Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Dlaczego w Polsce bezrobotnych liczy się inaczej niż w Unii Europejskiej?

Bezrobocie w Polsce. Dlaczego w Polsce bezrobotnych liczy się inaczej niż w Unii Europejskiej?

Wyświetlaj:
aab / 79.110.193.* / 2016-02-22 09:03

W Polsce mamy problem osób pozornie bezrobotnych, które rejestrują się w urzędach pracy dla ubezpieczenia czy różnego rodzaju świadczeń i dotacji - mówił niedawno money.pl Kazimierz Sedlak, ekspert rynku pracy.

Założyciel firmy badawczej Sedlak & Sedlak zwrócił w ten sposób uwagę na poważną wadę metodyki liczenia bezrobocia w Polsce - fikcyjne rejestracje bezrobotnych w urzędach pracy, które w poważnym stopniu zniekształcają prawdziwy obraz polskiego rynku pracy.

Chciałbym zwrócić uwagę na inny fakt. Kim jest Pan Sedlak i jaki z niego fachowiec skoro wszystkich pracowników ochrony wyrzucił poza nawias rynku pracy i dla niego ten sektor nie istnieje choć jest to około 300 tysięcy pracowników na umowach śmieciowych i około 600 tysięcy osób z tego się utrzymujących.. Ten Pan zbudował potężne imperium na bazie ankiet, które piszą osoby zza biurka lub przez połączenia telefoniczne. To jest dopiero ściema i możliwość manipulowania, gdyż nie ma możliwości sprawdzenia autentyczności wyników. Tu dopiero jest możliwość manipulowania danymi. I na anonimowych ankietach ma się opierać system badania rynku. Kolejna bzdura. Osoby rejestrujące się dla ubezpieczenia są wszędzie i żyją one tylko z zasiłku i pomocy społecznych. Dla nich buduje się bloki a nawet całe osiedla. Piszecie więc czasem bzdury
pawel7188 / 213.158.223.* / 2016-02-22 08:59
Kiedy w polskich ofertach pracy będą podawane stawki ???
Obserwator 2016 / 83.16.129.* / 2016-02-22 08:43
Wszystkie te obliczenia są błędne - to kolejne oszustwo po postkomunie zwanej III RP, które znacznie zaniża faktyczne faktyczne bezrobocie oscylujące koło 25%. Żeby uzyskać zatrudnienie przeciętny Polak musi "zatrudnić" rodzinę, znajomych, przekupić kadrowego lub wyjechać za granicę. Może założyć własną działalność i będzie grabiony przez rzeszę ponad 600 tys. urzędasów lokalnych oligarchów.
lkjhgfdslkjhgf / 46.238.231.* / 2016-02-22 07:31
Oczywiście że statystyka bezrobocia jest w Polsce niesamowicie zafałszowana ponieważ niewiele osób bezrobotnych jest zarejestrowanych bo po co jak nie ma zasiłku ani szkoleń ani nic. Po za tym nawet jak chcesz się zapisać i tsk bez prawa do zasiłku to nie jest to takie proste. Bo najpierw jest ograniczona ilość numerków na dzień. A po drugie są różne blokady na rejestrację. Pojechałem w kwietniu zeszłego roku na pilną pracę za granicę która okazała się oszukaństwem . I się nie wyrejestrowałem z bezrobocia bez zasiłku , i mnie skreślili. Przed świętami kierowca polskiego tira widząc jak śpię za granicą na paletach w nieogrzewanym magazynie to się zlitował i mnie zabrał do Polski , bo inaczej nie miałem jak bo za co . Jak matuli nie śmiałem już prosić o pożyczkę na bilet powrotny bo już spłacała pożyczkę za mój wyjazd. I co przychodzę 22 XII do PUP się zarejestrować i tak bez prawa do zasiłku i mi z ryjem niegrzeczne babsko z PUP wyskoczyło żebym spadał bo i tak mnie nie zarejestrują bo mam 9 miesięcy blokady na rejestrację. I chyba tera dopiero w marcu będę się mógł zarejestrować. A u nas mała miejscowość, bezrobotnych na kopy , bez żadnych dochodów nawet na czarno , bo jakieś 2-3 dni fuch w miesiącu co według BAEL to praca to niestarczy nawet na waciki. I naprawdę mało kto z bezrobotnych jest zarejestrowany bo po co. Ubezpieczenie to śmiech bo jak zaczęły mni gnić zęby to musiałem się wyprzedać z resztek dobytku na allegro żeby pójść do prywatnego dentysty.
j**** / 77.95.48.* / 2016-02-22 07:23
bezrobotni to także ci którzy zarabiają poniżej progu ubóstwa , t.z. ich wynagrodzenie wystarcza tylko na wyżywienie i opłaty bytowe czyli , ok 2500 netto , a tych mamy w tym dziwnym kraju 80 proc.
zuzanka303 / 89.76.113.* / 2016-02-22 09:24
na wyżywienie jednej osoby i opłaty za mieszkanie wystarczy i 1000 , jak masz swoje a nie wynajmujesz
XD XD XD XD XD XD XD XD / 178.36.222.* / 2016-02-22 12:06
zuzanka303 no raczej, mieszkając w kartonie pod mostem... tam nie ma opłat za ogrzewanie, prąd, wodę, śmieci, podatków m.in. od TV;)
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy