Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Bezrobocie w Polsce praktycznie nie istnieje". Mocne słowa badacza rynku pracy

"Bezrobocie w Polsce praktycznie nie istnieje". Mocne słowa badacza rynku pracy

Wyświetlaj:
Elżbieta 1953 inż. / 87.239.217.* / 2015-12-15 12:41
Jestem pracownikiem na etacie i muszę stwierdzić, że wreszcie ktoś napisał prawdę o polskim bezrobociu. U nas nie ma bezrobotnych , a jedynie niedouczone lenie. Każdy , kto ma jakąś wiedzę jest w stanie znaleźć pracę (może nie zawsze wysoko płatną, ale na na życie wystarczy). Trzeba wiedzieć, że żyje się za tyle ile się ma, a jak mało to zawsze można dorobić po pracy. Mam 60 lat i jestem oburzona, gdy młodzi narzekający na brak pracy, żądają za pracę 2 -3 razy tyle co wykwalifikowani pracownicy, bo oni chcą mieć wszystko na starcie (żyją obecnie jak w bajce. Pomagają rodzice, zarabiają, mają świetne samochody, są świetnie ubrani, w sklepach wszystko mogą kupić , tylko ich wymagania są wciąż coraz większe ). Czasami myślę, że potrzebny jest im prysznic, żeby się opamiętali Od lat ludzie pracują na czarno (sprawdzić budowy, warsztaty samochodowe, handel samochodami), a rejestrują się po to, żeby pracujący normalnie fundowali im ubezpieczenie zdrowotne. W Polsce od wielu lat zarabia się 2000 zł, a wydaje 5000 zł. Ciekawe skąd te pieniądze. W USA by to nie przeszło!Dobrze, że wreszcie ktoś odważył się to głośno powiedzieć, bo nasz głupi rząd demoralizuje młodych, a teraz każe nam starym płacić na wychowanie młodym dzieci. Takiego rozdawnictwa i demoralizacji nigdy nie było, nawet w PRL (był obowiązek pracy).
hgfd / 46.238.231.* / 2015-12-15 13:31
Kto by idiotko się szarpał za granicą na sezonowych zbiorach za grosze jak by tu mógł zarobić cokolwiek. Popracuj u prywaciarza a nie na etacie to minka zrzednie. Nie 2000zł za miesiąc ,ale 1000zł płacone na raty.
mgr Majkel 2007 / 109.207.152.* / 2015-12-15 13:07
pracownico na etacie , gdybyś teraz straciła pracę , to zaoferowali by ci kasę w Biedronce . ZOBACZYŁABYŚ ŚWIAT Z INNEGO MIEJSCA, NIŻ GRZEJĄCE TYŁEK KRZESŁO. Na inne posady jesteś za stara. Teraz blokujesz miejsce młodym , ponieważ nie trzeba być prorokiem , aby wiedzieć że w pracy (państwowej , samorządowej ? ) stanowicie zgraną od lat sitwę, i nikogo obcego dopuścicie. Jeżeli nie ma bezrobocia, to dlaczego 2340 tys. Polaków na koniec 2014 roku pracowało poza granicami kraju? JEŻELI BY POWRÓCILI, BYŁABY DLA NICH PRACA ? Skąd się urwałaś kobieto ? ...w takim wieku, takie bzdury wypisujesz ?!! p.s. Ostatnio glosowałaś na po lub nowoczesną , CO NA JEDNO ZRESZTĄ WYCHODZI ...MYLĘ SIĘ ?
mgr Majkel 2008 / 109.207.152.* / 2015-12-15 13:18
SPROSTOWANIE ! Pani Elżbieto, gdyby teraz straciła Pani pracę, co nie jest wykluczone, bo PiS będzie chciał wojaków gdzieś polokować, nie dostanie Pani się na kasę w Biedronce. Ze względu na wiek. DOSTANIE PANI , co najwyżej, OFERTĘ UCZESTNICTWA w tzw. uniwersytecie III wieku. Tak z ciekawości, nie osiągnęła już Pani uprawnień emerytalnych, nie blokuje Pani miejsca jakiemuś młodemu , zdolnemu magistrowi -inżynierowi ?
Elżbieta 1953 inż. / 87.239.217.* / 2015-12-15 13:42
Pan/i mgr Majkel, Dzisiaj magistrem może być każdy jak mają rodzice pieniądze. Ja studiowałam na dziennych , gdy na 1 miejsce zdawało 13 osób (oczywiście dziennie). Owszem pracuję do dzisiaj, bo firma nie wyobraża sobie, że mogłabym odejść. Nigdy też pieniądze nie były dla mnie najważniejsze. Miałam też pecha, bo gdy podjęłam pracę w 1978 za niewielkie pieniądze, obiecywano mi że za parę lat będę zarabiać kokosy. Niestety , ale po roku 89 biura szły do likwidacji i musiałam robić drugi fakultet. Dałam radę i teraz mam 2 zawody (ekonomista i inżynier). No, niestety po zmianach miałam 38 lat i okazało się, że jestem już zbyt wiekowa do młodych zespołów. Pracowałam prywatnie , a potem na etatach . Nigdy nie narzekałam, chociaż ominęły mnie te "kokosy". Wychowałam również swoje dzieci (dzisiaj świetnie sobie radzą, ale uczyłam je ,że nigdy nie należy narzekać, a zawsze się douczać). Nie chciałam pracować za granicą (moje dzieci też wolą Polskę). Ogólnie jestem zadowolona z życia, chociaż nie dorobiłam się BMW X6 ( ale mam kochane wnuki i to jest radość). Życzę powodzenia.
Majkel 2020 / 109.207.152.* / 2015-12-15 15:01
Pani Elżbieto, na prawdę nie zrozumiała Pani o czym piszę. Nie rozumiem Pani uwagi , że dzisiaj każdy może być magistrem, o ile rodzice mają pieniądze. Proszę Pani, po części ma Pani rację . Można być nie tylko magistrem, można być doktorem w dodatku habilitowanym , i to bez bogatych rodziców. Wystarczy, przez ostatnie 8 lat popierało się szubrawców z platformy i pluło na opozycję . Chyba słyszała Pani o DOKTORATACH I HABILITACJACH CZŁONKÓW KOMITETU POPARCIA B.Komorowskiego. Miło mi, że Pani życie rodzinne się dobrze ułożyło, ale nie o to pytałem i nie o tym pisałem. Nie przypuszczam, że piszę aż tak niezrozumiale , aby nie zrozumieć sensu mojej wypowiedzi. Pani również nie podejrzewam aż o takie niezrozumienie tematu. Wniosek jest taki, jak napisałem w poście : JEST PANI DOBRZE USADOWIONĄ PRZEDSTAWICIELKĄ ELEKTORATU PRZEGRANEJ OBECNIE PLATFORMY. Skoro firma nie może się bez Pani obejść , rozumiem że będzie Pani pracować do 90 -tego co najmniej roku życia. No i co z tymi 2340 tys. Polaków poza Ojczyzną ?! Jak wróci inżynier z doświadczeniem i znajomością najnowszych technologii i i kilku języków obcych, może liczyć na etat w Pani firmie ? Koledzy Panią zwolnią, i przyjmą intruza ? Niechże Pani zachowa lub obudzi w sobie trochę rozsądku. Nie urodziłem się wczoraj -rynek w pracy w Polsce jest jak po wojnie jądrowej , i to że akurat Pani od tego kataklizmu się uchroniła, wcale nie zmienia tego faktu. Jak na osobę dojrzałą ma Pani, moim zdaniem, bardzo zawężone i bardzo ograniczone spojrzenie na dramat milionów Polaków. Co u technika i człowieka ścisłego (za takich uważam inżynierów) jest zdumiewające i wręcz uwłaczające tej profesji. Nawiasem mówiąc w latach 70 -tych ubiegłego wieku wiele tytułów inżynierskich z rekomendacji komitetów PZPR, nadawane było w trybie stachanowskim , za obecność na plenach i egzekutywach PZPR(także ZSMP) więc spoko z ta apoteozą studiów lat 70 -tych.
niwjk / 88.70.54.* / 2015-12-15 16:38
CI POLACY KTORZY WYJECHALI,TO WYJECHALI ZEBY LEPIEJ ZARABIAC I SZYBCIEJ.A CO DO TYCH STUDIOW I DYPLOMOW Z PORECZENIA PZPR.PODEJRZEWAM ZE JEST ICH MNIEJ JAK TYCH KUPIONYCH NA PRYWATNYCH UCZELNIACH.TWIERDZENIA ZE MLODZI NAJNOWSZE TECHNOLOGIE ZNAJA I JEZYKI.NIE WIEM GDZIE ONI ICH SIE UCZA.BO Z MOICH OBSERWACJI W BRD,TO SA TO ZNAJOMOSCI JEZYKA NA POZIOMIE SZKOLY PODSTAWOWEJ,A NIE MGR,INZ.COZ CHCIALOBY SIE SWIAT ZAWOJOWAC,TO JEST KONFLIKT POKOLEN I TEGO SIE NIE ZMIENI.PRZYKRO MLODYM ZE STARZY DROGIMI SAMOCHODAMI SIE ROZBIJAJA?KIEDYS ICH TEZ BEDZIE STAC NA TO.A OBRAZANIE KOGOS JAKIMIS INSYNUACJAMI SWIADCZY TYLKO O POZIOMIE WYKSZTALCENIA.BO KIEDYS TO SIE MOWILO"kulury u nas niet,ale Technik sowsiem charaszaja"
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MAJKEL 2018 / 109.207.152.* / 2015-12-15 17:38
niwjk/ debata z ludźmi twojego (waszego) pokroju to odwaga ...nie rozumiesz bęcwale , że wyjechali nie dla wyższych zarobków tylko dlatego że tej pracy w ogóle nie było i nadal NIE MA W POLSCE !!! Odpowiedz lemingu na jedno pytanie ; Jeżeli jutro , w następnych tygodniach, ci ludzie zaczną wracać do kraju , czy będzie dla nich praca ? choćby za minimalna stawkę ? ! NIE BĘDZIE !!! WIĘC NIE RÓB Z SIEBIE IDIOTY WIĘKSZEGO NIŻ JESTEŚ , BO I TAK OSIĄGNĄŁEŚ NA TYM POLU WYNIK WYBITNY.
ehhh / 89.65.230.* / 2015-12-15 13:00
Pani inż. o czym Pani bredzi? Sam jestem inżynierem i pracuję na kontraktach za granicą a warunki w Polsce są żałosne. Dlaczego? Bo na starcie za granicą jako inżynier dostaje się pensję która umożliwia wzięcie nowego dobrej klasy auta na 3letni kredyt, odkładanie pieniędzy na własne mieszkanie, wynajmowanie mieszkania i wszystkie koszty życia, wyjścia do restauracji 2 razy w tygodniu i do klubu 1 w tygodniu zakładając przepuszczenie 100 euro na raz. Po 6 m-cach i drobnej podwyżce ma się dochody wystarczające dla banku na pożyczenie bez angażowania dodatkowych osób około 400tys. euro. Dodatkowo życie na zachodzie jest znacznie tańsze. W PL powiedzmy dostanę 4000 pln a w Niemczech 4000 euro zapłacę 1200pln za mieszkanie tutaj i 1200 euro tam, 350 złotych tutaj i 350 euro tam, ale tutaj za markową marynarkę zapłacę 1000pln a tam 200 euro, tutaj za produkowany w Polsce serek zapłacę 4pln a tam 75 centów (czyli taniej niż w kraju produkcji). Trudno więc się dziwić, że młodzi Polacy którzy są cenionymi pracownikami w całej europie nie mogą znieść tego że np. dla Francuza pracując mniej są warci 4 razy więcej niż we własnym kraju.
124578 / 87.239.217.* / 2015-12-15 13:49
Każdy człowiek ma wybór. Jak wolisz Niemcy to powodzenia. Tylko nie wracaj składać tutaj kości, patrioto.
oli263 / 81.190.176.* / 2015-12-15 12:35
Niech ten "mądry" Pan przejedzie się po PGR-owskich wsiach i zobaczy ten brak bezrobocia czy wszyscy tzw. mądrzy ludzie są tak oderwani od rzeczywistości, no naprawdę by się wstydził tak wypowiadać.Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Swoje dzieci na pewno wysłał na studia za granicę i nie będą miały problemu z pracą. A dzieci z małych miasteczek i wsi nie mają nawet dostępu do dobrych szkół.
ekonomistka60 / 87.239.217.* / 2015-12-15 12:54
W małych miejscowościach są lepiej wyposażone szkoły, niż w dużych miastach. To brednie, że w mieście są lepsze szkoły (moi znajomi wożą dzieci z Krakowa na wieś koło Krakowa), a na studia i tak muszą jechać do większych miast (jak ktoś chce się uczyć da radę, są stypendia i praca, tylko nie pić piwska). Zresztą nie wszyscy muszą mieć studia. Dzisiaj najwięcej zarabiają dobrzy fachowcy i oni zawsze mają pracę (ale jak ktoś nic nie robi lub kończy byle jakie studia dla papierka, to potem ma problem).
trachh / 91.246.67.* / 2015-12-15 12:32
Zgadzam sie zppanem! Kazdy potrzebuje cos do garnka wlozyc wiec uwzgledniajac te kilka mln tyrajacych na czarno po 60 h tydzien za 1200 zl to bezrobocia nie ma a te kilka mln ktore nie chcialo byc niewolnikami w swoim kraju wyjechalo z niego
gorszy sort / 95.51.49.* / 2015-12-15 12:27
czy byłby Pan skłonny pracować ponad siły po 12 godzin dziennie na podstawie umowy-zlecenia za 5 zł na godzinę !!!
jaks / 80.252.14.* / 2015-12-15 12:19
Panie Sedlak liczył Pan tych którzy nie maja już prawa do zasiłku oraz tych którzy wyemigrowali za pracą a nie są objęci statystycznie bo teoretycznie nie kwalifikują się ? Czy mówi Pan o obszarach wielkomiejskich czy o całym kraju bo przecież wiadomo że w dużych aglomeracjach jest najmniejsze bezrobocie i na koniec mając rodzinę podjąłby Pan prace za 1800 zł brutto i ją utrzymał ? wątpię !
em231 / 79.200.25.* / 2015-12-15 12:09
US dla mnie to sami klamcy jak PO i oszusci nigdy nie wierze co pisza a skrocic stolkom etaty i za duzo zarabiaja pisza pod rzady
krko007 / 89.75.64.* / 2015-12-15 11:59
Trudno mi się zgodzić ze zdaniem p.Sedlaka. Od prawie 2 lat bezskutecznie poszukuję pracy w całej Polsce w charakterze zgodnym z moim podyplomowym wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem w miedzynarodowych firmach na stanowisku Dyrektor ds. Logistyki. Właśnie osiągnąłem 50-kę więc chyba stąd szanse na pracę są praktycznie zerowe. Dodam, że nikt nie zaproponuje mi pracy w charakterze Kierownika ds. Logistyki bo w tym przypadku jestem przekwalifikowany .... .
krko / 89.75.64.* / 2015-12-15 12:01
Dodam jeszcze, że mieszkam w W-wie, a nie np. na ścianie wschodniej.
realista / 83.137.1.* / 2015-12-15 11:57
Sprowadził się do mojej miejscowości i znajdź pracę. Mam wyższe wykształcenie, dwie podyplomowki i ukończył em sporo kursów, posiadał doświadczenie zawodowe- 25 letnie. W urzędzie odpowiadają mi że mam zbyt duże kwalifikacje. Może znajdziesz mi pracę jeśli jesteś taki ekspert. Wypisujesz bzdury jesteś przykładem tych, których opisuje są. Wyjedz do małej miejscowości i znajdź pracę.
Ja789 / 83.25.139.* / 2015-12-15 11:53
Załóżmy że połowa bezrobotnych robi sobie urlop od pracy a pozostali nie mają kompetencji. Właśnie udowodniłem że nie ma bezrobocia. System jest chory. Wypłacanie zasiłku za leżenie nie motywuje. Powinno być tak. Straciłeś pracę masz 3 miesiące na poszukanie nowej. A jak nie to w zamian za zasiłek dostaniesz pracę od gminy. Budowanie dróg, chodników, zieleń, życie kulturalne gminy itp. Przy takim założeniu można wypłacić zasiłek w sensownej wysokości i skorzystać z kompetencji bezrobotnych. Obecne podejście "Czy się stoi czy się leży zasiłek się należy" śmierdzi wiecie czym!
ja45 / 83.11.93.* / 2015-12-15 11:47
Jak mamy wypracowac sobie lata pracy skoro pracujemy na CZARNO i to nie jest nasz wybor.
Leop@rd / 80.150.85.* / 2015-12-15 11:45
bezrobotny to bezrobotny bez wzgledu na jego wyksztalcenie.
Jezeli tak liczymy to w Afryce nie ma bezrobocia kochany ekspercie przez duze E......
Obywatel RP / 89.66.213.* / 2015-12-15 11:43
CV- uzupełniłem braki zatrudnienia fikcyjnymi zatrudnieniami firm które istnieją na rynku !!:) Dlaczego to zrobilem? Dlatego ze czepiali sie luk braku zatrudnienia w poszczególnych okresach! Efekt? Docenili ze jestem mobilny oraz operatywna osoba na rynku pracy ! Zaden pracodawca nie sprawdza wiarygodnosci dannych w cv! Wystarczy dobrze odegrać swoją role !
Mirek 2506 / 176.241.245.* / 2015-12-15 11:42
Polityczne decyzje oraz wyniki na zamówienie w GUS tak wygląda prawda o podawaniu badań na temat bezrobocia w Polsce .
Osoby które jako bezrobotne bez prawa do zasiłku nie zgłaszają się do urzędu pracy żeby podpisać listę ..tylko bo tam pracy nie dają ...Takich osób nie ma ....jako bezrobotnych ...ci co wyjechali za chlebem ...za granicę..ok 3 ml w ciągu ostatnich 10 lat...też GUS ich nie liczy .....
Badania GUS to następne polityczne oszustwo...z którego politycy czerpią korzyści polityczne...i tyle..
Prawdę o bezrobociu w Polsce znają tylko sami bezrobotni..którym się w UP proponuje podjęcie pracy za 1800zł ...brutto....czyli 1100 zł netto....za 12 godz pracy dziennie ...a sam koszt dojazdu do pracy średnio jest w granicy 300 zł w mieście...600zł do innej miejscowości....
kkk64 / 188.146.10.* / 2015-12-15 12:04
Bilet miesięczny w Warszawie to 110 zł, mieszkając w mieście nie musisz jeździć samochodem. Jest jeszcze sposób na dojazd, korzystają z niego Skandynawowie. Jest to Rower, jeżdżą na nim nawet w srogie mrozy
sdfg / 46.238.231.* / 2015-12-15 11:40
W USA oficjalnie jest 6% bezrobocia a uczciwe badania wykazują 23% a strefa ubóstwa przekroczyła tą z wielkiego kryzysu lat 30 -tych.
Oo! / 188.146.139.* / 2015-12-15 11:39
To są bzedty publikowane na zamówienie. Wśród młodych jest prawie trzycyfrowe bezrobocie. Możesz pracować w rodzinnej firmie albo na czarno jako niewolnik. Wykształconych, zdolnych i młodych traktuje państwo jak odpady społeczne. Tragiczny kraj!

Najnowsze wpisy