Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
prawo rynku / 96.51.5.* / 2015-11-02 02:31
wykwalifikowanych niewolnikow zabrala unia, gdyz jej niewolnicy byli za drodzy dla tamtejszych "elyt"
na czarno / 94.254.198.* / 2015-11-02 02:24
jak mi z urzedu pracy wyslali kiedyś to poszedłem w zimie do dyrektora firmy z krótkich spodenkach i czapce z daszkiem - taAAAAkie oczy zrobił;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tomasz.rze / 82.160.95.* / 2015-11-02 01:37
"Mamy duży kłopot z utrzymaniem pracowników fizycznych na płacy minimalnej".
Może dlatego, że pracownicy mają duży kłopot z utrzymaniem siebie za płacę minimalną, nie mówiąc o dzieciach.
ana53 / 46.215.0.* / 2015-11-02 01:25
Naprodukujcie więcej licencjatów,magistrów od rzeczy niepotrzebnych to oni są bezrobotni a rzemieślników szukajcie za granicami naszego państwa,bo ilu może by fryzjerów,mechaników samochodowych!!A gdzie stolarze,szlifierzy ślusarze,murarze szewcy ale wyuczeni i tym podobni którzy są potrzebni aby świat żył w normalności
Paweł669 / 5.172.247.* / 2015-11-02 14:23
Co z tego, że wyszkolą w zawodach technicznych, jak i tak płacić nie ma komu?! Wyjadą po prostu z zawodem za o niebo lepsze pieniądze będą normalnie pracować, a nie tyrać piątek, świątek czy niedzielę na czarno za grosze.
wedkarz123 / 83.30.6.* / 2015-11-02 00:22
Lojalność - pracowałem w jednej firmie 30 lat - zwolnili bo nagle stałem się złym pracownikiem, a trzeba było przyjąć z rodziny. Wysłałem tysiące aplikacji i co - zero zainteresowania, bo jestem za stary, a doświadczenie mam spore. Aplikowałem na różne stanowiska od pracownik biurowy, przez sprzedawca po ochronę. Nie wiem dlaczego czytając ten artykuł odniosłem wrażenie, że był pisany na zamówienie pracodawców - pewnie szykują podwaliny pod zmianę kodeksu pracy i ukrócenie "przywilejów" pracowniczych. Może im się uda wprowadzić pracę za garść ryżu.
zoomer / 77.253.79.* / 2015-11-01 23:51
Pracodawcy nie chcą się podzielić zyskami tylko zarobić jak najwięcej, trzeba traktować pracownika jak człowieka a nie narzędzie czy trybik w maszynie. Jak firma wypracuje większe zyski to trzeba się z pracownikami podzielić, czy to w formie finansowej czy bonów czy choćby jakiś wczasów w zależności od rodzaju firmy i obrotów. Gwarantuje że wówczas pracownik wam nie ucieknie i jeszcze się za was pomodli. Przykład mój kolega i ja ... kolega dostaje 3000 w swojej firmie dodatkowo okazjonalne prezenty, jak na naszą mieścinę to jest nieźle. Nie szuka innej roboty jest zadowolony i jego szef też, ja dostaje trochę więcej niż najniższą doczekałem się skromnej podwyżki po kilku latach pracy w dużej znanej firmie... i przed miesiącem założyłem działalność..chętnie i bez wyrzutów sumienia wykorzystam wiedzę zdobytą w obecnej pracy :)
Komeda K. / 85.255.243.* / 2015-11-01 23:45
Co za idiotyzmy!Ludzie zaczęli szanować swój czas ,wiedzę i inne indywidualne cechy ,które czynią ich wyjątkowymi w tym sensie zawodowym ale nie tylko.Tymczasem w wielu firmach ,czy przedsiębiorstwach panuje przekonanie ,że pracownik musi być oddany i niejako zależny lub całkowicie podporządkowany swojej pracy i jednocześnie być wdzięcznym za możliwość jej wykonywania.Wszystko to okraszone jest pewnego rodzaju zmową płacową -choć nie wszędzie,Dla ścisłości nadmienię tylko ,że bezrobocie jako zjawisko samo w sobie tak naprawdę nie istnieje i jest jedynie wynikiem absurdalnych kosztów pracy a zwłaszcza składek ZUS-sowskich .Gdyby przepisy i stawki zus były podobne do tych w latach 90 ,żylibyśmy dziś w dobrobycie...
Cezary 67 / 188.149.193.* / 2015-11-01 23:40
Biedni polscy biznesmeni oferują pracę za najniższa krajową to ile wyjdzie na godzinę zero dodatków np.diet w delegacjach praca w budowlance po 10 godzin to norma bez nadgodzin oczywiście a z czego mają te majątki samochody wczasy zagraniczne mowa tu o biznesmenach anie o ludziach co pracuja u takiego na działalności bo tak trzeba niech sami pracują za najniższą krajowa lub za darmo w ramach stażu lub umowa o dzieło tzw. legalny czarnuch podatek płacisz ubezpieczenia niema a takie oferty często są w urzędach pracy
robolPLwpasiakach / 89.231.56.* / 2015-11-01 23:15
buchaha. Artykulik lewiatana robiacy grunt pod sciahanie ukraincow. Wielcy biedni biznesmeny dorobili sie tylko na taniej sile roboczej wykreowanej prze duze bezrobocie. U mnie w bylej firmie-raczej obozie pracy-rekort w robocie to ciurkiem 36h. To zaby mniej robia w tyg za 8x woecej kasy majac urlopy, prawo do zycia prywatnego itp. Ja spadam z tej zielonej wyspy a wy uczciwi byzneeny co was niewdzievzni robole okradaja uczcie sie ukrainskiego bo wy sie nie zmienicie i tylko TAM mozecie zlapac FACHOWCOW
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
placa brutto / 93.211.139.* / 2015-11-01 23:15
z artykulu wynika ze Polacy wyjezdzaja za praca ...njaaa, nie wiem kto wyjezdza ale napewno nie ten ktory umie liczyc; w niemczech oficjalnie stawka godzinowa brutto wynosi 8,5o euro;
anycrim / 79.175.205.* / 2015-11-01 23:11
Praca na umowę zlecenie po 10-12 godzin,za najniższą krajową .Brak szkól zawodowych bo swego czasu postawiono na szkoły średnie ogólnokształcące to skąd niby mają być ci fachowci .Pozostali nie mieli w Polsce pracy to wyemigrowali za granicę bo tam lepsze życie i więcej płacą.
POLACZEK... / 195.60.216.* / 2015-11-01 22:57

