niewolników do tyrania. A niech gonią do roboty swoje baby, matki i ojców, za jałmużnę, z której i tak będą chcieli ukraść.
Pawel 82 / 87.218.82.* / 2015-11-01 15:45
My nie chcemy pracowac za place minimalna.Pan nr.1 ledwo wiarze koniec z koncem,a tak naprawde 3 razy w roku wakacje za granica z cala rodzina,codziennie bary,restauracje kilka aut.Widzialem takich panow z bliska.I mowia,ze nie chcemy pracowac za drobne.Pani nr.2 mowi,ze mamy za wysokie oczekiwania finansowe co do kwalifikacji.O tym decyduje rynek pracy ile sa warte nie wykwalifikowane rece do pracy.Skoro wam brak rak znaczy sie wiecej niz byscie chcieli placic.Jestem za granica,do fabryk w polsce wchodze by zarobic na wyjazd jak miliony mlodych.Pracowalem w fabryce telewizorow.Moja spolka na google wychodzi jako jedna z 50 najlepiej zarabiajacych spolek w polsce.A nam w fabryce,ze sie nie da iza 1249 zl pracowalem w 2013-2014.To,ze jestesmy biedni i bez wyksztalcenia nie znaczy,ze jestesmy glupi ;-)
marqo de la wega / 87.212.24.* / 2015-11-01 16:15
kolega ma racje w 100% tez znam takich ludzi co chcieli by aby u nich robic za darmo na czarno nie marudzic od 3 lat mieszkam za granica na poczatku 2 lata w niemczech teraz od roku w holandii , pracuje na budowie . nigdy nie pracowalem w Polsce na budowie a tutaj ta robota to smiac sie chce wykonuje proste czynnosci glownie sprzatam 12 euro na godzine plus tzw wakacyjne. miesiecznie jestem w stanie odlozyc na spokojnie 1500 euro , moja zona podobnie pracujac przy kwiatach. wiec odkladamy razem okolo 3 tys euro na miesiac. o czym mowa jaka pracu u polskiego prywaciaza. ci co troche mysla w zyciu nie beda robic za 1200 . i to jeszcze TZW TYRKI!!! i nie jest powiedziane ze mlodzi tylko wyjezdzaja bo widze corac wiecej osob w wieku okolo 50+. skoro ojczyzna nie martwi sie o swoich obywateli to obywatele nie beda nigdy martwic sie o swoj kraj
mur / 78.9.6.* / 2015-11-01 15:40
Metr kwadratowy mieszkania kosztuje ok 6-8 tysięcy złotych, zarobki na budowach , to 12 -15 zł na godzinę , tj ok1400 , 2300 zł netto!
Pony133 / 178.36.7.* / 2015-11-01 15:40
Podoba Mi się…. co tu ci panowie w komentarzach piszą , próbujemy w firmie zatrudnić pracowników budowlano- drogowych od roku, praca na akord , płacona za wykonaną pracę ( jak chcą robotnicy pracować to mają po tysiąc , ale na tydzień) jesteście nieudacznikami i tyle …. lepiej narzekać , jak wziąć się do roboty …. Nie wracaj do Polski , bo i po co …. bądż parobkiem brytyjczyków i niemców tak lepiej
koko504 / 62.69.221.* / 2015-11-01 17:50
Dokładnie , praca na AKORD . Gdyby teraz tą samą pracę wykonać w normalnym tempie bez spinki to wychodzi tysiąc na miesiąc. Kolejny cwaniak pejsaty.
ROMEK Z UK /DE / DK/NL !!! / 87.212.24.* / 2015-11-01 16:25
na akord to pchly mozna lapac niedlugo sam bedziesz tyral na akord bo nikt normalny nie bedzie chcial pracowac , czlowiek chce pracowac wmiare na luzie a nie pod presja i w stresie. a akord daje presje stres i ZAWAL SERCA ZYCZE PLAJTY WASZEJ FIRMIE !!!
w345 / 92.239.7.* / 2015-11-01 16:00
pracuje dla siebie a nie dla kogos......nie ma znaczenia kto placi, moze byc i ufoludek....byle dobrze placil. Wierz mi ze ludzie na zachodzi traktuja naszych o niebo lepiej niz tacy jak ty w kraju........ ale to juz mentalnosc
ksiadz artur / 212.106.17.* / 2015-11-01 15:30
ale bzdury owszem praca moze i jest ale za 1500pln brutto to sorry jak by jej nie bylo i sory ale jestem wykfalifikowanym pracownikiem bez nalogow punktualnym zetelnym i mozna namnie polegac ale w polsce nikt mnie nie szanowal ani niedocenial dopiero w uk zobaczylem gdzie lezy problem tam mnie doceniaja co piatek to widze idac do bankomatu malo tego szanuja mnie w pracy i wcale niejestem po studiach ale znam sie natym i owym i znam jezyk nigdy juz do polski nie wruce i trzymam sie zdala od polskich oszustow
niki670 / 176.97.28.* / 2015-11-01 15:29
czy kaczyński ,czy inny i tak bendzie przewrót,i zlodzieje spadną ze stołków
XAR / 83.25.89.* / 2015-11-01 15:25
Szukają frajerów za 1000zł na rękę i się dziwią, że nie mogą znaleźć :D

Najnowsze wpisy