Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Bezrobocie to fikcja, chętnych do pracy brak. Tak rynek pracy w Polsce widzą pracodawcy

Wyświetlaj:
leon280 / 93.105.179.* / 2015-11-01 20:07
No pochwalcie się polscy "biznesmeni" jak płacicie! Przykład: Lato. Ustka. Praca przy sprzedaży lodów. Wypłata w Sierpniu. Praca od Lipca. 400h. Czyli 2 miesiące. do ręki 2tys zł !!! Policzcie ile na godzine.
NTR999 / 176.2.94.* / 2015-11-01 20:06

Podwykonawcom płacę od 24 do 30 zł brutto za godzinę

Czyli prowadząc działalność gospodarczą: 1200zł do ZUS, 50zł do us, średnio przy 170 godzinach w miesiącu i stawce załóżmy na początek 25zł, zostaje ci 3000zł na czysto . Nie wspominając o kosztach dojazdu i ewentualnie o amortyzacji narzędzi (Jak podwykonawca to ze sprzętem)
Adrian750 / 185.19.119.* / 2015-11-01 20:06
Śmiać się chce jak czytam ten cały artykuł morze i nie mam wykształcenia ale chce godnie żyć w tym kraju ale się nie da co z tego że pracowałem 5 dni w tyg + 2 soboty dostałem śmieszną pensje, która i tak nie wystarczała mi na utrzymanie samego siebie a co dopiero rodziny w dodatku nie ma tutaj żadnych perspektyw na awans dlatego wyemigrowałem (Niemcy). Mężczyzna 24l.
leon280 / 93.105.179.* / 2015-11-01 20:03
wiecie dlaczego macie takie niskie emerytury? Bo pracodawca odprowadza wasze składki od najniższej krajowe a nie od tego co wam wypłaca. Na kwicie 1300 pod stołem reszta.
sigi / 213.199.214.* / 2015-11-01 20:00
To ci pracodawcy przesadzają , najlepiej chcieli by płacić 10 zł dla specjalistów z długoletnim doświadczeniem np : w moim przypadku do obsługi ciężkich maszyn budowlanych i jeszcze bez limitu godzin pracy a na koniec miesiąca jeszcze rąbnąć człowieka na godzi , po długim poszukiwaniu pracy stwierdziłem że niech mnie pocałują tam gdzie słońce nie dochodzi i wyjechałem do Niemiec , pracuje już 2 rok a do Polski przyjadę na emeryturę .
camel456 / 83.22.252.* / 2015-11-01 19:51
Praca 8 godzin dziennie za godne pieniądze, nadgodziny dwie pierwsze godziny 50% kolejne 100%.
Nadgodziny sporadycznie.
Nie najniższa krajowa a reszta po stołem, tak być nie może. Wtedy pracownicy się znajdą, do puki tak nie będzie wybiorą pracę za granicą.
obibok / 89.68.162.* / 2015-11-01 19:50
W Polsce wielu pracowników udaje że pracuje bo pracodawcy udają że im płacą.
DAniel877 / 78.11.189.* / 2015-11-01 19:48
Ale brednie ledwie doczytałem do końca, zacznę od początku zasiłek dla bezrobotnych to około 700 zł przysługuje po 1 roku tak więc gdzieś pacjent musiał pracować. Kolejna pani po 2 tygodniach nie ma możliwości na płatne zwolnienie lekarskie, bezrobotni nie muszą przynosić żadnego zaświadczenia nie aktualne jakiś 8 lat. Pracodawca Polski to cham w zagranicznych firmach jest dobrze dopóki polaczek nie zacznie zarządzać i nie zacznie się wykazywać, pan mówi że "Wysokie obciążenia fiskalne w połączeniu z bardzo niskimi marżami w branży budowlanej powodują, że mikroprzedsiębiorstwom po prostu nie opłaca się pracować legalnie. Przy niedużych inwestycjach budowlanych stawki firm prowadzących legalną działalność w stosunku do szarej strefy potrafią być wyższe nawet o 30-40 proc. " tu panu doradzę żeby doniósł na firmy działające nielegalni bo to zwykła kradzież, a jak pana pracownik kładzie za wolno płytki płać od metra, a jak Ci tak źle to rozwiąż firmę i się zatrudnij Myśle że takiego fachowca każdy zatrudni i doceni :)
Bagsior71 / 5.134.79.* / 2015-11-01 19:44
a czy to nie pracodawcy spowodowali że brakuje fachowców??? Praca za niemalże darmo, brak jakiegokolwiek poszanowania , tylko czysty wyzysk. W normalnych firmach są szkolenia, możliwość podnoszenia kwalifikacji, i tam pracownicy są lojalni. Kto pracując na umowę zlecenie przy trzystu godzinach miesięcznie, padając na pysk by utrzymać rodzinę będzie lojalny??? Kiedy taki pracownik ma podnosić swoje kwalifikacje... w wolnym czasie??? Ogólne zasady bezpieczeństwa są nagminnie łamane, PIP nic nie robi ze skargami od pracowników, jeśli już to kary nakładane na pracodawcę są śmieszne.
złodziej / 93.105.160.* / 2015-11-01 19:39
W Polsce to nie praca tylko czyn społeczny dlatego wszyscy uciekają z tego raju.
raszpla / 77.252.241.* / 2015-11-01 19:36
o tak pracodawcy to by chcieli niewolnikow po 12-16 godz,dziennie najlepiej za darmo,a gdzie sie podzialy 8-godz.dni pracy ,wyzysk totalny ,robole moga robic caly dzien za najnizsza,ale urzedasy 8 godz z premiami i nagrodami
Adam57 / 93.105.236.* / 2015-11-01 19:30
Całkowicie się zgadzam z opinią "obywatel953". Wystarczy aby ktoś wreszcie dokonał analizy. Porównując ilość bezrobotnych (także tych którzy musieli opuścić kraj, tych z zasiłkiem i bez zasiłku) do ilości ofert pracy.
I złóżmy, że wszyscy wymienieni ludzie bez pracy (Polacy) przyjmą w kraju każdą ofertę pracy bez względu na swoje wykształcenie i umiejętności. To myślę, że proporcja wyglądałaby następująco:

4,5 miliona (bez pracy) : do co najwyżej 900 tys. ofert pracy.

A fachowców z wieloletnim doświadczeniem ma się w tym kraju w głębokim poważaniu.
juk / 79.184.167.* / 2015-11-01 19:24
Płacicie tyle że odejmiesz dojazd do pracy i zostaje G.Zobacz ile zarabiają ludzie na stacjach paliwowych 1500 zeta za nocki za pracę szkodliwą można dostać w głowę dojazd i to są te warunki pracy które pracodawcy nam oferuja to jeden przykład a takie zarobki ma 80 % pracujących cholerni łaskawcy
maniu833 / 89.231.167.* / 2015-11-01 19:20
Europejska Karta Społeczna

Europejska Karta Społeczna - Podstawowy dokument Rady Europy, dotyczący praw społeczno-ekonomicznych obywateli
otwarty do podpisu 18 października 1961 r. w Turynie. Obowiązuje od 1965 r.
Zapewnia prawa oraz wolności obywatelskie i polityczne bez dyskryminacji ze względu na rasę, kolor i płeć, religię,
poglądy polityczne, pochodzenie narodowe lub społeczne. Karta gwarantuje szereg praw i wolności dotyczących sfery społecznej. Polska ratyfikowała kartę 10 czerwca 1997 r.
Spośród wymienionych zagadnień Polska nie ratyfikowała zobowiązania w zakresie zapewnienia pracownikom wynagrodzenia
zapewniającego godziwy poziom życia, pozostałe ustalenia nas wiążą (por. Dz. U. z 1999 r. Nr 8, poz. 67).
Podpisanie tego punktu zobowiązałoby Polskę do określenia minimalnego wynagrodzenia za pełnoetatową pracę na poziomie 66%
średniej płacy w kraju. Zobowiązałoby również Państwo Polskie do pomocy socjalnej,
zapewniającej minimalny poziom wynagrodzenia w celu zapewnienia "godnego życia".
paweł m / 83.19.67.* / 2015-11-01 19:17
Ty tępy pismaku a za ile ty piszesz te wypociny ci tak zwani pracodawcy chcą mieć niewolników a nie pracowników i przestańcie wmawiać polakom że koszty poza płacowe są u nas wysokie polacy wyjeżdżają za granice mają internet umieją czytać więc dlaczego wciskacie im ciemnotę ceny u nas są takie same jak na zachodzie ceny kilometra autostrady czy jakiejś wiejskiej drogi o wiele większe koszty niż na zachodzie metr kwadratowy budynku mieszkalnego zresztą też montownie samochodów i montownie części to samo a płace jak w azji koszty związane z pracownikiem w polsce a na zachodzie bez porównania na korzyść polskiego pana przedsiębiorcy po prostu zyski panów p. kosztem polskiego wyzyskiwanego robotnika są o wiele większe pan p. z przyzwyczajenia chce mieć białego murzyna i nie dzielić się z nim zyskiem mam nadzieję że to się wkrótce skończy

Najnowsze wpisy