Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
Karol1016 / 46.169.121.* / 2015-10-31 13:49
Realia - prca 3/4 etetu za 1000-1300 zł nie ma normalnej pracy, a jak są oferty w internecie na oficjalnych portalach to FIKCJA. Praca dla ludzi z grupą inwalidzką, dla rencistów i emerytów !!!
zzzzzzz / 89.71.38.* / 2015-10-31 13:49
Ciężko zgodzić mi się z artykułem. Sam nie mam żadnych problemów z pracą, jestem specjalistą, mam wiedzę, wykształcenie, szkolenia, uprawnienia, itd, i tak jak wymienieni w pracownicy tekście mam wysokie wymagania, i jak tylko pracodawca będzie nie będzie o mnie odpowiednio dbał to nie będę bał się poszukać innego (raz tak zrobiłem, jak dowiedziałem się, że żaden urlop mi nie przysługuje - i gdzieś miałem późniejsze prośby błagania itd, jak już miałem coś innego). Mowa jednak o pracownikach wykwalifikowanych w dużym ośrodku miejskim. Wiem po znajomych, że na stanowiska nie wymagające żadnej wiedzy, w tym samym miejscu zdarza się, że aplikuje po trzysta osób... Generalnie proszę nie generalizować.
Mateusz!(() / 95.171.110.* / 2015-10-31 13:49
Mieszkam we Włocławku, fakt są ogłoszenia do pracy i jest praca, ale tylko skończony debil pójdzie robić za najniższą krajową mało tego potrzebne orzeczenie o stopniu niepełno sprawnościowym. Ostatnio czytałem że potrzebują spawacza ze stopniem. Sam widzę co się dzieje na rynku pracy i jak jesteśmy wykorzystywani, nic dziwnego że młody woli wyjechać i się usamodzielnić.
jaroslaw373 / 79.185.211.* / 2015-10-31 13:46
za jakie pieniądze,za śmieciówkę 1600 pln brutto, lub 1900pln brutto a praca jak w KL SAKSEN HAUSEN . _NIE będę za takie pieniądze pracował ,bo czynsz+za energię+ woda i gaz,- to wychodzi 1100pln - i jeszcze rata za mieszkanie ( jak ktoś ma hipoteke) -i co mamy harować 180godzin m-c...idiotów szukają?
gudi / 83.29.200.* / 2015-10-31 14:01
180 godzin to i tak nie dużo moi koledzy robią od pon do pt po 10 -12 a w sobotę jak mają ochotę po 8 za 12 -14 zł na czarno na budowie w delegacji
mechanik599 / 79.110.1.* / 2015-10-31 13:45
Ukończyli jakieś dziwne prywatne uczelnie i myślą dzisiaj, że to oni rozdają karty a tak naprawdę nie wiele potrafią robić i nie wiele mogą wnieść do firm w których pytają o pracę. Nie są w stanie zrozumieć, że na sukces zawodowy pracuje się przez wiele lat. Nasi rodzice pracowali na swoją pozycję po 20 lat a tym się marzy fortuna po licencjacie z mlekiem pod nosem, górą roszczeń i brakiem doświadczenia zawodowego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pan szef / 94.232.216.* / 2015-10-31 13:44
Jest na to lek jak sie naszym robolom nie podoba niech pakuja sie jak najszybciej i jada na zasilki do angli a my zatrudnimy jak Niemcy sciagaja sobie tania sile islamska to my mozemy Ukrainska jest juz ich ok 1mln w Polsce i nadal ich za malo otworzyc rynek pracy i nasze darmozjady sie zastanowia czy warto sie obijac i zasowac w Angli na zmywaku bo tylko tyle potrafi
Mario205 / 178.37.213.* / 2015-10-31 14:06
Jeśli wy producenci oczekujecie, że zamiast "darmozjadów" państwo pozwoli wam zatrudniać masowo pracowników zagranicznych za grosze, to reszta mieszkańców tego pięknego kraju może oczekiwać, że państwo nie będzie blokować importu towarów z Chin. Jeśli płaczecie, że tani import zabija działalność naszego polskiego przemysłu, to musicie się pogodzić z tym, że państwo będzie chronić polski rynek pracy przez zalewem tanich pracowników z zagranicy. Po prostu zacznijcie traktować pracowników jak ludzi, którzy mają prawo realizować swoje potrzeby. Czyli zarobić tak żeby można było założyć i utrzymać rodzinę i nie być szantażem zmuszanym do pracy po 12 godzin dziennie.
esu / 62.87.147.* / 2015-10-31 14:03
Twoja wypowiedź trochę niedzisiejsza. Mogła robić wrażenie 5 lat temu. Jak pracowników było na pęczki. Polacy już dawno posłuchali rady by wyjechać i jakoś nie widać żeby masowo wracali zawiedzeni zachodem. Wiedza też już "z wczoraj". Na zasiłki to jadą właśnie Islamiści Polacy jadą pracować i to coraz częściej właśnie do Niemiec a nie Londynu, a zasiłki i tak dostaną, bo tam np. na każde dziecko załatwiają z automatu pośrednicy pracy. Jest to bodajże 800 zł na pierwsze dziecko i coraz więcej na każde następne. Także twoja frustracja nie robi już na nikim wrażenia.
Thomas871 / 89.231.226.* / 2015-10-31 14:02
A co Ty umiesz ? mam lepszy pomysł, jak ci tak dobrze z Ukrainą to jedź tam, tam zatrudniaj w czym problem ? Jesteś w mniejszości więc dlaczego my mamy się przeprowadzać ?
Pracownik960, / 89.238.36.* / 2015-10-31 13:56
Pan szef...jesteś głupi jak but,podstawa to normalna umowa o pracę, godziwy zarobek i szacunek do człowieka,a nie 5,00zł za godzinę dla pracownika ,a resztę pan szef na swoje zachcianki...żegnam ozięble
ali109 / 83.24.149.* / 2015-10-31 13:48
Człowieku Ty jakiś analfabeta jesteś i jako ,,Pan szef" ludzi chcesz zatrudniać ?
baranie niedouczony kto bu u Ciebie chciał pracować!
autorytet / 79.139.55.* / 2015-10-31 13:44
jeszcze mozna by coś powiedzieć o fikcyjnych ogłoszeńiach o prace albo tych , ktore są prawie prawdziwe bo po 3 miechach ludzi wyrzucają z byle powodu a prawda jest taka , ze przez ten okres nie placa skladek zus a unia doplaca za przyjecie bezrobotnego najlepiej tego co jest zarejstrowany w urzędzie pracy Polska to Rosja albo jestes biedny albo bogaty nie ma klasy średniej albo kradniesz albo jesteś okradany !!!!!!!!
kos516 / 86.111.123.* / 2015-10-31 13:43
Witam, nie jestem robotnikiem a mgr inż. z przeszło 20-letnim doświadczeniem. Miałam firmę, ale wykosiła mnie nieuczciwa konkurencja tzn. młodzi, gotowi wykonać zlecenie za przysłowiowe 5 zł., na umowę o dzieło oczywiście, a więc tacy, co nie płacą żadnego ZUS-u, czyli tak naprawdę nic nie wnoszą do budżetu państwa i tacy, którzy są gdzieś zatrudnieni w budżetówce i mogą również wykonać zlecenie za połowę jego ceny faktycznej. A teraz, kiedy widzę oferty w internecie, że za najwyższe kwalifikacje (wykształcenie wyższe, znajomość programów komputerowych projektowych 2D i 3D itd.) w moim zawodzie pracodawca proponuje najniższą krajową ....to chyba w naszym państwie jest coś nie tak....
klata / 89.230.209.* / 2015-10-31 13:42
Pełno pracy za 8-9 zł za godzinę brutto. Jak niewolnicy!!!
g,l / 86.178.158.* / 2015-10-31 13:42
Media sobie a rzeczywistosc sobie.. Ludzie nie widicie jak media zakłamuja i fałszują rzeczywistość? W Polsce rynek pracy jest tragiczny, a jeszcze chcą nas wpedzic w poczucie winy, że to nasza wina a nie rzadzacych ze nie am polskich zakladow pracy a firmy oferuja jalmuzne nie pensje i do tego smieciowki
wojt_ek / 82.160.16.* / 2015-10-31 13:42
Przepraszam a za ile ta praca ? Praca jest, ale za takie pieniadze, ze się nie dziwie iz nikomu sie nie chce pracowac. Wiecie jaka jest różnica w wynagrodzeniu pomiędzy PL a innymi krajami ? Moja siostra w PL zarabiała 2500 zł wyjechała do DE na tym samym stanowisku dostała 2500, ale euro. Wykształcona , młoda i tam takich ludzi się docenia ! Jak poprosiła o podwyżce w firmie w ktorej pracowała w Polsce to usłyszała , że i tak dużo zarabia a jak się zwalniała to chcieli jej dać 500 zł!! WOW i to pod stołem!!
PanPiotr / 31.61.136.* / 2015-10-31 13:41
Pracodawcy dziwią się, że pracownik który zarabia najniższą krajową nie jest lojalny. Narzeka również że pracownik słabo opłacanych jeżeli dostanie ofertę pracy lepszą o kilkaset płn jest w stanie z dnia na dzień porzucić dotychczasowe zajęcie. Ja gdybym pracował za najniższą, a dostałby ofertę powiedzmy za 1800zl też bym się nie zastanawiał.
Teges / 83.23.26.* / 2015-10-31 13:39
Do pracodawców : płaćcie normalnie ,a nie najniższą krajową /najniższa krajowa to zarobek niegodny normalnego życia/ ,a robotnik się znajdzie . Pracodawcy przyzwyczaili się,ze ,,za bramą ,, na miejsce tzw .niezadowolonego murzyna stoi 10 ciu innych .Te czasy już na szczęście mijają .Drugi wątek: Pracownik będzie lojalny wobec swojej firmy tylko i wyłącznie wtedy gdy pracodawca zacznie go ..godnie opłacać .
Adam bezrobotny / 46.169.248.* / 2015-10-31 13:37
Panie Sedlak proszę o nie opowiadanie głupot i nie ogłupianie Polaków. Bzdepy!!!!! od dwóch lat jestem bezrobotny (procowałem po 1-2 miesiące na umowę zlecenie) w tym czasie za marne pieniądze. Mam wyższe wykształcenie ale pracę podejmowałem na produkcji, ponieważ w swoim zawodzie nie mogę nic znaleść. To co się dzieję od kilku lat na rynku pracy to jest makabra. Jak można takie głupoty wypisywać. Proszę sprawdzić w UP. jak to wygląda!!!!w małych miejscowościach ci co jeszcze zostali to nawet nie są zarejestrowani w urzędach bo dawno zasiłki im się pokończyły i nie ma firm które by je tam zatrudniły.
Adam bezrobotny

Najnowsze wpisy