Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
gogol / 5.172.247.* / 2015-11-01 22:39
"Przedsię-biorrcy" to grupa która rzeczywiście cierpi nieustającą krzywdę. Najpierw z kradzionego zbudowali firmy, teraz emigruje in młody silny parobek, a ci co się szanują mają ich w d.... i grają tak samo czysto jak zostali przez przedsiębiorców nauczeni w trakcie 25-letniego treningu. Róbcie tak dalej ch... dostaniecie należną zapłatę. To że dureń dobiera sobie pracownika na zasadzie podobieństwa do siebie i ma potem pretensje to nie z powodu braku bezrobocia. Wybierzesz uczciwego i będziesz uczciwy zawsze ci się opłaci.
dergikiujj / 188.146.74.* / 2015-11-01 22:35
Dajcie spokój,szkoda gadać bo oni tego nie rozumieją .
Praca to jest jak masz umowę o pracę z ubezpieczeniem na wypadek choroby czy od wypadku w pracy.
ZUS jest wyznacznikiem zatrudnienia ,jak pracodawca płaci za pracownika ZUS to można rozmawiać o pracy.
Inaczej jest to niewolnictwo w imię przepisów stworzonych pod dyktando pracodawców.
Jak można wyliczać bezrobocie nie podając ilu jest zatrudnionych na umowę o pracę z ZUS -em ?
Masz firmę ,zatrudniasz ludzi czy niewolników bez żadnych praw ?
pipripi / 5.172.247.* / 2015-11-01 22:35
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Bardzo dobrze! Ja też nie mam ochoty zużywać się w pracy za najniższe 1300,00 zł skoro przeciętne wynosi 4025,96 zł. To jest pewna różnica. Szefie nie stać cie na pracownika - z********aj sam!
lodek_111 / 83.21.137.* / 2015-11-01 22:33
Jaka płaca, taka praca. Pracodawcy biadolą, bo przyzwyczaili się do śmieciowych wynagrodzeń, w zamian za całowanie po tyłku tylko za to, że oferują katorżniczą pracę. To się sprawdzało przez kilkanaście lat pierestrojki w Polsce, ale nie mogło trwać wiecznie. Wystarczy zapłacić uczciwie, a problem ze znalezieniem dobrego pracownika zniknie. Najniższa (polska) krajowa, to zdecydowanie za mało za lojalnego, kompetentnego pracownika. Pracodawcy dziwią się i oburzają, że pracownik porzuca pracę z dnia na dzień jeśli otrzyma w innej firmie 100 zł. więcej ? A czego się spodziewali ? Sentymenty się skończyły jak tylko upadł komunizm i rozpoczął krwiożerczy kapitalizm. Pracodawcy w Polsce wykorzystywali przez te wszystkie lata swoją pozycję strasząc "jak się nie podoba to na Twoje miejsce 100 za bramą czeka", to teraz pracownicy się nauczyli żeby postępować dokładnie tak samo. Słoma z butów, Panowie prezesi od siedmiu boleści, niczego się nie nauczyliście, i teraz biadolicie. Nauczcie się dbać o pracownika (największe dobro w każdej firmie), a wówczas będziecie mogli rozwijać te wasze polskie, biznesiki. Na Zachodzie i w Stanach już dawno nauczono się że aby liczyć na lojalność pracownika, to trzeba umieć się podzielić zyskiem, a nie tylko wyciskać cytrynkę do ostatniej kropli. Śmiać mi sie chce gdy czytam jak to specjaliści od HR w Polsce nie mogą zrozumieć czemu Polacy wolą zamiast zmienić miasto w Polsce w poszukiwaniu pracy, wyjechać za granicę. To naprawdę tak bardzo skomplikowana łamigłówka ? Bo wszędzie w Polsce płaci się minimum tego co obowiązuje w danej branży, nie zważając na realia i to że np. kryzys dawno temu się skończył. Prezesi, managerowie , mam dla Was radę - idźcie do prawdziwe, porządnejj szkoły, zamiast tych p****** o popycie i podaży nauczcie się prawdziwego zarządzania ludźmi.
bezrobotny / 88.156.133.* / 2015-11-01 22:25
Stwierdzenie jakiegoś dupka"że za kilkaset złoty więcej porzuca bieżące projekty i odchodzi do innej firmy"...(itd) Gratuluję rozumu temu panu. Kilkaset złoty to przynajmniej tydzień życia dla mnie i mojej rodziny, więc niech pan nie wymaga tego, że mam na to machnąć ręka i głodową (zwykle) stawkę pracować dla pana. A kto do tego doprowadził? Bezrobotni bo nie chcą za 5 zł brutto na godzinę pracować czy ten buc, który proponuję takie pieniądze? Rzygać się chce jak się czyta takie głupoty.
Q1 / 82.34.26.* / 2015-11-01 22:19
Jeszcze jedno. Dlaczego przedsiębiorcy mają mieć zyski na poziomie europejskim a nam nie można?! Mając firmę w Polsce zarabia podobnie co właściciel za granicą. To im wolno odcinać nam kupony żeby zachować ten poziom a nam pozostaje bieda. Jak idziesz na rozmowę i mówisz ze chcesz nic pensje na poziomie europejskim to ci powiedzą ze jesteśmy w Polsce a nie na zachodzie. Skoro tak to zrównanie się proporcją do nas a nie do zachodnich sąsiadów. Albo dajcie nam tyle co mają inni w Europie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lodek_111 / 83.21.137.* / 2015-11-01 22:42
Troszkę się mylisz. W Polsce stosunek zysku z pracy pracownik, do jego wynagrodzenia jest jednym z najwyższych na świecie (biorąc pod uwagę świat cywilizowany). Precyzując, nigdzie indziej w Europie i Stanach, pracodawca nie zarobi na pracy pracownika tak dużych pieniędzy. To często oznacza że bardziej się opłaca praca fizyczna polskiego pracownika, niż zainwestowanie w zakup np. urządzenia które wykonywałoby podobna pracę. Obecnie polski pracownik zarabia podobnie jak pracownik w Chinach (w sensie możliwości zakupu podobnych produktów), a szacuje się iż w ciągu 3-4 lat wynagrodzenie pracownika w Chinach przewyższy poziom wynagrodzenia w Polsce. Ąż oczy bolą gdy czyta się takie p*******, że to pracownicy w Polsce są tacy niedobrzy, bo pracodawcy to im serce na talerzu dają. Żenada.
rowena / 83.6.103.* / 2015-11-01 22:19
Jak łatwo zauważyć wszyscy przytoczeni "pracodawcy" szukają jeleni chetnych do roboty za pół darmo. Ich zadniem płaca minimalna to super zarobki. Ten pierwsz to nawet popisał się kompltnym zidioceniem - jakie zasiłki człowieku ? Chyba że mówisz o zasiłkach z mopsu ... w takim razie czego spodziewasz się po alkochlikach i analfabetach ? że będą ci po tygodniu angielskim nawijać i maszyny obsługiwać jednym palcem ? Oczywiście za minimalną, boś taki hojny że zapropnujesz mi całe 1200 zł i niech sobie jeszcze sami organizują dojazd. A tak babka ? Z czego ona spadła, nie dość że prowadzi biznes w specjalnej strefie co już dyskwalifikuje ją z grona względnie rzetelenych i uczciwych pracodawców to jeszcze dziwi sie ze za minimum nikt nie jest w stanie pracować po 10-12 godzin dziennie (bo tylko pewnie wychodzi z dojazdami) ? Nareszczie się zmieniają warunki, nareszcie pozamykają te poronione miejsca zwane specjalnymi strefami ekonomicznymi (stworzone specjalnie dal ekonomicznie upośledzonych przedsiębiorców). Nareszczie będzie tak że "szef" bedzi mół się wypchać swoją szczodrością z minimaalnym wynagrodzeniem i będzie musiał sam rękawki podwijać albo interesik przestanie przynosić kasę na kolejną bemekę z kratką w leasingu ...
Dawid692 / 37.47.3.* / 2015-11-01 22:14
Po pierwsze jakie sa kryteria aby zaliczyc osobe do zacnego grona bezrobotnych przez gus zobaczcie sobie bo kiedys sprawdzałem z ciekawosci to jest wrecz żenujące. Druga sprawa bezrobocie spada owszem ale nie wynika to z tego iż powstają nowe firmy a istniejące sie rozwijają tylko ludzie uciekają z zagranice. Trzecia sprawa zarobki. Bardzo prosze aby Panu dali 20 zł brutto za godzinie w dziejszych czasach i zeby Pan utrzymał rodzine z jednym dzieckiem to pogadamy. Jestem osoba młoda mam 26 lat . Jestem mgr Ekonomii oraz Zarządzania pracowałem w różnych firmach poczawszy od call center a skonczywszy na najwiekszym Banku w Polsce na sredni stanowisku managerskim. Powie tyle kazdy pracodawca chce wykorzystać pracownika do granic jego mozliwosci płacac jak najmniej. CZy to bank czy inny pracodawca. Wiem ze biznes polega na zarabianiu ale w Polce zamiast inwestowac w pracowników to szuka sie własnie tego zarobku na nich więc nie dziwcie sie ze nie ma ludzi do pracy bo ich nie będzie maja dość wyzysku
Aleksander462 / 82.145.221.* / 2015-11-01 22:04
praca jest za tzw smieciowe wynagrodzenie nawet wszyscy politycy durnia maja polskich robotnikó twierdząc że najnizsza stawka bedzie np 12 zł na godz jak to w rzeczywistości jest pic bo pracodawca zmienia pozostałe składniki i znowu jest to samo na reke lub mniej te MONEY to parchate zydostwo
kpn74 / 85.222.24.* / 2015-11-01 22:10
dokładnie tak jest
- śmieciówki
- praca w ochronie za parę groszy ( dobre dla emerytów)
- agencje pracy ( 1750 brutto max)
- ewentualnie reszta pracodawców najniższa krajowa !!!
i jak tu żyć
to jest stan z lubelszczyzny
heniu45 / 77.65.88.* / 2015-11-01 22:01
JESTEM Z ZAWODU ELEKTRYKIEM .MÓJ ZAKŁAD ZOSTAŁ ZLIKWIDOWANY.OD ROKU STARAM SIĘ O PRACĘ BEZSKUTECZNIE,NIE WIEM JAK SKOMENTOWAĆ ARTYKUŁ.
majki9561 / 83.25.185.* / 2015-11-01 22:00
nawet 'rozumiem tych wspaniałych , dobrodusznych i martwiących się o swoich pracowników "pracodawców". pewnie maja nawet rację z umiejętnościami kandydatów do pracy'. tylko jestem ciekaw co ci pracodawcy by zrobili gdyby mieli co miesiąc na konto przelaną cudowną i jakże kosmiczną wypłatę w wysokości tej niewyobrażalnej pensji najniższej o której tak wspaniale mówią.???a)całowali by szefa za taką super pracę w systenie 4ro brygadowym; b)oddali by część pensji na rozwój firmy(przecież najniższa to taka wysoka wypłataa); c) wyjechali by za granicę .
jak pokazuje życie nawet ludzie bez wykształecnie i umiejętności nie sa na tyle głupi by za pensję głodową tyrać u wyzyskiwaczy na 3 zmiany 7 dni w tygodniu , święta i inne wolne dni najlepiej jeszcze przez pośrednika i z umowa co tydzień. swoją drogą to też ciekawe ze firmy stać płacić posrednikom tyle kasy a pracowniką nie . pozdrawiam tych jakze pokrzywdzonych pracodawców a wy bezrobotni "opamiętajcie się i weźcie do roboty wkońcu - wszak jak się bez was mają bogaci bogacić" ;D;D
PRzemuko / 178.235.70.* / 2015-11-01 21:54
proste - nie jestes w stanie dac m igodnie zarobic to nie masz pracownika :P
nie potrafisz prowadzic firmy tak zeby mozna bylo u CIebie dobrze zarobic - nie nadajesz sie na biznesmena - zlikwiduj firme P

bezrobotny i tak nie ma nic do stracenia bo i tak jest bezrobotny - jemu upadek Twojej firmy lata i on nic nie straci na tym, ze upadniesz :P

nawet lepiej - pracujac na czarno/lewo, robiac to co Ty, zarobi wiecej niz to co mozesz mu zaoferowac :P

z czym do ludu biznesmenie cebulaku?
mikasa687 / 178.36.195.* / 2015-11-01 21:53
No ja o myślenie to nie podejrzewam dziennikarzy już. Co to za praca, która nie zapewnia dochodu niezbędnego do utrzymania
Załóżmy, że dwie osoby pracują i zarabiają minimalna krajową i maja jedno dziecko. 1260 x24 daje 10 tys na rok na osobę, czyli 4 tys powyżej minimum egzystencjalnego. Ktoś rozumie pojęcie minimum egzystencji ? Mnie wcale nie dziwi , że ktoś nie chce podjąć pracy za minimum krajowe.
zerin / 82.160.241.* / 2015-11-01 21:52
Sami sobie odpowiedzieliście dlaczego nikt u Was nie chce pracować. Płaca minimalna. Spróbujcie sami utrzymać się z rodziną za tę sumą to pogadamy.
Łupu cupu / 89.228.97.* / 2015-11-01 21:51
Europejska Karta Społeczna - Podstawowy dokument Rady Europy, dotyczący praw społeczno-ekonomicznych obywateli otwarty do podpisu 18 października 1961 r. w Turynie. Obowiązuje od 1965 r. Zapewnia prawa oraz wolności obywatelskie i polityczne bez dyskryminacji ze względu na rasę, kolor i płeć, religię, poglądy polityczne, pochodzenie narodowe lub społeczne. Karta gwarantuje szereg praw i wolności dotyczących sfery społecznej. Polska ratyfikowała kartę 10 czerwca 1997 r.

Spośród wymienionych zagadnień Polska nie ratyfikowała zobowiązania w zakresie zapewnienia pracownikom wynagrodzenia zapewniającego godziwy poziom życia, pozostałe ustalenia nas wiążą (por. Dz. U. z 1999 r. Nr 8, poz. 67). Podpisanie tego punktu zobowiązałoby Polskę do określenia minimalnego wynagrodzenia za pełnoetatową pracę na poziomie 66% średniej płacy w kraju. Zobowiązałoby również Państwo Polskie do pomocy socjalnej, zapewniającej minimalny poziom wynagrodzenia w celu zapewnienia "godnego życia".

Najnowsze wpisy