Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
okjuplki / 5.172.247.* / 2015-10-31 10:00
ale najgorsze w tym artykule jest to że traktuje na temat zawodów których nikt po prostu nie chce wykonywać. z różnych powodów. mało kto chce być robolem, wciskać na siłę ubezpieczenia itp.
inzyniera nie możesz znaleźć - zrób mi studia inżynierskie to dam się zatrudnić jesli mi podpiszesz klauzulę już teraz że po zatrudnieniu mnie dasz mi zawsze pensję przynajmniej podwójnej średniej krajowej.
mam prawo oczekiwać takich pieniędzy skoro jest taki brak kadrowy jak piszesz.
olkjlkjl / 5.172.247.* / 2015-10-31 09:39
Kandydaci podczas rozmów rekrutacyjnych bardzo często opowiadają, że mają ciężką sytuację rodzinną. Na przykład dziecko, żonę na utrzymaniu, więc deklarują zaangażowanie i chęć podjęcia każdej pracy w oparciu o umowę o pracę. Gdy jednak już zostaną zatrudnieni, szybko z tej pracy rezygnują.

Dlaczego tak się dzieje? "
otóż ja kiedyś też tak zrobiłem. zrezygnowałem bardzo szybko bo
warunki socjalne nawet nie będę komentować, praca - porażka, traktowanie robotnika - mniej niż zero. sory, jak nie traktuje sie robotników jak ludzi to nie chcą zostać. na twoim miejscu zastanowiłbym się nad taką sytuacją, gdy ty stajesz się robotnikiem i z łaski dostajesz jakąkolwiek robotę. idziesz do roboty i traktują cię tam jak zwierze. toalety - że też sanepid tego nie zamknął, zaplecze do spożywania posiłku odpoczynku - lepiej posiedzieć na zwykłej trawce przy płocie - bo wychodzić nie wolno poza ogrodzenie firmy, itd itp. długo tam wytrzymasz? długo pozwolisz sobie na obrażanie wykrzykiwanie rozkazywanie i pomiatanie sobą? zastanów się...
okjlkj / 5.172.247.* / 2015-10-31 09:31
"Oczekują, że nauczą się pracując, ale przecież ja nie prowadzę szkoły, tylko firmę!" no stary , z takim podejściem to ty nigdy pracowników nie znajdziesz. tragedia myślowa. i ty jesteś szefem... nie jeden student 1 roku zarządzania lepiej poprowadziłby tą firmę niż ty. sory ale taka prawda, jeśli dla ciebie przyuczenie do zawodu ludzi chętnych do pracy z zapałem i chęcią zdobycia umiejętności i doświadczenia jest czymś krytycznym, no to o czym tu gadać z tobą. zmień podejście do ludzi do polityki kadrowej to może ..chociaż , z taką mentalności że masz dostać wszystko najlepsze albo wcale przy zero wysiłku od siebie ... szybko upadniesz. ps. czyli okazuje się że jednak jest cała masa chętnych do pracy tylko ty ich nie chcesz przyjąć bo masz zbyt wygórowane oczekiwania i płacić nie chcesz dobrze.
Marian179 / 37.47.37.* / 2015-10-31 09:29
Sama prawda. Od 3 miesięcy poszukuje 2 inżynierów do pracy. Wynagrodzenie od 6 do 9 tys brutto. Wymagań znajomości grupy towarów i rynku. Nie ma nikogo o takich kwalifikacjach. To samo z elektromechaniczne do serwisu - tu nie ma nikogo za 5 do 6 tys kto by cokolwiek umiał. Sami absolwenci szkół nic nie uczących.
esu / 62.87.147.* / 2015-10-31 12:50
Na ale do kogo pretensje? Możesz dać tyle kasy to biedny nie jesteś. Wołałeś kiedyś, że państwo nie kształci tych co trzeba? Robiłeś jakąś akcję w tym temacie? Jak to mówiono w Ameryce w czasach jej największego rozwoju - nie pytaj co kraj może zrobić dla Ciebie. Pytaj co ty możesz zrobić dla kraju. Tam bogaci brali odpowiedzialność za społeczeństwo, dawali kasę na kształcenie, a najbogatsi fundowali nawet państwu okręty wojenne. A u nas lewactwo nauczyło bogatych tylko brać. Nowsze auto, lepszy dom, większe luksusy itd. i narzekać jeszcze, bo im mało.
