Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Bezrobocie w Polsce praktycznie nie istnieje". Mocne słowa badacza rynku pracy

"Bezrobocie w Polsce praktycznie nie istnieje". Mocne słowa badacza rynku pracy

Wyświetlaj:
awdopk / 5.172.239.* / 2015-12-17 19:13
za ten stan rzeczy odpowiada państwo bo zaniedbało edukacje zawodową i praktyke na wyższych uczelniach i uczenie kierunków po których nie ma przyszłości i to nie wina tych ludzi że nie mają umiejęntości ani doświadczenia
kil / 212.87.26.* / 2015-12-17 14:16
Trzeba się do tego "najlepiej poinformowanego" zgłosić po pracę.
Agronom / 83.30.185.* / 2015-12-17 21:15
a co oferujesz od siebie aby za to rynek zapłacił ?
Leon999 / 109.243.35.* / 2015-12-17 10:30
Proszę policzyć ile osób pracuje nie w swoim zawodzie i wtedy podać stopę bezrobocia.
mieciu3 / 89.69.78.* / 2015-12-16 18:29
To jest BZDURA JAK MAŁO KTÓRA! Wedle tego "eksperta WPiS" ja nie istnieję! Ciekawe jakie mam "korzyści z bycia bezrobotnym" bez prawa do zasiłku??? Dane są zaniżone, nie zawyżone, jakiś czas tremu część bezrobotnych z PUP przekazano do MOPS-ów (oggano gminom). Ilu jest bezrobotnych tam i ilu na wsiach , bez prawa do zasiłku??? Gość podaje dane jak PiS, z czółka, siedząc w skórzanym fotelu prezesa. Pocieszam się jednak że nie takich jak on widziałem w PUP, czego jemu i PiSzącym głupoty z całego serca życzę!
rav944 / 89.231.77.* / 2016-02-09 14:34
naucz się pisać może cię ktoś zatrudni
100% / 37.47.105.* / 2015-12-16 12:31
Jak jeszcze wyjedzie za pracą kilka milionów Polaków, to bezrobocie może spaść nawet do 5%.
Mój kolega tez twierdził, że u nas nie ma bezrobocia do tego czasu, aż go zwolnili z pracy . Po kilku miesiącach szukania pracy stwierdził, że faktycznie jest trudno znaleźć pracę. Jeżeli się gdzieś trafi praca to za najniższą krajową 1270zł, a za takie pieniądze nie każdy może wyżyć.
Jeżeli ktoś twierdzi, ze w Polsce nie ma bezrobocia, to pewnie mieszka za granicą, lub nie zna polskich realiów. Gdyby w Polsce była godziwa praca za godne pieniądze, to po co by tylu Polaków tułało się po świecie? Przy tych cenach i kosztach utrzymania w Polsce, to minimalna pensja powinna wynosić netto 4000zł tak jak w Grecji, to dużo Polaków wróciło by do Polski. Fakty przeczą tej opinii, że w Polsce nie ma bezrobocia! Jest i to dużo większe niż podaje GUS.
Arronom / 83.30.185.* / 2015-12-17 21:35
czy ten znajomy to był " wysokiej " klasy urzędnik ? może trochę ich będzie na rynku w najbliższym czasie : jedyne co potrafili to uprzykrzać życie petentom i dawanie do zrozumienia kto tak na prawdę rządzi - URZEDNIK ; politycy się zmieniają a urzędnicy od czasu PRL ciągle na " posterunku" a ich podstawowym zajęciem jest uświadamianie " masie " gdzie jej miejsce jest. porównanie z towarem w sklepie jest właściwie - zawód wyuczony 30 lat temu dziś może nie mieć wartości ... , Czyli trzeba się dostosowywać.. Już po sformułowaniu " pensja" czyli co mi się należy .... widać ,że z rynkiem to nie wiele ma wspólnego ;Było takie hasło : czy się stoi czy się leży 4000 się należy ( uaktualnione do dzisiejszych wartości ) - ale to nie ta bajka już.....
Beta609 / 5.172.247.* / 2015-12-16 12:27
Ale walnął...gość nie ma pojęcia co piszę, albo pisał to naćpany lub pijany. Szukam pracy i to co się dzieje to paranoja. Nawet nie ma gdzie oferty wysłać. Kilka fakultetów, doświadczenie 20 lat, wysokie kwalifikacje, tylko ofert brak. Jak wyślę na niższe stanowisko, to nawet jedna osoba oddzwoniła i od razy z pytaniem, czy ja widziałam na jakie stanowisko wysłałam ofertę. Na rozmowie kwalifikacyjnej ta Pani do mnie, że ona nie widzi mnie na takim stanowisku z moimi kompetencjami. Także, niech się facet nie ośmiesza.
Agronom / 83.30.185.* / 2015-12-17 21:11
a masz w ogóle ochotę na ' robotę' czy tylko się z tym obnosisz ?
potwierdzam badania na 50 bezrobotnych tylko 5 wykazuje tak naprawdę zainteresowanie praca - 45 się tylko obnosi i wylicza co im się należy ... bezrobocia w Polsce nie ma ; a rac prostych i prostackich już też.. ; trzeba cos od siebie zaoferować pracodawcy a ie tylko bywanie w pracy ; płacimy 36-40 za 1 godzinę przepracowaną ale trzeba mieć trochę wiedzy merytorycznej i ciągle ją aktualizować i na to nie ma chętnych - wolą 12,5 zł/h brutto ubruttowione za godzinę bycia w pracy ; czas pracy jak im pasuje ( w piątki wcześniej , w poniedziałki później ; czas na zakupy , pogadanie ze znajomymi a na przypomnienie że pracujemy 8 godzin - to zdziwienie bo nikt o tym nie mówił ( bo kto by tam czytał regulamin... ; to tylko : przejściówka aby znowu zapisać się do PUP .. ( a najlepiej jak by potencjalny pracodawca podpisał tylko papierek, że nie ma pracy...." i wtedy jest tak jak ma być : stwierdzenie młodego człowieka po socjologii ( a na pytanie jaki miał temat pracy magisterskiej - odpowiedź to było 3 miesiące temu - kto by to pamiętał . Wniosek : jak ktoś ma chęć do pracy to prace znajdzie albo sobie ją sam zorganizuje ;
Wiktor123 / 178.235.202.* / 2015-12-22 16:42
Tak myślisz? Posiadam 17 letnie doświadczenie w branży finansowej, wyższe wykształcenie, angielski C1, międzynarodowe nagrody za jakość obsługi klienta. Od kilku miesięcy nie mogę znaleźć pracy. Pomyślałem sobie, nie będę wymagający, zgłoszę się do UP i poproszę o pracę jako kierowca wózków widłowych, bo takie uprawnienia kiedyś wyrobiłem. Co usłyszałem: nie damy Panu takiej pracy, bo nie można zabierać stanowisk gorzej wykształconym i doświadczonym. I co mam zrobić ??????????????
Błażej505 / 195.14.3.* / 2015-12-16 11:58
Moim zdaniem problemem nie jest liczba ofert pracy tylko ich jakość. To co proponują pracodawcy jest często żenujące, natomiast widać powoli, że rynek pracy staje się znów rynkiem pracownika i jakość ofert powinna się zacząć poprawiać.
Prezes GDA PL / 153.19.121.* / 2015-12-16 11:50
Niestety Pan ekspert, jak wielu innych jest słabo zorientowany w metodyce badania rynku pracy w Polsce. Podstawą tych badań NIE jest statystyka Urzędów Pracy. Podstawą jest Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL). Ekspert powinien wiedzieć, że obejmuje ono wszelkie typy bezrobocia. Jednocześnie powinien być nieco bardziej krytyczny wobec swojego serwisu i metod pozyskiwania do niego danych. Każdy choćby pobieżnie zaznajomiony ze statystyką wie, że liczebność próby bez zapewnienia jej losowości (w ramach odpowiedniego schematu losowania) NIE poprawia jakości szacunków. Dodam także, że EUROSTAT w swoich publikacjach posługuje się WYŁĄCZNIE danymi pochodzącymi z GUS. Różnice w wartościach publikowanych przez GUS i Eurostat wynikają jedynie z szacunków pozwalających na zachowanie większej porównywalności międzynarodowej. Eurostat NIE prowadzi w Polsce żadnych badań.
Mamy w Polsce wielu dobrych specjalistów - bardzo proszę - opublikujcie komentarz do tego artykułu kogoś znającego się na temacie.
