Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Dlaczego w Polsce bezrobotnych liczy się inaczej niż w Unii Europejskiej?

Bezrobocie w Polsce. Dlaczego w Polsce bezrobotnych liczy się inaczej niż w Unii Europejskiej?

Wyświetlaj:
Wkurzony / 77.254.201.* / 2016-02-22 11:11
Byłem przez 3 lata zarejestrowany jako bezrobotny przez ten czas miałem 2 oferty z UP jedna praca to operator maszyn drogowych a ja o tym pojęcia nie mam więc odmówiłem , 2 praca tam gdzie niestety jestem teraz to praca gdzie w UP powiedziano mi że będzie umowa o pracę praca 160 h miesięcznie i 2000 brutto , okazało się że albo pani w UP kłamie albo ci co wystawili kłamali ,bo na miejscu sprawa wygląda tak że umowa o prace jest ale praca średnio po ponad 200-230 h miesięcznie za 2000-2200 zł netto .Życia prywatnego przy takiej pracy jak po 12h dziennie przez 5 dni jest to niema i to w smrodzie i dość ciężka..Ostatnio szukali pracownika w zakładzie i co wszyscy z UP przychodzili po pieczątkę że byli nikt nie chciał tam pracować ,jeden się trafił młody chłopak który po 2 tygodniach pracy mówi że pasuje czegoś normalnego poszukać !!UP nie załatwił mi żadnych kursów, szkoleń nic przez ten czas jak byłem zarejestrowany na wózek widłowy miałbym kurs jak bym sam sobie znalazł pracodawcę itd parodia .Masa ludzi jest w UP po ubezpieczenie nie liczy na to że im prace znajdą .W PL jest pracy dużo ale marnie płatnej na śmieciowych umowach itd szkoda na to zdrowia i lat życia ..
tyle w temacie / 83.10.249.* / 2016-02-22 11:32

