Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Ta ustawa tego nie powstrzyma

Bezrobocie w Polsce. Ta ustawa tego nie powstrzyma

Wyświetlaj:
ali1033 / 95.83.249.* / 2013-05-21 16:22
Złodziejski kraj. Niech rządzący i radzący żyją za takie pieniądze. Upadają firmy,zakłady - szkoda. A ile firm państwo wykończyło,skarbówka?
I o czym tu mowa?
Choćby tu przykłady: http://www.biztok.pl/Tak-urzedy-w-Polsce-potrafia-zniszczyc-firmy-s8077/?utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2
debos / 95.49.95.* / 2013-05-21 16:37

Złodziejski kraj

Teraz to już nie. Za komuny wszyscy kradli bo wszystko było wspólne a więc niczyje. Wiadomo było, że wszyscy kradną, biorą w łapę więc złodziej nie musiał się nawet wstydzić tego, że kradnie. W koncu każdy napotkany przez niego obywatel, najczęściej jak to w Polsce rzetelny katolik też jest złodziejem. Teraz ponieważ jest prywatna własność to już nie tak łatwo kraść. Właściciele patrzą na łapy. Sztuka polega tylko na tym aby za często się nie odwracać. Bo ten co złodziejstwo wyssał z mlekiem matki może wykorzystać moment nieuwagi. Jedno jest tylko dziwne. Ci co całe życie kradli posądzają dzisiaj wszystkich na urzędach, że kradną. Niebywała hipokryzja tego plebejskiego ludu.
jakub2 / 5.185.187.* / 2013-05-22 12:51
Money.pl czy wasz klakier debos może wyzywać społeczeństwo od złodziej ? a jego nie można?
a skąd on wie co było za komuny ? pewnie też kradł skoro mówi ze wszyscy , czyli jest też złodziejem . Nie głupi klakierze nie wszyscy kradli ,kradli tylko tacy jak ty i przyklaskiwali swojej jedynie słusznej partii tak jak to robisz obecnie i z przyzwyczajenia
jakub2 / 5.185.187.* / 2013-05-22 12:32
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

ali1033 / 95.83.249.* / 2013-05-21 18:19
Ale pojechałeś... Na każdym kroku można się o tym przekonać, czy to w samorządach, czy wyżej. Nie chce mi się zbytnio rozwodzić. A ZUS, pieniądze z OFE. Niebotyczne zarobki w firmach, bankach; odprawy, łapówki, dzielenie pieniędzy unijnych na inwestycje etc etc
bul / 5.134.64.* / 2013-05-21 17:43
Otóż nie masz racji DEBOS. Właśnie TERAZ to jest złodziejski kraj, tylko na maxa i tylko na wysokich szczeblach. Nie ubliżaj chłopcze wszystkim z komuny, gdyż przeciętny robotnik bał się ukraść cokolwiek. Były straże wewn.zakładów.Każdemu zaglądano do torebki albo brano na osobistą.Tylko kto miał układ z dyrektorem firmy albo ze strażnikami ten mógł liczyć ze coś się po cichu ukręci. Albo, zapytaj Ojca, kto wybudował sobie dom lub część będąc zatrudnionym na budowie osiedli, albo fabryki.Nie obawiaj się, prawdziwy katolik nie kradł i nie kradnie. Za komuny bardziej niszczono obojętnością do mienia wspólnego, gdyż gdy coś niszczało, to mówiono: "to państwowe, nie moje".
Dzisiaj zarobki w imię "prawa" dziesiątkami albo setkami (pamiętasz premie za stadion - 600 tys. zł?) to nie złodziejstwo? Przyznawanie sobie wysokich premii,(a robol 4-7 zł/godzinę), to nie złodziejstwo ? Dlaczego zniszczono Ziobrę Jak myślisz? Jakim to złodziejom zalazł za pazury? Trochę obiektywizmu i rzetelności.
jakub2 / 5.185.187.* / 2013-05-22 12:42
Dlaczego z kimś takim jak debos prowadzicie dyskusję ? przecież to jest płatny etatowy klakier platformy , a przy tym niezbyt mądry , wypisuje co mu każą , nie ma własnej oceny sytuacji , szkoda z nim wchodzić w jakakolwiek polemikę , zabiera tylko cenny czas szanownych forumowiczów
debos / 95.49.95.* / 2013-05-21 20:17

Otóż nie masz racji DEBOS.

