Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Balcerowicz się nie dziwi i obwinia...

Bezrobocie w Polsce. Balcerowicz się nie dziwi i obwinia...

Wyświetlaj:
paweł 1230 / 83.28.87.* / 2013-09-05 09:32
Balcerowicz - główny strażnik interesów Międzynarodowego Funduszu Walutowego powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Ma on istotny udział w ogromnym bezrobociu jakie mamy teraz
aab / 37.209.156.* / 2013-02-08 20:23
on sie zdziwi nawet jak będzie 80 %. On się cieszy.
naiwna171 / 93.154.155.* / 2013-02-08 15:10
Tak - niemcy maja wynagrodzenie 10 razy wyższe ( więc koszty pochodne również ) a produkcja jest opłacalna i rentowna . Tylko w Polsce nic sie nie opłaca. Może tak fiskus odpowie na pytanie dlaczgo hipermarkety nie płacą podatku dochodowego . Sklepów Biedronkek przybywa i dziwne , ze się nie opłaca .
Dancer12 / 2013-02-08 15:31 / Bywalec forum
Balcerowcz zaczyna mnei coraz bardziej denerwować...zmienia stanowisko jak wiatr zawieje... no ale cała taka nasza polityka w kraju jest... kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa!!
naiwna171 / 93.154.155.* / 2013-02-08 15:00
Dzięki polityce Balcerowicza dzsiaj polskich firm już nie ma . W mojej okolicy jest 14 zakładów - wszystkie z kapitałem zagranicznym . A tam ( FLEXTRONIK ) pracownicy pracują przez chwilę na 1/2 etatu , później na 1/3 etatu , później na 3/4 etatu Bez stabilizacji
q3d3 / 80.55.133.* / 2013-02-08 14:37
Nie czytałem ale sądzę, że winny jest PiS
bezścieMY / 78.8.135.* / 2013-02-08 12:29
dla niemieckiej prasy powiedział, że ... już niedługo gospodarczo Polska PRZEGONI Niemcy!
Widać, że plecie różne rzeczy w zależności od pogody ... NISKA WIARYGODNOŚĆ: balcerowicz np, był szefem "swojej" partii tj. UW - zrobił to zresztą w stylu miedwiediewa: zaproszony na "zjazd" jako bezpartyjny, został ... wybrany szefem UW (wiceszefem został d. tusk). W ten sposób uwalili t. mazowieckiego (dotychczasowego szefa UW), jak i całą UW!
kos975 / 89.67.87.* / 2012-12-14 12:50
A kto podatkami zniszczyl polski przemysl wlokieniczy,odziezowy,huty ktore po odpowiedniej modernizacji przynosilyby zyski dla panstwa jednoczesnie utrzymywalyby miejsca pracy a tak zmuszeni jestesmy do importu panstwowe firmy francuskie radza sobie bardzo dobrze na rynkach swiatowych i nie ma kolizji z firmami prywatnymi
JaJaJa / 91.217.19.* / 2012-12-13 17:32
Ja tam widzę winę w zbyt dużych obciążeniach podatkowych włącznie z ZUSem przeciętnych obywateli - nie mówię o bogatych.
k aczordonald / 92.20.24.* / 2012-12-12 07:44
wygorowana placa minimilna ??????????

4 krotnie nizsza od zasilku w krajach zachodnich, przy podobnych cenach utrzymania.Ten czlowiek od dawna nadaje juz z innego wymiaru.

