Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
fiko946 / 109.173.151.* / 2015-11-01 21:47
TO ZWYKŁÓE PIEPRZENIE PRACODAWCÓW,ŻE LUDZIE WOLĄ ZASIŁEK NIŻ PRACĘ,A DLACZEGO TAK JEST? ANO DLATEGO,ŻE PO ZROBIŁO WSZYSTKO ABY TYM PRACODAWCOM WEJŚĆ W DU..Ę, UTRZYMAŁO WYSOKIE BEZROBOCIE I BLOKADA PŁAC PRZEZ 8 LAT TO DOPROWADZIŁO LUDZI DO UBUSTWA A PRACODAWCÓW DO BOGACTWA,JAK PRACOWNIK MA DOSTAĆ OK 1000 ZŁ TO WIĘKSZOŚĆ STRACI CZAQSAMI NA DOJAZDY I SIĘ NAPRACUJE WIĘC LEPIEJ IŚĆ NA ZASIŁEK A I CZASAMI DOROBIĆ NA CZARNO, I TO NIE WINA PRACOWNIKA TYLKO PO I PRACODAWCÓW, KTÓRZY JAK WIDAĆ UMIEJĄ SIĘ TŁUMACZYĆ I ZWALAĆ NA PRACOWNIKÓW BO TO WYGODNE.W MOJEJ BRANŻY PRACODAWCY WOLELI DAĆ PARĘ GROSZY NA PREMIĘ CZY NAGRODĘ BO NIE BYŁO SKUTKU NA NASTĘPNY ROK I TAK ZAWSZE PRACOWNIK W DU..E BITY!!!
TK622 / 79.185.88.* / 2015-11-01 22:17
Ludzie wreszcie zaczeli sie szanowac wystarczy juz wyzysku za marne grosze w UK w niecaly tydzien zarabia sie wiecej niz w Pl w miesiac -mowa tu o najnizszych stawlach bez kwalicikacji.Pracidawcy niech teraz beda konkurencyjni placowo na rynku to moze znajda lojalnych pracownikow.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pixelus / 217.209.218.* / 2015-11-01 21:45
Pracując w Szwecji, zarabiam średnio 20000sek( ok 9 tyś zł) miesięcznie na rękę. Gdybym w kraju powiedział komuś, że będę wykonywał taką samą pracę nawet za połowę tej stawki (pracując jak tu:5x8godzin a nie jak niewolnik co zabiera pracę do domu) nie dostałbym pewnie więcej niż połowy tego... skoro jest wolny rynek, to czym Ci pracodawcy chcą zachęcić ludzi do wybrania pracy w PL a nie w Niemczech,Szwecji czy gdziekolwiek ?
Max67 / 77.65.126.* / 2015-11-01 21:45
"drodzy" pracodawcy nie starajcie się zbić fortuny przez rok czy dwa ,na zachodzie do dużego majątku rodzinne firmy dochodziły przez pokolenia nie wykorzystując tak przy tym pracowników ,dając im godnie zarobić na życie
Marcin7564 / 93.89.202.* / 2015-11-01 21:44
Szukają fachowców - roboli fizycznych. Do pracy za głodowe stawki i z kosmicznym doświadczeniem to na pewno nie znajdą
jacek972 / 95.41.47.* / 2015-11-01 21:41
Niech się przyznaja ci co piszą ten artykoł ile zarabiają?..........dokładne...............bez podatku..........
Q1 / 82.34.26.* / 2015-11-01 21:41
Hanstwem jest publikowanie takich artykułów i wypowiedzi pracodawców! Nie podoba im się że nie ma fachowców a ci co są nie chcą pracować za taką stawkę? Od 1.5 do 2.5 w budowlance? To śmiech na sali!! Niech dadzą 5tys minimum to fachowcy się znajdą i powrucą. A jeśli nie mogą to albo niech spadają i się zamkną albo niech zrobią coś z tym rządem by ich było stać tyle zapłacić a nie odcinać kupony pracownikom. Macie władzę wpływy to zmieńcie to. Ale tego nie zmienicie bo to wam pasuje. Mamy koszta utrzymania takie same jak na zachodzie a zarabiamy od 200 do 300 euro!! Gdzie tu sens?! Dajcie zarobić znajdą się fachowcy! Rzygać się chce na takie wypowiedzi i publikacje. Na zachodzie babcia klozetowa zarabia tyle że jej starcza samej utrzymać mieszkanie opłacić rachunki ubrać się nakarmić i jakieś wczasy raz w roku!!! Utrzymaj rodzinę buraku jeden z drugim za 2 tys miesięcznie!! Będą płace na poziomie to i będą fachowcy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jozkol / 94.254.129.* / 2015-11-01 21:47
załóż sam działalność i pokaż swą odwagę w prowadzeniu biznesu
a przy okazji naucz sie ortografii
Q1 / 82.34.26.* / 2015-11-01 22:50
I jeszcze jedno. Jakie to małostkowe i przyziemne. Jak już się nie ma nic lepszego do powiedzenia to szuka się czego kolwiek choćby tej ortografi by się tylko odgryść. Brawo! Jeśli stać cię tylko na tyle.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Q1 / 82.34.26.* / 2015-11-01 22:45
Tak się składa że mam swoją działalność! Lakiernie samochodową. Tylko jest jedna różnica nie w tym popieprzonym kraju a w angli. Mam dwóch lakierników zatrudnionych. Dostają po 1.5 tysiąca funtów na miesiąc mi wychodzi od 1,5 do 2 tysięcy w zależności od obrotów. Czasem mi zostanie mniej jak mojemu pracownikowi!!! Ale nie zatrudniłem ich za najniższą za którą i tak by było ich stać tu na wszystko!!! I nie daję im wypłat poniżej godności by samemu mieć 4 do 5 tysięcy miesięcznie!!!! Trzeba mieć trochę godności!!! Inaczej nie mógł bym ani spojrzeć spokojnie w lustro ani moim ludziom w twarz!!! Ale oczywiście większość biznesmenów czytających to powiedzieli by że jestem idiotą bo oni by zrobili odwrotnie. Więc synek nie mów mi ze czegoś się nie da!! Przykład: pracodawca 10 tys miesięcznie pracownik 1.5 nie może być : pracodawca 8.5 a pracownik 3.5? Nie może???? Nie oczywiście nie w tym kraju i nie z takimi debilami jak ty!! Bo co powiesz nie po to inwestowałem żeby sobie odcinać? Ty sobie nie odcinasz ty okradasz innych bo chcesz mieć już teraz, wszystko od zaraz!!! Ty inwestowałeś a ktoś ci ku.wa oddaje jedną trzecią swego życia!!! A czasem i więcej!!! Nie jest to warte godziwej zapłaty??!!!! Według mnie tak!! Ale ty wolisz wrucić do swojego wypasionego domu wypasionym samochodem i zapomnąc ze zatrudniasz ludzi za głodową stawkę!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pawel213 / 217.153.150.* / 2015-11-03 15:00
Kolego, ile odprowadzasz na ZUS pracownika, swój ZUS, podatki dochodowe, VAT?
Koszty pracownika w Polsce są chore. 1200 na rękę pracownikowi, 800 na ręce do Państwa.
Czy myślisz że tak to powinno wyglądać?

Jak tylko mój mały prywatny biznes zacznie przynosić jakiekolwiek zyski, zatrudniam pracownika na porządną umowę i płacę mu godnie. Tylko powiedz mi dlaczego tym Skur.. mam płacić aż tyle. To ja okradam pracownika, czy wszelkie instytucje, które żeby chociaż działały tak jak trzeba.

Nie porównujmy UK do PL z tamtejszą kwotą wolną od podatku i zobowiązaniami pracodawcy.

Swoją drogą uważam, że tak bezsensowne artykuły niestety tworzą mocny ferment - naprawdę po obydwu stronach nie jest kolorowo. Ja jestem po obydwu, więc jakieś pojęcie o tym mam.
I nie chodzi o ludzi w PL - w każdym kraju trafiają się nieuczciwi pracodawcy, chodzi o to jak Państwo Ci przeszkadza w tym co robisz.

Ja nic od nich nie chcę, sam dochodzę do wszystkiego, ale oni za moją ciężką pracę potrafią tylko wyciągać łapę po więcej i przysyłać niekończące się kontrole - a nuż coś przeskrobałeś.

Pozdrawiam!
P.
ja27 / 62.178.99.* / 2015-11-01 21:37
Czy każdy musi mieć studia w tym kraju żeby godnie żyć?
emila344 / 82.145.221.* / 2015-11-01 21:37
no za 1300 pensji dla pracownika to ja się nie dziwie że mają problem, a ubezpieczeń na życie ludzie nie chcą kupować - po co im to, żeby sądownie procesować się z firmą ubezpieczeniową i ich OWU
Max67 / 77.65.126.* / 2015-11-01 21:35
Ja tego nie mogę słuchać ,,,,czy Ci pracodawcy naprawdę na głowę upadli i myślą że za głodową pensję ktoś będzie u nich pracował hehe
TB / 46.76.123.* / 2015-11-01 21:34
NAJGORSZE JEST TO ŻE JEST PRZYZWOLENIE DLA PRACODAWCÓW NA ULGI itp ODPISY , TO PROWADZI DO CWANIACTWA I KREATYWNĄ KSIĘGOWOŚCIĄ POKAZUJĄ ZYSK SPÓŁKI - DZIAŁALNOŚCI NIE JAKI W ISTOCIE JEST CZYLI 50 % , A POKAZUJE 5 - DO MAX 15 % ZYSKÓW , DLATEGO KRZYCZĄ WRĘCZ WIĘCEJ NIE MOGĘ DAĆ WYNAGRODZENIA ,,, CHORY KRAJ CHORYCH UKŁADÓW - USTAW itp !!!
adsds345 / 88.156.15.* / 2015-11-01 21:30
umowy na czarno, dla pracowników tak, ale właściciel pan prezes sobie opłaci co trzeba, opłaci co trzeba z mojej pensji niestety,i jak tu się nie dziwić że pracownicy wyjeżdżają?
koliii / 62.178.99.* / 2015-11-01 21:28
Za 1500 zł netto też nie będę pracował … Wolę wyjechać za granicę … Nie mam swojego mieszkania , jakim cudem mam wynająć kawalerkę za 1400 zł msc ? a gdzie na jedzenie, przyjemności wakacje? To jest beszczelność tyle proponować pracownikowi i tyle w temacie
maxppppppppppppp / 91.192.89.* / 2015-11-01 21:28
kiedy politycy i pracodawcy zrozumieją że godne zarobki to nie 1500 zł netto za taką kwotę człowiek w Polsce nie przeżyje
abby / 83.25.158.* / 2015-11-01 21:25
Wielu woli zasiłek i pracę zagranicą lub zasiłek i pracę na czarno
kamil135 / 188.146.73.* / 2015-11-01 21:12
witam pracowałem 26 lat w energetyce panowie prezesi uznali że po 26 latach pracy 2500 na rękę to za dużo i postanowili zwolnic pracowników pracujących na sieci uznali bowiem że taniej znajdą podwykonawców dziś po moim zakładzie pozostały wspomnienia a ja pracuję w belgi i tam płacę podatki pozdrawiam panów prezesów z energi

Najnowsze wpisy