Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Ta ustawa tego nie powstrzyma

Bezrobocie w Polsce. Ta ustawa tego nie powstrzyma

Wyświetlaj:
Ewa997 / 89.66.69.* / 2013-05-22 15:38
Najpierw należy wziąć się za siebie czyli za cały aparat władzy, obciąć pensje, zabrać po wsze czasy wszelkie premie (za co premie skoro budżetówka), zabrać 13 pensje (to było kiedyś w firmach produkcyjnych wypłata z zysku zwana 13 pensją, ale dlaczego administracja przyznaje sobie 13 pensje-- za nic nierobienie i nic nie produkuje , chyba.. że głupoty i wymyślanie coraz to nowych utrudnień dla obywateli???), zabrać służbowe samochody, telefony komórkowe płacone przez podatników. Władza nam się tak rozrosła, że przypomina kiedyś liczne zakłady produkcyjne, których teraz jest brak. Bo władza, a m.in prof. Balcerowicz doprowadził do likwidacji większości firm produkcyjnych.
Czekamy na takie zmiany, a nie znów paranoiczne propozycje obcięcia płac szeregowego pracownika!!! Mamy dość takich Rządów PO!!!
piotr126 / 213.241.14.* / 2013-05-22 13:59
amator malarz kominowy popełnia kolejny błąd za kilka miesięcy od wprowadzenia tej ustawy dojdzie do drastycznego załamania w zus i nfz i przez lata nikt nie zmusi pracodawców do rzeczywistego wykazywania dochodów pracowniczych znaczna część wypłaty będzie przekazywana pd stołem a tylko minimum ewidencjonowane tak już jest w wielu zakładach wiek emerytalny będzie trzeba wydłużyć do 100 lat bo składki wpłacane na emeryturę będą minimalne
jakub2 / 5.185.187.* / 2013-05-22 13:29
Każdy kolejny dzień tych rządów to wielka tragedia dla Polski.
DymaćFrajerów / 31.11.132.* / 2013-05-22 13:21
To ma sens, pensja 1200 zł na rękę.
Policzmy więc: obowiązkowe opłaty miesięczne 1200 zł Od pięciu lat niekończąca się fala drożyzny, podwyżki podatków, akcyz, opłat wszelakich ale warto zdychać, bo gdyby nie PO to do tej pory nie wiedzielibyśmy, że PiS jest zły i teraz żyje nam się lepiej
dr eko / 95.51.105.* / 2013-05-22 11:42
co za brednie tu piszecie - załóżcie firmę i dajcie dużo wszystkim zarabiać i pokażcie co potraficie przez parę lat ; wiele średnich firm a tym samym właścicieli aktualnie nie zarabia aby utrzymać firmy a Wy tu dzielicie kasę której nie ma ; jak te firmy upadną to właściciel traci zwykle najwięcej !!!
Pompiarz / 217.76.116.* / 2013-05-24 23:01
Jak się właścicielowi nie opłaca to niech zamknie firmę i pójdzie do kogoś pracować za 1200 złotych. Ja tak zrobiłem. Trudno tak bywa, tylko, że Ja pracowałem na wygórowne wynagrodzenie prezesa polskiego orła i dlatego brakowało na pensje dla moich pracowników.
.754 / 151.88.22.* / 2013-05-22 11:41
DO RZĄDZĄCYCH: skopiowane
Pycha jest zaiste najgroźniejszym z sideł szatańskich. Przybiera ona różne postacie. Jest próżna
i lubi pochlebstwa. Sądzi, ze jej należy się pierwsze miejsce wszędzie, gdzie się pokaże.
Zaćmiewa umysl i powoduje, ze człowiek owładnięty nią widzi rzeczywistość zniekształconą a
siebie jako jej centrum. Człowiek taki dąży więc wszelkimi sposobami do uzyskania tego, co
sobie upatrzył i czego pożąda - stanowiska, znaczenia, sławy, władzy, majątku i wpływów
politycznych. Stara się podporządkować sobie ludzi i uczynić ich posłusznymi sobie. Przy tym
odrzuca wszystko, co mu przeszkadza: Boga, ojczyznę, honor, rodzinę i przyjaciół. Wszelkie
wartości gotów jest zdradzić, bo dla niego nie sąjuz wartosciami, lecz przeszkodami. Nie wie,
że sam juz stał się niewolnikiem i za doraźne korzyści jak za spożytą miskę soczewicy, oddał
synostwo Boże. Człowiek pyszny gotów jest zdradzić nawet swojego Stwórcę. Jest
potencjalną. ofiarą nieprzyjaciela. Szatan widzi go jako swego niewolnika w wieczności.
Bolesław. / 195.116.38.* / 2013-05-22 10:27
Aha, i trzeba będzie zatrudnić kolejnych urzędników do analizowania wniosków i przyznawania dofinansowań. Kiedy wreszcie rządzący zrozumieją, że nie tędy droga.
Chociaż myślę, że dobrze rozumieją, ale nie chcą inaczej. Bo jak by się wtedy mogli wykazać. A przy przekładaniu słoniny to zawsze ręce tłuste zostaną.
uj4jh / 95.48.176.* / 2013-05-22 09:31
w Polsce potrzeba nam dyktatury przez rok , zwolnić wszystkich skorumpowanych urzędasów posłów sędziów. Znieść wszystkie komplikace prawne jakie narosły po 90 roku dekretem , znieśc wat a jak potrzeba to wystąpić z unii złodziejskich trustówei wprowadzić niski podatek liniowy a dla młodych wogóle bez podatku prze kilka lat. Trzeba nam nowego początku
Zdrowy Kraj / 37.108.165.* / 2013-05-22 08:58
Jak obniżyć bezrobocie: "WYJAŚNIENIE DLA KONIA".
Zakładamy, że jakiś człowiek (koncern) ma 10 tysięcy stacji benzynowych (lub sklepów lub innych...), które przynoszą mu określony zysk. Ile on potrzebuje domów? 1, 2, 5? Ilu murarzy zarobi? 1,2,5? I tyle. Co zrobi z nadmiarem bogactwa? Będzie budował imperium finansowe (banki, korporacje), bo nie chce i nawet NIE JEST W STANIE wydać swoich pieniędzy, nawet po zaspokojeniu wymyślnych potrzeb. Mało tego, będzie sponsorował kampanie wyborcze politykom w zamian za sprzyjające mu przepisy prawne żeby powiększać swoje imperium i kolonizować następne rynki zbytu... Czy jego pracownicy mogą wybudować sobie domy zarabiając 1500 zł brutto? HA HA HA
A teraz zakładamy, że jest 10 tysięcy właścicieli pojedynczych (lub kilku) stacji benzynowych (sklepów lub innych...), które przynoszą im określony zysk. Ile wybudują domów? 10 tysięcy? Może 20, bo trzeba pomóc dzieciom. Jak interes dobrze idzie to nawet 30 tysięcy, bo fajnie mieć domek za miastem. Ilu murarzy zarobi? 20 tysięcy? Murarze też chcą sobie budować i urządzać domy, bo mają sporo pracy i ich stać. Nawet swoim dzieciom mogą pomóc. Kupują pralki, lodówki, samochody, ubrania i inne dobra... O, inni zaczynają sprzedawać pralki, lodówki, samochody, ubrania, to też ich stać budować domy... Wzrasta produkcja...
O jej, nie ma bezrobocia, bo wszyscy są zajęci, pracują kupują, budują, jedzą w restauracjach, bo ich stać...
O jej, brakuje ludzi do pracy, bo wszyscy są zajęci...
Trzeba ludzi przyciągnąć do pracy. Tylko jak? Podnieść wypłaty, zaoferować inne świadczenia, bo nie będzie komu pracować... Co? Pracownicy stacji benzynowych dostali podwyżki? To mają zdolność kredytową. Też chcą budować domy, kupować pralki, lodówki, samochody i ubrania, żeby pokazać się znajomym... Istne szaleństwo! Urzędy pracy świecą pustkami. Urzędnicy się zwalniają, żeby zakładać własne stacje benzynowe lub inne interesy, bo jest dużo konsumpcji na rynku... ZUS ma tyle kasy, że obniża składki, urzędnicy dostają podwyżki, żeby nadążyć liczyć kasę w nadgodzinach... Co? Oni też chcą mieć swoje domy? Pralki? Lodówki? Samochody? Kto to wszystko ma wyprodukować? Chyba roboty...
Teraz szybkie, proste pytanie:
Pamiętacie ile było w Polsce małych lokalnych prywatnych stacji benzynowych, sklepów w latach 90-2010?
Ile jest teraz?
Coś wam to przypomina???
Większość przejęły koncerny.... Wystarczy zobaczyć loga.
Przychodzi przedstawiciel koncernu do właściciela stacji i mówi: Sprzedaj pan stację po dobrej cenie, bo jak nie to obok wybudujemy drugą i zniszczymy pana cenami! Starci pan wszystko za darmo, a tak dostanie pan chociaż jakieś pieniądze za to pan teraz ma. Myślicie, że ktoś ma wybór? Ich stać na zaniżanie cen latami, aby tylko wykończyć konkurencję...
Więcej rozwiązań na stronie: http://zdrowykraj.blogspot.com/
Pompiarz / 217.76.116.* / 2013-05-24 22:55
Bardzo dobry komentarz tylko kto z nich to będzie chciał zrozumiec. Ja pracuję na stacji, czasy tzw szejków zostały w histori, zarabiam w porywach 1200 pln do ręki i mało kto w to wierzy.Rządy nie chcę obliczyć minimum socjalnego a człowiek na głupią kanapkę w McDinaldzie pracuje wiecej niż godzinę. Niech mi ktoś powie prawdę jak to jest ustawione, że w innych krajach można za godzinę pracy kupić 10 takich kanapek a u nas gdzie dla jednych 60 zł to grosze( wypowiedź pewnego dziennikarza w TVN)nawet jednej nie można. Czy to trudno zrozumieć, że jak Ja coś kupuję( konsumuję) to daję pracę i zarobek innym? A jak mam dać pracę i zarobek jak za godzinę pracy nie stać mnie na przejazd półgodzinny tramwajem. Kiedyś w Wiedniu za półtorej godziny pracy mogłem kupić bilet na cały tydzień.A tu jak można dać komuś zarobić na obiecywane godne życie jak samemu się go nie ma? Zycie na kredyt? Nie dam się w to wciągnąć.
jerry / 89.167.23.* / 2013-05-22 11:23
poruszarz problem krasy średniej ,która u nas już zginęła
siwy1956tbg / 178.159.167.* / 2013-05-21 21:52
Bardzo dobrze, niech tak się stanie.... ale niechaj dotyczy to wszystkich bez wyjatku. Bo hasło kryzys w różnych formach, w innym nazewnictwie to mamy od wyzwolenia.... ciagle walka z "kimś" była, a teraz z czymś. Może by zreformować pewne instytucje które zżerają naszą krwawicę... Niech panowie ministrowie nie dość że pensje ale i zastępców zmniejszą, administrację usprawnią, doprowadzić do tego aby młody, kształcony nie musiał chleba w "irlandii" szukac... Bo to najprościej "dobierać" sie do tych co żywią i bronią nie dostrzegając siebie. Dzisiaj "Leksusa" nie musi pracodawca też kupować, a pan premier aeroplanem do domu latać. I pan Prezydent premie urzędników swoich na cele dobroczynne oddać.
szach / 78.9.153.* / 2013-05-21 19:28
Kiedy wreszcie ludzie POgonią tych ignorantów, którzy mienią się ,,Rządem,, ?????
zuzkameduzka / 2013-05-23 12:19
jzu za rok wybory :D pytanie tylko czy przez ten rok nie zostanie dokonana calkkowita zaglada i autodestruckja... baaa samodestrukcja panstwa polskiego.... do narazie wszystko jest na takim kierunku wlasnie nastawione
dannys / 89.238.34.* / 2013-05-21 18:43
niech obniżą swoje pensje do 1600 brutto !!!
j1512 / 79.191.115.* / 2013-05-21 17:56
Bardzo mi przkro jak mieszkancy NASZEGO KRAJU "kopią" WŁASNY KRAJ, ale jak to usiłują robić władze to ręce opadają. Kiedy zrozumieją że tak nie wolno, wykształcony mieszkaniec jest WYPĘDZAY ZA PRACĄ za granice bo niedouczone "POCIOTKI" blokują etat. Kolesiostwo, kołtuństwo,układy, układzki, to norma. Postawie pytanie JAK DŁUGO JESZCZE. Do władzy, ZROZUMCIE że w czasie sprawowania władzy warto być UCZCIWYM CZŁOWIEKIEM.
niepodam / 213.155.191.* / 2013-05-21 23:02
Co do znajomości to żeczywiście tak jest - więcej niż studia i uczestnictwo w konkursach oraz kółkach są warte koneksje (czasami piszą oferty pod konkretnego kandydata).