Tym bardziej ze ostatnio nasilily sie wyjazdy mlodych za granice ktorzy prace mieli, ale byla to najnizsza krajowa i musieli wyjechac bo przy tej jalmuznie nazywanej placa czuli sie dalej jak bezrobotni.
Alik421 / 83.145.191.* / 2012-12-11 18:09
OT POLSKA PISO-PEOWSKA! DOBROBYT USZAMI WYCHODZI! BALCEROWICZ ROZPOCZĄL DEMONTAZ PAŃSTWA. WIĘC CZEGO TU TERAZ ZABIERA CIEĆ GŁOS
takitam / 89.187.248.* / 2012-12-11 16:54
Ile niejaki Balcerowicz podatku płaci?
pozwij mnie / 83.27.145.* / 2012-12-11 14:01
I coś jeszcze. Wiem gdzie mieszkasz.
Bumelant12 / 2012-12-11 14:35 / Bywalec forum
Naprawdę zaczynam mieć dość wypowiedzi Balcerowicza i wszystkich jego podobnych... mamy tylu "fachowców" w polityce , a sytuacja z roku na rok coraz gorsza... no ale powinszować trzeba tytułu profesorskiego.
J.J. / 83.10.101.* / 2012-12-11 11:39
Największym nieszczęściem naszego kraju jest fakt, że tylko jego mały procent rozumie o czym mówi Profesor Balcerowicz. Przykładowo: płaca minimalna przekłada się na bardzo wiele, nazwijmy to danin finansowanych również z podatków tych co zarabiają tyle ile wynosi płaca minimalna ( jest podstawą do ich wyliczenia). Ja pracuję w firmie prywatnej i od kilkunastu lat nikt z tej firmy nie odszedł ani nikogo z pracy nie wyrzucono i nikt nie zarabia najniższego wynagrodzenia, a składki ZUS są płacone rzetelnie. Faktem jest też to że im firma bardziej się rozwija to wpada w coraz to nowe wymagania biurokratyczne i coraz więcej osób zajmuje się biurokratycznymi bzdurami zamiast działalnością podstawową, która to właśnie generuje nowe miejsca pracy, inaczej zatrudnieni na "produkcji" muszą utrzymywać coraz więcej nieproduktywnej administracji, tak również jest z administracją państwową, coraz więcej urzędników na których wszyscy pracujemy. Oni nawet często nie wiedzą że ich wynagrodzenia są z podatków tylko tych, którzy w szerokim słowa tego znaczeniu "produkują" czyli wytwarzają produkt narodowy.Czy wiecie co to jest np. opłata produktowa, opłata za korzystanie ze środowiska, intrastat, próg asymilacji. Czy wiecie, że firma czyli przedsiębiorca musi policzyć ile paliwa wlał do baków samochodów firmowych, następnie przeliczyć to na Mg czyli tony, a gaz spalony w piecyku łazienkowym czy piecu CO nie mówiąc już o mediach użytych do produkcji - policzyć,wypełnić deklaracje i zapłacić podatek.Myślicie że eksport czyli sprzedaż towarów po za Unię jest prostą czynnością - to spróbujcie to zrobić ! Cała biurokratyczna maszyna rozpędza się jak śniegowa kula i w efekcie niszczy pracę tych, którzy przyczyniają się do rozwoju ekonomicznego tego państwa. Jestem też głęboko przekonany że nasi politycy na czele z Pawlakiem i Panem Ministrem Finansów nie potrafiliby zrobić tzw. listy wynagrodzeń w malutkiej firemce, nie mówiąc już o rozliczeniu z ZUS-em, nie mają żadnych szans ! Ekonomia jest nauką, spróbujcie się z nią zaprzyjaźnić.
Szymon Drogowiec / 178.235.198.* / 2012-12-14 22:04
DOKŁADNIE! Biurokracja, CHORE prawo i zbytnio rozbudowana administracja - to są rzeczy wyniszczające nasze państwo! A kto temu jest winien - POLITYCY !!!
srufru / 188.147.65.* / 2012-12-15 10:06
bez przesady. Wszechobecne złodziejstwo, drobne cwaniakowanie, też jest ich winą? Dziadostwo szarpie się na wyższy poziom cywilizacyjny najkrótszą z możliwych dróg, a więc sposobami wymienionymi na wstępie i tyle
obserwere / 91.146.215.* / 2012-12-11 10:51
niech Balcerowicz zlikwiduje takie stanowiska jakie on sam zajmuje i tysiące innych urzędów bo nikomu są niepotrzebne a kosztują.Zlikwidować liczne pseudoszkoły typu żak co doją państwową kasę i udają szkoły prywatne.Na początku roku zapisuje się kilkuset nawet uczniów,organizatorzy biorą na nich dotacje z państwowej kasy a chodzi na zajęcia ledwie garstka i niewielu kończy choć poziom nauki bliski zeru. Uczniom co czasem przyjdą na zajęcia nauczyciele dają świadectwa ukończenia szkoły bo też chcą zarobić kaskę.Tak spada u nas poziom szkolnictwa na każdym szczeblu a to nas sporo kosztuje.Studia po których większość ląduje w marketach też nas kosztują i takie kierunki powinny być zlikwidowane i nie nazywane studiami lub uczone w szkole średniej np .nauczanie początkowe, pedagogiki,kulturalno-oświatowe itp bzdety.Zatrzymać trzeba wypływ za granicę osób wykształconych za pieniądze podatnika, lekarzy, informatyków, chemików, matematyków, inżynierów,i innych ważnych kierunków.Bo kształcimy za darmo dla obcych. Jak chcą opuścić kraj to niech zwrócą koszty nauki. Trzeba budować przemysł,stocznie,włsne markety i banki polskie żeby były miejsca pracy dla wszystkich.
Diamant / 83.145.191.* / 2012-12-11 18:19
W takiej szkole prywatnej ŻAK uczy pani , ktora zajmuje stanowisko urzędnicze w gminie sowicie opłacane i zasiada w radach nadzorczych dwoch spółdzielni. jest sama w domu nie ma co robic. Kasa sie przyda. Studia administracyjne ukończył w prywatnej uczelni . Miesiecznie ma netto 6.800,00. A że gro Polaków pracuje za 1200,00 netto!? A kogo to obchodzi
Matka nie Boska / 2.99.227.* / 2012-12-11 10:59
to jest wolny kraj i wolny rynek, kazdy jedzie tam gdzie chce, a jak ktos inwestuje w darmowe szkolnictwo to powinien miec biznes plan czy mu sie to oplaca??? ja jak inwestuje to wiadomo,ze mam biznes plan,inwestycja musi mi sie zwrocic w pewnym okreslonym terminie albo to inwestycja nieudana. POki co szkolnictwo wyzsze mialo na tyle dobra opinie,ze to ono wlasnie przede wszystkim przyciegnelo kapital zagraniczny i inwestycje, bo byl to wazny czynnik atrakcyjnosci polskiego rynku, a ze przy okazji jak to na wolnym rynku iles osob wyjechalo z czego czesc wrocila, czesc nie to jest norma w kazdym kraju, wolny rynek i wolny przeplyw, nikt nie bedzie na pupie siedzial tam gdzie nie ma dla niego odpowiedniej roboty, chyba ,ze gaom jest i nie moze sie od mamusi spodniczki oderwac.Viva kapitalizm!
Szymon Drogowiec / 178.235.198.* / 2012-12-14 22:06
Życia nie znasz - frajer jesteś.
Heh / 217.212.230.* / 2012-12-11 10:48
Bardzo dobrze, że budowlanka hamuje ,bo napompowano by płace i cały sektor jak w Hiszpani. Jeśli infrastrukura, za budżetowe pieniądze pompuje płace to jak kupisz nowe mieszkanie w sektorze prywatnym to będzie przewartościowane przez napompowane płace budowlańców.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Szymon Drogowiec / 178.235.198.* / 2012-12-14 22:08
Głupoty pleciesz.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy