Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
lec.jer / 81.109.34.* / 2015-10-31 14:11
panie Jacku Bereżnicki to co pan pisze to jedna strona tego medalu,zapytaj pracodawców jak oszukują pracowników zatrudnionych na pół etatu a pracujących kilkanaście godzin dziennie,jak oszukują urzad skarbowy,jak oszukują na socjalnych uposażeniach-tych prywatnych pracodawców.Pański pracodawca pewnie jest uczciwy lub pan jako redaktor z racji swojego zawodu nie wyobraża sobie inaczej albo pański pracodawca to budżetowy.Aby poznać dogłębnie temat trzeba obejrzeć drugą stronę medalu czyli wysłuchaćteż pracowników bo tu jest dopiero ciekawy temat o pracodawcach który się panu w głowie nie zmieści
Piotr stolarz / 93.211.139.* / 2015-10-31 14:20
tak prawda; sam przekonalem sie jako partner jak to parktykuja polskie firmy; cierpi na tym nie tylko pracownik ale rowniez firmy wspolpracujace, ktore przyjezdzajac po towar mussza czekac na towar poniewaz pracownicy sie postawili i towar do wysylki nie jest gotowy;
misiu555 / 83.28.46.* / 2015-10-31 14:08
Co za bzdury. U nas nie ma prawie wcale pracy z godziwym wynagrodzeniem, niech przedsiębiorcy sami spróbują utrzymać się za najniższą krajową.
kwaśnisław / 46.20.55.* / 2015-10-31 14:07
Jaką przyszłość oferujecie dla niewykwalifikowanego pracownika? Szkolenia podnoszenie kwalifikacji, edukacja dodatki? Szok? Wygórowane wymagania? Na zachodzie to norma więc młodzi niewykwalifikowani tam właśnie podążaja. Szok? Nie! to będzie dla was zagwostka na następne 20, 40 lat.
Ayn / 88.91.252.* / 2015-10-31 14:06
Ankieta jest bzdurna. Ani bezrobotni, ani pracodawcy nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań. Pierwsi będą w oczekiwaniach płacowych dążyć do nieskończoności (wypłata zawsze może być jeszcze wyższa), a drudzy do zera (wolontariusz idealnym pracownikiem). Rynek wyznacza punkt, w którym obie strony się spotykają. Podatki i regulacje obniżają ten punkt - stratny jest pracownik, dlatego wielu ludzi rezygnuje z pracy. Bezrobocie istnieje wyłącznie w socjalizmie!
Z NETU / 37.47.35.* / 2015-10-31 14:06
„Gdy tylko kapitalizm staje się kompletny, pojawia się w nim sprzeczność, ponieważ odnosi się on do mas ludzkich na dwa różne sposoby jednocześnie. Kiedy większość ludzi to pracownicy najemni, coraz trudniej sprawić, by większość ludzi była zarazem dobrymi nabywcami. Kapitalista zawsze bowiem próbuje obciąć płacę, wypłacaną swemu słudze, i w ten sposób zmniejsza kwotę, jaką może wydać jego klient. (…) Chce, aby jeden i ten sam człowiek był zarazem biedny i bogaty”
Hjjhjk / 185.56.210.* / 2015-10-31 14:28
Racja to paradoks pracodawca (prawie zawsze oszust podatkowy kobinator nawet ci z zagranicy a może zwaszcza ci) nie rozumie podstaw ekonomi a są one takie musi być popyt aby była podasz oni chcą chadlować telewizorami aparatami itp. Za gróbe tyśonce a płacić 1200zł kiedy ta sama firma w Niemczech płaci 5280zł to żenada ba np teraz zatrudniają pracowników. Sezinowych (od września do 20-23grudnia wmawiajonc jm że będę. Jch na stałe zatrudniać a po 23grudnia wywalom wszyskich i tak w rok w rok) w tym nsgany np za takie p******* że gdybym. To napisał to przez dwie godziny byś. Sie simiał (mam zdiecia tychpaierów narawde żenada nie dla ppracownika tylko dla pajaca co je podpisał) a co może zrobić rząd to. Zmienić czas pracy z 40na 35godzin zakazać nad godzin. Najwyżej w szczęśliwego gulnych sytuacjach 40godzin na rok ustawowo zapewnić wolny weekend. A naj nisza pensja netto powina wynsić 2500
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
I TYLE / 37.47.35.* / 2015-10-31 14:05
pragne poinformowac szanownych internautów ze w 2014 roku PIT od rozliczajacych sie za pomoca formularza pit37 w ponad połowie NIE PRZEKRACZAŁ 20 TYSIECY PRZYCHODU - i mam dokladnie gdzies wasze dywagacje w stylu "trzeb sie bylo uczyc' - bo ta polowa to wasi NIEISTNIEJACY KLIENCI DRODZY SUPER HIPER PRZEDSIEBIORCY - to klienci od czynszów, pradu , telefonów spozywki i ciuchlandów - ewentualnie rat kredytow - i nikogo wiecej - załóż firme - i co? SKORO TA POLOWA NIE JEST KLIENTEM ZADNEJ FIRMY - oprócz tych bytowych? zaraz poczujecie i wy - wspaniali zarabiajacy wykształceni i niezbedni... juz zwalniaja banki, juz zwalniaja wielkie koncerny... bo nie da sie zjeśc ciastko i je miec - nie da sie nie placic ludziom i oczekiwac ze beda klientami wyrobów które produkujecie i usług które swiadczycie - to nie perpetuum mobile
guść / 178.42.58.* / 2015-11-01 21:02
100/100 - w końcu wszystko kręci się w kółko...
grazka65 / 83.30.135.* / 2015-10-31 14:04
A co z praca dla mgr.inżynierów na Dolnym Śląsku? Mają pracować za 1400 zł po 5 -n ciu latach ciężkich studiów? Syn szuka pracy od dwóch lat! Wszyscy mu mówią ,że w Niemczech znajdzie!
Tomasz749 / 93.105.114.* / 2015-10-31 14:04
Miejmy nadzieję, że rynek pracy w końcu zmienia się na korzyść pracownika. Pracuję od 5 lat w pod Warszawskiej fabryce na umowie śmieciowej i chociaż firma narzeka na brak ludzi do roboty (Faktycznie z roku na rok mają coraz gorzej :)) To kierownik i tak daje nam do zrozumienia, że chu*** robimy i myśli czy nas nie zwolnić. Oczywiście mówi tak wtedy gdy roboty nie ma bo jak jest sezon to całują nas po tyłkach i upewniają się czy oby na pewno jesteśmy zadowoleni. Śmiech na sali. O umowie na stałe nie ma mowy. Mam wrażenie, że prędzej te hale będą stały puste niż pozwolą komuś robić bez obawy o rychłe zwolnienie. Dawno bym spier.... za granicę (Bo byłem i wiem, że tam jest dużo lepiej) gdyby nie chorobliwie zakorzeniony patriotyzm i chęć mieszkania w kraju.
bon 62 / 164.127.115.* / 2015-10-31 14:04
Jestem mężczyzną 50+ i znalezienie pracy w Elblagu graniczy z cudem-jak nie na czarno,to staż,umowa zlecenie albo orzeczenie o niepełnosprawności/np.kierowca hahaha/albo -uwaga stawka 4,5 brutto mam stażu 37 lat bez zwolnień,kombinacji i długiej listy dotychczasowych pracodawców-szukam pracy
shalom / 89.76.152.* / 2015-10-31 14:03
Każdy może założyć firmę i płacić ZUS 1500 zł miesięcznie mimo ,że nic nie zarobił ! Chory kraj
najezyn / 176.221.120.* / 2015-10-31 14:02
Oj, biedni, biedni pracodawcy. Szkoda tylko, że te smutne historie są tak ogólnikowe i żaden nie napisał, ile i za co pracownikom płaci. Bo może tu leż pogrzebany przysłowiowy pies.
pracusiowaty / 109.196.153.* / 2015-10-31 14:02
To jakiś idiota pisal chyba !!
debilowo / 89.69.235.* / 2015-10-31 14:39
a ty myślisz, że to towarzystwo z konfederacji pracodawców, to kto to jest?
Retortio / 89.228.137.* / 2015-10-31 14:02
Kobieta, mgr administracji ma pracować na budowie? Tzw. urząd pracy po kilku miesiącach skierował ją na staż do sklepu spożywczego 20 km od miejsca zamieszkania. Mieszkała w centrum miasta wojewódzkiego. Dziś ciężko pracuje i dobrze zarabia ...w Niemczech.
robertson / 109.231.9.* / 2015-10-31 14:01
Imigrant ekonomiczny ma zagwarantowane jakieś 2100 na miesiąc za nic. A nauczyciel z 40 latami pracy 880 emerytury. To jest chamstwo !!!!
janato / 86.3.26.* / 2015-10-31 14:00
Szukalam pracy jako sprzedawca w sklepie z artykulami z chin.Wlasciciel sklepu to tzw*biznesmen-gawedziasz*.Opowiedzial mi do jak wspanialej sieci sklepow sie doatalam.ze zamierza otworzyc jeszcze 2 sklepy w tym roku itd.Stworzyl swoj wizerunek jako bogatego i wplywowego czlowieka..Smiech mnie ogarnal kiedy wspomniany biznesmen zaproponowal mi prace na czarno proponujac jednoczesnie 6zl/h.Wykpilam go oczywiscie bo mam swoja godnosc.Ale takich idiotow i naciagaczy spotykam na kazdym kroku.Jezeli w tym kraju dalej wszystko bedzie opieralo sie o place minimalne to nie liczmy na poprawe zycia obywateli.

Najnowsze wpisy