Czyli tego co opisałem w ogóle nie było? Weź chłopie na logikę. Po co i dla kogo dzisiaj kraść jak wszystko a nawet więcej jest w sklepach.
Były straże wewn.zakładów.Każdemu zaglądano do torebki albo brano na osobistą.

Wzruszające to ale nieprawdziwe. Większość samochodów w Polsce by stało gdyby nie można było kupić części od złodzieja. Budownictwo indywidualne by nie istniało gdyby nie można było kupić cementu, belek, glazury itd. itp.
A hydraulika to się brało do roboty jak miał ukradzione z państwowego rury. Łatwiej wymienić co moąna było kupić niż to co trzeba było załatwić.
(pamiętasz premie za stadion - 600 tys. zł?)

Przedsięwzięcie ogromne, warte miliard z hakiem to taka nagroda nie szokuje. Tym bardziej, że była mniejsza a Ty niepotrzebnie dołożyłeś. I do tego chłopie musisz się przyzwyczaić. Bo sukces firmy zależy od zarządu a nie przeciętnych pracowników. Dlatego zarząd musi dobrze zarabiać. Bo też i wybitni managerowie są na rynku bardzo wysoko cenieni. Chociaż zgadzam się, że ta róznica nie musi być aż tak ogromna.

Dlaczego zniszczono Ziobrę

To kolega jest wyznawcą spiskowej teorii. Otóż Ziobry nikt nie zniszczył. On po prostu odszedł z PISu stając się tego samego dnia bez kurateli Kaczyńskiego nikim. Bo też on był nikim. Marnym prawnikiem niedojrzałym emocjonalnie chłpaczkiem, którego Kaczyński potrzebował bo szanujący się , uczciwy prawnik na takie działanie jakiego od Ziobry wymagał Kaczyński by się nie zgodził. A twoim zdaniem kto Ziobrę zniszczył? Bo mi nawet hipotetycznie nikt do głowy nie przychodzi. Za mała wyobraźnia czy co?
bul / 5.134.64.* / 2013-05-21 22:00
@DEBOS Kiedyś pisałeś że odziedziczyłeś kapitał rodzinny i masz się dobrze.Więc mam pytanie którego Ci kiedyś nie zadałem: TO na czym Twoi rodzice tak się za komuny dorobili, jeżeli w zakładzie przeciętny robotnik nie mógł nic ukraść, a przyłapany za kradzież (ukradł bez udziału góry)najpierw był osądzony, a na następną pracę musiał poczekać? Przytoczyłem ci organy organy nadzoru, a ty wszystko kradzione. Pytam. to ilu pracowników w fabryce zatrudniającej 4000 ludzi kradło przy stałym nadzorze z-du, też 4000. Gdyby tak było (kradli wszyscy),to fabryki polskie już dawno zniknęłyby z powierzchni. Nie ubliżaj ciężko pracującym Polakom którzy niczego w życiu nie ukradli.
Nie wyzywaj mi "chłopie" bowiem daleko ci do mojego wieku i stażu pracy. Niczym się nie różnisz od opinie przytoczonej Ziobrze.
Nie pisz synku więcej bo szkoda czasu na czytanie twojej twórczości.
debos / 178.42.80.* / 2013-05-22 09:07

jeżeli w zakładzie przeciętny robotnik nie mógł nic ukraść, a przyłapany za kradzież (ukradł bez udziału góry)najpierw był osądzony, a na następną pracę musiał poczekać?

To jak to się działo, że wszystko można było dostać na czarnym rynku? I to takie rzeczy o których przeciętny Kowalski nie miał pojęcia, że istnieją. Tak artykuły spożywcze jak i przemysłowe. Niedaleko od siedziby ojca firmy była baza SPTHW to chłopaki wszystko co trzeba przynosili. Kupiłem kiedyś, dając sporą łapówę telewizor z WZT produkowany dla kadry kierowniczej oraz aktywu partyjnego kineskopem Philipsa który to kineskop kosztował więcej niż cały telewizor i to jeszcze powiększony o łapówę. Jak chciałem zbudować lokal bo ten co miałem zrobił się za mały to po bezskutecznym oczekiwaniu 1,5 roku na decyzję dałem w łapę i od razu poszło. A potem kupiłem materiały od złodzieja albo za łapówy w punktach sprzedaży materiałów budowlanych i robota furczała. A w sklepach co się działo?
Ty mówisz, że na bramach stali strażnicy. No stali. Ale oni nie dzielili się ze złodziejami? Nie uda ci się zafałszować rzeczywistości. Bo przecież kto pamięta tamte czasy to zaświadczy, że ja mam rację. Że wtedy się kupowało a się załatwiało. Wtedy to było łapówkarstwo nie to co dzisiaj. Wszystko można było załatwić i w urzędzie i prokuraturze i w sądzie.
Nie ubliżaj ciężko pracującym Polakom którzy niczego w życiu nie ukradli.

Tych nielicznych którzy nic w swoim życiu nie ukradli nie muszę przepraszać bo wiadomo, że " prawdziwa cnota krytyk się nie boi "
Pytałeś o moich rodziców. Otóż z tym się wiąże cały fałsz tamtych czasów. Oni którzy ciężko i uczciwie pracowali byli szykanowani, nazywani wrogami państwa, prywaciarzami w domyśle złodziejami a ci co w większości za ciężko się nie narobili bo przecież więcej było zawsze zatrudnionych niż realnie miejsc pracy , kombinowali, kradli nazywano ludźmi pracy.
No to powiedz jak to się stało,że doszliśmy do ściany a w sklepach tylko ocet, inflacja kilkusetprocentowa a kasa pusta? Czy nie dlatego, że niewielka była gospodarka która mało produkowała a za to Wytwórnia Papierów wartościowych produkowała puste pieniądze na trzy zmiany?
podwojny obywatel / 78.145.245.* / 2013-05-21 15:55
a czy pracodawca sredni maly ma czas tac w kolejkach biurokratycznych do marszalka?? taka pomoc powinna byc przez interenet-wniosek,wniosek przyjety,kasa wyplacona nie wychodzac z firmy. czy pracodawca ma marnowac kolejny etat spcejalny ds. wnioskow do marszalka?? Co to za miejsac pracy dla biedakow!! POlsce potrzebne sa INWESTYCJE!!! bez tego nic nie jest w stanie sie twaorzyc i utrzymac dlugoterminowo, a rzad sprzedajac kolejne firmy jak lozyska toczne Chinczykom powoduje ,ze tam miejsca pracy sa likwidowane ,gdyz Chinczycy Likwiduja cale fabryki ,oni Likwiduja KONKURENCJE tumany a nie przychodza,zeby dawac ludziom miejsca pracy!! tak bylo z fabryka POlskich wspanialych pianin i fortepianow w Kaliszu-Calisia-wszystko zlikdidowane a Pianina i fortepiany robia Chinczycy W CHINACH!uzywajac tylko marki Calisia ale pewnie i ta zeszreduja szybko. Wiec rzad sie cudownie wlacza w likwidacje miejsc pracy , z eniedlugo nie bedzie czego utrzymywac i do czego doplacac, bo jesli inwestor zamyka to zamyka,jemu nie zalezy na utrzymaniu miejsc pracy ,chuba ze te miejsca sa w Vhinach czy indiach. Hindusi kupili kilka firm tekstylnych tez je zlikwidowali-konkurencje w Europie i sa obecnie jednymi dostawcami na rynek Europejski! brawo Polaczki za komuny mieliscie majatek i aktywa a teraz macie kosioly!! Brawo magistry ! i mlodziez wszechpolska,wyksztalciuszki w pierwszym pokoleniu na stolkach-wyprzedac za grosze i likwidaowac kazdy idiot potrafi!
debos / 95.49.95.* / 2013-05-21 16:54

Co to za miejsac pracy dla biedakow!! POlsce potrzebne sa INWESTYCJE!!!

Nie pomaga w tym na pewno atmosfera w kraju. Te ciągłe od wielu lat modły o kataklizm. Gdyby mniej bełkotu a więcej optymizmu to ludzie chętniej by kupowali zamiast pakować do skarpety a przedsiębiorcy inwestowali zamiast ustanawiać rekordy zdeponowanych na kontach firmowych pieniędzy.
Jak się wieszczy kataklizm to nie kupuje się dóbr trwałego użytku tylko gromadzi mąkę, kaszę, cukier itp. oraz robi zapas wody pitnej i schodzi do piwnicy.
Nie rozumiem jaki interes mają ludzie aby paplać bez ustanku, że jest źle a będzie jeszcze gorzej, wszystko się sypie, Polska jest a jeśli jeszcze nie jest to wkrótce będzie bankrutem, że jeszcze miesiąc, jeszcze dwa, jeszcze kwartał i będzie kataklizm, że Polska jest juz Grecją. Nie rozumiem jak pozwala lud ten nasz dziwny swoim guru szczególnie z jednaj takiej partii codziennie wieszczyć dramat w kraju po to tylko aby dorwać się po trupach do władzy. Polsce trudno będzie bez optymizmu powrócić na ścieżkę szybkiego wzrostu. A ten defetyzm który obserwujemy z całą pewnością ma negatywny wpływ na sytuację gospodarczą w Polsce.
Zwykły Człowiek, Polak / 194.247.62.* / 2013-05-21 19:07

Nie rozumiem jak pozwala lud ten nasz dziwny swoim guru szczególnie z jednaj takiej partii codziennie wieszczyć dramat w kraju po to tylko aby dorwać się po trupach do władzy


I to jest twój problem chłopie, bo ty właśnie zbyt wiele nie rozumiesz, a za to wiele piszesz i innych strofujesz.
Trzeba skończyć z obecnymi układami.
Trzeba skończyć z nadmiernym konsumpcjonizmem.

Czy ty się kiedykolwiek zastanowiłeś ile jeszcze można tę naszą biedną Ziemię eksploatować i zanieczyszczać poprzez lansowanie mody życia ponad stan, napędzania ludzi ku zakupom różnego rodzaju gówna wbrew temu co podpowiada zwykła logika? Tobie tej logiki zawsze brakowało, chociaż uważasz się na tym forum za nie wiem jakiego ASa, debos..
debos / 95.49.95.* / 2013-05-21 20:34

Trzeba skończyć z nadmiernym konsumpcjonizmem.


Jaki to jest nadmierny a jaki jeszcze nie? Czy w Polsce mamy do czynienia z nadmiernym konsumpcjonizmem czy też nie?
Czy ty się kiedykolwiek zastanowiłeś ile jeszcze można tę naszą biedną Ziemię eksploatować i zanieczyszczać poprzez lansowanie mody życia ponad stan,

Do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Tym bardziej, że człowiek potrafi tworzyć coraz mniej ingerując destrukcyjnie w naturę oraz potrafi przetworzyć i ponownie wykorzystać bez szkody dla środowiska to co zużył. A technologia, coraz nowocześniejsza którą człowiek wymyśla coraz bardziej środowisku służy. Więc spokojna czaszka chłopie wyobraźnia nasza za mała aby przewidzieć co będzie w przyszłości. Za naszej kadencji postęp technologiczny spowodował ogromny postęp w ochronie środowiska. I jeszcze raz napiszę spokojnie chłopie bo skala utopijnego myślenia jaką zaprezentowałeś przekracza wszelkie granice.
Zwykły Człowiek, Polak / 194.247.62.* / 2013-05-22 08:21
Rozmowa z tobą, to jak rozmowa ze ślepym o kolorach.
debos / 178.42.80.* / 2013-05-22 09:46

Rozmowa z tobą, to jak rozmowa ze ślepym o kolorach

Tak. Tak. Oczywiście. Niech żyje utopia. Precz z racjonalizmem.
felek 405 / 79.188.167.* / 2013-05-21 15:52
za ja myślę ,że oszczędności winni zacząć od siebie i obciąć sobie i senatorom tudzież KK-dotacje
kosztem obywateli podnosicie sobie wynagrodzenia a my co mamy was darmozjadów cały czas utrzymywać !!!
dgen / 2013-05-21 15:12 / Tysiącznik na forum
w ramach walki z kryzysem i bezrobociem należy w trybie pilnym podnieść składki zus, vat do 26%, ograniczyć transfery do ofe, płacę minimalną ograniczyć do poziomu somalii (15 USD) a to co zostało jeszcze w funduszu rezerwy demograficznej przeznaczyć na zatrudnienie nowego pokolenia wyborców PO w ramach programu "moja pierwsza praca w urzędzie"
wswsw / 78.133.163.* / 2013-05-21 15:07
Zamiast wypisywac tu glupoty bierzcie sie do roboty ! Ku chwale Ojczyzny.
J1512 / 79.191.115.* / 2013-05-21 15:27
Masz na myśli wolontariat, obecna płaca dla większości zatrudnionych to właśnie TO. Widać humor Ciebie nigdy nie opuszcza.
Precz z PO!!! / 77.255.121.* / 2013-05-21 15:03
hehe, niech jeszcze podatki podniosą to napewno bedzie wiecej "pracujacych"
gość 2 / 89.70.44.* / 2013-05-21 15:01
paranoja jakaś! sama mam nieciekawą sytuację z pracą i szukam czegoś ale szału nie ma.. gdzie jeszcze powinnam sprawdzić?
USA_man / 178.23.108.* / 2013-05-21 14:53
Spokojnie! Rząd nie obetnie sobie, tylko Wam.
Dla nich są pensje po 50 000 pln + premie po pół miliona, a dla Was 1600 pln+ vat25% + wiek emerytalny 68 lat + wysyłanie 5 latków do szkoły, żeby wcześniej pracowały
glonek123 / 31.182.149.* / 2013-05-21 14:34
"Pracodawcy doceniają fakt, że rząd proponuje jakąkolwiek pomoc. - Projekt pokazuje, że w sytuacji spowolnienia gospodarczego rząd nie siedzi z założonymi rękoma, tylko próbuje znaleźć jakieś rozwiązanie - uważa Monika Gładoch, ekspertka Pracodawców RP."

HAhahaha
xcom1@o2.pl / 77.255.121.* / 2013-05-21 15:05
VAT na 30% i ruszy wszystko z PO-pyta!!!

!!

ryuweret / 46.170.14.* / 2013-05-21 14:22
Kasia Tusk i M. Tuska mają pracę ale oni są dobrzy.
konrad115100 / 78.8.45.* / 2013-05-21 14:19
zwolnić 3/4 urzędasów
loluś / 83.5.27.* / 2013-05-21 13:48
Jestem za dalszym dokręcaniem śruby...niech płaczą Ci co głosują na takich mądrali...
j1512 / 79.191.115.* / 2013-05-21 13:57
"MĄDRALI" niczego nie nauczy, za to szkoda ludzi.
elpik / 89.77.122.* / 2013-05-21 13:42
A sobie to nie łaska obciąć, panowie rządzący, na pożytek nasz o całego państwa polskiego ?
abc303 / 80.53.29.* / 2013-05-21 13:41
Walka z bezrobociem - śmiechu warte! - chcesz założyć firmę, zdobyć fundusze unijne to mordują kurę za czym zacznie znosić jajka

Najnowsze wpisy