xrispar / 80.50.144.* / 2015-12-16 10:46
hahaha,rewolucjaaa,bezrobocie calkiem powinno zniknac sedlak" wie" co mowi, statystyki sie poprawia jeszcze bardziej jesli wprowadzi sie kolejny wyzszy stopien programu "walki"z bezrobociem np refundowany z budzetu obowiazek ze do kazdych taczek zamiast jednego pracownika zaprzegniemy dwoch jeden bedzie pchal pelna taczke drugi ciagnal pusta z powrotem i tak na zmiane po co "wywalac na pracownika az!!!! 5oo zl hojnego miesiecznego wynagrodzenia za prace jak do tej pory skoro mozna by dwojce pracownikow wyplacic az po 200 lub mniej np az po zl 150 miesiecznie przeciez po takiej modernizacji beda miec w koncu prace o polowe lzejsza,a pracodawca lub przedsiebiorca dostanie panstwowa doplate za stworzenie dwoch stanowisk pracy bez ponoszenia dodatkowych kosztow nowych inwestycji w drugie taczki, ale co tam beda statystyki!!!!! bedzie mozna "madrze" poopowiadac przeciez o to chodzi a panie sedlak wicepremiera rzadu bienkowskiej sluchaliscie ze za mniej niz 6 tys to w PL pracuje tylko qurva i zlodziej? hahahahaha bezrobocia nie ma w takim razie co jest? jest syff ludzie stad uciekaja bienkowska tez uciekla i inni,sedlak wie ile kosztuje w PL 1 kW energii?
dre / 109.231.22.* / 2015-12-16 07:40
Może w Warszawie tak to wygląda. W Białymstoku są tylko umowy śmieciowe a 50 latka nie przyjmą nawet na ciecia
Michał423 / 83.30.21.* / 2015-12-16 06:13
Oczywiście że tak!!.
Znalezienie robotnika do pracy który wytrzyma do końca tygodnia to nie ma problemu.
A taki który będzie pracował kilka tygodni to absolutnie nie. Tylko alkohol i alkohol .Po co ma pracować ?.
Żeby musiał alimenty płacić? Albo jakiś kredyt spłacać. Lepiej na czarno tydzień i w banię, Następny tydzień u następnego który ma nadzieję że ma nowego pracownika,a ten znowu w banię. Za rok zrobi
duże koło i wróci znowu do mnie jak nie będzie miał na papierosy ,ale po tygodniu znowu w banię. Dlaczego tak jest????.
Dlatego że potrzebujących takich jak ja jest więcej niż poszukujących pracy.
GDZIE BEZROBOCIE??. W urzędzie pracy bo tam oni wszyscy biorą zasiłek i są ubezpieczeni.
Sory bardzo ale klasa robotnicza jest rozpita do szpiku kości. Mamy wszak ustawę antyalk. która zapewnia nieprzemierzone ilości alkoholu na każdej stacji benzynowej .
Ador0127 / 5.172.188.* / 2015-12-16 08:48
Pożyj człowieku sobie za ten zasiłek. Zapraszam na ścianę wschodnią i zarobki w postaci najniższej krajowej i kolejne autobusy z "obibokami" na zachód.
mark04 / 94.254.198.* / 2015-12-16 05:24
Bardzo trafna publikacja.
Dolozylbym do tego jeszcze cegiełkę.
Bardzo zly wplyw na bezrobocie mają pup-y
likwidacja czesciowa tych urzędów napewno zmnieszyla by bezrobocie i znacznie odciążyla budżet.
gosc 50 / 94.72.122.* / 2015-12-16 04:40
Ma rację! Większość bezrobotnych, zarejestrowanych UP pracuje na "czarno", nie płaci podatków ale korzysta z przywilejów, co należą dla tych, co na prawdę nie mają pracy.I ten proceder trwa latami! Wystarczy popatrzeć, na którą w UP są bezrobotni! Na 8.00. Bo muszą lecieć o pracy! Nikt ich nie sprawdza. Są jeszcze i obcokrajowce, co mają niby prawo do pracy, ale ich nikt nie chce zatrudnić, bo są obcokrajowce. Są tacy, co po prostu nie muszą pracować, a świadczenia płatne ich nie interesują. I proste pytanie-jak nie masz pracy od roku albo i dłużej, ZA CO ŻYJESZ? Odpowiedź sama się prosi-kasę posiadasz.... Ale w UP jesteś stałym klientem.
liSS / 92.225.35.* / 2015-12-16 02:37
money , jest to ewenement na skale światową... 0-0
Janusz2443 / 93.89.202.* / 2015-12-16 00:09
Tewn pan się myli totalnie. Większość bezrobotnych jest nawet nie zarejestrowana jako bezrobotna bo to nie ma sensu. A oferty pracy w UP to fikcja bo co można powiedzieć o ofercie stażu lub pracy interwencyjnej gdzie pracodawca chce z doświadczeniem dyrektorskim gdzie powinien płacić minimum 10 tyś złotych by pracownik pracował za darmo. Taże proszę o sprostowanie tego artykułu

Najnowsze wpisy