Masa ludzi jest w UP po ubezpieczenie

Gdyby zaś ludzie mogli się ubezpieczyć zdrowotnie indywidualnie za taką samą kwotę jaką płaci za nich PUP czyli ok. 50 zł / miesięcznie to "pies z kulawą nogą" nie zachodziłby do tego urzędu. Szczególnie gdyby zasiłki wypłacał ktoś inny.
konstantynopolitaneczka / 46.112.47.* / 2016-02-22 11:41
zaglądałyby nieroby, które nie idą tam szukać pracy, tylko po zasiłek ;)
tyle w temacie / 83.10.249.* / 2016-02-22 11:55
Sprawdź lepiej ilu bezrobotnych pobiera w Polsce zasiłek (jałmużnę) i jaki to procent nawet tych zarejestrowanych.
pasteldenata / 46.112.47.* / 2016-02-22 12:20
Jak wolą jałmużnę niż iść do pracy / przekwalifikować się / dokształcić itd. to ich problem.
kkjdkll / 109.173.222.* / 2016-02-22 11:10
Dobrze ze mamy nieudolny rząd i wygonił Polaków na zachód za chlebem . Bo dopiero byłoby BEZROBOCIE ................
VIM / 80.192.32.* / 2016-02-22 11:18
Mylisz się. Gdyby rząd był udolny to by ludzie nie wyjeżdżali.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
valdix / 31.174.218.* / 2016-02-22 11:08
Urzędy pracy do zlikwidowania zostawić część urzędników odpowiedzialnych za dotację a reszta na własny rachunek a nie wykorzystywanie państwa,ja przez dwa lata będac na bezrobociu dostałem jedną ofertę a pisma wysyłać trzeba sprawdzanie i takie tam p******* komu to jest potrzebne DOSYĆ BIUROKRACJI I DARMOZJADÓW PIJĄCYCH KAWKĘ I PRZESZUKUJĄCYCH STRONY INTERNETOWE bo im się nudzi i tak jest w kazdym urzędzie ! Administracja w Polsce jest co najmniej o 30% za duża i do tego żeby to obliczyc nie trzeba być wybitnym matematykiem ani profesorem ekonomi wystarczy logicznie MYŚLEC ale z tym jest jakiś dziwny problem .Urzędnik jest dla Obywatela a nie odwrotnie i to powinni pracujący i dostajacy pieniądze z naszych podatków wreszcie zrozumieć bo sami nic nie wypracowują a tylko żerują jak PASOŻYTY na zdrowym organiźmie!
ASIA508 / 89.73.104.* / 2016-02-22 11:07
Zarejestrowałam się w Urzędzie Pracy jako bezrobotna 5 lat temu, otrzymywałam skierowania które już były nieaktualne. Do dnia dzisiejszego jestem bezrobotna, bez jakiegokolwiek prawa do zasiłku, a Państwo chce sprowadzić do naszego KRAJU DZIKUSÓW i dać im godne zasiłku , darmowe lokum, ubezpieczenie itp. NIECH ZATROSZCZY SIĘ O SWOICH rodaków MŁODYCH BEZROBOTNYCH BEZ JAKIEGOKOLWIEK PRAWA DO ZASIŁKU
ktośtam / 46.112.47.* / 2016-02-22 11:13
To idź do roboty LENIU, a nie na zasiłek czekasz!
ola1126 / 89.76.13.* / 2016-02-22 11:07
byłam zarejestrowana w up, pani urzedniczka podczas jednej z wizyt kazała mi sie wyrejestrować , na co odrzekłam że tego nie zrobię . po 30 dniach okazało się że zostałam wyrejestrowana na 120 dni za nie stawienie się w terminie w up. Napisałam odwołanie od tej decyzji niestety zostało odrzucone ponieważ podpisałam kartę wizyt na której podobno był termin wizyty co oczywiście było niezgodne z prawdą urzedniczka dopisała datę później. Tak postępuje się z obywatelem o obniża się procent bezrobocia na potrzeby np. wyborów.
maciej333 / 79.184.83.* / 2016-02-22 11:03
Ja od długiego czasu nic nie moge znalezc konkretnego. Chetnie bym gdzies wyiechał potrzebował bym by dorobic gdzies na leczenie bo mam klopoty ze zdrowiem :-(
Oburzony. / 85.193.253.* / 2016-02-22 11:02
A faktyczne bezrobocie w Polsce sięga blisko 35 %. Wystarczy sięgnąć do danych statystycznych. Mając na uwadze dotychczasowy wiek produkcyjny Polaków 18 - 65 lat mężczyzn i 18 - 60 lat kobiet zamieszkałych w Polsce, to mamy 24 mln osób zdolnych do pracy, z czego zatrudnienie posiada zaledwie 16 mln Polaków. Zatem, rachunek jest prosty oficjalnie pracy nie znajduje w Polsce w granicach 8 mln Polaków. Po wydłużeniu wieku do 67 lat uprawniającego do przejścia na emeryturę liczba bezrobotnych jeszcze się zwiększa. Jest, więc, prosty rachunek dla ponad 8 mln osób na dzień dzisiejszy brakuje w Polsce miejsc pracy. A rząd zajmuje się polowaniem na czarownice i wampirów z przeszłości rozgrzebując cmentarze i trwoniąc oraz sprzeniewierzając pieniądze podatników oraz resztki polskiego majątku, dalej zadłużając Polskę na rozdmuchane synekury dla kolesi i nepotów. To nie tędy droga dla Polski i nie takich zmian potrzebuje Polska.
abp2222 / 62.133.154.* / 2016-02-22 11:02
Moja żona jest bezrobotna nie zarejestrowana. Jest ubezpieczona z mojego ubezpieczenia, dlatego nie musi się rejestrować. Zostało to wprowadzone po to żeby zniechęcić do rejestracji.
Pytanie ile takich osób jest w Polsce?
Emp / 195.35.80.* / 2016-02-22 14:50
Moja żona nie jest zarejestrowana jako bezrobotna, a pracuje na czarno. Gdybym mógł też bym tak zrobił. Nic nie chcę płacić na tych darmozjadów i nic od nich nie chcę dostawać. Niestety NIE MOGĘ. Dla mojego dobra zmusza się mnie do płacenia za usługi, z których nie korzystam i zatrudnia znajomych królika, żeby siedzieli w urzędach za moje pieniądze. CZAS ZAORAĆ SOCJALIZM
LUK888 / 31.183.121.* / 2016-02-22 11:02
Co za durnoty wypisujecie. Bezrobotnym w Polsce jest się tylko do momentu otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych, gdy ten wygaśnie to czy masz pracę, czy nie nie jesteś już bezrobotnym i tyle w tym temacie.
Gus / 88.220.106.* / 2016-02-22 11:02
Proponuję tak liczyć bezrobocie:
Ogół obywateli w wieku produkcyjnym od tego odejmujemy osoby zatródnione na umowę o pracę na pełnym etacie (osoby pracujące na ułamki etatów sumujemy i robimy z nich jedną osobę na pełnym etacie) dodatkowo odejmujemy odoby zatrudniune na umowach śmieciowych zarabiające miniumum najniższą krajową.
W ten sposób uzyskamy informacją jaki procent sił produkcyjnych społeczeństwa nam się marnuje co uważam za prawdziwą stopę bezrobocia.

