Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
honorowy / 193.27.210.* / 2015-11-01 15:22
Pracownicy nie szanują pracy?-dlaczego?- bo pensja, którą dostają ich nie satysfakcjonuje, bo nie starcza najczęściej na życie na poziomie - to proste! Niestety pracodawcy jeśli chcecie mieć oddanego pracownika musicie podzielić się z nim w większym stopniu osiąganymi z firmy zyskami...-takie czasy przyszły :) - nie tylko nabijać sobie kieszeń jak było dotychczas i żyć jak panisko...
koko504 / 62.69.221.* / 2015-11-01 15:22
Nie wiem, nie znam się , żadnej pracy nie wezmę. Zarobiony jestem !
Maja97869 / 88.156.6.* / 2015-11-01 15:20
To prawda. Ludzie nie mają kwalifikacji. Dużo żądają, a malo umieją. Wykwalifikowanych potrzeba, a nie do przyuczania. Od tego są szkoły i kursy kwalifikacyjne, które są przy każdej szkole zawodowej. Do biurowej pracy też trzeba znać perfekt programy biurowe, choćby excela Ludzie chcą najwyższe stawki a nic nie umieją. Poza tym od razu pracownikowi nie placi się najwyzszych stawek, dopiero kiedy awansuje i coś pokaże.. Początkujący zaczynają od najniższych stawek.
-------227 / 79.186.198.* / 2015-11-01 17:10

Wykwalifikowanych potrzeba, a nie do przyuczania.

ŻEBY BYĆ WYKWALIFIKOWANYM TO TEŻ TRZEBA MIEĆ PRAKTYKĘ A GDZIE JĄ ZDOBYĆ? NAWET PO STUDIACH SĄ ZIELONI!! WIEDZA KSIĄŻKOWA MA SIĘ NIJAK DO RZECZYWISTOŚCI!!
liberał 1 / 46.112.204.* / 2015-11-01 15:43
Głupoty wypisujesz!! Albo jesteś HR-ówką chcącą robić karierę wykazując się przed szefami, że udało Ci się zatrudnić półdarmowych pracowników albo właścicielką firmy, która chce kosić cash i jeździć wypasioną furą wykorzystując nędznie opłacanych roboli. Praca jest towarem, i jeżeli towaru na rynku jest mało to trzeba za niego więcej zapłacić, niezależnie od jego jakości, jeżeli jest on nam w stanie przynieść korzyść. Więc te twoje wypociny o szkole, o awansie to takie jałowe teoretyzowanie. Jak będziesz chciała robić business a nie będzie chętnych wykwalifikowanych to zatrudnisz za wyższe stawki niewykwalifikowanych i ich przyuczysz, zamiast iść w tym czasie do fryzjera lub solarium. A jak nie, to twój interesik nie będzie się rozwijał albo wręcz się zwinie bo konkurencja poświęci czas i pieniądze na szkolenia. Excel, a co to takiego wielkiego Excel?? Nauczyłem się go (a nawet całego Office) nie mając wtedy nawet komputera, więc się nie popisuj kwalifikacjami. A zrobić bazę danych w Access umiesz, mądralo??
norbi954 / 46.165.228.* / 2015-11-01 15:26
Jak zaczniesz od najniższej stawki to na takiej skończysz;)
koko504 / 62.69.221.* / 2015-11-01 15:26
To taka Polska wypowiedź, Polskiego pracodawcy . Który sam nic nie potrafi a wymaga od innych.
Darlan / 89.230.18.* / 2015-11-01 15:18
Przyklad praxcodawcy z malej meisjcowosci w lubuskiem. Dirma transportowa.
Gentelmen placi netto ok 200o-2400 swoim kierowcom, ciezarowki niepierwszej mlodosci, wszelakie naprawy wykonuja sami szoferzya czesci szef wygrzebuje na szrocie gdyz taniej. W iedzyczasie kupuje sobie i zonie nowe auta osobowe. Ot to typowy pracodawca. Niestety okazalo sie,ze przedobrzyl i musial samemu siadac za kierownica, gdyz zatrudnieni poszukali lepszej roboty.
Znajda sie tacy ktorzy powiedza,z e jego wiec mogls obie wypacac ile chce, a pracownicy godzili sie na takie stawki. Tak maja racje jego, tyle tylko,z e zamaist inwestwoac w firme, przerjadal wypracowana kase. To typowe myslenie wiekszosci pracodawcow lepiej kupic zonie nowe auto, niz maszyne ktora ulatwi prace zatrudnionym, w koncu i tak placi sie im grosze, wiec niech wiecej sie przykladaja.
b95 / 5.172.252.* / 2015-11-01 16:12
Dokładnie, cała prawda o polskich pracodawcach
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-11-01 15:18
dziwne, brak ludzi do pracy a 2 mln bezrobotnych, reszta za granicą, której opłaca się pracować za tamtejszą najniższą krajową a w dodatku są dobrymi pracownikami.
Jorgel / 188.146.134.* / 2015-11-01 15:17
HM ...Brawo wreszcie się ktos obudził po 20 latach
Ciekawe że się wogle obudził .... z tym że ludzi do pracy za te 8zł na godizne nikt nie bedzie pracowal jesli mozna na zachodzie zrobic - nawet 3000€ na miesiąc... no niestety mialem troszkę szczescia..... a no wlasnie i pracuje tylko w budowlance

Odwagi chłopaki - zapraszam na lewy brzeg Odry
Marceli702 / 85.237.188.* / 2015-11-01 15:11
To głupota ale co pracodawcy maja napisać czy powiedzieć jak najpierw sami startują w przetargach za wszelką cenę chcą zdobyć robotę a potem straty jakiekolwiek lokują w pracownikach a kuriozalne jest płacenie minimalnej a resztę w kopercie lub pół etatu a 400godzin w miesiącu jakie larum przewoźnicy podjęli jak mieli płacić kierowcą 8,5euro za godzinę dać takiemu baranowi te 2000zł i czteroosobową rodzinne na utrzymaniu i jakiś mały kredyt już o hipotece nie wspomnę i zobaczą czy wybrzydzają już mieliśmy polityków którzy chcieli za 500zł się utrzymać a później taksówką sobie przyjeżdżali
KILLER474 / 109.125.18.* / 2015-11-01 15:54
tak masz racje wygrywaja przetargi wiem o takiej firmie ktora za godzie na przetargu bierze 6 zlotych zeby wygrac przetarg a puzniej ze nie maja kasy na wyplaty a ludzi zatrudniaja na lewo za 10 zl . i nie placa a jak siw buntuja pracownicy to najmuje banbyte z pistoletem i stroszy pracownika i co ma on powiedziec ?
santi2015 / 176.221.120.* / 2015-11-01 15:08
Firmy nadal tkwią w przeświadczeniu że dobrych pracowników jak na lekarstwo i "uczciwa" płaca mininalna to wszystko czego oczekuje pracownik. Pierwsi którzy się obudza nie zastaną z ręką w nocniku.
silver925 / 37.152.37.* / 2015-11-01 15:07
Tak naprawdę to praca jest .... i to nie bezrobotni szukają pieczątek do urzędu pracy , tylko pracodawcy mają wygórowane warunki przyjęcia , ... młodego do 30 lat z 20 letnim doświadczeniem przyjmę !!!
urzędy pracy powinny po skierowaniu na jakikolwiek kurs zagwarantować półroczny staż w jakiejś firmie...
inaczej jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo bez doświadczenia na stanowisku nikt takiego człowieka nie zatrudni.. Mam 48 lat . jestem ślusarzem z zawodu , mam spawacze na na TIG , uprawnienia na wózki jezdniowe, pracowałem przy ocieplaniu domków- oczywiście na czarno, jako szklarz, przy recyklingu foli, ostatnie 15 lat jako jubiler..... ,1,5 roku szukałem pracy na śląsku ... i nic !!! obecnie pracuję w WB i zarabiam marne 6.70f na godzinę , w styczniu bedę wracał do Polski wiec może pan Wojciech Warski da mi jakąś propozycję pracy ....?? nie musze zarabiać 38zł za godzinę , nie boję sie ciężkiej pracy , nadgodzin..... ale chciał bym zarobić na normalne życie ..w Polsce a nie w Anglii . co oferujecie ...20-30zł brutto ...mrzonki , ja ostatnio miałem propozycję z up w Łodzi za 8 zł brutto , może nie właściwie szukacie ludzi ....... złożyłem mailowo około 200 CV i miałem jedną odpowiedź.... cos jest nie tak z agencjami pracy ... i up... chcę pracować w Polsce nawet do 67 roku życia ale jak mam to zrobić ?????
marta743 / 93.105.42.* / 2015-11-01 14:59
gratuluję opowieści tej pani , że oferuje przyzwoite pieniądze płaca minimalna plus premia, proponuję,żeby sama za te minimum pracowała i za premię która może być a przeważnie jej nie ma.
sławek19666 / 109.241.52.* / 2015-11-01 14:56
Chłopaki bo nikt przytomny za 2000 tys nie będzie na was tyrał. Was zdemoralizowało panujące przez lata bezrobocie wystarczyło ogłoszenie i w rękę całowali za robotę. Skończyło się i tyle. Kto płaci ten ma ludzi to tylko biznes nic więcej.
liberał 1 / 46.112.204.* / 2015-11-01 15:21
Tak, masz rację - oni są potwornie zdemoralizowani i przyzwyczajeni, że jeszcze do niedawna byli panami bytu swoich pracowników. Wystarczyło, że ktoś się nie tak odezwał do jaśnie pana kierownika, albo nie chciał przyjść w sobotę lub wziąć nadgodzin i od razu szedł do kadr, gdzie dostawał wypowiedzenie. Dzisiaj to się kończy, więc nawet pomimo zatrudnienia Ukraińców na taką jazdę sobie nie pozwalają, za to próbują jak długo się da utrzymać pensje na dotychczasowym poziomie, jednocześnie dając wyższe stawki nowo zatrudnianym. I mamy oto taką kuriozalną sytuację, że nowo zatrudniony zarabia więcej niż człowiek z kilkuletnim stażem w firmie.
Voitec / 46.112.145.* / 2015-11-01 14:53