Co do artykułu to poroniony pomysł, pół roku Państwo dokłada, a potem lądujesz na pysk. Najpierw należałoby uszczelnić system finansowy np. wprowadzając zasadę prowadzisz firmę na naszym terytorium płacisz nasze podatki, a nie rejestruje sobie na Cyprze działalność lub amortyzuje zakup marki od matki.

Drugim problemem jest skomplikowanie i po*******ie przepisów finansowych - jeden podatek liniowy dla wszystkich i tyle w temacie, a nie stopy ulgi itd.

I na koniec walka z wyzyskiem w postaci umów śmieciowych - wystarczyłoby poprowadzić ograniczenia czasowe w postaci ilości godzin w miesiącu przy pracy dla jednego zleceniodawcy lub pod jego kontrolą, aby musiał podpisać umowę o pracę (np. powyżej 80 h w miesiącu).

W Polsce żadne z tych rozwiązań nie zostanie wprowadzone, a czemu rząd chce dać 200 mln zamiast siedmiu miliardów - bo znając życie już poszły na nowe "inwestycje rządu".

Pzdr.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2013-05-21 17:07
Takie propozycje Rządu to kolejne zabiegi medialne. 200 milionów złotych na przeciwdziałanie rosnącemu bezrobociu to jak zaklejanie frontowej ściany pękającego budynku plakatami reklamującymi właściciela budynku ubiegającego się o mandat poselski. Polska liczy 38,5 miliona ludzi a w przedsiębiorstwach pracuje zaledwie 5,5 miliona Polaków! Pracownicy przedsiębiorstw i ich rodziny to razem 12 milionów ludzi! A z czego żyje reszta polaków poza tymi 2 milionami, które utrzymują siebie i swoje rodziny z pracy za granicą? Mamy 9 milionów emerytów i rencistów mamy 11 milionów pracowników sfery budżetowej, finansów i ubezpieczeń, którzy niczego nie produkują do sprzedania a przeciętne zarobki w sferze publicznej są wyższe od 4 lat niż w sferze prywatnej! To może urzędasom należałoby w kryzysie wstrzymać wypłacanie 13 pensji??!!
arooo / 83.144.109.* / 2013-05-21 16:24
ja perdole, jak czytam te ich pomysly to az sie krew gotuje, jak mam firmę której obroty sa uzależnione od sezonu to już mam od państwa kase, haha, dalej juz można sobie tylko kombinować

Najnowsze wpisy