Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Najnowsze dane GUS

Bezrobocie w Polsce. Najnowsze dane GUS

Money.pl / 2015-09-23 10:13
Komentarze do wiadomości: Bezrobocie w Polsce. Najnowsze dane GUS.
Wyświetlaj:
greg666 / 78.8.29.* / 2015-09-23 14:58
Jaki by nie wrzucić temat to już ujadanie pisowskich piesków ; jest żle , bezrobocie, antypaństwowość , nikt nie ma pracy a jak ma to robi za grosze i przeżyć nie może ......itd kto w to wierzy i nie widzi że ten kraj się faktycznie rozwija i to w dobrym tempie, ten jest dureń do potęgi a tak na zakończenie, jak nie daj boże pis dojdzie do władzy to zobaczycie jak bardzo zmienią się opinie wtedy pieski będą pisać jak to teraz jest dobrze a nawet wspaniale w naszej kochanej Polsce i komu to wszystko zawdzięczamy .
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 15:03
najlepsze jest, że jak się pojawia info GUS że jest np. spadek produkcji przemysłowej itp. To wszyscy traktują to jako najprawdziwszą prawdę - generalnie każda zła wiadomość jest przez tych hejterów przyjmowana z radością i nikt nie wątpli w jej prawdziwość, Jak się pojawia pozytywna informacja to wtedy zaczyna się wielki smuteczek i ujadanie, że to fikcyjne dane.
Co ciekawe te same osoby tak robią
Marlowx / 87.206.18.* / 2015-09-23 14:53
Bo Kamysz to mówi ????????????????? Chyba Wam rozum odjeło !!!!!!!!!!!!!!!!!
Nowoteusz / 194.29.176.* / 2015-09-23 14:53
skoro jest tak dobrze, to czemu rząd traci poparcie społeczeństwa? n
Mark 3B / 83.25.199.* / 2015-09-23 14:50
Nowa tragedia! Bezrobocie spada... Jak życ?
qwd / 208.31.49.* / 2015-09-23 14:32
Ta, coraz mniejsze bezrobocie, bo coraz więcej osób wyjezdża, a wielu też już się w tych UP nie rejestruje bo babsztyle tam pracujące tylko kawe piją przez 8 godzin i nic poza tym nie robią.
zarejestrowany_bez_pracy / 89.72.78.* / 2015-09-23 14:24
Oferty pracy to oni maja tylko że za 1200-1500zł ... a w tych RUP-ach coraz więcej urzędasów drukujących coraz więcej dokumentów , wymagających coraz więcej zaświadczeń i świstków.. TO NIE SĄ URZĘDY pomagające znaleźć PRACĘ tylko URZĘDY REJESTRACJI BEZROBOTNYCH a statystyki to niech sobie wsadza w wiadome miejsce.
TSER54 / 89.174.72.* / 2015-09-23 14:15
fikcja bezrobocie jest jeszcze większe jak 28 a to dlatego że UP skreśliły z list bezrobotnych tych co przeszli na ubezpieczenie i bardzo duża część bezrobotnych musiała przejść na ubezpieczenie małżonka lub żony liczby ukryte,ja jako 56 latka szukam i szukam i mam ale pracę w NIEMCZECH nie w POLSCE,DANE I RZĄD CAŁY CZAS NAS OSZUKUJĄ I KŁAMIĄ DLACZEGO JEST TAK DOBRZE I ZARAZEM JEST TAK ZLE
ROZCZAROWANA / 83.12.251.* / 2015-09-23 14:26
Ofert pracy jest bardzo dużo, tylko ludziom nie chce się pracować. Lepiej pracować na czarno bo pracodawca więcej zapłaci.
c2h2 / 109.232.30.* / 2015-09-23 14:13
Nie ma pracy dla słabo wykształconych absolwentów po "logiach" dla techników i inżynierów jest i to sporo
dxd / 87.105.134.* / 2015-09-23 14:05
NIEMA PRACA to som propagany
mirek835 / 83.27.141.* / 2015-09-23 13:59
A to ciekawe; w małopolskim bezrobocie niewiele większe od śląskiego. Chyba przez to że z tego pierwszego wyjechali wszyscy którzy nie mieli pracy.
Ważniak / 83.22.213.* / 2015-09-23 13:57
Co do bezrobocia mogło by być niższe gdyby opodatkowanie pracy zreformowano czyli:
- wprowadzono składkę 5% na Fundusz Pracy uzależnioną od średniego wynagrodzenia brutto w danym przedsiębiorstwie
- wprowadzono składkę 5% na ZUS uzależnioną od średniego wynagrodzenia brutto w danym przedsiębiorstwie
- wprowadzono składkę 9% na emerytalne uzależnioną od wynagrodzenia brutto pracownika w danym przedsiębiorstwie (z możliwością okresowego 3 letniego zawieszenia jeśli pracownik wyrazi zgodę i gdy otoczenie gospodarcze jest w cyklu dekoniunktury po tym okresie składka wyniosła by przez 3 kolejne lata 18%.)
- wprowadzono składkę 1% na ubezpieczenie zdrowotne uzależnioną od średniego wynagrodzenia brutto w danym przedsiębiorstwie.
- wprowadzono składkę 2% na ubezpieczenie rentowe uzależnioną od średniego wynagrodzenia brutto w danym przedsiębiorstwie.
- wprowadzono składkę 2% na ubezpieczenie wypadkowe uzależnioną od średniego wynagrodzenia brutto w danym przedsiębiorstwie.

Jak i zreformowali ustawę lichwiarską i wprowadzili zapis:

Realna Roczna Stopa Oprocentowania kredytów/pożyczek złotowych nie może być większe niż dwu krotność stopy lombardowej w dniu zawarcia umowy przy stałym oprocentowaniu kredytu/pożyczki lub nie większa niż dwu krotność stopy lombardowej przy zmiennym oprocentowaniu kredytu/pożyczki.

Realna Roczna Stopa Oprocentowania kredytów/pożyczek walutowych nie może być większe niż dwu krotność stopy procentowej w danym kraju, strefie do którego/ej należy waluta w dniu zawarcia umowy przy stałym oprocentowaniu kredytu/pożyczki lub nie większa niż dwu krotność stopy procentowej w danym kraju, strefie do którego/ej należy waluta przy zmiennym oprocentowaniu kredytu/pożyczki.
Maruda 501 / 212.144.112.* / 2015-09-23 13:54
Przeciez to najwiekszy kretyn zauwazy!! Cooraz mniej bezrobotnych, coraz wiecej ludzi chce arabusy w kraju, coraz lepiej tu sie zyje - jednym slowem cud nad Wisla!! Salem Alejkum!!
Mohammed / 188.29.164.* / 2015-09-23 14:04
Allahu akbar my friend.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
leonek_king / 94.154.24.* / 2015-09-23 13:51
to jeżeli jest tak dobrze czemu jest tak żle ze składkami na emerytury? jeżeli tyle osób ma pracę to i wpłaty na świadczenia bieżące ( tak to się chyba nazywa ) powinny być na "+"? chyba, że zapominano dodać tych ponad 2 mln, którzy wyjechali......
Kriss836 / 89.67.208.* / 2015-09-23 13:59
Ci co wyjechali to pół biedy, ale spójrz na ulicach ile żebraków, meneli i ludzi, którzy na zielonej wyspie osiągnęli dno absolutne. Śmietniki okupywane przez zbieraczy. Jeden za drugim prawie, że w kolejce szukają szczęścia ;-/ Z PUP-ów wykreślili dosłownie prawie wszystkich i na tym opierają statystyki.
To o czym piszesz czyli składki odzwierciedlają jednak rzeczywistość. Tego oszukać się nie da rejestrami i manipulacją danymi.
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 13:56
teraz jest jeszcze ok, bo jeszcze pracuje (częściowo) wyż z lat 50 i wyż z lat 80, za kilka lat wyż z lat 50 będzie cały na emeryturze. I wtedy będzie problem.
inzynier6 / 2015-09-23 13:50 / portfel / Bywalec forum
Wybory za pasem to jak by to wyglądało gdyby bezrobocie zaczęło rosnąć?!
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 13:39