bravo / 89.77.145.* / 2015-10-31 09:47
Wyjechali na zachód albo do skandynawi bo nie będą robić za śmieszne pieniądze u ciebie.
polansky 66 / 92.56.237.* / 2015-10-31 09:26
Pracodawcy muszą zacząć płacić a nie dawać jałmużnę i poszukiwać niewolników .jaki idiota pracuje jescze za 20zl brutto ???? Niech ten cymbal co oferuje takie pieniądze sam za nie pracuje i najlepiej pod kimś takim samym jak on .lepiej na imigracji byle cymbal bez doświadczenia ma 50€ na dzień na rękę przeliczcie to na złotówki to jest minimum jakie powinno się zarabiać w Polsce . Dopóki pracodawcy będą traktowali robotnika jak bydło będą mieli to czego szukają . Jedno wielkie goooowno !!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
okjlkj / 5.172.247.* / 2015-10-31 09:24
"Brakuje takich pracowników, a ci, którzy na tym rynku są, to większości ludzie z niskimi umiejętnościami lub w ogóle bez kwalifikacji, ale za to z wysokimi wymaganiami płacowymi."
aaa no właśnie. bo jak sam stwierdzasz problem zatrudnienia w twojej firmie polega na tym że chcesz od razu fachowca który nie chce zarobić tylko dostać chłam. sory ale nie te czasy. nawet za komuny brano nowych i ich douczano długie miesiące. i płacono. a ty chcesz wszystko najlepiej za darmo i jeszcze fochy robisz że nie chcą tacy robić dla ciebie. druga sprawa - masz firmę w mieście czy na zd-pupiu? bo ludzie raczej nie chcą dojeżdżać kilometrami ani tam gdzie nie ma dobrej komunikacji miejskiej. maksymalnie pół kilometra od przystanku pks pkp komunikacji miejskiej postaw firmę - no ale ty przecież nie będziesz firmy przenosił. no sory kolego - ale ludzie nie będą kupowali kawałka ziemi za grube setki tysięcy tylko po to by u ciebie za darmo robić jeśli w ogóle ich zatrudnisz na śmieciówce
polansky66 / 92.56.237.* / 2015-10-31 09:29
Ooooooleeee !!!!!!!dobrze powiedziane !!!!!@!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja-jurek / 37.8.218.* / 2015-10-31 09:23
To jest szczyt bezczelności ze strony wyzyskiwaczy ze idą skomleć do gazet na swój los.
Jestem osobą bezrobotną ze średnim wykształceniem.Jestem zarejestrowany w PUP. Nie mam zasiłku.Wielokrotnie rozmawiałem przez telefon w sprawie ofert z PUP z tymi wyzyskiwaczami .Powiem krótko ,szukają jeleni za najniższą krajową a WYMAGANIA ,ŻE HO HO..Np .jeden typ chce kierowce na budowę .a zarazem pomocnika .Jak powiedział że płaci 8zł/h to jemu odp.że taką stawkę mają gimnazjaliści co reklamy wrzucają do skrzynek pocztowych.A on chciał żebym dźwigał na budowie i jeszcze był kierowcą ,bo oczywiście prawko ja kupiłem na bazarze ;DD. Takich historii ma bez liku .Gdzie wymagania są horrendalne a w zamian umowa za 1200zł +może jakiś napiwek .Śmieszni sa ci pajace ,wielcy biznesmeni.
okj / 5.172.247.* / 2015-10-31 09:20
a bezrobotni narzekają że oferty zatrudnienia to fikcja :/ ofert faktycznie nie ma. składają papiery i cisza. fikcja. darmowa reklama firmy.
21 22 23 24 25 26
na koniec starsze

Najnowsze wpisy