Pracodawca powinien każdy etat zgłaszać UP, a resztę da się z US wyciągnąć.
misiek442 / 217.153.158.* / 2016-02-22 11:01
badania eurostatu sa również mocno naciągane. Bo spytanie się bezrobotnego od dwóch lat czy w ciągu ostatnich 4 tygodni aktywnie poszukiwał pracy jest miarą bezrobocia jest naduzyciem. ponieważ wielu bezrobotnych po wielokrotnych wysiłkach znalezienia pracy odpowie na to pytanie w nast pujący sposób: W ciagu ostatnich 4 tygodni nie złozyłem zadnej aplikacji. I na podstawie takiej odpowiedzi ten człowiek nie zostaje uznany za osobę bezrobotną.
Statystycznie mamy zatem dużo niższe bezrobocie.
viola bastarda / 213.241.42.* / 2016-02-22 11:01
bo dane do unii przesyłał rudy specjalista, wyjątkowo prawdomówny
ola1126 / 89.76.13.* / 2016-02-22 10:58
byłam zarejestrowana w up, pani urzedniczka podczas jednej z wizyt kazała mi sie wyrejestrować , na co odrzekłam że tego nie zrobię . po 30 dniach okazało się że zostałam wyrejestrowana na 120 dni za nie stawienie się w terminie w up. Napisałam odwołanie od tej decyzji niestety zostało odrzucone ponieważ podpisałam kartę wizyt na której podobno był termin wizyty co oczywiście było niezgodne z prawdą urzedniczka dopisała datę później. Tak postępuje się z obywatelem o obniża się procent bezrobocia na potrzeby np. wyborów.
Mil Ki / 188.33.168.* / 2016-02-22 11:01
DOKŁADNIE. Za takie praktyki tym k***** płacą, i są rozliczani za wszystkie nad limity!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mil Ki / 188.33.168.* / 2016-02-22 10:55
Bezrobocie to ponad 15-20%. Urzędy pracy fałszują prawdziwe dane. Zniechęcają tych co powinni być zarejestrowani. Gigantyczne kolejki, setki papierów, zaświadczeń, wizyty po umówieniu terminu inaczej nie masz szans się zarejestrować. I dziesiątki innych powodów. A dotacje są tylko dla znajomych i ich znajomych. Czasami ktoś dostanie kasę na sklep ze zdrową żywnością, który upada po kilku miesiącach itp. genialne pomysły są dotowane. Kolejne urzędy to kolejne darmozjady i układy. TAK TO WYGLĄDA.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Henryk159 / 89.67.25.* / 2016-02-22 10:54
Sedlak zawsze mnie bawi. W jego Agencji Badań publikują raporty wdłg których nikt nie zarabia minimalnej, magazynier zarabia 4000 zł brutto a sprzedawca jeszcze tysiąc więcej. Teraz wymyslił, że bezrobotni rejestrują się dla dodatkowych świadczeń i dotacji. Idź Pan Panie Sedlak do UP i spróbuj załatwić dofinansowanie np. do kursu na wózek widłowy. Nikt ci tam tego nie da, szybciej cię wykreślą.
Mil Ki / 188.33.168.* / 2016-02-22 10:57
Zgadza się, te artykuły i statystyki to xuj a nie fakty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy