Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Nowe dane GUS

Bezrobocie w Polsce. Nowe dane GUS

Money.pl / 2016-05-25 10:50
Komentarze do wiadomości: Bezrobocie w Polsce. Nowe dane GUS.
Wyświetlaj:
/ / 109.231.63.* / 2016-05-31 11:43
śmiać mi się chce nasza Pani Premier ostatnio ,,dosłownie '' wyjechała do opozycji w Sejmie z suwerennością. Teraz jest tak że zarówno kapitał nie ma narodowości jaki polski pracownik jej nie posiada jak widzę te dane z GUS dotyczące bezrobocia
gdzie ta suwerenność w tych wyliczeniach ?
Matematyk / 83.28.172.* / 2016-05-29 13:39
Mam wykształcenie wyższe matematyczne, doświadczenie 5 letnie pracy w szkole, zawansowana znajomośc excela z VBA, zapytania SQL, Podstawy programowania w C++ Chcę zmienić pracę, zmieniajac profesję, od dwoch miesiecy wysyłam cv do firm nawet jednej odpowiedzi., Gdzie te oferty, gdzie ta praca. Bezrobocie wyjechało, POLSKA to dziki kraj,
rush689 / 91.232.140.* / 2016-05-26 14:47
media może zajęły by się faktycznym stanem rzeczy a nie publikowały bzdur Urzędy Pracy proponują pracę interwencyjną za 300 zł brutto jeśli spotykają się z odmową to petenta czeka karencja do 9 miesięcy i w ten sposób zmniejsza się bezrobocie w Polsce a faktycznie jest powyżej 20 procent bo gro osób w ogóle nie odwiedza tej instytucji
non / 87.207.243.* / 2016-05-26 08:16
bezrobocie rejestrowane czyli ilość osób którre było szalone i chciało zafundować sobie dawkę nerwów straty czasu na totalitarny system pozbawiania wszystkich praw i możliwości decydowania o sobie pozbawiającej wolnej woli bo tym jest PUP po reformie rejestrując się podpisujesz cyrograf który mówi "my państwo znajdziemy tobie prace ty obywatel pozbawiony własnej woli możesz TYLKO się zgodzić albo ciebie skreślimy i nie będziesz bezrobotnym" po za tym zaczęli płacić urzędnikom za EFEKTY a efektem jest zmniejszenie bezrobocia = premia więc trzeba dać ofertę której ktoś nie przyjmie trzeba tak manipulować by doprowadzić do skreślenia (zmniejszenia bezrobocia) z listy za co mają premię więc urzędnik chcący zarobić skupia się na skreślaniu potem państwo to podlicza i mówi że mu zmalało
ala660 / 5.173.53.* / 2016-05-25 15:44
Dlaczego w tych tak optymistycznych statystykach bezrobotnych nie mówi się ani słowem, że jest to tzw. bezrobocie rejestrowane?? Co z pozostałymi ludźmi bez pracy i bez prawa do zarejestrowania się w urzędzie pracy?? Ciekawe te manipulacje?
Allah Fubar / 70.208.202.* / 2016-05-26 00:52