zdecydowana większość z was nie ma zielonego pojęcia o temacie a się wypowiadacie. Jak widzę jak dużo ćwierćinteligentów się tu wypowiada to boję się o ten kraj. Co miesiąc te same śpiewki, że wyjechał kolejny milion Polaków - gdyby to wszystko było prawdą to w tym kraju jak już zresztą pisałem byłoby minus 148mln ludzi. A jakoś ciągle jest koło 38mln. Czy tak was boli, że bezrobocie spada, że tyle przy tym szczekacie? Poszukajcie sobie (no ale tutaj musielibyście się coś napracować a to do was niepodobne) informacji na temat zatrudnienia, to zobaczycie że ono wzrasta. Przypominam, że zatrudnienie od wejscia do UE wzrosło o około 2mln!
w.iesia / 212.191.39.* / 2015-09-23 14:17
To powiedz mi dlaczego aż tak dużo tych bez pracy widzę pod Karitasem /Mam go na przeciwko pracy/. dlaczego tyle jest nierobów w wieku produkcyjnym.Powiem ci bo im się nie opłaca wychodzić z domu za 1500 zł. ,bo to samo dostaną z opieki. Moim zdaniem opieka powinna płacić jakiś czas, nie chcesz pracować nie ma zasiłku i wtedy dopiero zwiększyło by się naprawdę bezrobocie , a tak dalej wychowujemy nierobów i cwaniaków którym się należy. Mamy pretensje że uchodźcy chcą socjalu a sami robimy to samo. Oboje z mężem pracujemy i nam się nie przelewa na dzieci rząd nie daje mi złotówki, Większość tych ludzi to życiowi degeneraci jeszcze na dodatek roszczeniowi.
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 14:20

To powiedz mi dlaczego aż tak dużo tych bez pracy widzę pod Karitasem /Mam go na przeciwko pracy/.

nie będziemy opierać dyskusji na podstawie tego ile osób widzisz pod caritasem, bo to nie jest wyznacznik tego ilu spośród 38 mln Polaków pracuje.

i nam się nie przelewa na dzieci rząd nie daje mi złotówki,

nie odliczasz od podatku ulgi? Ile tam tysiąc ileś na dziecko?
w.iesia / 212.191.39.* / 2015-09-23 14:52
Tak odliczam podatek, ale rodzinnego nie miałam nigdy bo nasze zarobki przekraczały raz 20 zł a nawet jak byłam na wychowawczym oczywiście bezpłatnym bo mąż zarabiał o 12 zł za dużo to też nie miałam rodzinnego. Nie wmawiaj mi że to co widzę nie jest wyznacznikiem.Rozejrzyj się i jak będziesz cchciał to zobaczysz,IdX do mopsu to się przekonasz co za ludzie tam stoją. Mnie opieka kazała przerwa urlop wychowawczy po 8 miesiącach i wrócić do pracy jak mi nie starcza na życie -takie słowa usłyszałam po czym pijaczkowi przyznano zasiłek tłumacząc mi że im trzeba pomagać bo oni są chorzy.Widocznie masz tyle kasy że nie interesują cię fakty, bo tobie jest z tym dobrze. i ty mi kitu nie wciskaj bo ja już jestem w tym wieku że dużo widziałam i nie jedno przeżyłam łącznie ze stanem wojennym strajkami i już wtedy pracowałam.
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 14:57

Tak odliczam podatek,

to co to za tekst że rząd nie daje ani złotówki?

Widocznie masz tyle kasy że nie interesują cię fakty, bo tobie jest z tym dobrze. i ty mi kitu nie wciskaj

o który niby kit ci chodzi konkretnie proszę! Właśnie interesują mnie fakty, ale rozmawiamy ogólnie o poziomie bezrobocia i zatrudnienia a nie rozpatrujemy tutaj pojedyncze przypadki, to nie program "dlaczego ja"
adrianos1976 / 5.172.234.* / 2015-09-23 14:01
Wpis na POziomie rodowitego LEMINGA !!!
Widzisz ,świat wyglada trochę inaczej niż z za biurka i monitora komputerka ,gdzie patrzy się w tzw. słupki exela ,wyjdź na ulicę i posłuchaj co mówi ulica ,pojedź na granicę zachodnią polski i popatrz ile ludzi wyjeżdża codziennie z kraju za chlebem bo tutaj nie da się żyć bo do tego doprowadzili TWOI IDOLE POLITYCZNI przez minione 8 lat !!!
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia !!!
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 14:11
twoja wypowiedź jest na poziomie jakiegoś leminga.

yjdź na ulicę i posłuchaj co mówi ulica

wyszedłem i co widzę? Wszyscy moi znajomi pracują, cała moja rodzina pracuje. Na drogach co raz więcej co raz lepszych aut, w hipermarketach stoi się w długich kolejkach, bo ludzie ładują koszyki pod sufit itd.
I co?

popatrz ile ludzi wyjeżdża codziennie z kraju za chlebem

wyjeżdżają, i co? Nie zmiania to faktu że zatrudnienie rośnie

bo do tego doprowadzili TWOI IDOLE POLITYCZNI

to pokazuje, że natura nie obdarzyła się inteligencją. Po czym wnioskujesz kto jest moim idolem? Trzeba być naprawdę ograniczonym, żeby takie bzdury pisać.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia !!!

zależy owszem. Ale zależy też od wiedzy. Ja się ekonomią żywo interesuje, więc nie obce jest mi czytanie czy to Gusowskich statystyk, czy raportów NIKowskich itd itd. Także swoje wypowiedzi opieram na wiedzy, a nie na emocjach jak niektórzy.
Nikt z tutaj wypowiadających się nie zna każdego mieszkańca Polski i jego sytuacji. Więc wypowiadanie się o ogólnej sytuacji na podstawie info od swoich znajomych/rodziny jest żałosne. Poczytaj jeden z drugim coś na temat zatrudnienia, emigracji a potem się wypowiadaj
antypopis / 5.172.234.* / 2015-09-23 14:38
UWAGA na nick TIAA !!!
To płatny peowski leming ! Będzie krytykował wszystko co inni POwiedzą i nie jest zgodne z logiką myślenia obecnego układu mafijnego !!!
Uwaga !!!
tiaa / 195.191.163.* / 2015-09-23 16:51
czekam dalej na wpis merytoryczny z twojej strony...o nie ma ? Ale niespodzianka, hejter nie ma argumentów merytorycznych hahaha, niebywałe
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 14:52
ok, będę dla ciebie litościwy i żeby ułatwić ci dyskusję merytoryczną informuję, że przed wejściem do UE zatrudnienie wynosiło około 14mln, teraz jest to 16mln. Pytanie dla ciebie - zwiększyło się zatrudnienie czy nie?
Bardziej łopatologicznie ci tego już chyba nie wyjaśnię
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 14:47
hahaha nie rozśmieszaj mnie, Ja tutaj rozmawiam o faktach o których nie masz pojęcia, bo widzę, że nie masz żadnych agrumentów żeby dyskutować. KONKRETY proszę. DYSKUSJA MERYTORYCZNA! Potrafisz? Czy to wykracza poza twoje ramy umysłowe?
Ale co tam dla ciebie mogę być i płatnym lemingowcem. Tylko dlaczego ten płatny leming głosował na Kukiza? haha

