Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Bezrobocie w Polsce praktycznie nie istnieje". Mocne słowa badacza rynku pracy

"Bezrobocie w Polsce praktycznie nie istnieje". Mocne słowa badacza rynku pracy

Wyświetlaj:
and954 / 185.25.120.* / 2015-12-16 00:00
Jeśli bezrobocie nie istnieje to dlaczego zarobki są tak niskie? Może jaśnie pan analityk mi wyjaśni. Jak to w tym powiedzeniu jeśli jest tak dobrze dlaczego jest tak źle? Dlaczego zarobki nie pozwalają utrzymać rodziny? Dlaczego miliony ludzi nie godząc się na to wyjechało za chlebem na obczyznę? Dlaczego w ramach jednej firmy są ogromne dysproporcje płacowe? Czyżby dlatego, że rąk do pracy brakuje tylko w największych miastach? Może wszyscy się przeprowadźmy do dużych miast resztę zaorać albo sprzedać w odpowiednie nie polskie ręce. By żyło się lepiej.
gnago / 88.199.47.* / 2015-12-15 21:48
Bełkot oderwanego od życia a przekonanego od wyższości swej osoby pseudo eksperta idącego na łatwiznę.
Niech spróbuje przeżyć z pensji tego mniej wyspecjalizowanego gościa od łopaty . Szybko dojdzie do wniosku o swej dotychczasowej głupocie maskowanej rynek tak płaci takie pracy i podobne frazesy.

Każda praca na pełny etat powinna zapewnić z pensji pełne utrzymanie i jakąś sumę do wydania oszczędzenia. I dla dobra państwa i społeczeństwa powinna wystarczyć na dwie osoby. Inaczej będzie znów kretyńskie zdumienie eksperdzkich debili że : dzieci nie chcą robić uciekają na emigrację etc.
rtykon / 77.255.22.* / 2015-12-15 21:41
to jest jawne niewolnictwo praca za wynagrodzenie poniżej minimum socjalnego,pracując po niżej 4004,00 zł dokładasz się na nieprawne bogacenie kapitalistów,to jest zbrodnia na narodzie,i tak 30 lat.
Seweryn311 / 89.66.234.* / 2015-12-15 21:03
Bezrobocie nie jest duże tylko duzo ludzi robi na czarno bo nie opłaca sie pracodawcy ubespieczac ludzi,nie dziwie sie jesli na normalnych warunkach za pracownika trzeba płacic 700zł.To teraz wezmy 5 ludzi ubespieczmy ich chodzby na najnirzsza krajowa zapłacmy za nich 3.5000 plus wyplaty dla nich no i ja jako pracodawca chce zarobic to gdzie tu logika mócialbym zarabiac co najmniej 20/25 tys plus moje koszty dodatkowe jak paliwo ,dojazdy itd.Sam bym ich nie ubespieczał.Dlatego wezcie sie za sprawdzanie firm chodzby kazdej jednej budowy w warszawie tam połowa ludzi robi na czarno wiem o tym na 100procent.A zobaczycie jak diametralnie zmienia sie statystyki i karajcie do jasnej cholery ostro i czeste kontrole to moze cos sie zmieni.Bo 2,3 a nawet 4 tysiace kary dla człowieka który zarabia 100 tys i ma 10 ludzi na czarno to zadna kara.
Ydfbdbchf / 5.172.236.* / 2015-12-16 06:45
Dokładnie, albo robisz na czarno albo wcale. Najlepsze co moga zaproponowac to umowa zlecenie dla osob które maja juz pozakladane rodziny taka umowa to nic ale normalnej nie dostaną
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jeszczeczego / 178.36.27.* / 2015-12-15 21:58
A w radiu ogłaszają, że będą karani ludzie pracujący na czarno, bo to przestępstwo!
ach tak / 37.249.120.* / 2015-12-15 20:17
a z kuronia bezrobotnego wywalają na pół roku za byle powód i juz statystyki sie poprawiają ,bzura na resorach
marian991 / 77.252.22.* / 2015-12-15 17:35
Pseudoekspercie - bredzisz i udajesz że nie bredzisz. Weź sobie te niby przywileje jakie według ciebie oferuje status bezrobotnego w zamian za swoje stanowisko. Nie wiem skąd biorą się ci eksperci z opiniami z innych światów. Bezskutecznie szukałem pracy m.in. poprzez up, który stwarza tylko pozory a faktycznie tylko pieczętuje sobą patologię na rynku pracy. Po dwóch latach poszukiwań wkurzyłem się, podszkoliłem się w niemieckim i wyjechałem do pracy za granicą. Pracuję tam, normalnie zarabiam, normalnie jestem traktowany, na razie nie wyjechałem dlatego też oglądam dalej tą naszą patologię, bo być może jakaś normalna praca z normalną płacą w kraju się znajdzie (a mam 57 lat to szanse praktycznie zerowe) i serdecznie poradziłbym temu pseudoekspertowi, żeby chociaż raz wybrał się do dowolnego up poza Warszawą, wówczas nie tworzyłby takich idiotycznych wypocin. A w takim up w Kluczborku na podstawowe stanowisko magazyniera 42 oferentów, oczywiście na zasadzie płacy minimalnej. Gdzie ta praca?
K58 / 37.248.255.* / 2015-12-15 17:33
PRYWACIARZE NIE CHCĄ PŁACIĆ SKŁADEK ZA PRACOWNIKÓW. DLA TEGO PRACOWNICY CHCĄC MÓC KORZYSTAĆ Z USŁUG SŁUŻBY ZDROWIA REJESTRUJĄ SIĘ W POŚREDNIAKU . WSZYSCY O TYM WIEDZĄ - JEST TO CO NIEKTÓRYM NA RĘKĘ
Praktyk413 / 213.238.90.* / 2015-12-15 17:23
Wysłać Sedlaka na bezrobocie...bo po nam takie pseudo firmy sondażowe...kto te tałatajstwo utrzymuje...
GUS ,ZUS ,czy rząd....potworzyło się masę agencji ,sondażowni ,prywatnych pośredników pracy,którzy
żerują na pracownikach......gdyby dzisiaj wrócili wszyscy Polacy ,co pojechali za chlebem ,to by się okazało
że nagle w Polsce mamy bezrobocie na poziomie 50%.....bo tak naprawdę ,to nikt nie jest w stanie policzyć ilu faktycznie wyjechało za granicę Polaków....i te wszystkie wyliczanki,,,typu 3 miiony ,to są
bajki i wróżenie z fusów....
Smok_Wawelski / 46.215.42.* / 2015-12-15 17:15
Kto chce pracę mieć, ten ma, inni siedzą cały dzień przed komputerem wypisując komentarze, że za 1500zł to oni z łóżka nie wstają, a na fejsbuczku mają miejsce pracy "szlachta nie pracuje". I słusznie, bo i tak pożytek z nich byłby żaden.
hela / 89.64.19.* / 2015-12-15 16:48
A co , mają kraść ? A wy pracujecie ? Na prawdę myślicie , że pracujecie ? Owszem , macie etaty , bierzecie pieniądze , ale jaki pożytek ma z tego ktokolwiek , oprócz was ? Jesteście pasożytami społecznymi.
tola733 / 83.11.210.* / 2015-12-15 16:26
W feudalizmie też nie było bezrobocia, tylko miska jedzenia. Teraz jest identycznie, tylko za chwilę może zabraknąć dachu nad głową.
John165 / 93.202.3.* / 2015-12-15 16:25
To jest wyjatkowy tupet popisywac sie rzekomym dobrym rezultatem w ograniczaniu bezrobocia, wiedzac ze juz 3 miliony Polakow pracuje na zmywaku za granica a nastepny milion siedzi na walizkach. Bedzie mogl wtedy Money pisac, ze bezrobocie w Polsce jet juz zerowe. Kto tu kogo uwaza za glupka, dlaczego uwazacie ze Polacy nie potrafia myslec.
maciejos234843 / 84.10.229.* / 2015-12-15 16:11
W Polsce nie ma bezrobocia - jest tylko bezpłacie.
zzzt / 109.243.174.* / 2015-12-15 15:51
popieprzony fachowcu, ja zostałem zwolniony po ponad 30 latach pracy, mam 55lat życia i jestem bezrobotny, proszę bardzo o pracę jak jesteś taki mądry...
Yacooba / 31.183.12.* / 2015-12-15 16:10
Re zzzt: Współczuję trudnej sytuacji. Jednak dane statystyczne dotyczą ogółu społeczeństwa, a nie indywidualnych przypadków.

Czy przyjmiemy bezrobocie na poziomie 10% czy 7%, to zdecydowana większość ludzi jednak pracę ma. A to całkiem niezły wynik.

Nie oznacza to jednak, że niektóre osoby nie mają trudności w znalezieniu pracy. Bezrobotnym można być nawet w kraju, gdzie jest bezrobocie rzędu 0,1%.

Najnowsze wpisy