Gdy otrzymują lepszą ofertę choćby o kilkaset złotych, są skłonni z dnia na dzień zmienić pracę i porzucić bieżące projekty bez troski o ich zakończenie.

Dla mnie te kilkaset złotych to wielki powód do zmiany pracodawcy w szczególności gdy obecny pracodawca od wielu lat nie daje podwyżki. A z roku na rok życie staje się coraz droższe...
liberał 1 / 46.112.204.* / 2015-11-01 14:49
Tak się zastanawiam, czy ci bezczelni pracodawcy sądzą, że przemawiają do debili?? "Mamy duży kłopot w fabryce w Nisku na Podkarpaciu z utrzymaniem pracowników fizycznych na płacy minimalnej." - powiedział ta wypasiona "laptopiara" Wróbel. Po prostu SZCZYT BEZCZELNOŚCI!!! Dobrze zarabiający gnoje, którzy robią kariery wykazując się przed przełożonymi (często zagranicznymi) redukcją lub co najwyżej nie podwyższaniem kosztów (co odbywa się kosztem pracowników) pieprzą, że nie mogą zapłacić więcej?? A dlaczego pracodawcy za granicą mogą to zrobić i jeszcze sprzedać towar, który pomimo tego nie jest za drogi na rynku??. Ostatnio z pomocą sk...wionych politykierów, którzy wydają zezwolenia na pracę, znaleźli sobie sposób na utrzymanie tego stanu - Ukraińców, którym płacą psie pieniądze (tak jak w firmie, w której pracuję). Więc takim jak ta Wróbel lub ludzie z Work Service bredzący o braku chętnych do pracy można co najwyżej napluć w gębę, a nie traktować ich werbalnych produkcji poważnie.
asasaasasa / 83.21.219.* / 2015-11-01 14:48
Synek jak by było tak dobrze to by nikt nie opuścił polski bo po co mogli by budować Polskę a tak kolejny rząd jest tak arogancki i zadumany w sobie że nawet nie wie co się dzieje ... Misiu kolejny podatek to jest kilka tysięcy miejsc pracy straconych bo po co mamy pracować jak wystarczy że nieliczni mają ???????

Najnowsze wpisy