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak

Przedsiebiorcy wraz grupa "Lewiatan" nie maja za grosz przyzwoitosci. Zabka zatrudnia tylko na umowe-zlecenia i to za 7PLN natomiast sklepy "Fresh" preferuja tylko zatrudnienie pracownika na pol etatu za 9PLN.. oczywiscie placa za pol etatu ale niejednokrotnie kaza zostac dlzuej za co nikt nie ma zamiaru placic. Takze stwierdzenie ze pracy jest duzo i nikt nie chce pracowac to swinswto. Z reszta prywatni pracodawcy czesto nie wyplacaja pensji na czas gdyz z tych pieniedzy kredytuja sobie inne zobowiazania (przeciez pracownik moze poczekac tak mysla pracodawcy) a pracownik zeby na sciane i glodowac . Takie zachowanie powinno byc naganne i ostro karane zeby pracodawcom sie odechcialo takich praktyk. Nie masz pieniedzy nie zatrudniaj ... a z Polakow nie robcie dziadow Europy!!!!
tfuu / 164.127.41.* / 2015-11-01 22:53
fatalne zarobki to problem a nie brak pracy, układ pracownik - pracodawca jest taki że jak nie chcesz pracowac za grosze to przyjdzie na twoje miejsce ktoś kto się zgodzi pracować za te grosze, większość pracy jest u prywaciarzy a wiadomo jak prywaciarz nie zaoszczędzi na pracownikach to się nie nachapie. Poza tym co to za praca na śmieciówce? przecież ludzie będą mieli głodowe emerytury !!!!!
freyikari / 37.152.18.* / 2015-11-01 22:52
No tak bo niby praca za minimalną to jest super a jak do tego 3 zmiany i 4 brygady to odlot na maxa za tyle kasiory... W takich warunkach to te 100-300 zł niewielka jest zachęta. Mój kuzyn pracuje w Niemczech i mówi ze bywa za przez cały tydzień niewiele zrobią ale kasa i tak jest i on sam nie pojęcia jak to się może opłacać. W Polsce jesteśmy chińczykami europy, normy znacznie większe od zagranicznych a płaca o wile mniejsza. Pracodawcy nie dziwcie się ze ludzie nie palą się do pracy jak warunki macie ch*****.
noe/noe / 83.11.118.* / 2015-11-01 22:49
Murzyni złapani w siatki w Afryce i przewiezieni do Stanów pracowali na plantacjach bawełny za miskę żarcia i nocleg mając nadzorcę z batem nad sobą. W Polsce "czarnuchy"( boli mnie to porównanie) zarabiają 1300pln czyli na miskę żarcia i opłaty aby móc spać a batem jest niespłacony kredyt. Strefy ekonomiczne to niestety "plantacje bawełny" i niech się nie dziwią dyrektorzy zakładów tam zlokalizowanych, że brakuje chętnych do pracy. Zyskiem tych zakładów są głodowe pensje niższe o nawet 80% niż w krajach rodzimych. Jeżeli więc brakuje firmom niewolników do pracy to niech zwijają żagle albo płacą jak u siebie w kraju. Laczek na drogę...

Najnowsze wpisy