Proste. Ci co się nie rejestrują, to ich bezrobocie nie interesuje, bo albo dorabiają na lewo aby nie płacić podatków, albo pracują za granicą, albo robią machlojki bo im się robić nie chce.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
matlo / 159.245.16.* / 2016-05-25 15:02
w 2008 roku byo ostatnio tak niskie bezrobocie hmm... ciekawe przecież na przełomie tego roku do władzy dopadło się jakies PO PSL
Aleksandra581 / 94.254.162.* / 2016-05-25 14:06
BZDURY i brednie - bezrobocie nie spadnie zwłaszcza po 500+. w naszej firmie odeszły już 3 kobiety bo im sie nie opłaca!!!!! ABSURD - zamiast patrzeć, że dodatkowo poza wynagrodzeniem będą miały w portfelu np. za 3 dzieci to one patrzą co się opłaca, czy wynagrodzenie czy 500+.
Ja też dostanę 500+ ale pójdzie na dzieci konto, ponieważ to moim zakichanym obowiązkiem jest dzieci wychować - i jak dawaliśmy radę do wczoraj to i damy jutro a pieniądze z programu będą odłożone dzieciom.
Wiem że nie każda kobieta tak zrobi ponieważ nie będzie mogła sobie na to pozwolić ale nie wmawiajcie że bezrobocie spada bo jest odwrotnie!
Piotr 1234567890 / 213.17.137.* / 2016-05-25 15:40
odeszły po otrzymaniu pieniążków z 500+? to oznacza że pracowały w beznadziejnej firmie u Janusza biznesu :)
zigor / 79.77.67.* / 2016-05-25 13:56
dzięki 500+ i głupawej polityce rządu bezrobocie spadnie w przyszłym roku do ok 6%. Niektórym nie opłaca się do roboty chodzić, lepiej mieć 4kę dzieci, innym nie opłaca się pracować bo pazerne państwo w podatkach zabierze 80% tego co się zarobi, następnych kilka milionów wyjedzie bo stracą nadzieję na jakiekolwiek lepsze zmiany i wrócimy do stanu za PRL. Będzie nakaz pracy i będziemy udawać że pracujemy a zakłady głównie państwowe będą udawały że płacą. Kartki też wrócą i przepustki na poruszanie się między gminami. Jedyne co w życiu jest niezmienne to zmiany.
ObywatelSzczecin / 89.66.213.* / 2016-05-25 13:28
Momox Polska Stobno okolice szczecina. Jestem byłym pracownikem. Odziały momox są w niemczech oraz od niedawna tzn pół roku temu powstała siedziba w stobnie. Praca na początek jest przez agencje pracy póżniej obiecują że umowa zostanie podpisana z firmą niemiecką czyi momox po pół roku pracy, choc w praktyce dostają ją tylko nieliczni. Zarobki w fimie są objęte tajemnicą tzn ze nie wolno pytac stałych pracowników ile zarabiają na tym samym stanowisku. Na rozmowie w agancj pracy mówią ze jest to praca łatwa niezbyt cieżka. Opis oferty pracy znajdą państwo na infoludku oferuje ja agencja Manpower, treść pracownik magazynu:
Miejsce pracy: Stobno koło Szczecina.

Opis stanowiska:

- Kontrola jakości i sprawdzanie stanu rozpakowywanych przedmiotów,
- Wprowadzanie danych do systemu,
- Praca stojąca na hali magazynowej.

Wymagania:

- Dyspozycyjność od poniedziałku do piątku,
- Gotowość podjęcia pracy w systemie dwuzmianowym,
- Umiejętność obsługi komputera,
- Chęć nawiązania długofalowej współpracy oraz gotowość podjęcia pracy od zaraz.

Oferta:

- Zatrudnienie w oparciu umowę o pracę tymczasową,
- Prywatna opieka medyczna Medicover,
- Wynagrodzenie 14 zł brutto/h.

Nikt nie mówi ze te 14 zł brutto czyli 10 zł z groszami na reke jak sie pożniej okazuje na miejscu to nie jest stawka godzinowa tylko akordowa ponieważ trzeba wyrobic normy i czas jest tak obliczony co do sekundy na wykonanie odpowiednich czynosći. Niemieckie normy są znacznie mniejsze na tych samych stanowiskach oraz zarobki również sie różnią. Pracownik niemiecki na tym samym stanowisku w momox zrabia 1500 euro na reke, a prawconik w oddziale momox polska stobno dokładnie 1630 złotych netto na reke!!!. Mobbing przez przełożonych jest na porządku dziennym nie liczy sie człowiek tylko wyrobiona norma codziennie monitorowana przez przełożonych oraz odpowiednio ,, motywowana'' tym że na moje miejsce jest kilku chętnych:) Wyjsćia do toalety teoretycznie są możliwe ale są ,, krzywo ocenianne '' tym bardziej ze jak już w/w wspomniałem czas na wykonanie określonych czynosci jest z góry zaplanowany co do sekundy , i nie ma możliwosci wyrobianie normy jeśli nie bedziemy pracowac cały czas na wysokich obrotach jak maszyna. Opieka medytaczna też nie jest za darmo, trzeba płącić za nią opłate miesieczna koło 50 zł oczywśnie moża z niej zrezygnować jeśli nie chce sie miec potrącanych dodatkowych opłat z tego tytułu. Urop według umówy przysługje po miesiecznym przepracowaniu czyli 2 dni wolnego w praktyce wygłada to tak że trzeba złożyć pisemne podanie z (dwu tygodniowym wyprzedzeniem), tyle mają czasu na rozpatrzenie wniosku oraz trzeba uzasadnic dlaczego chce śie wykorzystać ten urlop Oczywiscie również konwersacje w czasie pracy tzn wymian zdań z kolegą obok nie sa mile widziana ponieważ kazda sekunda jest dokładnie obliczona
jojo313 / 80.87.36.* / 2016-05-25 14:02
I to jest odpowiedź, jak załatwiła Polskę PO. Sprzedali niewolników Niemcom i teraz boją się o swoje tyłki, więc KODują ile tylko się da!
waldi693 / 188.33.199.* / 2016-05-25 13:03
Wy..dolić 600tyś Ukraińców ,to bezrobocie spadnie do 6% i wzrosną zarobki
mbarr / 41.226.1.* / 2016-05-25 13:16
Nie spadnie, bo nikt nie podejmie się pracy za ich pieniądze.
ukraińcy do ukrainy / 95.48.253.* / 2016-06-02 09:30
Dlatego pracodawcy podniosą wynagrodzenie bo nie będą mieli innego wyboru
mergremuyg / 83.8.10.* / 2016-05-25 12:43
mnie wyrzucili z uczelni w marcu i nigdzie nie jestem zarejestrowany - te statystyki to sa smiechu warte
azxs / 5.174.55.* / 2016-05-25 12:42
czesc osób zanim znajdzie nowa prace ucieka na l4 bo zasiłek to jest prawdziwy "zal"
bohpis / 2016-05-25 12:38
Polacy szykują się do drugiej fali emigracji. W sondażach o bezrobociu będzie jeszcze lepiej. Chyba, że wróci kilka matek po 500+. Ale one raqczej nie do pracy.
997112 / 5.174.55.* / 2016-05-25 12:44
i tak dobre 50% zarejestrowanych bezrobotnych nimi nie jest bo nie zmierzają podjąć jakiej kolwiek pracy
Aneta971 / 85.222.38.* / 2016-05-25 12:18
Pisza takie bzdury że chce mi się pawia puścić. Mój mąż jest bezrobotny od 8 miesięcy i nie pobiera zasiłku nie może znaleźć pracy bo albo ma za wysokie kwalifikacji albo za niskie jakaś paranoja. Urząd pracy wyrejestrował go bo nie stawił się na podpisanie jakiej kretyńskiej listy i teraz mimo, że jest bezrobotny to w ciągu 120 dni nie może się zarejestrować. OSZUŚCI i KRĘTACZE takim o to sposobem poprawiają sobie statystyki podejrzewam, że takich osób jak mój mąż jest bardzo dużo.
mergrem / 83.8.10.* / 2016-05-25 12:40
moj tata miał podobnie - nie był ujety jako osoba bezrobotna choć nie pracował
zse / 37.7.160.* / 2016-05-25 12:02
nie spadło bezrobocie tylko liczba zarejestrowanych!!!
darek411 / 141.0.12.* / 2016-05-25 12:32
Nie pracują tylko ci którzy nie chcą pracować.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy