Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
migi45 / 83.21.55.* / 2015-10-31 14:36
Z części tego artykułu nasuwa się wniosek, że właściciele firm budowlanych najchętniej widzieli by przy mieszaniu zaprawy magistra inżyniera.
mojszer / 109.95.200.* / 2015-10-31 14:34
dziwia sie ,że nikt nie chce się zarzynać na budowie za 1600zł.? To jest straszne!!!
Marian614 / 93.105.181.* / 2015-10-31 14:33

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak

Jezeli Polska ma się rozwijać to jedyną alternatywą są emigranci. Im trzeba stworzyć warunki i niech pracują . Tak jak w latach 70 siatych rozwijała się Austria , Niemcy. To ,że w Polsce jest bezrobocie to totalna bzdura. Ludzi to prac fizycznych i technicznych po prostu nie ma. A obibokami którzy tylko kombinują aby miec pieczatkę nie wybudujecie nic. Ci ludzie okradaja Państwo i nic wiecej. Za morde nalezy wziąść i związki zawodowe i ukrucić ich działalność bo staniemy sie kula u nogi w rozwoju.
mar409 / 91.231.168.* / 2015-10-31 14:33
żeby mówic o normalnym kraju musi być 3-5% bezrobotnych, a od 26lat mamy dwucyfrowe bezrobocie do tego strukturalne. praca może i jest w dużych miastach, ale nikt sie nie przeniesie gdy zarobki sa mniejsze od kosztów wynajmu mieszkań.
bor / 212.160.252.* / 2015-10-31 14:31
za takie pieniądze niech se pacany sami robią
htmzor / 185.25.120.* / 2015-10-31 14:29
Jedno zdanie podsumowuje cały ten artykuł "To firma a nie szkoła". Od 25 lat pracodawcy jeździli na pozostałych po komunie wykwalifikowanych robotnikach, nikt nikogo niczego nie uczył ani nie przeszkalał po było setki ludzi, którzy przyjdą i będą robić za grosze, na czarno i jeszcze we własnym drelichu. Z tym, że skoro nikt nikogo nie szkolił to było ich siłą rzeczy coraz mniej. Po wejściu do unii wielu wyjechało, część zaczęła robić wyłącznie fuchy i pracownicy z umiejętnościami zaczęli się kończyć. Co robią w tej sytuacji prywaciarze? Nic, przecież nie będą nikogo szkolić bo to firma a nie szkoła. PRacuję za najniższą w małym mieście, w przyszłym roku kończy mi się umowa, szef już nażeka że ciężko, że za mało (jeździ autem za 150 tyś, ma 2 domu i 4 mieszkania) i może by coś pomyślał z dziełem albo stażem w pośredniaka - już podjąłem decyzję o wyjeździe, on też będzie mógł napisać jak to wykwalifikowany pracownik uciekł mu za granicę a nowego za swoje tysiącczysta nie może znaleźć.
SebaKO / 88.156.198.* / 2015-10-31 14:27
Konczy się wyzysk pracownika . Teraz to wy pracodawcy będziecie ludzi obdzwaniać i zapraszać do swojej firmy do pracy i to nie za te grosze które były dotychczas . KONIEC .
niop / 83.238.155.* / 2015-10-31 14:55
Ja jako pracodawca cieszę się z tego , że pracodawcy zaczną się ubiegać o pracownika bo to oznacza że będą musieli podnosić wypłatę a wtedy ci pracownicy będą mieć kasę na moje produkty i zwiększą się moje dochody . Tłumaczę to od wielu lat znajomym pracodawcom ale oni się tylko śmieją i mówią że to podwyższy koszta ale nie pomyślą że jak pracownik ma tylko na "michę" to nic więcej nie kupi i powoli będą plajtować . . P.S. u mnie wszyscy na normalną umowę + premia od obrotu i im więcej przyniosą do firmy tym więcej zarobią . Tak jest uczciwie
Elektryk329 / 83.15.18.* / 2015-11-01 10:24

Ja jako pracodawca cieszę się z tego , że pracodawcy zaczną się ubiegać o pracownika bo to oznacza że będą musieli podnosić wypłatę

Popieram i też się cieszę jako pracodawca. Nie mam sumienia płacić mniej, niż ja bym chciał dostawać na podobnym stanowisku. Powoduje to jednak że moje wyroby nie są najtańsze - nie mogą takie być. Dużo zależy tu jednak od mentalności nas samych - jeżeli wykonanie pewnej pracy zajmuje 10roboczogodzin, to jeśli chcemy za to zapłacić 100zł nie możemy wymagać że pracodawca da pracownikowi 20zł/godz.
Dopóki przysłowiowy "Pan Mietek po godzinach" będzie uważany za równego firmie z pracownikami nie będzie dobrze. Tu koło się zamyka - chcemy aby pracownicy więcej zarabiali, musimy się liczyć z wyższymi cenami ich pracy.
SebaKO / 88.156.198.* / 2015-10-31 15:04
Weź to człowieku wytłumacz swoim pobratymcom . Polak nie ma pieniędzy dlatego nie kupuje . Normalnym jest że jeśli będę miał pieniadze cały czas będę nimi obracał w handlu , mało tego jeśli pojawiły by się polskie firmy z polskim asortymentem kupowałbym ich polskie towary . Ale PRACOWNIK musi zarabiać to jest podstawa państwa . Myślę że gdyby rząd zniósł przychodowy a pracodawcy podnieśliby stawki , i w końcu gdybym zaczął zarabiać te 6-7 tys tak samo jak i inni to gospodarka by oszalała do przodu aż tak że dla rządzących byłoby to jakies science fiction .
AAS922 / 31.174.65.* / 2015-10-31 18:16
Dokładnie choć pracuje nie stać mnie na nic. Albo głodować i kupować coś innego, albo nie głodować i nie kupować nic innego. Za to co się zarabia w POlsce to można, co najwyżej guza złapać, a państwo i tak wyssa ostatni grosz z kieszeni.
fgd / 37.47.35.* / 2015-10-31 14:24
kiedys proletariusz utrzymywał ze swojej pracy rodzine - obecnie PREKARIUSZ nie jest w stanie utrzymac sie ze swojej pracy sam... ot postep mamy... wydajnosc, automatyzacje , technike...
1 euro job / 93.211.139.* / 2015-10-31 14:33
a znasz takie proletarjackie powiedzeni: CZY SIE STOI CZY SIE LEZY.... nie czarujmy sie byl fakt i musi uplynac wiele wody w wisle aby ta mentalnosc zniknela; pokaz mi polaka ktory zgodzi sie pracowac za 1 euro? jedno euro;
FGD / 37.47.35.* / 2015-10-31 14:40
POŁOWA OCHRONIARZ MA STAWKE 3,5 ZŁ - TO NIE JEST NAWET JEDNO EURO
dfghjk / 37.47.35.* / 2015-10-31 14:20
PANI MA AGENCJE W MIESCIE SŁYNACYM Z BEZROBOCIA I NIE ROZUMIE Z NAET JEJ HIPOTETCZNI PRACOWNICY WIEDZA TO czego ona nie przyjmuje do wiadomosci ze w miescie bezrobocia nie ma klientów na ubezpieczenia i kredyty bo kogo bylo stac juz to ma a reszta nie ma zdolnosci kredytowej albo ... pracowalam w takiej "agencji" -szybko uciekłam bo nie było szans zarobic na prowizje jak sie potem okazało po mnie byli pracownicy co dopuscili sie nawet wspołfalszowania zaświadczen o dochodach byle miec cokolwiek do prowizji bo normalnie to nikt zdolnosci nie miał z najnizsza krajowa do zadnej pozyczki...
Sz / 185.6.53.* / 2015-10-31 14:19
W Polsce jest coraz mniej idiotów chcących tyrać za 1200 zeta. Właściciel firmy wakacje na Karaibach z tropikalnym drinkiem w dłoni a robol na nadwiślańskiej darmowej plaży z kanapką z salcesonu i piwem kupionym w Biedronce.
kalchas / 88.88.199.* / 2015-10-31 14:19
PIS wszystko wyprostuje, zaraz będzie bezrobocie rzędu 15% i chętni do pracy się znajdą a to, że bezrobocie w Polsce jest fikcją wiem od dawna. Polak jest jak murzyn w USA-leży horyzontalnie i poniżej 10 dolarów na godzinę nie tykaj. Wszyscy chcą mnóstwo zarabiać, tylko.....zmusić się do pracy jakoś ciężko.
Sz / 185.6.53.* / 2015-10-31 14:21
No tak teraz będzie wszystko na PiS. Kim ty jesteś że masz tak łeb zryty ?
galwatron / 77.88.136.* / 2015-10-31 14:18
To oczywiste, że nikt, nawet człowiek bez kwalifikacji, nie chce pracować za głodowe stawki i się leni lub ucieka za granicę. Samo wynajęcie mieszkania to 1200-1300zł z rachunkami. A bilet do pracy to 100zł. Coś do pracy do jedzenia 200zł. Czyli by DORÓWNAĆ NIEWOLNIKOWI potrzebuje 1600zł. Jak firmy proponują ludziom bez kwalifikacji 7-8zł/h to po co w ogóle ktoś ma przychodzić? Nawet tego 1600 nie zarobi, tylko 1100-1300zł. I tak nie stać go na samodzielność, założenie rodziny, a jeszcze jest styrany. Lepiej już pracować dorywczo lub wyjechać. Ten kraj jest nienormalny. Fachowcy zarabiają tylko tyle żeby przeżyć, a niewykwalifikowani pracownicy zmuszani są mieszkać u rodziców, lub wynajmować grupowo mieszkanie, jak uchodźcy.
Jsjsjsj / 37.47.45.* / 2015-10-31 14:32
A najlepiej zrobic dziecko i robic na czarno. Tak sie skonczy socjalizm
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ANDRZEJ W. / 85.28.176.* / 2015-10-31 14:16
TEN ARTYKUŁ NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PRAWDĄ , MAM 55 lat. SZUKAM PRACY OD 1.5roku . PIERWSZE PYTANIE JEST ILE PAN MA LAT JAK POWIEM TO OD RAZU JEST PO ROZMOWIE , NIECH DEBIL CO NAPISAŁ TEN ARTYKUŁ NIECH SOBIE KUPI MŁOTEK I SIĘ STUKNIE W TEN GŁUPI ŁEB.
Piotr stolarz / 93.211.139.* / 2015-10-31 14:15
moje spostrzezenia; w niemczech kazdy na bezrobociu moze/nie musi otrzymac propozycje z "postredniaka" prace za... 1 euro (slownie jedno euro); nie rtzyjmie tej pracy, jego sozial zostaje skrocony okolo 20%; to ze kazdy "nowy" w firmie chcialby od razu zarobic na poczatek jak szef jest zgodne z prawda; mialem firme ukladanie parkietow palacowych; znalezc kogos ze znajomoscia tego rzemiosla to problem; a jak juz sie trafil, to taki przed podjeciem pracy na pytanie jakie jest jego wyobrazenie o zarobku?: wyspiewywal sumy ze "z gory" dziekowalem za wyrazenie podjecia checi pracy;
asdfghb / 217.173.202.* / 2015-10-31 14:14
hehehe...Ja jestem fachowcem-budowlańcem.Ale za 20 pln brutto zapierniczał nie będę dla cwaniaczka.Zimą robię sobie jedną łazienke w 2 tygodnie i kasuję 5000-7000 pln na rękę i 2 tygodnie odpoczywam,narty ,góry ,świeta ,nowy rok ....A od wiosny do jesieni robie w Anglii 15 na reke ,ale funtów a nie złociszya praca spokojna w normalnym tempie........................a nie po 10-12 h dziennie -na akord a w portfelu 3000 złociszy i wiecznie człowiek zmeczony i na g0wno starcza !

Najnowsze wpisy