Także jeszcze raz zapraszam do dyskusji merytorycznej, wiem że bardzo się tego boisz bo jesteś skazany na klęskę, ale może wzniesieś się na wyżyny i użyej jakieś meytoryki?
Małgosia1021 / 188.146.0.* / 2015-09-23 13:52
to chyba ty nie wiesz o czym piszesz!!!!
oczywiście jest praca po 10 h/dziennie za 800zł lub jako agent ubezpieczeniowy- nie zawsze zarobi
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 13:59

to chyba ty nie wiesz o czym piszesz!!!!

skoro nie wiem o czym piszę to zacytuj konkretnie nieprawdziwy według ciebie fragment mojej wypowiedzi i napisz tą prawdziwą wersję.

oczywiście jest praca po 10 h/dziennie za 800zł lub jako agent ubezpieczeniowy- nie zawsze zarobi

nie wiem, może i taka, jest. Jest też i taka za 6 tysiaków i co? Różne są zawody, różnie płatne. Nie zmiania to w dalszym ciągu tego co napisałem, czyli że zatrudnienie rośnie.
Małgosia1021 / 188.146.0.* / 2015-09-23 14:08
oczywiście jest tak za 6 i więcej ale dla wybrańców lub jak kto woli w odpowiednim wieku!


Czy tak was boli, że bezrobocie spada, że tyle przy tym szczekacie? Poszukajcie sobie (no ale tutaj musielibyście się coś napracować a to do was niepodobne) informacji na temat zatrudnienia, to zobaczycie że ono wzrasta.

Jeśli bezrobocie spada to jak wytłumaczysz składki które odprowadzają osoby pracujące na umowę o pracę?- jest ciągły problem z emeryturami czy rentami.
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 14:16

oczywiście jest tak za 6 i więcej ale dla wybrańców lub jak kto woli w odpowiednim wieku!

ja znam takich, którzy sobie na to zapracowali ciężką pracą.

Jeśli bezrobocie spada to jak wytłumaczysz składki które odprowadzają osoby pracujące na umowę o pracę?- jest ciągły problem z emeryturami czy rentami.

wystarczy sięgnąć do roczników statystycznych, poczytać o demografi. Mieliśmy wyż demograficzny z początku lat 50 i początku lat 80. W kolejnych okresach liczba urodzeń była znacznie mniejsza. W chwili obecnej pracuje większoś wyżu z lat 50 i pracuje wyż z lat 80. Część wyżu z lat 50 przeszła już na emeryturę. W momencie gdy cały wyż lat 50 przejdzie na emeryturę będzie duży problem (a jeszcze większy, gdy przejdzie na emeryturę wyż z lat 80)
Wystarczająco wyjaśniłem?
The V / 80.48.147.* / 2015-09-23 15:03

oczywiście jest tak za 6 i więcej ale dla wybrańców lub jak kto woli w odpowiednim wieku!

ja znam takich, którzy sobie na to zapracowali ciężką pracą.


a wcześniej Pisałeś:


nie będziemy opierać dyskusji na podstawie tego ile osób widzisz pod caritasem, bo to nie jest wyznacznik tego ilu spośród 38 mln Polaków pracuje.


sorka ale tutaj Twój argument kuleje, skoro nie opierać się mamy na indywidualnych przypadkach to ten też jest mało miarodajny, sugeruję poprawić się w tym temacie.

A co do słupków o których piszesz jako osoba która zna badania społeczne od podszewki powiem Ci że od lat krytykowane są badania oparte na czystych liczbach ponieważ nie oddają one pełnego spektrum zjawiska, tak bezrobocie maleje ale przydało by się pogłębienie tych danych jakościowymi badaniami jak zmienia się życie polaków oparte na wywiadach indywidualnych lub grupowych.
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 15:15

sorka ale tutaj Twój argument kuleje, skoro nie opierać się mamy na indywidualnych przypadkach to ten też jest mało miarodajny, sugeruję poprawić się w tym temacie.

Trochę pomieszałeś. Bo co innego jest dyskusja na temat poziomu bezrobocia/zatrudnienia w kraju na podstawie pojedynczych przypadków. A co innego, to co napisałem - bo w tamtych przypadkach nie chodziło o to, że jak ktoś chce to może coś osiągnąć jak ma w głowie wystarczająco dużo oleju.


A co do słupków o których piszesz jako osoba która zna badania społeczne od podszewki powiem Ci że od lat krytykowane są badania oparte na czystych liczbach ponieważ nie oddają one pełnego spektrum zjawiska

oczywiśnie nie odda to pełnego spektrum. Ale nie trzeba nie wiadomo jakich badań, żeby stwierdzić ile osób urodziło się w latach 50 i ile z nich może być dalej na rynku pracy i kiedy mogą z tego rynku zejść.

jak zmienia się życie polaków oparte na wywiadach indywidualnych lub grupowych.

są nieraz takie ankiety, Ja tam nie przewiduje do nich żadnej wagi, Ale są to jednak pozytywne zmiany
The V / 80.48.147.* / 2015-09-23 15:26
Trochę jednak się odnosi bo powoływanie się na przykłady tylko z własnego podwórka bywa złudne. To że mój kolega ma chleb, moja matka ma chleb nie oznacza zaraz że wszyscy inni mają chleb. Gratulacje do znajomych że osiągnęli sukces, ale nie znaczy to że ich sukces jest powodem do ekstrapolacji że wszystkim innym się również udaje.

Nie chodziło mi o statystyki związane z urodzeniami i tego ile osób jest na rynku pracy a o sam fakt że słupek powie Ci że coś się zmienia - maleje, rośnie, jest stałe - ale nie przedstawi czy jest to z realną korzyścią.

Nie chodzi mi o ankiety a faktyczne dane jakościowe, jak na przykład wypowiedzi w internecie, wnioskując po często pojawiających się negatywnych opiniach raczej ludzie się nie zgadzają z Twoją tezą.
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-23 15:33

Trochę jednak się odnosi bo powoływanie się na przykłady tylko z własnego podwórka bywa złudne

ale nie w tym rzecz. Nie ważne gdzie w kraju, nie ważne kto. Jak się ma olej w głowie i ciężko pracuje to można sobie zapracować na dobrą przyszłość.


Gratulacje do znajomych że osiągnęli sukces, ale nie znaczy to że ich sukces jest powodem do ekstrapolacji że wszystkim innym się również udaje.


ale ja tak nie twierdzę. Czytając to forum nikomu nie powinno się udać bo mało kto tutaj myśli.

ale nie przedstawi czy jest to z realną korzyścią.

mimo wszystko mieć pracę a nie mieć to chyba lepsze jest to pierwsze.

jak na przykład wypowiedzi w internecie

no proszę cię! Wypowiedzi w internecie to śmietnik. Hejter na hejterze, który usiłuje się dowartościować.

po często pojawiających się negatywnych opiniach raczej ludzie się nie zgadzają z Twoją tezą.

Mogą się nie zgadzać, bo nie mają wiedzy. Teza o 16mln pracujących jest poparta faktami tak samo jak to że przed wejściem do uni pracujących było 14mln.
Mogą się też nie zgadzać z tym, że ziemia krąży w okół słońca, ale co z tego?
The V / 80.48.147.* / 2015-09-24 07:43
Liczyłem na ciekawą dyskusje no ale niestety...
tiaa / 194.99.117.* / 2015-09-24 11:05
jak liczyłeś na ciekawą dyskusję to musisz się postarać. Chociaż ciężko będzie skoro wydaje ci się, że jakąkolwiek wykładnią są wpisy hejteró w internecie. Proponuje ci pogadać z pierwszym lepszym psychologiem na ten temat.
I tak jak mówię, to że jakiś baran nie zgadza się z tym że ziemia krąży w okół słońca nie oznacza jeszcze, że ma rację.
Proszę, jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj. Ja ci odpowiadam a ty piszesz takie teksty jak ten poniżej. Jeśli więc nie potrafisz dyskutować to to napisz i nie będę tutaj zaglądał

Najnowsze wpisy